SERMAYESİZ KENDİ İŞİNİ KUR PARA KAZAN

Sermayesiz iş kurma fikirleri içinde en kazançlı yöntemlerden birisini sizlerle paylaşacağız. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız ve sermayeniz yoksa bu iş fikri tam size göre. Bu yazımız da bu iş fikrinden çokça bahsedeceğiz.

 

Öncelikle bildiğimiz üzere artık çiçekçilerde gözümüze çarpan kaktüs ve skulent çiçekleri hepimizin haberdar olduğu bir bitki türü piyasada 15 – 20 – 30 tl gibi çeşitli fiyatlar ve modelleri bulunmakta. Bu çiçeği yetişmek aslında çok kolay ve zahmetsiz. Bu sayede yazımızdan sonra sizde kolayca skulent bitkisini yetiştirerek çiçekçilere satabilirsiniz. Kârlı iş fikirleri arasına girebilecek bir fikir olan bu skulent yetiştiriciliği size hem kendi işinizi kurmaya hemde para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Şimdi sıra geldi iş fikrimize. Skulent çiçeği yaprağı ile toprağa kolayca tutunur. Bu sayede 50 60 gün içerisinde filizlenir. Bu sayede çiçekçiden aldığınız basit bir skulent çiçeğinin yaprağını dibinden koparıp küçük bir saksıya koyarsanız büyüdüğünü göreceksiniz. Çeşitli modellerde farklı yapılarda birçok çeşidi olan bu çiçek türü hem beğeniliyor hemde dekoratif olarak birçoğumuzun evini süslüyor. Bu sayede talep oluşmuş durumda. Sizler öncelikle bu çiçekleri yetiştirmeye başlayarak birçok çeşit elde edebilirsiniz. Öncelikle balkonunuzda başlayarak kupa bardaklar kırılan bardaklarda başlayabilirsiniz. Sonrasında size tavsiye olarak saksılara para vermek yerine alçı kalıpları alarak ve alçı dan saksı üretebilirsiniz. Hemde yaptığınız saksıları boyayarak çeşitlilik de yapabilirsiniz. Bu işte gider olarak birkaç kalemimiz var bu fikri o yüzden sunduk.

Öncelikle bir adet skulent alarak işe başlayın. Bir skulent ortalama 25 lira diyelim. Saksı fiyatları 1 tl ortalama diyebiliriz. Küçük saksılar alabilirsiniz ama kendiniz de üretebilirsiniz. Sonrasında 25 tl ye aldığımız bir torba toprak ile yaklaşık 100 saksı doldurabilirsiniz. Zaten saksısında bir parmak toprak koyacaksınız.

Gelelim hesabımıza :

25 tl çiçek

1 tl den 10 saksı

25 liralık toprağı 10 saksı yapacağız burada saksı başına da 0,25 krş yapıyor.

Bir çiçekten 10 – 15 yaprak çıkıyor. ortalama buda yaklaşık 1,5 lira gibi bir rakam ile başyabilirsiniz demek oluyor.

 

Toplam hesap yaparsak ve 1,5 + 1 + 0,25 ile toplamda 2,75 tl ye skulent imal etmiş olacaksınız. Şuan piyasada ister çiçekçilere isterseniz kendiniz direk tüketicilere verebilirsiniz. Piyasa da 25 – 30 gibi rakamlara süslü ve saksısı güzel skulent satabilirsiniz. Şimdi konu ile ilgili sizlere video paylaşacağız yapacağınız işlerde sizlere kolay gelsin diyoruz. Yazımıza yorum yazmayı unutmayın.

SERMAYESİZ KENDİ İŞİNİ KUR PARA KAZAN” Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.