KREDİ ÇEKME VE KREDİ PUANI YÜKSELTMEK

Kredi çekmek ve nakit gereksinimleri için kredi puanımızın belirli bir seviyede olması gerekiyor. Doğal olarak ki belirli bir limite de ihtiyacımız var. Bu mevzuda aslına bakarsak en mühim olan ise asla bankalar ile işi olmamış olmak fena bir izlenim olacaktır. Daha fazlaca bankalarla küçücük kredi kartı benzer biçimde kullanıyor olması gerekiyor. Bankalar da mantık gelir ve harcama benzer biçimde unsurlardır. Asla bankalar ile işi olmamış insanoğlu hakkında data toplayamayacakları için bankalar bu duruma da sıcak bakmıyor. Mantık olarak kredi çekmek için bir banka ile çalışmak ve bankanın sizi tanıması gerekiyor. Bunun için satın alan temsilciniz ile aranızı iyi tutmak da bir rol üstlenecektir.

 

Şimdi sizlere kredi çekmek için neler yapmanız gerekenleri açıklayacağız. Ilk olarak kredi puanı nedir bir inceleyelim.

Tüm finansal geçmişin ortak bir kuruluşta (vatanımızda KKB) toplanarak çözümleme edilmesi sonucunda oluşan puanlama sistemine, “Kredi Notu” denir. Bu puanlama kuruluşa üye olan firmalara yada bireysel müşterilere belirli bir ücret karşılığında verilir. Devletimizde bazı finansal kuruluşlar kendi puanlama sistemini geliştirmiş olsalar da müşterileri hakkında tüm verilere ulaşamadıkları için KKB’ye bir yerde üye olmak zorundalar. Öte taraftan öteki ülkelerde de ülkemizdekine benzer kredi notu sistemleri kurulmuştur. Hatta bu puanlama sistemi yalnız bireysel müşterilerle sınırla olmayıp büyük firmalar ve devletlere dahi not veren internasyonal kuruluşlar mevcuttur

 

Kredi puanınızı öğrenmenin en rahat yolu sistemlerin birini kullanmaktır. Bunlardan en fazlaca tercih edilen findekstir. Findeks tarafınca kredi puanınızı öğrenebilir ve yükseltmek için neler yapmanız icap ettiğini ve birçok detay daha kullanabilirsiniz. Bu mevzuda sizlere bir temsilci atıyorlar ve sizleri arayarak sizlere mevzu hakkında bilgiler veriyorlar. Sizler için paket bilgilerini inceliyelim ve gösterelim. Findekste satın aldığınız paket içinde ne olduğu için farklar ihtiva ettiği bilgilerdir. Bu mevzuda sizler için değişik paket bulunmaktadır. Premium pakette sizler için not danışmanı ve takip benzer biçimde  avantajlar vardır. Aşağıda bilgileri bulacaksınız.

Yukarıda da belirtildiği benzer biçimde uyarı hizmeti not danışmanı benzer biçimde avantajlar sizin için destek olacak unsurlardır. Şu şekilde düşünelim puanınız düşük olduğunda sizleri arayıp neler yapabileceğinizi söylüyor ve yol gösteriyorlar.

Puanınız iyise aşağıdan hangi derecede bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Puanınızın hangi dilimde bulunduğunu görebilirsiniz. genel anlamda 1000 üstü kredi çekme mevzusunda sorun çekmeyecektir. Bu mevzuda limitiniz dahilinde kredi çekebileceksiniz. Peki kredi çekmek için neler yapmalıyız ?

Artık kredi çekmek bir tık kadar uzağınızda. Kredi çekmek için bankalar sizlerden evrak istiyor sadece bu mevzuda uzaktan da evrak gönderimi yapabilirsiniz. Yalnız imza için şubeye ulaşabilirsiniz. Teknolojik imkanlar artık bir fazlaca fazla. Kredi puanınız kafi değilse şube ile görüşebilirsiniz. Son zamanlarda daralan iktisat bankaları kurallarında gevşetme mevzusunda ilerleme kaydettiklerini gösterdiler. 

Isterseniz ücretsiz bir şekilde e devlet üstünden risk raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Ayda yalnızca 1 kere parasız sorgulayabiliryorsunuz.

KREDİ PUANINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA!

Hangi bankadan kredi kullanmalıyız. Sizler için örnek olarak kredi hesaplaması yapacağız. Hangi banka ne kadar faiz uyguluyor göreceğiz ve siz değerli ziyaretçilerimizin hangisinden daha kolay kredi çekebileceğinizi söyleyeceğiz. Biliyorsunuz ki her banka ödün vermiyor ve bazı bankalar daha kolay kredi verebiliyor. Hepsine başvuramayacağız bu sebeple devamlı müracaat kredi puanınızı düşürecektir.

 

Yukarıdaki tabloda görünen benzer biçimde faiz oranları her bankadan bankaya değişmektedir. Finansbankası çoğu zaman limit mevzusunda daha cömert olabiliyor. faiz oranından da görebildiğiniz benzer biçimde en avantajlı kredi faizi finansbankta. Bu mevzuda başvurularınızı istediğiniz benzer biçimde yapabilir ve nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz.

 

“KREDİ ÇEKME VE KREDİ PUANI YÜKSELTMEK” üzerine 2 yorum

Yorum yapın