Reklam Ajansı Kurmak İsteyenler Buraya

Her geçen gün reklama inancımız ve kanıtladığı dönüşe inanan insan sayısı çoğalıyor. Bu mevzuda firmalar firmalar kobiler hatta ufak esnaf bile artık bu mevzudan haberdar. Peki yükselen ve gelişen bir döngünün parçası olmak kim istemez ? Her insanın isteyeceğini düşünüyorum.

 

NELER YAPABİLİRİZ ?

 

Bildiğiniz gibi ki birçok şirket ve işletme reklam materyaleri kullanmak zorunda bunlar başta kartvizit olmak suretiyle birçok reklam çeşidine kadar uzanıyor.

Örnek olarak:

karvizit

Broşür

Poster

Düğün davetiyesi

Promosyon şapka kalem anahtarlık vb

Etiket

Mecmua

Kurumsal Kimlik şeklinde birçok ürünü daha ekleyebiliriz.

Hatta tv’leri arayarak bant ve spot reklam fiyatlarını öğrenebilir ve tv ler ile anlaşıp tv reklamcılığı bile yapabilirsiniz. Bunlar tamamen sizin elinizde.

 

 

NELER GEREKLİ ?

Ilk olarak işin gerekliliklerine geçelim.Bu iş için ilk olarak bir grafiker’e ihtiyacımız var. Sonrasında pazarlamayı kendiniz yapacaksınız diye örnekliyorum. Ufak tek göz de olabilir bir ofis gerekiyor bir bilgisayar ve ofis mobilyası bunun haricinde bir de web telefon bağlantısı.Ofis mobilyasını 2. elde alabilirsiniz. Fazlaca mühim değil heleki ilk etapta gösterişten kaçın şundan dolayı maliyetli herşey düşmanımız şu bölümde. Burada rahat bir hesap yapalım.

Hesap:

Orta halli bir masaüstü bilgisayar  3000 tl

ofise 2 tane masa 2. el 2 tane          750 tl

2 tane ofis sandalyesi 2. el             200 tl

1 tane dolap dosya dolabı               300 tl

aksesuar ve öteki vasıta gereç        2000 tl

Ufak bir ofis kira                           500 tl,

Toplam:                                         6,750 tl

Averaj 7 bin tl ye ufak bir ofis kurduk ve anahtar teslim açtık. Grafikeri talebe yada işkur üstünden alırsanız daha iyi olur maaş mevzusunda yüksek miktarlar istemez. İlk etapta oldukça iş olmayacağından  bu mevzuda sorun çekmeyiz.

 

Şimdi geldik nerede tasarımları bastıracağız. Bakın bu mevzuda birçok şirket var fakat en güvenilir ve en sağlamı Türmatsan firmasıdır. Emek verme prensipleri hesabınıza para yüklüyorsunuz onlar siz iş attıkça o işin parasını sizden düşüyor. Dosyalarınızı onların hazırladığı web üstünden messengerları var ve ordan alıyorlar canlı olarak söyleşi edip herşeyi sorabiliyor siparişinizin durumunu denetim edebiliyorsunuz. Ek olarak fiyat listeleri var ve o fiyat listesine bakarak sizde kendi fiyat listenizi oluşturabilirsiniz.Ihmal etmeyin birkaç siparişiniz var ise aynı anda yollamaya dikkat edin şundan dolayı aynı kargoda gelsin.Her kargoya ayrı ayrı ödemeyin. Kargo parasınıda işin içine koymayı ihmal etmeyin averaj bir kargo bedeli 10 tl civarında.Mesela kartviziti 10 tl ye sipariş etiniz 10 tl de kargo etti size 20 tl sizin müşteriye minimum 50 demeniz gerekiyor. Tecrübelerim gereği %100 kâr marjı ile çalışabilirsiniz.

 

“Reklam Ajansı Kurmak İsteyenler Buraya” üzerine 3 yorum

Yorum yapın