KREDİ ÇEKME VE KREDİ PUANI YÜKSELTMEK

Kredi çekmek ve nakit ihtiyaçları için kredi puanımızın belirli bir seviyede olması gerekiyor. Tabi ki belirli bir limite de ihtiyacımız var. Bu konuda aslında en önemli olan ise hiç bankalar ile işi olmamış olmak kötü bir izlenim olacaktır. Daha çok bankalarla ufak tefek kredi kartı gibi kullanıyor olması gerekiyor. Bankalar da mantık gelir ve harcama gibi unsurlardır. Hiç bankalar ile işi olmamış insanlar hakkında bilgi toplayamayacakları için bankalar bu duruma da sıcak bakmıyor. Mantık olarak kredi çekmek için bir banka ile çalışmak ve bankanın sizi tanıması gerekiyor. Bunun için müşteri temsilciniz ile aranızı iyi tutmak da bir rol üstlenecektir.

 

Şimdi sizlere kredi çekmek için neler yapmanız gerekenleri açıklayacağız. Öncelikle kredi puanı nedir bir inceleyelim.

Tüm finansal geçmişin ortak bir kuruluşta (ülkemizde KKB) toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan puanlama sistemine, “Kredi Notu” denir. Bu puanlama kuruluşa üye olan firmalara veya bireysel müşterilere belirli bir ücret karşılığında verilir. Ülkemizde bazı finansal kuruluşlar kendi puanlama sistemini geliştirmiş olsalar da müşterileri hakkında tüm verilere ulaşamadıkları için KKB’ye bir yerde üye olmak zorundalar. Öte yandan diğer ülkelerde de ülkemizdekine benzer kredi notu sistemleri kurulmuştur. Hatta bu puanlama sistemi sadece bireysel müşterilerle sınırla olmayıp büyük şirketler ve devletlere dahi not veren uluslararası kuruluşlar mevcuttur

 

Kredi puanınızı öğrenmenin en basit yolu sistemlerin birini kullanmaktır. Bunlardan en çok tercih edilen findekstir. Findeks tarafından kredi puanınızı öğrenebilir ve yükseltmek için neler yapmanız gerektiğini ve birçok detay daha kullanabilirsiniz. Bu konuda sizlere bir temsilci atıyorlar ve sizleri arayarak sizlere konu hakkında bilgiler veriyorlar. Sizler için paket bilgilerini inceliyelim ve gösterelim. Findekste satın aldığınız paket içeriği için farklar içerdiği bilgilerdir. Bu konuda sizler için farklı paket bulunmaktadır. Premium pakette sizler için not danışmanı ve takip gibi  avantajlar vardır. Aşağıda detayları bulacaksınız.

Yukarıda da belirtildiği gibi uyarı hizmeti not danışmanı gibi avantajlar sizin için destek olacak unsurlardır. Şöyle düşünelim puanınız düşük olduğunda sizleri arayıp neler yapabileceğinizi söylüyor ve yol gösteriyorlar.

Puanınız iyise aşağıdan hangi derecede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Puanınızın hangi dilimde olduğunu görebilirsiniz. genelde 1000 üstü kredi çekme konusunda sıkıntı çekmeyecektir. Bu konuda limitiniz dahilinde kredi çekebileceksiniz. Peki kredi çekmek için neler yapmalıyız ?

Artık kredi çekmek bir tık kadar uzağınızda. Kredi çekmek için bankalar sizlerden evrak istiyor ancak bu konuda uzaktan da evrak gönderimi yapabilirsiniz. Sadece imza için şubeye ulaşabilirsiniz. Teknolojik imkanlar artık bir hayli fazla. Kredi puanınız yeterli değilse şube ile görüşebilirsiniz. Son zamanlarda daralan ekonomi bankaları kurallarında gevşetme konusunda ilerleme kaydettiklerini gösterdiler. 

Dilerseniz ücretsiz olarak e devlet üzerinden risk raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Ayda yalnızca 1 defa ücretsiz sorgulayabiliryorsunuz.

KREDİ PUANINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA!

Hangi bankadan kredi kullanmalıyız. Sizler için örnek olarak kredi hesaplaması yapacağız. Hangi banka ne kadar faiz uyguluyor göreceğiz ve sizlerin hangisinden daha kolay kredi çekebileceğinizi söyleyeceğiz. Biliyorsunuz her banka taviz vermiyor ve bazı bankalar daha kolay kredi verebiliyor. Hepsine başvuramayacağız çünkü sürekli başvuru kredi puanınızı düşürecektir.

 

Yukarıdaki tabloda görünen gibi faiz oranları her bankadan bankaya değişmektedir. Finansbankası genellikle limit konusunda daha bonkör olabiliyor. faiz oranından da görebildiğiniz gibi en avantajlı kredi faizi finansbankta. Bu konuda başvurularınızı istediğiniz gibi yapabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

“KREDİ ÇEKME VE KREDİ PUANI YÜKSELTMEK” üzerine bir yorum

Yorum yapın