Soğuk Sandviç İmalatı Yaparak Para Kazanmak

Soğuk sandviç aperatif olarak petrol ve marketlerde satılan bir gıda olduğu gibi bu ürünü imal ederek para kazanabilirsiniz.

Size kendi işinizi basit yoldan kurma fırsatı. Kültürümüze ekmek arası şeklinde giren soğuk sandviç bu alanda yetersiz kalan firmalar ile piyasayı aç bırakıyor.Bu konumda sizde nezih bir imalathane de sandviç ekmeği arasına kaşar peynir salam sucuk zeytin gibi şeyler koyarak ve paketleyerek bunu sağlayabilirsiniz.Bu konudaki iş fikrimiz düşük maliyetlerdeki iş kategorilerinde yer alıyor.Gelelim iş fikrimizin detaylarına.

İş fikrimiz soğuk sandviç üretimi :

Öncelikle sandviç ekmeğini tedarik edeceğimiz bir fırın ile anlaşıyoruz. 

Hergün ekmek alarak veresiye yazdırabilirsiniz.Tabiki aranızada bağlı bu durum.

Sebze meyve haline giderek kasa kasa domates alabilirsiniz.

Toptan olarak kaşar zeytin beyaz peynir marul gibi ürünlerle çeşitlendirebilirsiniz.

Ekmeklerinizi susamlı kepek olarak başta diyelim 100 adet olarak hepsinden üretin.

Paketleme olayında makineler var yalnız siz ilk başta el ile kolay yapıştırılan makinelerden alabilirsiniz.

Bu konuda girişimci olarak değişik fikirler ile soğuk sandviçinizi üretebilirsiniz.

Sonrasında üretim aşaması nezih olmanız gereken bir süreç olmakla beraber sizden tüketiciler gıda belgesi isteyebilir. 

Bu konuda il gıda tarım bakanlığı veya köy ve tarım işlerinden nezih koşullarda kurduğunuz küçük imalathanenizi kayıt yaptırıp tr belgesi alabilirsiniz.

Bu sayede ambalajlara izin belge numarası yazabilirsiniz. Bu kurumsallığa attığınız ilk adım olacaktır.

Pazarlama:

Bu işin en can alıcı noktası pazarlama şüphesiz.Bu konuda pazar payı olarak öncelikle petrol ofisleri ve büyük marketleri baz alabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken ekmeğinizin ne kadar sürede iade olduğudur. Çünkü içeriğinde bulunan gıda ürünleri ne kadar hava almazsa almasın ir süre sonra bayatlayacaktır. Buna ekmeğiniz de dahil. o yüzden azar azar üretim ve satış politikanızı oluşturana kadar üretim adedini sınırlı tutun . Talebe göre sizde imalatı arttırabilirsiniz.Talebin arttığında ise sizde imalatı arttırıp işinize devam edebilirsiniz.Bayilerinize sık sık uğrayıp tarihi geçen ürünlerinizi yenisi ile değiştrebilirsiniz.Bu konuda ne kadar az iade olursa sizin için okadar iyi olacaktır. O yüzden sizde güzel cirolu ve merkezi konumları seçerek daha verimli çalışabilirsiniz.Şimdi ince detayları aldınız biraz araştırma evde yapacağınız denemeler ile konuyu biraz daha net kavrayabilir ve işe daha sağlam girebilirsiniz.

“Soğuk Sandviç İmalatı Yaparak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın