Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2023

Müzik dinleyerek ve yorumlayarak para kazanın mümkün. Şarkılarla arası iyi olan biriyseniz ve hobi olarak devamlı müzik dinliyorsanız size önereceğim siteler yardımıyla belli bir miktar gelir elde edebilirsiniz. müzik dinleyerek para kazanmak İsteyenler bunu bir iş değil, bir hobi olarak düşünmeliler. Zira yüksek aylık paralar kazanmayı beklemeyin. Müzik dinleyerek yada yorum yaparak ayda en fazla 200$ kazanabilirsiniz. Peki aynı anda hem müzik dinleyip hem de para kazanmak gerçek mi? Müzik dinlemen için sana niçin para versinler ki?

Biliyorsunuz ki ki hem internette hem de sanat dünyasında oldukça fazla rekabet var. müzik akışı siteleri Bu rekabetin üstesinden gelebilmek için sizlerle gelir paylaşım modeline geçmektedir. Dinleyicilerine kazancının %50’sini yada daha fazlasını öder. Tamamen kazan-kazan politikası. İncelemenin mevzusu, yeni bir albüm yada tek şarkı çıkaran sanatçılarla ilgili. Bu şekilde düşün. Bir şarkı yayınladınız ve tutacağından oldukça eminsiniz. İnsanlar şarkınızı dinler ve beğenirse, kesinlikle paylaşmaya gideceklerdir. Her şeyden ilkin, şarkınızın dinlenmesi gerekiyor. Bu siteler vesilesiyle şarkınızın incelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu hem sanatçı hem de dinleyiciler için iyi bir fırsat.

Okuyun: Bağlantıları Kısaltarak Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

müzik dinleyerek para kazanmak

müzik dinleyerek para kazanmak

müzik dinleyerek para kazanmak Eğer istiyorsanız ilk olarak güvenilir olan siteleri belirlemelisiniz. Değişik sitelerden bu mevzuda araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak birçok müzik dinleme sitesinin kapalı bulunduğunu farkına varacaksınız. Kısaca özetle bu siteler son kullanıcılarına ödeme yapmadan piyasadan ayrıldı. Mesela, meşhur Slicethepie ve Radio Loyalty bunlardan biri. Güvenilir, uzun süredir piyasada olan ve kullanıcısını mağdur etmeyen, müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayacak sitelerin listesini şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Müzik Dinleyerek Para Kazanan Siteler

Aşağıda listelenen siteler hakkında kendi araştırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Aslına bakarsak ekşi sözlükte birçok site hakkında yorumlar var. Bu tarz şeyleri da okumanızda yarar var.

1.Müzik Xray Para Kazanma

Müzik Xray para kazanma

Müzik Xray para kazanma

2019’dan beri New York’ta etkinlik gösteriyor müzik röntgeni şirketi bana bakılırsa en güvenilir şarkıyı dinleyerek para kazanmanızı sağlayacak platformdur. Kazanç modeli oldukça basittir. Müzik haran olarak bir hesap açın. Hesap açma sürecinde sizden ne tür müzikler dinlediğiniz ve beğendiğiniz gruplar hakkında data girmeniz istenecektir. Bu data, “Fan Match” gelir modeli için gereklidir. Daha ilkin asla duyulmamış müzik gruplarının şarkılarını dinlemeli ve objektif bir değerlendirme yapmalısınız.

Platformda kazanma fırsatları size site içi mail olarak gelecektir. Dinlediğiniz ve yorum yaptığınız her şarkı için 0,10 USD ücretlendirilirsiniz. 20$ eşiğine ulaştığınızda paranızı çekebilirsiniz. Kısaca yeni müzik grupları keşfetmeyi seven biriyseniz 200 şarkı dinleyerek averaj 120 TL kazanabilirsiniz.

2.Research.fm Para Kazanma

Araştırma Fm Para Kazanma

Araştırma Fm Para Kazanma

Birçok sanatçı ve radyo istasyonuaraştırma.fm müzikle ilgili araştırma ve oylama talep ediyor. Bu sayede hangi şarkılara öncelik vereceklerini yada hangi gruplarla çalışmak istediklerini belirliyorlar. Şirket sizden düşüncelerinizi gerçekçi bir halde yansıtmanızı ister. Size devamlı kısa şarkılar gönderilir. Onlara oy veriyorsun. Oy karşılığında puanlar hesabınızda birikir. Uygulamayı hem Android hem de App Store’da bulunduran şirket, size Amazon armağan çeki olarak ödeme yapıyor. Armağan kartınıza dahil olan tutarla Türkiye’de kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Yeni şarkılar geldikçe, telefon üstünden bir bildirim ile size bir ileti gönderilir.

İlgili Yazı: Google Play ile Para Kazanmak

3. Para Kazanmayı Yerelleştirin

Para Kazanmayı Yerelleştirme

Para Kazanmayı Yerelleştirme

yerelleştirmek Müzik dinleyerek ve şarkı sözü yazarak para kazanabilirsiniz. Sadece hem İngilizce hem de sitenin desteklediği bir dil bilmeniz gerekiyor. Site, yaptığınız her şarkı çevirisi için size 4 dolar ödüyor. Siteye girdiğinizde yapmanız ihtiyaç duyulan işlemler bir video ile detaylı olarak anlatılmaktadır. Şirket internasyonal çeviri hizmetleri vermektedir. Yabancı dil bilginiz var ise bir tek şarkı çevirerek değil, başka hizmetler de yaparak para kazanmanız mümkün.

