Google Play Para Kazanma Yöntemleri 2023

Mobil uygulamalar ile para kazanabileceğiniz iki platform bulunmaktadır. Bir tanesi Apple kullanıcılarına ilişik”iOS Uygulama Mağazası“, ve öteki Android Google Play Store, kullanıcıları için oluşturuldu. Bu yazıda sen Google play para kazanma şekilleri Açıklayacağım. Bazı yöntemlerde para kazanmak için bir programlama dili bilmeniz gerekir. Bazılarında ise hiçbir programlama dili bilmeden sıfır informasyon ile para kazanmak mümkün.

Google Play para kazanma şekilleri içinde en bilineni uygulama yüklemektir. Yüklediğiniz uygulamalar yardımıyla ADMOB, Premium üyelik yada uygulama içi satın almalar ile para kazanabilirsiniz. Uygulama yazmayı bilmiyor olabilirsiniz. Fakat güvenli olun, sıfır informasyon ile program üstünden uygulama oluşturma seçeneğiniz de var. Şimdi sırasıyla Google Play Store ile para kazanmak için yapmanız gerekenleri sıralayalım.

Okuyun: Para Kazandıran 32+ Uygulama

Google Play Para Kazanma

google play para kazanma

Google Play para kazanma

Mobil kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Kısaca interneti telefonla kullananların sayısı %65 benzer biçimde bir avantaja haiz. Google bu rakamın 2022 yılına kadar %80’e çıkacağını tahmin ediyor. Firmalar bunun bilincinde oldukları için yatırımlarını mobil cihazlara yönlendirdiler. Aşağıdaki şekilleri bilmiyor olsanız bile öğrenerek kendinize yatırım yapabilirsiniz.

1) Uygulama Geliştirerek Para Kazanın

Bir programlama dili bilseniz de bilmeseniz de uygulamalar yazabilirsiniz. Elbet kendinizden oldukça karmaşık bir uygulama yazmanızı beklemeyin. Bilgilendirici bir uygulama oluşturmak, bir Feysbuk hesabı açmak kadar kolaydır. 25 $ için uygulamayı yazdıktan sonrasında yapmanız gerekenler Google Oyun mağazasıadresine yükleyin. Arkasından, gelir yönteminizi belirleyin. Uygulama ile Google Play’den para kazanmak için aşağıdaki şekilleri kullanabilirsiniz.

Google Admob’a başvurun. Admob, her reklam tıklaması için size ödeme yapar. Uygulama içi satın alma işlemleri. Ücretli Uygulama indir. Uygulama İçi Satış Ortağı Pazarlama Uygulama İçi Bağış ToplamaBGBM seçimi gelir yaratma.

Ustalaşmış olarak uygulama yazmak istiyorsanız; ”Java, C++, Android Studio, Eclipse, SQL, Python” benzer biçimde dillerden birini bilmeniz gerekiyor. Android Studio ve Eclipse, uygulama yazmak için kullanacağınız platformlardır. Tasarım kolaylığı açısından çoğu zaman Android Studio tercih edilmektedir. Vaktiniz var ise, evden kolayca öğrenebilirsiniz. Udemy’de bu mevzuda eğitim veren yüzlerce video var. 30 TL’ye eğitim paketi satın alarak başlayabilirsiniz. Öğrenmemek uzun bir iş diyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyin.

Bir programlama dili bilmeden birden fazla platformda uygulama oluşturmak mümkündür. Bu platformlar hazır uygulama şablonlarına haizdir. Bu şablonlardan birini seçip düzenleyerek kendi uygulamanızı oluşturabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonrasında, indirmeniz için bir dosya sunulur. Bir tek mağazayı oynatmak için bu dosyayı yükleyin. Sadece dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir şey var.

Bu platformların bir çok ücretlidir. Ya belirli bir aylık ücret ödersiniz ya da satın almaya gidersiniz. Hayır, para ödemek istemiyorum diyorsan o seçeneğin var. Sadece ücretsiz bir şekilde uygulama oluşturduğunuz platformlarda reklam geliri elde edemezsiniz. Bu sebeple size parasız bir hizmet sunan platform, karşılığında kendi reklamlarını yayınlıyor. Dolayısıyla bu yöntemle Google Play’den para kazanmak zor.

