Yeni İş Fikirleri | Para Kazandıran 75+ Karlı İş Fikri 2023

Para kazanmak için eski ve klasik yöntemlerin geride kaldığını bilmeniz gerekir. Son 20 yılda bir oldukça yeni meslek, yeni iş fikirleri ve yeni sektörler oluşmaya başladı. Doğal olarak bunların yanında unutulan bir oldukça iş sektörü de oldu. Bu değişimlerden etkilenmiş olabilirsiniz. Modernizasyon sürecine girmiş olan iş fikirleri ile ilgili kesinlikle kendinizi güncellemeniz ve harekete geçmeniz gerekiyor.

en yeni iş fikirleri

yeni iş fikirleri

Aslen bizim yaşadığımız bu büyük değişimleri Avrupa ve ABD 30 yıl ilkin yaşadı. İnternet yardımıyla bu değişimler yaşamımıza daha süratli girdi. Önceleri bir makineye ihtiyacımız olduğunda yurtdışına giden birilerini bulmamız gerekiyordu. Sadece şimdi kolay bir halde web üstünden sipariş verebiliyoruz. Doğal olarak bu sipariş mevzusu ufak bir el aleti olmasıyla birlikte, büyük makineler de ilgilendiriyor.

 

Hızlı erişim

Yeni İş Fikirleri 2022

Online en yeni iş fikirleri

Yeni iş fikirleri mevzusunda vereceğimiz en büyük örnekler web sektörü ile ilgili. Son 4 yılda yada 2 yılda yeni çıkan meslekler oluşmaya başladı. Bu meslekler güvenli olun toplumda eğer olmazsa olmaz işler içinde yerini alacak. Hepimizin bilmiş olduğu klasik işleri makineler hayata geçirmeye başladı. Makinelere karşı yenilgiyi kabul etmektense yeni işler mevzusunda kendinizi geliştirmeniz en mantıklı seçenek. Şimdi  yeni iş fikirleri ve yeni sektörler ile ilgili kendinize en uygun olanı seçme zamanınız geldi. Seçiminizi yaptıktan sonrasında tek yapmanız ihtiyaç duyulan kendinizi geliştirmek.

1-Toplumsal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı

Toplumsal medya danışmanlığı

İnternet üstünden iş ilanlarına bakmış olduğunuzda, toplumsal medya danışmanlarına olan ihtiyacı farkına varacaksınız. Toplumsal Medya;  şirketlerin parasız reklam yapmasını elde eden bir vasıta. Kullanıcılar ile daha çok etkileşime girme fırsatı yakalar. Sadece bu işi meydana getirecek profesyonellere gereksinim var. Viral bildiri oluşturmak, fotoğraf düzenleme, şirket imajı, abone arttırma benzer biçimde bir ekip işler. Bu mevzuda eğitim alarak kısa zamanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

2-İnfluencer Pazarlama

İnfluencer Olmak

İnfluencer Olmak

Bu terim size yabancı gelebilir.Sadece kısa sürede tüm markaların reklam için bu sektöre yöneleceği biliniyor.İnternet üstünden tanınmış şahıs ve hesaplar üstünden meydana getirilen marka paylaşımını ifade eder.Mesela; Cem Yılmaz bir kitap paylaştığında, o kitabı merak edip almak isteyebilirsiniz.Şundan dolayı Cem Yılmaz’ı seviyorsunuz ve okumuş olduğu kitabı merak ediyorsunuz.Netice ise kitap binlerce şahıs tarafınca satın alınmış ve reklamı yapılmış oldu.İnfluencer Pazarlama bilhassa seyyah, makyaj ve teknolojik hesaplar üstünde yapılır.

 

3-İçerik Yazarlığı

içerik yazarlığı

içerik yazarlığı

Yeni iş fikirleri içinde, en oldukça gereksinim olan sektördür.Türkiye de şuan etken olarak 100 binlerce web sitesi etkinlik gösteriyor.Bu sitelerde yer edinen içerik ihtiyacı ise ustalaşmış yazı yazarları tarafınca karşılanıyor.Bilhassa e-ticaret ve tanınmış blog sitelerinde geçerli bir gereksinim.Onedio sitesi üstünde 10 binlerce yazı görebilirsiniz.Bu içeriklerin hepsi içerik yazarları tarafınca oluşturulmuştur.Yazı yazarak para kazanmak başlıklı yazıyı okuyarak bu mevzuda detaylı data alabilirsiniz.

 

4-E-Tecim Sektörü

E-ticaret Yapmak

E-ticaret Yapmak

Bir ürüne ihtiyacınız olduğu süre, web üstünden daha uygun fiyatlara bulabileceğinizi biliyorsunuz ki.Bunun sebebi maliyetlerin düzgüsel bir işletmeye nazaran daha düşük olması.Ürettiğiniz bir ürün var ise web üstünden satışa başlamanız daha mantıklı.Bir işletme ile sadece bulunduğunuz çevreye hitap edebilirsiniz.Sadece web sektöründe tanımlanmış bir alan kişi limit sınırınız yok.Hepimiz sizin müşteriniz olabilir.İnternet satış siteleri listesinden ihtiyacınız olan siteleri bulabilirsiniz.

 

5-Etsy ile Ürün Satın

Yurtdışı ile tecim yapmanın en kolay yolu diyebilirim.El emeği içeren bir ürün yapıyorsanız bu site üstünden pazarlayabilirsiniz.Tek bir kategori altında yer almasının sebebi bir tek bu işe konsantre olan satıcı sayısının fazla olması.Şundan dolayı kar marjı inanılmaz yüksek.Türkiye de 10 TL’ye zor satacağınız bir ürün bu site üstünden 30 dolara kolaylıkla pazarlayabilirsiniz.Kişiye hususi el emeği ürünler oldukça talep görüyor.Etsy’de satış yapmak başlıklı yazı bu mevzuda size destek olacak.

