İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagramdan Para Kazanmak noktasında farklı fikirler paylaştığımız yazılarımız sayfamızda sizlerle en ince ayrıntısına kadar paylaşılmıştır. Kazanç çeşitliliklerinin fazla olmasının nedeni son dönemde parlayan bir sosyal medya platformu olmasıdır. İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak ise konuya biraz daha detay vermek, en çok gelir elde edebileceğiniz modellerden bahsedebilmek adına hazırladığımız yazımızdır. Bu konuda başarılı olabilmek için öncelikle ilk olarak ne tür bir ürün satışı gerçekleştireceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Fiziki bir ürün satmayı tercih edebileceğiniz gibi sanal yani dijital gönderim yapabileceğiniz bir ürün de satabilirsiniz.

Satışını yapacağınız ürünü seçerken başarılı olabilmeye yakın olmak adına hedef kitlenizi göz önüne alarak karar vermeniz yararınıza olacaktır. Örneğin takipçilerinizin büyük çoğunluğunu erkekler oluşturuyorsa kozmetik, sağlık ve takı kategorilerinde satış yapmaya başladığınızda istediğiniz satış grafiklerini yakalamak bir hayli zor olabilir. Takı, sağlık ürünleri, kıyafet ve kozmetik gibi kategorilerde ürün satarak yüksek gelirler elde edebilmek için takipçi kitlenizin büyük çoğunluğunun kadınlardan oluşması gerekmektedir.

Instagramda Ürün Tanıtımı Yapmak

İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak için kolları sıvayan pek çok kişi, kurum vardır. Bunların arasından sıyrılarak başarıya ulaşabilmek için ince noktalara önem vermeli ve sabırlı olmalısınız. İnstagramdan Ürün Tanıtımı Yapmak için satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerin tanıtıcı resimlerini ve videolarını kullanmanız gerekecektir. Bunun için ön lansman yapmayı yani ürünün tamamen gösterilmemesini tercih edebilirsiniz. Elbette bu durum herkesin satışını yaptığı ürünleri satarak gelir elde etmeyi düşünmediğiniz zamanlarda tercih edilebilecek bir yöntemdir. Amaç insanların merak etmelerini sağlamaktır. Özellikle büyük sayılarda takipçileri olan hesaplarda bu şekilde tanıtım düzenlemeleri ürün satışa çıktıktan sonra beklentilerin çok üzerinde satış rakamlarını beraberinde getirmektedir.

 

Instagram üzerinden büyük kitlelere ulaşmak için doğru hashtagleri ( # ) kullanmak gerekmektedr. Hashtag en basit haliyle ürün etiketleri kullanmak olarak tanımlanabilir. Amaç takipçilerinizin de sizin kullandığınız hashtagleri kullanarak ürün fotoğraflarınızı paylaşıyor olmasıdır. Bu zor bir aşama olsa da başarılması durumuda satış anlamında arkanıza yaslanarak gelen siparişleri izlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca müşteri adaylarınızın ilgisini çekebilmek adına müşterilerinizin yorumlarına, ürünleriniz hakkında deneyimlerine ve ürünlerinizle birlikte fotoğraflarına yer verebilirsiniz. Elbette yasal herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına gerekli izinleri alarak bunu yapmalısınız. Bu sayede müşteri adaylarınızın sizlere güven duymasını sağlayabilirsiniz.

Insragram gittikçe büyüyen bir platform olması nedeniyle satış rakamları anlamında doğru hareket ettiğinizde sizi tatmin ediyor olsa da büyük rekabet ortamı var olan bir sistemdir. Denetim mekanizmasının bazen işlemiyor olması ise işini hakkını vererek yapan hesapların sayılarının bazen az olmasına neden olmaktadır. Bu da müşterilerde mağduriyetler yaratmaktadır. Yaşanan her bir mağduriyet ise ekmeğini bu alandan kazanmak isteyen dürüst kişiler için yeni bir ön yargı, yeni bir zorluk anlamına gelmektedir. İnsanların kırılan güvenlerinin tekrar tesis edilmesi bazen ne kadar zaman harcansa da, ne kadar para harcansa da mümkün olmayabiliyor.

Instagramda Satış Ortaklığı

Kendiniz stok yapmanıza gerek kalmadan doğrudan üreticilerle affiliate yani satış ortaklığı yaparak da Instagramdan Gelir Elde Etmek noktasında hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Satış ortaklığı yaparak başarılı olabilmek adına satışını gerçekleştireceğiniz ürüne ve satış ortaklığı gerçekleştiriyor olduğunuz firmaya güveniyor olmanız gerekmektedir. Yani karşınıza çıkan her ürünle sadece kazanç elde etmek amacıyla satış ortaklığına girişiyor olmak kısa vadede gelir getiriyor gibi gözükse de uzun vadede zarar etmenize neden olacaktır. Takipçilerinizde ürüne bağlı olarak veya ürünün gönderimini sağlayan satış ortaklığı yaptığınız firmaya bağlı olarak yaşattığınız her mağduriyet size olan güvenin sarsılmasına neden olacaktır. Sonrasında kesin satışında başarı elde edeceğiniz ürünlerin satışında dahi zorlanmanıza neden olacaktır.

Yorum yapın