4.Hit Predictor Para Kazanma

Hitpredictor Para Kazanma

Hitpredictor Para Kazanma

Hit Tahmincisi platform, yeni müziğin pazara yüksek bir hit ile girmesine izin veriyor. Bu sayede albüm çıkaran müzisyenler yüksek bir kullanıcı kitlesine hitap edecek. Doğal bunun için müzisyenin Hit Predictor ödemesi gerekiyor. Bu şarkıları dinleyerek ve yorum yaparak para kazanıyorsunuz. Müzik dinleyerek para kazanmak için en ideal ve güvenilir sitelerden biri bulunduğunu söyleyebilirim. Topladığınız puanların yardımıyla hediyelik eşya dükkanından bir ödül seçebilirsiniz.

Okuyun: Para Kazandıran Uygulamalar

5. RadioEarn ile Para Kazanın

RadioEarn Para Kazanma

RadioEarn Para Kazanma

RadyoKazanç İki değişik para kazanma modeli vardır. Hem bireysel kullanıcı olarak hem de internet sayfası sahibi olarak para kazanabilirsiniz. Sistemde dinlediğiniz her 15 dakika için size puan verilmektedir. 1 aylık süre sonunda Bitcoin yada Paypal ile ödenen bu puanları alabilirsiniz. Platform internet sayfası sahipleri için API numarası sağlar. Bu numara ile radyo kanalını kolayca web sitenize entegre edebilirsiniz. Bireysel kullanıcılar şu demek oluyor ki internet sayfası olmayanlar uygulama üstünden ya da internet sayfası üstünden müzik dinleyerek para kazanabilirler.

6.Oynatma Sıralaması Anında Para Kazanma

Oynatma Listesi Anında Para Kazanma

Oynatma Sıralaması Anında Para Kazanma

Oynatma listesiPush hem sanatçılarla hem de müzik dinleyicileriyle ortaklaşa iş yapar. Sanatçılar, yüksek bir hit ile çıkmak için platformla bir antak kalma yapar. Platformdaki şarkıları indirerek yada dinleyerek para kazanıyorsunuz. Sistem öteki para kazandıran müzik sitelerinde olduğu benzer biçimde kazan kazan mantığı ile iş koşturmacasındadır. Platformun web sitesinde şarkılara yapacağınız yorumlarda şarkı başına 12 dolara kadar kazanabileceğiniz söyleniyor. Sadece yılda bir kez bu şekilde bir bölüme rastlayabilirsiniz. Öteki müzik akışı sitelerinde olduğu benzer biçimde averaj 0,20 dolar kazanabilirsiniz.

Müzik dinlemek için Spotify, Apple Music yada Deezer’da minimum 400 takip edeni olan bir Playlist’inizin olması gerekir. Ne kadar oldukça takipçiniz olursa, kazanç oranınız o denli yüksek olur.

7.Cash4Minutes Para Kazanma

cash4Minutes Para Kazanma

Cash4Minutes ile Müzik Dinleyerek Para Kazanın

Cash4Dakika İnternet radyolarına trafik hizmetleri elde eden bir platform. Kullanıcı tabanını çoğaltmak isteyen web radyoları bu platforma başvuruyor. Müzik dinleyerek para kazanmanızı elde eden bu şirket, gelirini sizinle paylaşma modeline geçiyor. Çeşitli radyo istasyonları ve kazanabileceğiniz sayılarla karşılaşacaksınız. Bu radyo istasyonları arasından tercihinize bakılırsa seçim yapabilirsiniz. Ek olarak sitede değişik kazanç şekilleri de bulabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede ödeme eşiğini aşmış olmuş olursunuz.

Müzik Dinleyerek Iyi mi Para Kazanılır?

müzik dinleyerek para kazanmak

müzik dinleyerek para kazanmak

Bu probleminin yanıtını bilmeniz önemlidir. Hepimiz için ortak sual, müzik dinlemek için niçin para ödesinler? Fazlaca kolay. Hem platform, hem müzisyen hem de para kazanıyorsunuz. İşte platformlara para ödeyen müzisyenler ve yayınladıkları reklamlar. Müzik platformları yada radyolar kazandıkları parayı sizinle paylaşmayı tercih ediyor. Müzisyen sizin sayenizde bir fanatik kitlesi kazanmış olacak.

Bu sitelerde Youtube’da bir şarkıya bile denk gelebilirsiniz. Youtube’da bir video izlediğinizde ilkin izlenme sayısına bakarsınız. Bu sayının yüksek olması ise kullananların ilgisini çekiyor. Yada trend videolar alanında yer almak isteyenler o sayfada oldukları için daha çok kullanıcı kazanıyor.

Sual 1 : Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteler var mı?

Maalesef bildiğim yada bu işi icra eden bir platform yok. Sadece, yakın gelecekte bu şekilde bir şirket olursa, iyi para kazanacağına inanırım.

Sual 2: Ödeme almak için Paypal Hesabı iyi mi alınır?

Evet, Paypal Türkiye’de dönem dışı. Fakat bunun seni rahatsız etmesine izin verme. Yukarıdaki sitelerin tümü hem Paypal hem de Bitcoin ile ödeme yapar. Aşağıdaki bağlantılardaki yazıları okursanız bu problemi çözmüş olacaksınız.

Sual 3: Müzik dinleyerek hakkaten para kazanabilir misin?

Yanıt: Evet para kazanıyorsunuz fakat kazandığınız miktar size yetiyor mu? Bilhassa Türkiye’de müzik dinleyerek ayda 500 TL ve üstü para kazanmak oldukça zor. Bu yüzden para kazanmak için en oldukça tercih edilen işlere yönelmelisiniz. bu yönde yeni iş fikirleri Bu yazı size destek olacaktır.

müzik dinleyerek para kazanmak Yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzular için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede cevaplanacaktır.

Yorum yapın