 

6-Bağlı Ortaklık Pazarlaması

Hepimiz tarafınca malum adıyla komisyonculuk diyebiliriz.Youtube üstünden Çin’den alınan ürün incelemeleri videolarına bakın.Bu videolar ortaklık programları kapsamında Youtuberlar tarafında çekiliyor.Çin’den almış olduğu ürünü özetleyen içerik sağlayıcı, videonun altında o ürüne giden bir bağlantı bırakıyor.Sizde o bağlantı üstünden alışveriş yaptığınızda, videonun sahibi %6 ile %15 içinde komisyon kazanmış oluyor.Bir oldukça ürün ile affiliate pazarlama yaparak para kazanabilirsiniz.Online iş fikirleri içinde yurtdışında en oldukça para kazanılan sektördür.

 

7-AirBnb Oda ve Ev Kiralama

Avrupa ve Balkan vatanlarında bir tek bu iş ile geçimini elde eden yüzlerce insan görebilirsiniz.Eviniz gezinsel bir mevkide ise Airbnb yardımıyla odanızı yada evin tamamını kiralayabilirsiniz.Averaj günlük ev kirası 20 Euro civarında.Tüm turistler tarafınca kullanılan bir sistem.İstanbul Beşiktaş’ta bir tek bu iş üstünden para kazanan emlakçılar ile karşılaşmanız mümkün.Eğer tek yaşıyorsanız yada fazladan eviniz var ise kesinlikle değerlendirmeniz ihtiyaç duyulan bir sektör.

 

8-Freelance İş Hizmeti

Bionluk, Fiver ve Upwork üstünden belirli bir ücret karşılığında iş yapılmasını ifade eder.3 sitede birbiri ile aynı denilebilir.Logo tasarımı, web hizmeti, yazı yazarlığı ve bir oldukça hizmetin satışını yapmanız mümkün.Doğal olarak ilk olarak ustalaşmış olduğunuz bir alan olması gerekiyor.İş hizmeti mevzusunda kendinize limit koymayın.Siteleri incelediğinizde iddaa kuponu bile satanlarla karşılaşabilirsiniz.

 

9-Pinterest Affiliate Pazarlama

Pinterest uygulamasında averaj geçirilen süre 14 dakikadır.Dünya üstünde 300 milyona yakın bir kullanıcı kitlesine haiz bir site.En oldukça Amerikalılar tarafınca kullanılır.Pinterest üstünden fotoğraf paylaşıp, alt kısımlarına da affiliate linki bırakarak komisyon ortaklığı ile para kazanmanız mümkün.Üstelik öteki Affiliate kanallarına nazaran daha kolay.Tek yapmanız ihtiyaç duyulan İngilizce paylaşımlarda bulunmak.ABD da en yeni iş fikirleri içinde içeriyor.Pinterest ile para kazanmak başlıklı yazımı okuyarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

10-Blog Yazarlığı

Blog yazmak ile internet sayfası oluşturmak aynı kavramlar.Wordpress yardımıyla kolaylıkla bir blog sitesi kurmanız mümkün.Üstelik en fazla 2 saatinizi alır.Ondan sonra yazı paylaşımı yapın.Paylaştığınız makaleler en geç 6 ay içinde Google’da ilk sıralara çıkmaya başlayacaktır.Google Adsense reklamları ile entegre ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.Ya da değişik reklamcılık kanalları kullanarak gelir modelinizi çeşitlendirebilirsiniz.

 

11-Alışveriş Arbitrajı

Arbitraj; aynı ürünlerin değişik mecrada satılarak içinde oluşan farka denir.Çin’de satılan bir ürünün Türkiye’de iki katı fiyata satılmış olduğu ile karşılaşmışsınızdır.Arbitraj ise en oldukça Çinli siteler aracılığı ve 2. el ürünlerde yapılır.İnternet üstünden uygun bir fiyata aldığınız bir ürünü, başka bir sitede yüksek bir fiyata satarak kar edebilirsiniz.Bu işi ustalaşmış olarak yapanların bulunduğunu bilmeniz gerekir.

 

12-Youtube Videoları İle Para Kazanın

Youtube üstünden para kazanmak hepimiz tarafınca malum bir iş.Hatta yeni iş fikirleri içinde değildir diyebiliriz.Sadece yapacağınız değişik teknikler ile bu işi modernize edebilirsiniz.Youtube üstünde bir videonun kaç kez izlendiğinden oldukça ne kadar oldukça kişiyle etkileşim halinde olduğu önemlidir.Kısacası abone sayısı daha kolay sponsor almanızı elde edecektir.Bunun için seri videolar çekmeniz gerekiyor.

 

13- Uygulamalar ile Fotoğraf Satın

Telif hakkının önemi her geçen yıl daha da artıyor. Bir web sitesinde paylaşılan fotoğraf telif hakkına haiz olabilir. Bu fotoğraf başka bir site tarafınca telif hakkı ihlal  edilerek kullanılırsa ceza almasına niçin olur. Kısaca marka değerinde düşüş yaşanır. En iyi çözüm ise fotoğraf sitelerinden telifli fotoğraflar satın almak.Sizde uygulamalar üstünden fotoğraf satışı yaparak para  kazanabilirsiniz. Fotoğraf satış siteleri listesine göz atabilirsiniz.

 

14-Udemy Eğitim Videoları

Ustalaşmış olduğunuz bir mevzu var ise eğitim videosu oluşturarak para kazanmanız mümkün. Yurtdışında 10 yıldan beri var olmasına karşın devletimizde yeni iş fikirleri içinde yer verilmiştir. Udemy sitesini ziyaret ettiğinizde tek bir eğitim videosunun 5 bin satış rakamına ulaştığını görebilirsiniz. Video sahibinin kazancı ise averaj 150 bin TL. Udemy taktikleri başlıklı yazı bu mevzuda size destek olacak.

 

15-Dropshipping Yaparak Kazanın

Uyurken para kazanabileceğiniz iş fikirleri içinde yer alır. Bir firmanın ürünlerini, web sitesi üstünden satarak gelir elde edersiniz. Siz ürünün satışını yaptığınızda, şirket sizin adınıza kargo gönderimi yapar. Doğal olarak ürün görselleri ve açıklamaları tamamen üretici şirket tarafınca size veriliyor. Ürün maliyetini firmaya ödeyip, aradaki kar ile kazanç sağlayabilirsiniz. Dünya üstünde online en oldukça meydana getirilen işler içinde yer alır.

İlgili Yazı: Dropshipping Yaparak Para Kazanmak

16- E-Kitap Yazarlığı

Kitap yazma hayaliniz olabilir. Bu mevzuda kabiliyetiniz de var ise, basım maliyetleri ile uğraşmanıza gerek yok. E-kitap okuyucuları her yıl daha da fazla artıyor. Hatta bu kitaplar için Kindle seçimi hususi okuma cihazları piyasaya çıktı. Kitap yazım maliyetiniz sıfıra yakın. Yalnız harcadığınız süre ve data sizin sermayeniz. E-kitap tutarları averaj 50 TL civarında. En fena 1000 adetlik bir satış ile 50 bin TL kazabilirsiniz.

 

17-Domain Alım Satım

Oldukça eski bir iş fikri olarak düşünebilirsiniz. Sadece size bahsedeceğim yöntem düşündüğünüzden değişik. Günlük olarak düşen şu demek oluyor ki erteleme süresi biten domainleri takip etmeniz gerekiyor. Bu domainler içinde ceza almamış, otorite puanı ve backlink sıralaması temiz olanları direkt satın alın. Bu domainler üstünden yeni bir site açıldığında paylaşılan içerikler Google da ilk sıraya çıkacaktır. Eğer elinizde bu şekilde bir domain var ise 10 katı fiyata pazarlayabilirsiniz. Üstelik bu biçim domainleri her gün kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

18-Flippa ile Alım Satım Yapın

Flippa sitesi yurtdışında oldukça malum bir web borsasıdır. Bu site üstünden internet sayfası alış ve satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem ile para kazanan binlerce insan var.Pazarlık yapmanız mümkün. Doğal olarak iyi bir çözümleme bilgisine ihtiyacınız var.Platforma girdiğinizde sitelerin geliri ve ziyaretçi sayısı hakkında detaylı bilgiler görebilirsiniz.

 

19-Google Adwords Uzmanlığı

Google üstünde reklam vermek uzmanlık isteyen bir mevzu.Firmalar bu mevzuda  uzmanlar ile çalışmak istiyor.Reklam uzmanları Adwords bilgisi sayesinden reklam maliyetlerini % 80′ kadar azaltabilir.Evet bu doğru.Google da reklam vermek tahmin edilmiş olduğu kadar kolay bir iş değil.Hedef kitlesi, tıklama başına ücret, kullanıcı takip edeni bir oldukça detaylı işler sizi bekliyor.Parasız Google Akademi üstünden eğitim alabilirsiniz.

 

20-Whatsapp ile Para Kazanın

Whatsapp şuan para kazanma adına en yeni iş fikirleri içinde yer alır.Feysbuk uzun bir süredir Whatsapp  ile gelir etme yolları arıyor.Hala çözüm bulabilmiş değil.Sadece bu sizin için geçerli değil.Whatsapp üstünden gelen bildirimler tüketiciler tarafınca dikkatle karşılanır.Kısaca detaylı olarak incelenir.Verdiğiniz bir hizmet yada affiliate bağlantıları ile whatsapp üstünden pazarlama hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

 

21-Seo Uzmanlığı

Yukarıda Türkiye’de bulunan web sitelerinden bahsetmiştim sizlere.Bu sitelerin Google’da ilk sıraya çıkabilmeleri için Algoritma kurallarına uyması gerekir.Bu da kolay bir şey değil. Dışarıdan bir uzman desteğine gereksinim duyulur.Bunu yapanlara seo uzmanı denir. Sitenizdeki teknik hatalar belirli bir ücret karşılığında seo uzmanları tarafınca düzeltilir.

 

22-Görsel Editörlük

Sitelerde bulunan fotoğrafları düzenlemek, logo oluşturmak ve görsel gereksinimleri karşılamak için oluşmuş bir meslek. Resimler içeriklerdeki en mühim köşe taşı.Büyük web sitelerinin künyesini incelerseniz minimum 3 görsel editör ile çalıştıklarını görmüş olacaksınız.İçerik yazarları tarafınca gönderilen makaleler, görsel editörü tarafınca düzenlenir.Makaleye hususi fotoğraf hazırlanmış olur. Wikihow sitesinde yer edinen görselleri inceleyebilirsiniz.

23-Kripto Para Yatırımcılığı

Son bir senedir Bitcoin’de %80’lere varan bir düşüş yaşandı.Twitter da araştırma yapmış olursanız bu işi ustalaşmış olarak yapanları görebilirsiniz.Bu profesyoneller Bitcoin düşse bile para kazanmaya devam ediyor.Kitap çıkarmak, grafik analizi, ücretli üyelik, bot satışı benzer biçimde fazladan para kazanma şekilleri mevcut.Kripto paralara ilgi duyuyorsanız kesinlikle bu sektörde yerinizi almalısınız.

 

24-Online E-broker Olun

İhracat yapmak isteyen firmalar işin bir tek üretim aşamasında bulunur.Yurtdışına ürün satmak için de komisyon karşılığında aracı firmaları kullanırlar.Bu işi yapanlara ihracat brokeri denir.Sadece ihracat brokerının eskisi benzer biçimde devamlı yurtdışında olmasına gerek yok.Bu işler artık web üstünden gerçekleşiyor.Haliyle en yeni iş fikri olan online e-broker terimi devreye giriyor.Alım satım siteleri ile aranız iyiyse bu iş tam size nazaran olabilir.

 

25-Steemit ile Para Kazanın – Yeni İş Fikirleri

Steemit bir blockchain data platformu. Bu platform üstünde içerik oluşturarak para kazanabilirsiniz. Paylaştığınız yazıların beğeni, yorum ve paylaşım sayısına nazaran hesabınızda para birikir. Siteyi incelediğiniz süre 1 hafta içinde bir tek 1 yazı ile 250 dolar kazanan kullanıcıları görmeniz mümkün.

 

26-Admitad İle Para Kazanın

Admitad bağlantı paylaşımı yaparak para kazanabileceğiniz bir platform.Günlük averaj 65 bin dolar ortaklık geliri dağıtıyor.Site üstünden ortaklık sistemine dahil olabileceğiniz yüzlerce program var.Aldığınız bağlantıları toplumsal medya, feysbuk, twiitter ve pinterest benzer biçimde sitelerde paylaşarak gelir elde etmeniz mümkün.

 

27-Mobil İçerik Uygulaması Yapın

Mobil uygulama yapmak yeni iş fikirleri içinde değil.Sadece asla bilmeyenler için durum değişik.Artık mobil uygulama yapmak oldukça kolay.Yalnız aylık belirli bir fiyat ödeyerek uygulama sahibi olabilirsiniz.Yazılım bilginiz yok ise bir tek içeriklerden oluşan bir uygulama yapmanız mümkün.Mesela; garip bilgiler ya da sıhhat detayları benzer biçimde.Uygulamanıza Admobs üstünden reklamlar yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

 

28-Anketler ile Para Kazanın

Anket doldurarak para kazanmak için karşınıza çıkan reklamların bir bir çok gerçek dışı.Sadece doğru yöntemler ile anket yardımıyla aylık 200 dolar kazanabilirsiniz.Bunun için yurtdışı kullanıcı adı kaydı yaptırmanız gerekiyor.Kısaca lokasyon olarak Türkiye haricinde, ABD benzer biçimde yüksek ödemeleri olan bir ülkeyi seçmelisiniz.

 

29-Oyun Oynayarak Para Kazanmak

En oldukça kazanan youtuberlar listesini inceleyin.Oyun videoları çekip paylaşanlar listeyi kaplamış tamamen.Yalnız bu videolar ile yılda 16 milyon dolar kazanan fenomenler var.Doğal olarak bu parayı kazanmanız şuan için kolay değil.Artık youtube ile para kazanmak daha zor.Her saatte 400 bin video yükleniyor.Bu 400 bin videonun içinde hit almanız birazcık hayal benzer biçimde.Bunun yerine düzgüsel oyun oynayarak para kazandıran siteleri deneyebilirsiniz.

 

30-Uygulama Görevleri İle Para Kazanın

Ek gelir olarak yapabileceğiniz yeni iş fikirleri içinde yer alır.Uygulamalar içinde size görevler verilir.Bunlar anket doldurma, twitter beğenisi, uygulama indirme benzer biçimde görevler.Para kazandıran uygulamalar başlıklı yazıda bahsettiğimiz şekilleri ile aylık 200 doların üstünde para kazanmanız mümkün.

 

31-Medium ile Pazarlama Yapın

Medium google üstünde yüksek itibara sahibi bir site.Blog açmak yada internet sayfası oluşturmak oldukça uğraştırıcı.Ya da yapamam kabul edebilirsiniz.O süre Medium üstünde yazmayı deneyin.Yazdığınız yazılar seo uyumlu olduğu sürece kısa zamanda 1. sıraya yerleşme ihtimaliniz olur.Bu sayede istediğiniz benzer biçimde pazarlama faliyetlerini yürütebilirsiniz.Bilhassa affiliate pazarlama emekleri.İş fikirleri içinde en oldukça tavsiye ettiğim yöntemdir.Medium ile yurtdışında tek bir yazı yardımıyla 50 bin dolar kazananlar var.

 

32-Ustalaşmış Yatırımcılık Yapın

Yeni bir iş fikri olmadığı halde devletimizde bu iş üstünden fazla kazanan yok.Sadece yurtdışında bir tek yatırımcılık yaparak ayda binlerce dolar kazanan insanoğlu var.Türkiye de neye yatırım yapmalıyım diye düşünmenize gerek yok.Şundan dolayı seçeneğiniz oldukça fazla.İnternet yardımıyla bir tek Türkiye değil, yurtdışında da yatırım yapabilirsiniz.En iyi yatırım araçları başlıklı yazı üstünden düşünce sahibi olabilirsiniz.

 

33-Amazon Affiliate Emek harcaması

Amazon dünyanın en büyük e-ticaret sitesi.Ortaklık programı ise yurtdışında oldukça kullanılıyor.Amazon üstünden aylık 10 bin doların üstünde para kazanan onlarca tandığım var.Türkiye’ye yeni giriş icra eden Amazon hemen hemen ortaklık çalışmasını başlatmadı.Sadece kariyer kısmına girerseniz, bu yönde arayış içinde bulunduğunu görebilirsiniz.Amazon ortaklık sistemini başlatmadan şimdiden üye olmanızda yarar var.

