Reklam Ajansı Kurmak İsteyenler Buraya

Gün geçtikçe reklama inancımız ve kanıtladığı dönüşe inanan insan sayısı çoğalıyor. Bu konuda şirketler firmalar kobiler hatta küçük esnaf bile artık bu konudan haberdar. Peki yükselen ve gelişen bir döngünün parçası olmak kim istemez ? Herkesin isteyeceğini düşünüyorum.

 

NELER YAPABİLİRİZ ?

 

Biliyorsunuz ki birçok firma ve işletme reklam materyaleri kullanmak zorunda bunlar başta kartvizit olmak üzere birçok reklam çeşidine kadar uzanıyor.

Örnek olarak:

karvizit

Broşür

Afiş

Düğün davetiyesi

Promosyon şapka kalem anahtarlık vb

Etiket

Dergi

Kurumsal Kimlik gibi birçok ürünü daha ekleyebiliriz.

Hatta tv’leri arayarak bant ve spot reklam fiyatlarını öğrenebilir ve tv ler ile anlaşıp tv reklamcılığı bile yapabilirsiniz. Bunlar tamamen sizin elinizde.

 

 

NELER GEREKLİ ?

Öncelikle işin gerekliliklerine geçelim.Bu iş için öncelikle bir grafiker’e ihtiyacımız var. Sonrasında pazarlamayı kendiniz yapacaksınız diye örnekliyorum. Küçük tek göz de olabilir bir ofis gerekiyor bir bilgisayar ve ofis mobilyası bunun dışında bir de internet telefon bağlantısı.Ofis mobilyasını 2. elde alabilirsiniz. Çok önemli değil heleki ilk etapta gösterişten kaçın çünkü maliyetli herşey düşmanımız şu kısımda. Burada basit bir hesap yapalım.

Hesap:

Orta halli bir masaüstü bilgisayar  3000 tl

ofise 2 tane masa 2. el 2 tane          750 tl

2 tane ofis sandalyesi 2. el             200 tl

1 tane dolap dosya dolabı               300 tl

aksesuar ve diğer araç gereç        2000 tl

Küçük bir ofis kira                           500 tl,

Toplam:                                         6,750 tl

Ortalama 7 bin tl ye küçük bir ofis kurduk ve anahtar teslim açtık. Grafikeri öğrenci yada işkur üzerinden alırsanız daha iyi olur maaş konusunda yüksek miktarlar istemez. İlk etapta çok iş olmayacağından  bu konuda sıkıntı çekmeyiz.

 

Şimdi geldik nerede tasarımları bastıracağız. Bakın bu konuda birçok firma var ama en güvenilir ve en sağlamı Türmatsan firmasıdır. Çalışma prensipleri hesabınıza para yüklüyorsunuz onlar siz iş attıkça o işin parasını sizden düşüyor. Dosyalarınızı onların hazırladığı internet üzerinden messengerları var ve ordan alıyorlar canlı olarak sohbet edip herşeyi sorabiliyor siparişinizin durumunu kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca fiyat listeleri var ve o fiyat listesine bakarak sizde kendi fiyat listenizi oluşturabilirsiniz.Unutmayın birkaç siparişiniz varsa aynı anda yollamaya dikkat edin çünkü aynı kargoda gelsin.Her kargoya ayrı ayrı ödemeyin. Kargo parasınıda işin içine koymayı unutmayın ortalama bir kargo bedeli 10 tl civarında.Örneğin kartviziti 10 tl ye sipariş etiniz 10 tl de kargo etti size 20 tl sizin müşteriye en az 50 demeniz gerekiyor. Tecrübelerim gereği %100 kâr marjı ile çalışabilirsiniz.

 

Reklam Ajansı Kurmak İsteyenler Buraya” 3 Yorum Yapılmış

  1. Hale Nur Kavasoğlu

    Merhaba herkese sayfan vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

    Cevapla
  2. Mimoza Kaynamış

    Merhabalar web sitesi harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.