‘Kodu bilmeden uygulama yazmak’‘MobiRoller, ShoutEm, Mobile Roadie, Appy Pie, AppsGeyser, Good Barber” benzer biçimde platformları kullanabilirsiniz. Google Play’in para kazanma için en güvenilir platform olduğundan güvenli olabilirsiniz.

Okuyun: İnternet Kazandıran Uygulamalar

2) Reklamları İzleyerek Uygulamalardan Para Kazanın

Google play’de reklam izleyerek para kazanmanızı sağlayacak yüzlerce uygulama var. Bu uygulamalar, reklam şirketleri ile yaptıkları antak kalma sonucunda size reklam sunmaktadır. Youtube’daki video reklamların aynısı bulunduğunu söyleyebilirim. Kimi zaman Youtube videolarına bile rastlarsınız.

Bir video yayıncısının para kazanması için reklamın tamamının izlenmesi gerekir. 2 saniye kala duyuru kapansa bile para kazanamaz. Bir tek şov için birazcık para gerekiyor. Sadece bu tür uygulamalarla tüm reklamların izlenmesi sağlanmaktadır. Gelir 3’e bölünür. Hem siz, hem uygulama hem de video yapımcısı para kazanır.

Google Play’de reklamlarla para kazanabileceğiniz birçok site var. Hangilerini aramanıza gerek yok. Sizler için detaylı bir sıralama hazırladım.reklam izleyerek para kazanın Siteleri başlıklı yazıdan görebilirsiniz.

3) Google Play Uygulamaları ile Para Kazanın

Play Store’daki bazı uygulamalar, kullanıcılar için para kazanmak için oluşturulur. Doğal burada karşılıklı bir para kazanma politikası yürütülüyor. Hem kazanırsınız hem de uygulamanın sahibi olmuş olursunuz. Uygulamalar içinde çeşitli görevler bulunmaktadır. Bunlar anket doldurma, reklamlara tıklama, Twitter beğenileri, Feysbuk takip etme, Youtube Abonelikleri benzer biçimde görevlerdir. Doğal ki, oldukça para kazanmayı beklemeyin. Bu yöntemlerle aylık maksimum 200 dolar kazanabilirsiniz. Sadece Türkiye’de bu rakamı elde etmek mümkün değil.

Bunun için internasyonal bir hesap açmanız gerekir. Başka bir deyişle, bir ABD konumu ile kullanıcı adresinizi oluşturun. Adınızda herhangi bir değişim yapmanıza gerek kalmamıştır. Ödeme almak için Paypal yada Payoneer hesabınızın olması yeterlidir. Yurtdışında Hintliler, Pakistanlılar ve Filipinliler çoğu zaman bu yöntemle gelir elde etmektedir. Aylık kazanacağınız 200$, en azından minik harcamalarınıza katkıda bulunacaktır.

Para kazandıran uygulamalar başlıklı yazımda bu şekilde para kazanabileceğiniz 32 uygulama bulunmaktadır. Bunların hepsi gönül rahatlığıyla çalışabileceğiniz güvenilir uygulamalardır. Bununla beraber oyun mağazası Kendi araştırmanızı da yapabilirsiniz.

4) Google Play Oyunlar ile Para Kazanmak

Google Play Para Kazanma

Google Play Para Kazanma

Oyunlarda etken olarak para kazanmak mümkündür. Elbet her oyunun kazanç modeli farklıdır. Bazı oyunlarda oynadığınız süre için ödül kazanırken bazılarında verilen görevlerle para kazanabilirsiniz. Yada strateji oyunları hesabı satarak para kazanabilirsiniz. Gene, oldukça para kazanmayı beklemeyin. Bir tek piyango özelliği olan oyunlarda günlük 1000 dolar ödül kazanabilirsiniz.