 

34-Bitmex ile Tecim Yapın

Bitmex kripto paralar üstünden kaldıraçlı işlemler yapmanızı elde eden bir platform.Elinizdeki paranın 100 katı ile işlem yapmanız mümkün.Üstelik kripto paranın kıymeti hem düşerken hem de yükselirken de kazanabilirsiniz.Mühim olan doğru tahminde bulunmak.Doğal olarak 100 kaldıraçlı işlem yapmak büyük bir risk.En mantıklısı maksimum 10 kaldıraç ile oynamak.

 

35-E-mail Pazarlaması

En yeni iş fikirleri içinde olmamasına karşın, devletimizde hala yaygınlaşmış bir iş kolu değildir.Bunun en büyük sebebi e-mail bilincinin pek oturmamış olması.Yurdışında e-mail pazarlamasına çok çok fazla kıymet veriliyor.Doğal olarak geri dönüşü de var.Tamamen parasız bir pazarlama yöntemi.Topladığınız mail adreslerine ürün pazarlaması içinde ne olduğu göndermeniz kafi.

 

36- Topraksız Ziraat Yapın

Hollanda ziraat ürünleri ihracatında dünya birincisi.Peki bunu iyi mi başarıyor derseniz?Tamamen topraksız ziraat yardımıyla.Bu ziraat yöntemi ile inanılmaz bir verim artışı yakalamanız mümkün.Evinizin tek bir odasını kullanarak  ayda 1000 tane marul yetiştirebilirsiniz.Zor bulunduğunu düşünmeyin.Topraksız ziraat iyi mi yapılır başlıklı yazıda detaylı data bulabilirsiniz.

 

37-İstiridye Mantarı Yetiştirmek

Son zamanlarda TV’de reklamı yapılmaya başlanan bir iş fikri.Düzgüsel mantardan 3 kat daha pahalı.Üstelik yetiştirmek oldukça kolay.Yeter ki kolay olan tekniği bilin.Kolaylıkla talaş  ve kompozit dolu bir poşetin içinde yetiştirebilirsiniz.İnternet üstünden alacağınız mantar tohumu bu mevzuda size destek olacaktır.İstiridye mantarı rehberi başlıklı yazıda detaylı data bulabilirsiniz.

 

38-Trüf Mantarı Toplayıcılığı

Bu mantar türünü naturel olarak yetiştirme ihtimaliniz yok.Fransa da kilosu 1500 Euro’dan satılıyor.Meşe ve çam ağaçlarının 50 santimetre altında bulabilirsiniz.Bunu da bir köpek yardımıyla yapmanız mümkün.Muğla ve Kastamonu illerinde bu iş köylülerin ana geçim deposu olmuştur.Eğer bulabileceğinize inanıyorsanız trüf mantarı toplayıcılığı ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

39-Fide Yetiştiriciliği

Yukarıda topraksız tarımdan size bahsettim.Topraksız ziraat yapabilmek için hazır fideler satın almanız gerekiyor.Tanesi ise averaj 0,50 kuruştan başlıyor.Bir fideyi yetiştirmek maksimum 2 haftanızı alır.Üstelik ürün hastalığı benzer biçimde bir derdiniz olmadan.Yalnız 2 hafta yetiştirip satayım diyorsanız sizin için mantıklı bir seçenek olabilir.

 

40-Çiçek Yetiştiriciliği – Yeni İş Fikirleri

Hollanda’nın ziraat ürünleri ihracında en büyük oranı alan ürün sınıfıdır.Çiçek yetiştirmek düzgüsel bir ziraat ürünü yetiştirmeye nazaran daha karlı. Yalnız 1 tane kırmızı gül, 3 kilo domates ile aynı fiyata geliyor. Bu kadar oldukça kar etmek varken, niçin düzgüsel bir ürün yetiştiresiniz ki? Aliexpress sitesi üstünden 100 tane gül tohumunu 1 dolara satın alabilirsiniz. Mavi, siyah, sarı ve kırmızı benzer biçimde renk seçenekleriniz var.

 

41-Tropikal Meyve Yetiştiriciliği

Ziraat ile para kazanmak için yüksek kar edebileceğiniz ürünleri yetiştirmeniz gerekiyor.Devletimizde bu ürünlerin her geçen gün reklamı yapılıyor.Bilhassa Avakado meyvesi.Tanesi şuan 12 TL’ye satılan bir ürün.Sera ortamında yetiştirmeniz mümkün.Düzgüsel bir ziraat ürününe nazaran 10 kat daha çok kar edebilirsiniz.

 

42-Ejder Meyvesi Yetiştirmek

Devletimizde son günlerde adı bilinmeye başlanan bir meyve.Anavatanı ise Çin.En yeni iş fikirleri içinde yer alır.Kazancı ise oldukça yüksek.Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda bu meyvenin suyu ikram edildi.Devletimizde en malum üretici ise bir mali müşavir.Bu meyve yardımıyla mesleğini bırakıp tamamen bu işi yöneldi.

 

43-Kuzu Göbeği Mantarı Üreticiliği

Mantar vitamin bakımında et ile birbirine benzer bir ürün.Üstelik oldukça varlıklı.Kuzu göbeği mantarı sera ortamında yetiştirebileceğiniz bir ürün.Tohumlarını web üstünden kolaylıkla satın alabilirsiniz.Bu mantarın güncel olarak fiyatı 200 dolar.Yetiştircisi için oldukça karlı iş fikirleri içinde içeriyor.

 

44- Organik Ziraat Yapmak

Yeni iş fikirleri içinde olmayan bir düşünce.Sadece devletimizde hala bu yönde bir gelişme kaydedilmedi.Yurtdışından gelen kısır tohumlar sebebiyle tarımda büyük sıkıntılar yaşıyoruz.Tigem tarafınca ıslah edilmiş tohumlar ile yapılacak organik üretimlere ihtiyacımız var.Son yıllarda ziraatçi kar sıkıntısı yaşıyor.Bu soruna en büyük çözüm ise organik ziraat üreticiliği yapmak.En azından ürünlerinizi 2 katı fiyatına satmış olmuş olursunuz.

 

45-Bıldırcın Yumurtası Üretimi

En karlı yeni iş fikirleri içinde yer alır.Doğal olarak organik olması şartıyla.Masraflarınız tavuk yetiştiriciliğine nazaran daha düşük.Üstelik fiyatı tavuk yumurtasından daha pahalı.Üretim alanı olarak daha verimli bir iş fikri.Bıldırcın yumurtası ile durağan(durgun) alan kişi portföyü yakalayabilirsiniz.

 

46-Kaz Yetiştiriciliği

Kaz etinin hususi fanatikleri var diyebilirim.En düşük kaz fiyatı 175 TL.Üstelik hem ciğerini, hem tüyünü hem de etini ayrı olarak pazarlayabilirsiniz.Kaz ciğerinin kilosu yurtdışında 600 dolar civarında.Kaz tüyü ise firmalar tarafınca sizden alınıyor.Geriye bir tek yetiştirmek kalıyor.Kaz yetiştiriciliği başlıklı yazıyı okuyarak detaylı data edinebilirsiniz.

 

47-Büyükbaş Hayvan yetiştiricilği

Son yıllarda iş fikirleri içinde en mantıklı seçenek.Et fiyatlarının artması ile kazançlı bir sektör haline geldi.Doğal olarak klasik üretim şekillerinin dışına çıkmanız şartıyla.Senelerce devletimizde verimsiz bir halde üreticilik yapılmış oldu.Şimdi devlet tarafınca lüzumlu eğitimler ve hibeler veriliyor.Doğru zamanda doğru yerde bulunarak bu iş üstünden ustalaşmış bir büyük baş hayvan çiftliği kurabilirsiniz.

 

48-Köpek Çiftliği Oluşturmak

Yeni iş fikirleri içinde yapabileceğiniz en karlı iş.Yurtdışında, bilhassa Ukrayna da meydana getirilen bir iş.Hatta Ukrayna üstünden ülkemize kaçak yollarla satışı meydana getirilen köpek ırkları var.En kolay örnekle Chow chow seçimi köpekler 2500 dolara satılıyor.Oldukça talep var.Yetiştiricilğini hayvan haklarına duyarlı bir halde yapabilirsiniz.Köpek çiftliği oluşturmak başlıklı yazıda ihtiyacınız olan detayları bulmanız mümkün.

 

49-Saanen Keçi Çiftliği

Tek bir saanen keçisi ile günlük 2 litre süt elde edebilirsiniz.Oldukça verimli bir ırk.Keçi sütünün litresi ise toptan 8 TL’ye alınıyor.Bu görebileceğiniz en düşük fiyat.10 tane saanen keçisi ile başladığınızda günlük kazanacağınız miktar minimum 150 TL.Bu başlangıç için oldukça iyi bir para.Yeni iş fikirleri içinde en oldukça rağbet nazaran hayvancılık çeşidi.Saanen keçi çiftliği kurulumu başlıklı yazıda ihtiyacınız olacak detayları bulabilirsiniz.

 

50-Araucana Tavuğu Yetiştirmek

Bu tavuk eşeysel ile mavi yumurta imal edebilirsiniz.Evet doğru.Bu tavuğun yumurtaları mavi.Tanesi ise en düşük 15 TL.Bu yumurta bilhassa kanser hastaları tarafınca kullanılıyor.İçeriğinde bulunan etken maddenin iyi geldiği söyleniyor.Kısaca devamlı alıcısı olan bir ürün.Bu tavukların fiyatı ise 500 TL den başlıyor.Altın yumurtlayan tavuklar bunlar olsa gerek.

 

51-Arıcılık ve Bal Üretimi

Yeni iş fikirleri içinde olmayan bir düşünce.Sadece inanırım ki hepimiz 10 kavanoz bal 100 TL benzer biçimde reklamları görmekten bıktı.Organik bal almak istesek güvenebileceğimiz bir yer yok.Üstelik kilo 200 TL vermeye razı olan binlerce şahıs var.Bu alandaki eksikliği doldurabilirim diyorsanız muhteşem bir iş fikri.Üstelik bağışlama ve teşvik benzer biçimde imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

 

52-Balık Çiftliği Oluşturmak

Kar oranı devasa yükseklikte olan bir iş fikri.Ustalaşmış olarak kurulacak bir Alabalık çiftliği ile varlıklı olabilirsiniz.Balıkların yumurtlama dönemlerinde ne kadar verimli bulunduğunu bilmeyen yoktur.Tek seferde 200 yavru elde etmeniz mümkün.Dünya da en iyi Norveç’te bu iş yapılıyor.İnternet üstünden elde edeceğiniz bilgiler ile bu sektörde yerinizi alabilirsiniz.

 

53-Kanarya Yetiştiricliği

Yarışçı olan bir kanaryanın fiyatı averaj 3 bin TL.Bu sektör tutkunların olduğu bir iş kolu.Genel anlamda evde hobi olarak yapılacak bir iş.Yapanlar ve güzel paralar kazananlar var.Eğer birazcık daha hobi tutkunu iseniz yarışmalara katılmalısınız.Ödüller ise sizin için fazladan gelir olacak.

 

54-Solucan Gübresi Yetiştiriciliği

Yeni iş fikirleri içinde ülkemizi süratli bir giriş icra eden sektör.Şuan araştırma yapsanız yüzlerce danışman bulabilirsiniz.Gübre ithal eden bir ülkeyiz.Asla bitmeyecek bir iş fikri.Ürettiğiniz gübreleri direkt olarak satın alacak firmalar var.Topraklarda yaşanmış olan azot sıkıntısı yüzünden kesinlikle kullanılması ihtiyaç duyulan ürün.

 

55-İpek Böceği Yetiştiriciliği

Devletin en oldukça destek verdiği iş fikirleri içinde yer alır.İpek böcekçiliği için ihtiyacınız olan tüm ürünler devlet tarafınca karşılanıyor.Üstelik kosgeb kredisi almanız daha kolay.Ürettiğiniz ipekler için de alım garantisi var.Doğal olarak bu iş için Bursa da olmanız avantajlı durumda olmanızı elde edecektir.İpek alım borsası Bursa’da bulunmaktadır.Bu sayede maliyetleriniz daha düşük olacak.İpek böcekçiliği başlıklı yazımızı okuyarak bu mevzuda detaylı data edinebilirsiniz.

 

56-Uberde Şoförlük Yapın

Uber uygulama üstünden taşımacılık hizmeti veren bir şirket.Düzgüsel ticari taksilere nazaran daha uygun.Ek olarak kredi kartı ile ödeme yapma seçeneğiniz mevcut.Uber de şoförlük yapanları ise ayda 10 bin TL kazanç bekliyor.Uber şoförü olmak başlıklı yazımda müracaat için detaylı detayları öğrenebilirsiniz.

 

57-Glovo da Kuryelik Yapın

Glovo ile beğendiğiniz bir ürünü kuryeler yardımıyla istediğiniz yerden temin edebilirsiniz.Oldukça sevdiğiniz bir restoran var.Sadece evlere servis yapmıyor.Glovo ile kurye çağırıp istediğiniz ürünü uygun fiyata alabilirsiniz.Doğal olarak Glovo kuryelerini de iyi kazançlar bekliyor.Şirket Maslak ilçesinde pilot uygulamaya geçti.Şuan oldukça başarı göstermiş gidiyorlar.Hem sipariş başına kazanç, hem de saatlik ücret kazanıyorsunuz.Glovo kuryesi olmak başlıklı yazı içinde detaylı data bulabilirsiniz.

 

58-Tekne Tur Organizatörlüğü

Boğazda yer edinen teknelerin %90’ı organizasyon firmaları tarafınca kiralanıyor.Kısaca bu teknelerin sahibi bir tek saatlik kiralama işi yapıyor.Averaj 4 saatlik fiyat ise 3 bin 4 bin TL arası değişiyor.Düğün, kına gecesi, parti benzer biçimde organizasyon düzenlemesi yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.Bu biçim organizasyonlarda şahıs başı 150 TL ödeme alınıyor.

 

59-Temizlik Şirketi Kurun – Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri içinde değil.Sadece çok çok fazla talebin  olduğu bir sektör.Bekar yaşayanlar yada tüm bireylerin çalmış olduğu evlerde çoğu zaman temizlik hizmeti dışarıdan alınıyor.Piyasada yüzlerce temizlik şirketi var.Sadece hepsi işini muhteşem yapıyor denilemez.Daha iyi ve kaliteli hizmet ile bu pastadan kendi payınızı alabilirsiniz.

 

60-Çamaşır Yıkama Otomatı

Bekar ve yabancı insanların sayısı oldukça fazla.Bu insanların bir çok çamaşır makinesi için para harcamak istemiyor.Sonuçta tek bir şahıs için gereksiz bir harcama.Bu biçim insanların yaşamış olduğu bölgede, jetonlu çamaşır makineleri kurarak eylemsiz gelir elde etmeniz mümkün.Oldukça karlı iş fikirleri içinde yer alır.Maliyetiniz bir tek su ve elektrik.

 

61-Palyaço Hizmeti

Doğum günlerinin eğer olmazsa olmazıdır.Öğrenciler için ek iş fikirleri içinde yer alır.Doğal olarak bu biçim ustalaşmış bir şirket devamlı kazandırır.Palyaço hizmeti averaj 250 TL’den başlıyor.Doğal olarak yanında ek hizmetler de var.Bu işi yapmak istiyorsanız kesinlikle bir internet sayfasına haiz olmanız gerekiyor.

 

62-Bakıcı Hizmeti

Kariyer sitelerini açın ve deneyin.Bakıcı ilanlarının ne kadar oldukça bulunduğunu görmüş olacaksınız.Doğal olarak insanoğlu bu mevzuda itimat problemi yaşıyor.En iyi seçenek ise bir şirket ile anlaşmak.Şundan dolayı şirket her mevzuda kontakt halinde olunacak bir merkez konumunda.Hizmeti alanlar bir sorun yaşadığında bağlantı kurabilecekleri bir yer arar.

 

63-Bitkisel Sabun Üretimi

Tek bir iş üstüne üretim yapmak devamlı daha mantıklı.Odaklandığınız alanda başarı göstermiş olma şansınız devasa yükseklikte.Yalnız naturel sabun üretimi icra eden bir imalathane açabilirsiniz.Doğal olarak bunun yanında bir de butik.Yeni iş fikirleri içinde yer alır.Şundan dolayı bu biçim butikleri görme şansınız oldukça azca.Almanya da oldukça denk gelebileceğiniz bir iş fikri.

 

64-Bisiklet Dükkanı

Bu iş için daha oldukça gezinsel bölgeleri tercih etmeniz gerekiyor.Güvenli olun ileriki zamanlarda bisiklet kullanıcı sayısında artış yaşanacak.Doğal olarak bu insanların da bu hobi için bir ekip ürünlere ihtiyacı olacak.Doğal olarak onarım de buna dahil.Bu biçim bir işletmenin yanında bisiklet kiralama işi de yapabilirsiniz.

 

65-Masaj Salonu

Masaj Salonu son yıllarda oldukça popüler olmaya başladı.Fırsat sitelerini inceleyin.Bu sitelerde 50 TL ile satışa sunulan kolay masaj hizmeti 5 bin şahıs tarafınca satın alınmış.Kısaca 250 bin TL.Doğal olarak ustalaşmış bir halde bu işi yapmanız lazım.Merdiven altı olan masaj salonları insanların çekinerek gitmelerine niçin oluyor.Masaj salonu açmak başlıklı yazıda ihtiyacınız olan detayları bulabilirsiniz.

 

66-Bayanlara Hususi Spor Salonu

En oldukça gereksinim olan sektörlerden birisi.Düzgüsel spor salonlarına bayanlar gitmek istemiyor.Sonuçta tutucu bir ülkeyiz.Bu yüzden bir tek bayanların gidebileceği bir spor salonu kesinlikle açmanız gerekiyor.Spor salonunda yoga, plates, solaryum benzer biçimde ek hizmetler ile para kazanmanız da mümkün.En güvendiğim yeni iş fikirleri içinde yer alır.Kazanmama şansınız yok benzer biçimde.

Okuyun: Spor Salonu Açmak

67-Bağışlama ve Kosgeb Danışmanlığı

Şuan piyasada ve insanlarda ana para problemi var.Google Ads üstünden bakmış olduğunuzda aylık 25 bin kişinin bu mevzuda arama yaptığını görebilirsiniz.Sadece en büyük iş danışmanlık şirketlerine düşüyor.Ustalaşmış bir halde proje hazırlanması gerekiyor.Bu hizmeti de danışmanlık şirketleri minimum 2 bin TL karşılığında yapıyor.2 ay süresince kendinizi bu mevzuda geliştirerek bir danışmanlık şirketi kurabilirsiniz.

 

68-Petek ve Komi Temizliği

En karlı iş fikirlerinden birisidir.Yalnız 1500 TL’lik bir makine ile gittiğiniz her evden 200 TL kazanmanız mümkün.Kış geldiği süre kesinlikle yapılması gerekiyor bu temizliğin.Aksi taktirde ısı mevzusunda verim düşüklüğü yaşanıyor.Yapacağınız alan kişi portföyü ile yaz mevsiminde klima temizliği de yapabilirsiniz.

 

69-Güneş Paneli Satışı

Mecburi tutum dönemlerinin en iyi ilacı güneş enerjisi.Parasız elektrik üretmek varken, kim niçin satmaca ödemek zorunda kalsın.Güneş paneli satan bir firmadan ücretsiz bir şekilde bayilik alabilirsiniz.Alacağınız bayilik ile kapıda pazarlama yöntemiyle satış yapmanız mümkün.Doğal olarak bunun için daha oldukça kırsal alanları tercih etmeniz gerekiyor.

 

70-Prefabrik Ev Satışı –  Yeni İş Fikirleri

Düzgüsel tuğlalı evlere nazaran daha avantajlı bir ürün.Üstelik istediğiniz yere taşıma benzer biçimde olanağınız da var.Doğal olarak bu kaide çelik evler için geçerli.Son yıllarda çok çok fazla tercih edilmeye başlandı.Bir prefabrik evin kurulumu en fazla 2 haftayı alıyor.Doğal olarak sizin kurmanız gerekmiyor.Siz bir tek bayilik alarak bu işin satışını yapabilirsiniz.

 

71-Düğün Organizatörlüğü

Bu iş fikri en oldukça kına gecesi için yapılıyor.Yeni evlenecek olan bayanların bir çok ilk olarak bu biçim şirket arayışına giriyor.Değişik kıyafetlerin ve ekipmanların kiralandığı kına gecesi organizasyonu şirketi ile devamlı gelir elde edebilirsiniz.Yalnız başlangıç sermayesi olarak ekipman almanız gerekiyor.Ondan sonra amortisman süresi süresince istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

 

72-Meyve Suyu Barı

Her tarafta kahveci ve cafe seçimi işletmelerin açıldığını biliyoruz. Bu mekanlar insanoğlu kahveyi yada çayı sevilmiş olduğu için popüler olmadı. Yalnız oturup söyleşi edilecek yer arayışından dolayı meşhur oldular. Taze sıkma meyve suyu bari ise en iyi iş fikirleri alternatifi içinde içeriyor. Kar marjı ise devasa yükseklikte. Uygun fiyatlara aldığınız ürünleri şoklayarak senenin her mevsiminde kullanabilirsiniz.

 

73-Çilingir Hizmeti Verin

Bu işi öğrenmek için eğitim almanız gerekiyor.2 aylık eğitim veren kurumlar var.Size önermemin sebebi ise gelirinin oldukça iyi olması.7/24 çalışan çilingirler gece yaptıkları iş servisi için minimum 100 TL talep ediyor. Günde 2 servise çıksanız bile kafi benzer biçimde. Unutkanlığın arttığı bu dönemlerde revaçta olan bir iş.

 

74-Böcek İlaçlama Servisi

İnsanlar eskiden ilaçlama hizmetini kendileri yapardı. Sadece kurallar şimdi değişti. Bu hizmet dışarıdan ustalaşmış şirketlerden alınmaya başlandı. Google’a böcek ilaçlama yazın.99 TL de fiyatlar çıkacak karşınıza. Bu sayılara inanmayın. Bu hizmet için minimum 250 TL isteniyor. İş kurulum maliyeti ise oldukça uygun.

 

75-Altın Avcılığı Yapın

Doğada ve akarsuda altın bulmanız mümkün. Bu işi bazı köylerde ustalaşmış olarak yapanlar var. Üstelik ağrıda günlük köylüler tarafınca 20 gram altın çıkarıldığı söyleniyor. Bu iş için zor demeyin. Oldukça kolay. Yeter ki ayıracak zamanınız olsun. Altın iyi mi bulunur başlıklı yazımızı okuyarak bu mevzuda detaylı data edinebilirsiniz.

 

Yeni iş fikirleri 2022” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Yorum yapın