Alıcısı Hazır İşler | Hangi İşte Para Var!

Yeni bir iş kurup risk almadan para kazanmak istiyorsanız alıcı hazır işler Aradığınız niteliklere uygundur. Bu mevzuda adım atmadan ilkin dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim kavramlara bir göz atalım. İster üretim yapın, ister tecim yapın, ister hizmet sektöründe etkinlik gösterin… Başarıya ulaşmış bir işin iki ana aktörü vardır: satıcı ve alıcı. Satıcı, bir ürünü piyasaya getiren şahıs iken, alıcı ise ürünü yada hizmeti belirli bir fiyattan satın alan kişidir.

Alıcıya Hazır İşler

Alıcıya Hazır İşler

Bir satışın gerçekleşebilmesi, şu demek oluyor ki para kazanılabilmesi için aslolan oyuncu alıcıdır. Bir ürün ne kadar ucuz olursa olsun alıcıya ulaşmazsa kaybedersiniz. Bu aşamada yeni bir iş oluşturmak için mevcut işlerin sıralaması Seçmeniz önemlidir. Bu listedeki işler piyasada mevcud, belli bir kesime ulaşmış işlerdir ve ürününüz yada hizmetiniz bu pastadan hisse alabilir. Para kazanmak, işinizde yarattığınız minik farklılıklara, tanıtım ve pazarlama başarınıza bağlıdır.

Doğal ki, belirtilen listede yer almayan sadece para kazanabileceğiniz işler de var. Bu işlerden para kazanmak vakit alır. Ilk olarak ürününüz piyasada tanınmalı, belirli bir kesime yayılmalı ve devamlı bir alan kişi kitlesine haiz olmalıdır. Fakat ondan sonrasında en yüksek ücretli işler Netice olarak, süratli fakat risksiz para kazanmak istiyorsanız, satın almaya hazır işletmelerden biriyle başlamanızı tavsiye ederiz.

Hangi İşletmede Para Var?

Yeni bir iş oluşturmak isteyenlerin en sık sordurulmuş olduğu sorulardan biri de hangi işte para var sorusudur. Aslen bunun para kazanmak için doğru sual bulunduğunu söylemek zor. Bir işte para olması, o işten para kazanabileceğiniz anlamına gelmez. Öte taraftan, para getirmeyen bir işe girmek, ilk etapta yitirmek anlamına gelir.

Satın alan kitlesine ve piyasa koşullarına bağlı olarak para kazandıran işler dönemsel olarak değişebilmektedir. Sadece, bir işten kazanıp kazanamayacağınızı gösteren bazı ipuçları var. Para kazandıracak bir iş bulmanın iki yolu vardır.

Genel alıcıya hitap eden işler:

İlk yöntem, genel bir kesime hitap eden gerekseme ürünleri üstünde çalışmaktır. Bunlar alan kişi sayısı yüksek sadece rekabetin yoğun olduğu işletmelerdir. Cep telefonları ve bilgisayarlar bu kategoride öne çıkan ürünlerdir. Hem bu ürünlerin hem de destek ürün ve aksesuarların satışı alıcı hazır işler listede.

Belirli bir kesime hitap eden işler:

İkinci yöntem ise belirli bir hedef kitle seçip o kitlenin en oldukça tükettiği ürünlere odaklanmaktır. Çocuklu aileler hususi bir alan kişi kitlesi olmasına karşın, nüfusun büyük bir bölümünü kapsamaktadır. Bununla birlikte alışveriş sıklığı da yüksektir. Nüfusun bu kesimini hedef kitlesi olarak belirleyen bir perakendeci, anne-bebek ürünlerine odaklanabilir. Daha spesifik olarak, mesela çocuk oyuncaklarıyla ilgili bir iş yapabilir.

Alıcı Hazır İşler Sıralaması

Süratli ve risksiz para kazanmak istiyorsanız sizin için hazırladık. mevcut işlerin sıralaması Mevzuyu gözden geçirmelisiniz. İncelemeyi iyi mi yapacağınız mevzusunda size yol göstermesi için bu listede yer edinen birkaç temel iş mevzusu aşağıda verilmiştir.

Anne-Bebek Ürünleri Üretim ve Satışı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına bakılırsa, 2021 senesinde Türk hanelerinin %45,3’ünde 0-17 yaş grubunda minimum bir çocuk var. Şu demek oluyor ki ortalama 11,5 milyon hanede minimum bir çocuk var. Bundan dolayı anne-bebek ürünleri de alıcı hazır işler listenin başındadır. Hazır ürünlerin yanı sıra el yapımı ürünler ve anne-bebek ürünleri üretimi de evde yapılacak işler içinde içeriyor.

Cep Telefonu ve Takıları Satışı

8 Dolar Nasıl Kazanılır

“HootSuite” ve “We Are Social” tarafınca hazırlanan Digital 2021 raporuna bakılırsa, 2021’deki dünya nüfusunun 5,27 milyarı minimum bir cep telefonuna haiz. Etken olarak kullanılan cep telefonu sayısı 7,7 milyarı aşıyor. Türkiye’de akıllı telefon kullananların sayısının 50 milyonu geçmiş olduğu biliniyor. Böylesine büyük bir pazarda cep telefonları ve aksesuarlar hazır ürünler içinde yer almıştır.

Toplumsal Medya Hizmetleri

Gene Digital 2021 raporuna bakılırsa dünyada 4,66 milyar insan etken olarak web kullanıyor. İnsanlar günde averaj 6 saat 54 dakikayı internette, bunun 2 saat 25 dakikasını da toplumsal medyada geçiriyor. Türkiye’de yaşayan bir insan günde averaj 7 saat 57 dakika internette zaman geçiriyor. Nüfusun %70,8’i toplumsal medya kullanıcısı ve toplumsal medyada geçirilen averaj süre günde 2 saat 57 dakika.

Ek olarak dünya nüfusunun %44,8’i ve Türk nüfus araştırma şirketlerinin %54,5’i toplumsal medyada hizmet almadan ilkin. Bu aşamada toplumsal medya platformları tanıtım ve pazarlamanın temel direği konumunu almaktadır. Danışmanlık hizmetleri, tasarım hizmetleri, içerik oluşturma ve benzeri birçok hizmet de piyasada talep görmektedir. Kısacası toplumsal medya hizmetleri alıcı hazır işler yükselmeye devam ediyor.

Mobil Uygulama Hizmetleri

Hem cep telefonu hem de web kullanımının artmasıyla doğru orantılı olarak mobil uygulamaların hacmi de büyüyor. Mobil uygulama hizmetleri profesyonellik gerektirse de iş oluşturmak isteyenler için yatırım yapılabilir ve alıcı esasen hazırdır.

En Fazlaca Kazandıran İşler

En oldukça karıştırılan kavramlar içinde, hazır işler ve en yüksek ücretli işler geliyor. Alıcıya hazır işler devamlı en oldukça kazananlar içinde değildir. İşletmenizin hem alıcıya hazır hem de risksiz olması ve oldukça para kazanması için ilk olarak, alıcı hazır işler bunlar içinde esastır. Ek olarak aşağıdaki kriterlerden minimum birini karşılaması gerekir;

Birim ürün yada hizmette kar marjının yüksek olması, Toptan alınabilecek bir ürün olması, Kar marjı düşük ise talebin oldukça olması, Düşük maliyetli ürün yada hizmetin yüksek müşteriye hitap etmesi, -Gelir kitlesi, Durağan(durgun) yatırım maliyetleri haricinde hiçbir harcaması olmayan bir hizmettir,

Sermayesiz İş Yapmak

Tecim yapabilmek için iş kurma aşamasında ne olursa olsun durağan(durgun) giderleriniz olacaktır. Bunlara ilk yatırım giderleri, reklam ve promosyon giderleri ve var ise personel durağan(durgun) giderleri dahildir. Kısacası sermayesiz tecim yapmak neredeyse olanaksız. Öte taraftan webin sunmuş olduğu imkanlar sıfıra yakın ana para ile para kazanmanıza destek oluyor.

Bunlar içinde toplumsal medya platformlarında “influencer” olmak sayılabilir. Mesela bir Instagram hesabı ile dikkatleri ve kitleyi çekecek bir konsept size tek seferde binlerce lira kazandırabilir. Doğal ki, kazancınızdan faydalanarak daha iyisini yapabilir ve kazancınızı katlayabilirsiniz. Benzer şekilde bir Youtube kanalı yada podcast dizisi ile milyonlar tarafınca tanınan ve takip edilen bir şahıs olabilir ve para kazanabilirsiniz. Şu demek oluyor ki belli bir kesime haiz toplumsal medya hesapları, reklam yapmak isteyenlerin ve alıcı hazır işler Içinde.

Okuyun: Kendi İşinizi Oluşturmak

Tertipli Para Kazandıran İşler

Yapacağınız işten elde edeceğiniz gelir, harcadığınız zamana ve emeğe bağlıdır. Tertipli ücretli işler Bunun için tertipli bir vakit ayırmanız gerekir. Öte taraftan, bu vakit ve gelir ilişkisi doğrusal olmayabilir. Bazı işletmelerde, ilk yatırımınız ne kadar yoğun olursa, o denli oldukça para kazanırken hemen sonra o denli azca vakit harcarsınız. Mesela toplumsal platformlarda reklam geliri elde ederken ilk aşamada takipçi sayınızı çoğaltmak için harcayacağınız süre yüksek olacaktır. Takipçi sayınız arttıkça daha azca zaman geçirseniz bile tertipli para kazanmanız mümkün.

Özetlemek gerekirse, iş oluşturmak isteyenler için risksiz bir iş fikri alıcı hazır işler listeden çıkarılabilir. Rekabetin yoğun olduğu bu işlerde öne çıkmak için vakit ve emek harcamak gerekiyor. Harcadığınız emek ve dönemin her geçen gün size geri döneceğini görmüş olacaksınız.

Yorum yapın