İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagramdan Para Kazanmak noktasında değişik fikirler paylaştığımız yazılarımız sayfamızda sizlerle en ince ayrıntısına kadar paylaşılmıştır. Kazanç çeşitliliklerinin fazla olmasının sebebi son dönemde parlayan bir toplumsal medya platformu olmasıdır. İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak ise mevzuya birazcık daha detay vermek, en fazlaca gelir elde edebileceğiniz modellerden bahsedebilmek adına hazırlamış olduğumuz yazımızdır. Bu mevzuda başarı göstermiş olabilmek için ilk olarak ilk olarak ne tür bir ürün satışı gerçekleştireceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Fiziki bir ürün satmayı tercih edebileceğiniz şeklinde sanal şu demek oluyor ki dijital gönderim yapabileceğiniz bir ürün de pazarlayabilirsiniz.

Satışını yapacağınız ürünü seçerken başarı göstermiş olabilmeye yakın olmak adına hedef kitlenizi göz önüne alarak karar vermeniz yararınıza olacaktır. Mesela takipçilerinizin büyük çoğunluğunu erkekler oluşturuyorsa kozmetik, sıhhat ve takı kategorilerinde satış hayata geçirmeye başladığınızda istediğiniz satış grafiklerini yakalamak bir fazlaca zor olabilir. Takı, sıhhat ürünleri, giyim ve kozmetik şeklinde kategorilerde ürün satarak yüksek gelirler elde edebilmek için takipçi kitlenizin büyük çoğunluğunun kadınlardan oluşması gerekmektedir.

Instagramda Ürün Tanıtımı Yapmak

İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak için kolları sıvayan pek fazlaca şahıs, kurum vardır. Bunların arasından sıyrılarak başarıya erişebilmek için ince noktalara ehemmiyet vermeli ve sabırlı olmalısınız. İnstagramdan Ürün Tanıtımı Yapmak için satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerin tanıtıcı resimlerini ve videolarını kullanmanız gerekecektir. Bunun için ön lansman yapmayı şu demek oluyor ki ürünün tamamen gösterilmemesini tercih edebilirsiniz. Elbet bu durum her insanın satışını yapmış olduğu ürünleri satarak gelir elde etmeyi düşünmediğiniz zamanlarda tercih edilebilecek bir yöntemdir. Amaç insanların merak etmelerini sağlamaktır. Bilhassa büyük sayılarda takip edenleri olan hesaplarda bu şekilde tanıtım düzenlemeleri ürün satışa çıktıktan sonrasında beklentilerin fazlaca üstünde satış rakamlarını bununla beraber getirmektedir.

 

Instagram üstünden büyük kitlelere ulaşmak için doğru hashtagleri ( # ) kullanmak gerekmektedr. Hashtag en kolay haliyle ürün etiketleri kullanmak olarak tanımlanabilir. Amaç takipçilerinizin de sizin kullandığınız hashtagleri kullanarak ürün fotoğraflarınızı paylaşıyor olmasıdır. Bu zor bir aşama olsa da başarılması durumuda satış anlamında arkanıza yaslanarak gelen siparişleri izlemeye başlayabilirsiniz. Ek olarak satın alan adaylarınızın ilgisini çekebilmek adına müşterilerinizin yorumlarına, ürünleriniz hakkında deneyimlerine ve ürünlerinizle beraber fotoğraflarına yer verebilirsiniz. Elbet yasal herhangi bir sorun yaşamamak adına lüzumlu izinleri alarak bunu yapmalısınız. Bu sayede satın alan adaylarınızın sizlere itimat duymasını sağlayabilirsiniz.

Insragram gittikçe büyüyen bir platform olması sebebiyle satış sayıları anlamında doğru hareket ettiğinizde sizi doygunluk ediyor olsa da büyük rekabet ortamı mevcud bir sistemdir. Denetim mekanizmasının kimi zaman işlemiyor olması ise işini hakkını vererek icra eden hesapların sayılarının kimi zaman azca olmasına niçin olmaktadır. Bu da müşterilerde mağduriyetler yaratmaktadır. Yaşanmış olan her bir mağduriyet ise ekmeğini bu alandan kazanmak isteyen dürüst kişiler için yeni bir ön yargı, yeni bir güçlük anlamına gelmektedir. İnsanların kırılan güvenlerinin yeniden tesis edilmesi kimi zaman ne kadar süre harcansa da, ne kadar para harcansa da mümkün olmayabiliyor.

Instagramda Satış Ortaklığı

Kendiniz yığın yapmanıza gerek kalmadan direkt üreticilerle affiliate şu demek oluyor ki satış ortaklığı yaparak da Instagramdan Gelir Elde Etmek noktasında hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Satış ortaklığı yaparak başarı göstermiş olabilmek adına satışını gerçekleştireceğiniz ürüne ve satış ortaklığı gerçekleştiriyor olduğunuz firmaya güveniyor olmanız gerekmektedir. Şu demek oluyor ki karşınıza çıkan her ürünle bir tek kazanç elde etmek amacıyla satış ortaklığına girişiyor olmak kısa vadede gelir getiriyor şeklinde gözükse de uzun solukta zarar etmenize niçin olacaktır. Takipçilerinizde ürüne bağlı olarak yada ürünün gönderimini elde eden satış ortaklığı yaptığınız firmaya bağlı olarak yaşattığınız her mağduriyet size olan güvenin sarsılmasına niçin olacaktır. Sonrasında kati satılmasında başarı elde edeceğiniz ürünlerin satılmasında dahi zorlanmanıza niçin olacaktır.

Yorum yapın