İnternetten Çeviri Yaparak Aylık 10000 TL Para Kazanmak

İnternetten tercüme yaparak iyi mi para kazanılır? İnternetten tercüme yaparak aylık ne kadar para kazanılır? İnternetten tercüme yaparak para kazanma için kaç dil bilmiyorum gerekiyor? İnternetten tercüme yaparak para kazanabileceğim siteler hangileri? İnternetten tercüme yaparak para kazanmak için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şeyler nedir? Vb. mevzular hakkında detaylı bilgilere sitemiz üstünden ulaşabilirsiniz.

İnternetten Tercüme Yaparak Para Kazanma

İnternetten tercüme yaparak para kazanmak günümüzde yabancı dil bilenlerin en oldukça merak etmiş olduğu konulardan biri olmaktadır. Dil bilmek her dönem için kıymetli olmuştur. Geçmişten günümüze kadar yabancı dil bilenler bilgilerinin karşılıklarını almışlardır. Günümüzde teknoloji geliştiği ve dil öğrenmek kolaylaştığı için yabancı dil bilen sayısında büyük bir artış söz mevzusudur. Bundan dolayı yabancı dil bilen kişiler detayları çevirmenlik ya da yazı yazarlığı yaparak almak istemektedirler.

Yabancı dil bilmek kadar o dili pazarlamayı bilmek de önemlidir. Müşteriye ulaşamadıktan sonrasında yabancı dil üstünden para kazanmanın bir yöntemi görünmemektedir. Sizler de yabancı dil biliyorsanız ve bu bilginizin karşılığını almak istiyorsanız makalemizi okumaya devam ederek iyi mi satın alan bulabileceğinizi ve aylık ne kadar para elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternetten tercüme yaparak para kazanmak aslen kolay ve süratli bir yöntemdir. Arapça, İngilizce, Farsça, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Çince, Korece, Osmanlıca, Almanca, Japonca, İspanyolca benzer biçimde dillerden herhangi birini ve ya bir kaçını biliyorsanız online tercüme yaparak aylık yüksek paralar kazanabilirsiniz.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

İnternetten Tercüme Yaparak Para Kazanma

İnternetten Tercüme Yaparak Para Kazanabilir miyim

İnternetten tercüme yaparak para kazanmak mümkündür. Bunun için de müşteriyi nerede bulabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Müşteriler kimi süre hizmet verecek kişiye direkt gitmekle beraber kimi süre da bu hizmeti elde eden firmalara gidebilmektedirler. Peki freelance oalrak emek vererek müşteriyi nereden bulabiliriz? bunun cevabı müşterilerin bu hizmeti almak için nereye gittiklerini bilmekten geçmektedir. Doğru yerde satın alan ararsak para kazanmaya da o denli yaklaşmış olmaktayız.

İnternetten tercüme yaparak para kazanmak için ilk olarak dil bilgimizin üst seviyede ve akıcı olması geremektedir. Tercüme hizmetini bilimsel nitelikli yazılar, dilekçeler, web site sahiplerinin yazı hizmetleri, kitap çevirmenliği vb bir oldukça alanda verebilmekteyiz. Bundan dolayı bu alanlarda çevirmenlik yapabilmeniz için yabancı dilin kurallarına hakim olmanız ve yazım kurallarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Yalnız bir dile hakim oalrak tercüme hizmeti yapılamaz. İyi bir tercüme yapabilmek için tercüme meydana getirilen ve tercüme yapılacak her iki dile de hakim olmak gerekir.

Tercüme Programlarını Kullanarak Para Kazanabilir miyim

Tercüme programları kullanılarak para kazanmak mümkün değildir. Günümüzde teknoloji ne kadar gelişitrse gelişsin hemen hemen çeviriyi tam anlamıyla yapabilecek bir program bulunmamaktadır. Nitekim dünyanın en büyük firmalarından kabul edilen Google’nin tercüme hizmeti olan Translate de bile halen çevirilir tam anlamıyla yapılamamaktadır. Tercüme işi alıp bu işi tercüme programı ile teslim ederseniz tekrar satın alan bulmanız oldukça zor olmaktadır. Ek olarak aldığınız işin iade edilme ihtimali oldukça yüksek olmaktadır. Bundan dolayı yabancı dile tam olarak hakim değilseniz tercüme işi almamanız gerekmektedir.