Yerli oyun şirketlerinin bir çok itimat problemi yaşıyor. Para çekmeniz için size bir bar verilecektir. Mesela 50 TL diyelim. 49$’a ulaşana kadar para kazanabilirsiniz. Sadece 50 dolar ölçeğini yakalayamazsınız. Oyunlar vasıtasıyla kasıtlı olarak dolandırıcılıktır. Bu tür firmalar yalnızca reklam tıklamalarından para kazanıyor.

oyun oynayarak para kazanmak Para kazanabileceğiniz oyunların listesini başlıklı yazıda bulabilirsiniz. Tüm güvenilir ve denenmiş uygulamalar. Play Store’da hakkında yazılan yorumları okuyarak da detaylı informasyon almak mümkün.

5) Google Play Anketleri ile Para Kazanın

google play para kazanma Size destek olacak anket uygulamalarını indirebilirsiniz. Güvenilir ve ödeme icra eden birkaç anket uygulaması vardır. Elbet bu uygulamaların bir algoritması var. Kısaca rastgele dolumlarla para kazanamazsınız. Mesela; Bir ankette en oldukça kıvırcık saç modelini beğendiğini söylediğinde, başka bir ankette saçın yok benzer biçimde seçenekleri işaretlemen saçma olur.

Güvenilir Türkçe anket uygulamalarının sayısı oldukça azdır. Google Play’de para kazanmak için gene de yabancı şirketlerin uygulamalarını kullanmanız gerekiyor. Ek olarak bir ABD adresiyle kayıt olabilir ve ilk kayıt bonusu alabilirsiniz.

6) Uygulamalar Hakkında Blog

Blog oluşturmak, uygulama yapmaktan daha kolaydır. Google Ads verilerine bakmış olduğunuzda Android uygulamaları için meydana getirilen aramaların ne kadar yüksek bulunduğunu görebilirsiniz. İnsanlar bir uygulamayı indirmeden ilkin iyi mi yaptıkları hakkında araştırma yaparlar. Sadece internette uygulamalar hakkında detaylı informasyon veren bir blog yok.

Bir blog açın, her uygulama hakkında makaleler oluşturun ve paylaşın. Bu paylaşımlar 6 ay içinde trafik almaya başlayacaktır. Arkasından Google Adsense’e başvurun. Başvurunuz kabul edildikten sonrasında blog sitenize duyuru verebilirsiniz. Bundan sonrasında her tıklama için ödeme almaya başlarsınız.

Doğal ki, bu tek yöntem değil. Bazı uygulamalar, bir tavsiye bağlantısıyla meydana getirilen abonelikler için ödeme yapar. Mesela; Uber ilk çıktığında üyelik başına 20 TL puan veriyordu. Bu sayede 30 bin TL tutum edenler bile oldu. Uygulamayı açıklar ve arkasından başvurulan bir bağlantı bırakırsınız. Yakın gelecekte üyeliğiniz artacaktır. Şu anda borsa, forex ve giyim uygulamaları bu tür bir para kazanma modeline haizdir.

Google Play Store Gerçek Kazanç Yöntemi

google play store para kazanma

Google Play Store para kazanma

Google play para kazanma şekilleri başlıklı yazının sonuna geldik. Sizlerle birkaç yöntem paylaştım. Sadece bir noktaya değinmek isterim. Anketler, oyunlar, uygulamalar ve reklamlarla para kazanan uygulamalar geçicidir. Sizin için en yararlı para kazanma yöntemi uygulama geliştirmektir. İlk olarak, kendinizi hazır platformlarda deneyin.

Hazır platformlar içinde ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz. Parasız platformlarda para kazanamazsınız. Fakat en azından kendin dene. Bir sonraki aşamada Java dilini öğrenmeye başlayabilir ve bu adımı atabilirsiniz. Bir ihtimal öğrenmen 2 yıl sürer. Sadece bunun en garantili Google Play para kazanma yöntemi olduğundan güvenli olabilirsiniz.

Google Play Para Kazanma ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzular için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın