SERMAYESİZ KENDİ İŞİNİ KUR PARA KAZAN

Sermayesiz iş kurma fikirleri içinde en kazançlı yöntemlerden birisini sizlerle paylaşacağız. Kendi işinizi oluşturmak istiyorsanız ve sermayeniz yoksa bu iş fikri tam size nazaran. Bu yazımız da bu iş fikrinden çokça bahsedeceğiz.

 

Ilk olarak bildiğimiz suretiyle artık çiçekçilerde gözümüze çarpan kaktüs ve skulent çiçekleri hepimizin haberdar olduğu bir nebat türü piyasada 15 – 20 – 30 tl benzer biçimde çeşitli fiyatlar ve modelleri bulunmakta. Bu çiçeği yetişmek aslen fazlaca kolay ve zahmetsiz. Bu sayede yazımızdan sonrasında sizde kolayca skulent bitkisini yetiştirerek çiçekçilere pazarlayabilirsiniz. Kârlı iş fikirleri arasına girebilecek bir düşünce olan bu skulent yetiştiriciliği size hem kendi işinizi kurmaya hemde para kazanmanıza destek olacaktır.

Şimdi sıra geldi iş fikrimize. Skulent çiçeği yaprağı ile toprağa kolayca tutunur. Bu sayede 50 60 gün içinde filizlenir. Bu sayede çiçekçiden aldığınız rahat bir skulent çiçeğinin yaprağını dibinden koparıp minik bir saksıya koyarsanız büyüdüğünü görmüş olacaksınız. Çeşitli modellerde değişik yapılarda birçok çeşidi olan bu çiçek türü hem beğeniliyor hemde dekoratif olarak birçoğumuzun evini süslüyor. Bu sayede talep oluşmuş durumda. Sizler ilk olarak bu çiçekleri yetiştirmeye başlayarak birçok çeşit elde edebilirsiniz. Ilk olarak balkonunuzda başlayarak kupa bardaklar kırılan bardaklarda başlayabilirsiniz. Sonrasında size tavsiye olarak saksılara para vermek yerine alçı kalıpları alarak ve alçı dan saksı imal edebilirsiniz. Hemde yaptığınız saksıları boyayarak çeşitlilik de yapabilirsiniz. Bu işte gider olarak birkaç kalemimiz var bu fikri o yüzden sunduk.

Ilk olarak bir tane skulent alarak işe başlayın. Bir skulent averaj 25 lira diyelim. Saksı tutarları 1 tl averaj diyebiliriz. Ufak saksılar alabilirsiniz fakat kendiniz de imal edebilirsiniz. Sonrasında 25 tl ye aldığımız bir poşet toprak ile ortalama 100 saksı doldurabilirsiniz. Aslına bakarsanız saksısında bir parmak toprak koyacaksınız.

Gelelim hesabımıza :

25 tl çiçek

1 tl den 10 saksı

25 liralık toprağı 10 saksı yapacağız burada saksı başına da 0,25 krş yapıyor.

Bir çiçekten 10 – 15 yaprak çıkıyor. averaj buda ortalama 1,5 lira benzer biçimde bir sayı ile başyabilirsiniz demek oluyor.

 

Toplam hesap yaparsak ve 1,5 + 1 + 0,25 ile toplamda 2,75 tl ye skulent yapım etmiş olacaksınız. Şuan piyasada ister çiçekçilere isterseniz kendiniz direk tüketicilere verebilirsiniz. Piyasa da 25 – 30 benzer biçimde sayılara süslü ve saksısı güzel skulent pazarlayabilirsiniz. Şimdi mevzu ile ilgili sizlere video paylaşacağız yapacağınız işlerde sizlere kolay gelsin diyoruz. Yazımıza yorum yazmayı ihmal etmeyin.

“SERMAYESİZ KENDİ İŞİNİ KUR PARA KAZAN” üzerine 3 yorum

Yorum yapın