İnternetten Çeviri Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanabilirim

İnternetten Tercüme Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanabilirim

İnternetten Tercüme Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanabilirim

İnternetten tercüme yaparak aylık ne kadar para kazanacağınızla ilgili tam olarak bir sayı verilemez. Bu sebeple bu gelir tercüme yapanın kaç dil bildiğine, ne kadar seri olduğuna ve ne tür çeviriler yaptığına nazaran değişmektedir. Bir yabancı dil bilen ile birden fazla yabancı dil bilen elbet ki aynı gelirleri elde edemez. Ya da kitap çevirmenliği yapanla yazı çevirmenliği meydana getiren kişiler de kelime başı aynı paraları kazanmaz.

Online tercüme yaparak aylık ne kadar para kazanabilirim sorusunu bir örnek üstünden açıklamak mantıklı olabilir. Mesela yayıncılar için yazı çevirmenliği hizmeti vermek istiyorsanız bunun için 100 kelime fiyatı 12 TL – 15 TL olmaktadır. 1000 kelimelik bir yazı çevirmenliği için averaj 140 TL para kazanılmaktadır. Günlük 5 tane 1000 kelimelik yazı çevirirseniz aylık 21000 TL para kazanabilirsiniz.

Tercüme Yaparak Iyi mi Para Kazanılır

Tercüme yaparak para kazanabilmek için ilk olarak tercüme yapacağınız dile hakim olmanız gerekmektedir. Tercüme kolay bir iş benzer biçimde gözükse de muntazam bir tercüme yapabilmek için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir oldukça unsur bulunmaktadır. Bunlar:

Tercüme yapılacak alanda data sahibi olmak ve kavramsal terimlerin iyi öğrenilmesi gerekmeketedir.
Tercüme yapılacak metnin anlam ve bütünlüğünü korumak gerekmektedir.
Video ve ses kayıtları için tercüme hizmeti isteniyorsa iyi bir dinleme yeteneğimizin olması gerekmektedir.
Ekip olarak çalışıyorsak tercüme tamamlandıktan sonrasında denetim işlemi için öteki ekip arkadaşımızın çeviriyi denetim etmesi gerekmektedir.
Tek şahıs olarak tercüme hizmeti veriyorsak tercüme hizmetini yaptıktan sonrasında grammer sitelerinden grammeri denetim etmemiz ve çeviriyi yine denetim etmemiz gerekmektedir.
İçeriğin orjinalliğini korumaya çalışmamız gerekmektedir.
Teknolojiyi takip ederek tercüme araçları ve programlarını kovuşturmak.

Metin tercüme, video tercüme, ses doyası çevirisi, haber çevirisi, kitap çevirisi, yazı çevirisi, oyun çevirisi benzer biçimde bir oldukça alanda tercüme yaparak para kazanmak mümkündür.

Online Tercüme Yaparak Para Kazanma Siteleri

Tercüme yapabilmek kadar yapılacak çeviriyi pazarlamak da o denli önemlidir. Tercüme hizmeti verebilmek için satın alan ulabileceğimiz bir oldukça aracı site bulunmaktadır. Online tercüme yaparak para kazanabileceğiniz sitelerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

R10

R10

R10

R10 Türk webmasterlerin en oldukça tercih etmiş olduğu sitedir. R10 üstünden hem bilgilerinizi geliştirebilir hem de tercüme hizmeti verebilmek için satın alan bulabilirsiniz. R10’a üye olabilmek için r10’a üyeliği bulunan birinin sizi çağrı etmesi ya da üyelik için müracaat yapmanız uygun görülmesi durumunda davetiyeye hak kazanmanız gerekmektedir. R10 üyeliğini aldıktan sonrasında değişik dillerde yazı yazımı & satışı kategorisinden tercüme hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşabilirsiniz.

Tomedes

Internasyonal tercüme hizmeti veren en büyük firmalardan kabul edilen Tomedes’e üye olmak ve para kazanabilmek için lüzumlu testleri başarı göstermiş bir halde geçmeniz gerekmektedir. Testleri başarı göstermiş bir halde geçtikten sonrasında Tomedes üstünden tercüme almak isteyenlere tercüme hizmeti verebilirsiniz. Tomedes üstünden tercüme hizmeti verebilmeniz için İngilizce ve Almanca’yı iyi seviyede bilmeniz gerekmektedir.

Rev

Rev dünyanın en büyük tercüme sitesi olarak hizmet vermektedir. Rev üstünde bir oldukça dilde tercüme yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Tercüme hizmeti verebilmek için Özgür çevirmen ol butonuna tıklamanız ve formu eksiksiz bir halde doldurmanız gerekmektedir. Rev dev platformlara da çevirmenlik hizmeti verdiği için Rev üstünden çevirmenlik yapabilmeniz için ciddi tesleri başarıyla geçmeniz gerekmektedir.

Eğer yabancı dil ve ya dilleri akıcı bir halde biliyorsanız Rev çevirmenlik için müracaat yapabilir ve derhal para kazanmaya başlayabilirsiniz. Rev üstünden çevirmenlik hizmeti verebilmeniz için birden fazla yabancı dili oldukça iyi seviyede bilmeniz gerekmektedir. Bu sebeple rev üstünden alacağınız işlerde Fransızca>Almanca, Almanca>İngilizce, İngilizce>Çince benzer biçimde çeviriler yapmanız gerekmektedir. Doğrusu bir yabancı dilden öteki yabancı dile tercüme yapmanız gerekmektedir. Büyük firmalar için tercüme hizmeti vereceğiniz için aylık 20 bin dolar civarı para kazanabilirsiniz.

Fiverr

Fiverr

Fiverr

Fiverr dünyanın en büyük freelance platformlarından biri olarak piyasada bulunmaktadır. Freelance olarak tercüme işleri alıp aylık iyi seviyelerde para kazanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Fiverr’e iş arayan olarak kayıt yapmanız ve güncel işleri takip edip size uygun olan tercüme işini alıp tamamlayabilirsiniz. Fiverr ile tercüme işinden para kazanabilmeniz için referansa haiz olmanız son aşama önemlidir. Bundan dolayı Fiverr’e ilk üyeliğiniz sonrasında daha uygun biğr fiyata çevirmenlik yaparak referans elde edebilir ve daha büyük işleri alabilirsiniz.

Global Translations

Global Translations’da dünya genelinde tercüme hizmeti meydana getirilen bir sitedir. Bu siteye çevirmen olarak üye olabilmek için çevirmen ol sayfasına giderek çevirmenlik başvurusu yapabilirsiniz. Global Translations üstünden Türkçe’nin de bulunmuş olduğu 80 dil için tercüme hizmeti verebilirsiniz.

Lionbridge

Kim bilir sektörde bulunan en eski sitelerden biri Lionbridge’dir. 40 yıldan fazla zamandır tercüme hizmeti veren Lionbridge ile çalışabilmek için çevirmen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvurunuz kabul edildikten sonrasında büyük firmalar için bile tercüme hizmeti verebilir ve aylık onbinlerce dolar kazanabilirsiniz.

Peopleperhour

Peopleperhour

Peopleperhour

Özgür Çevirmen Ol kısmından çevirmen olmak için müracaat yapabileceğiniz Peopleperhour, sektörün en oldukça tercih edilen sitelerinden biridir. Milyonlarca insan çevirmen ihtiyacı için faklı platformlar üstünden duyuru vermektedir. Çevirmenlik için en oldukça tercih edilen sitelerinden biri de Peopleperhour’dur. Bu platfroma üye olduktan sonrasında tercüme işleri alıp teslim edebilirsiniz. Unutmamanız ihtiyaç duyulan şey bu tür platformlarda vermiş olduğunuz hizmeti veren bir oldukça insan bulunmaktadır. Ondan dolayı aldığınız işi temiz ve süratli bir halde teslim etmeniz müşterilerinizi elinizde tutmanızı sağlayacak ve daha oldukça müşteriye ulaşmanızı elde edecektir.

Acclaro

Aralarında Türkçenin de bulunmuş olduğu 125 değişik dilde tercüme iş imkanlarının bulunmuş olduğu Acclaro freelance çalışan çevirmenler için son aşama mühim bir yerde bulunmaktadır. Bir oldukça büyük firmaya da çevirmenlik hizmeti veren Acclaro ile bir oldukça tercüme işi alarak aylık yüksek gelir elde edebilirsiniz. Türkçe’den bir oldukça değişik dile tercüme işi de bulunan Acclaro ile para kazanmak için zaman kaybetemden üyelik başvurusu yapabilirsiniz. Yazılı çevirinin haricinde ses ve video çevirileri için de taleplerin bulunmuş olduğu Acclaro, çevirmenler için bir oldukça iş imkanı sunmaktadır.

Çevirmen Arayan Ajanslar

Çevirmen Arayan Ajanslar

Çevirmen Arayan Ajanslar

Tercüme işi arayan kişiler daima müşterilerle yoğun diyalog işine girmek istemeyebilirler ya da satın alan takip ederek yorulmak istemeyebilirler. Bundan dolayı bir oldukça şahıs ajanslarla ortaklaşa iş yaparak tercüme hizmeti vermektedir. Sizler de ajanslara müracaat yaparak tercüme hizmeti verebilir ve ek kazanç sağlayabilirsiniz. Çevirmen arayan bazı ajanslar şunlardır:

Okeanos Çeviri

Okeanos Çeviri bir oldukça dilde ve alanda çeviri hizmeti veren bir firmadır. Bir oldukça şahıs ve firmaya çeviri hizmeti veren Okeanos Çeviri ile çalışabilmek için iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için CV nizi hazırlayıp info@okeanostercume.com.tr mail adresine mail atmanız gerekmektedir. Arkasından şirket sizinle iletişime geçip uygun görmesi durumunda görüşme için çağıracaktır.

Dilpark

İngilizce, Fransızca ve Almanca tercüme mevzusunda hizmet veren Dilpark tercüme hizmeti veren firmalardan biridir. Tercüme kabiliyetine güveniyorsanız careers@dilpark.com mail adresine özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Arkasından CV’nizin beğenilmesi durumunda şirket sizinle iletişime geçerek bünyesinde çalışmanız için size teklifini sunacaktır.

Focus Çeviri

Tercüme hizmeti veren firmalardan biri de Focus Çeviri’dir. Focus Çeviri bir oldukça dilde ve bir oldukça alanda tercüme hizmeti alabilirsiniz. Focus Çeviri’ye müracaat yaparak çevirmenlik yapabilir ve ek gelir kazanabilirsiniz.

ReadyPens

Türkiye’nin en büyük şirketlerine tercüme hizmeti veren ReadyPens ile çalışmak için CV’nizi güzel bir halde hazırlayıp firmaya çevirmenlik başvurusu yapabilirsiniz. hr@readypens.com mail adresine CV’nizi göndererek ReadyPens’te çevirmen olma olanağına haiz olabilirsiniz.

Film Çevirisi Yaparak Para Kazanma

Film çevirisi yaparak da aylık yüksek kazançlar elde etmek mevcut. Film çevirisi yapabilmeniz için bu sketörde tercüme hizmeti veren ajanslara üye olmanız gerekmekte. Fİlm çevirisi için iyi seviyede yabancı dil bilmek gerekiyor. Bu sebeple yazı ile video içinde hem telafuz hem de dil oyunu olarak oldukça fark bulunmaktadır. Video çevirisi için hem dil bilgisine hem de bölgesel dile hakim olmak gerekmektedir.

Netice olarak internetten tercüme yaparak para kazanma için bir oldukça yol bulunmaktadır. Sizler de yabancı dillere hakimseniz ve para kazanmak istiyorsanız, yazmış olduğumuz yöntemlerden birini deneyerek aylık güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

Öteki iş fikirleri için de bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

“İnternetten Çeviri Yaparak Aylık 10000 TL Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın