GIDA BAYİLİKLERİ FIRSATI SİZİ BEKLİYOR

Son zamanlar da besin üstüne meydana getirilen bayilikler revaçta. Besin üstüne oluşturulan bayilikler artık köşebaşı ve sokaklar da her yerde gözümüze vurmaya başladı. Son zamanlar da fast food üstüne eğilim hazır yiyecek sektörüne olan talebi arttırdı. Bu talep artık insanların şu demek oluyor ki tüketicilerin midesinden geçtiğini keşfetti. Bu bulgu yardımıyla birçok besin şirketi bayilik vermeye başladı. Bu sayede büyümeye başlamış olan sektör artık yeni girişimcileri bekliyor.

 

Sizler için bu yazımızda bayi arayan ve franchise fırsatı veren firmalara yer veriyoruz. Bu fırsatları değerlendirebilir ve sizlerde kendi işinizi kurabilirsiniz.

İşte birkaç tavsiye firmamız :

 

OHANNESBURGER

 

İzmir’li Mehmet Ali YAZICIOĞLU tarafınca izmir de kurulan ve fast food alanında birçok şube açarak büyüyen şirket izmir, manisa , antalya , aydın , muğla şeklinde birçok şehirde şubesi bulunuyor. Menüsünde toplam 13 hamburger çeşidi olan şirket hususi kılınan ekmeği ve malzemelerin hususi üretilmesi firmayı etkili kılan özelliklerden birisi. Şirket besin alanında besin boyası şeklinde yabancı maddelere yer vermiyor.

 

Şirket eğitim ve hazır sistemler ile bayilik arıyan ve kendi işini oluşturmak isteyen girişimcileri bekliyor. Detaylı bilgiler için ohannnesburger.com adresinden data alabilirsiniz.

 

NUSR-ET BURGER
Steak’ten sonrasında burger 2010 senesinde serüvenine başlamış olan ve servisiyle dikkatleri üstüne çeken Nusr-et, steakhouse konseptinin yanısıra açmış olduğu burger şubeleriyle de hizmet veriyor. Nusr-et Burger markasıyla üç noktada hizmet veren
firmanın şubeleri İstanbul Bebek, Nişantaşı, Kanyon ve İstinyepark’ta bulunuyor. Franchising ağıyla büyümeyi tercih etmeyen firmanın toplamda 15 şubesi var.
www.nusr-et.com.tr

 

BURGER REPUBLIC
İzmir’in gözdesi
Kutlu Özemrak ve Özgür Kaya tarafınca İzmir merkezli kurulan Burger Republic’in kuruluşu bir yılı bulmuş. Yedi ayrı ülkede 100’den fazla burger restoranı dolaşarak ürün ve konseptlerini inceleyen Özemrak ve Kaya, “Bir köfte ve bir ek-
mek iyi mi oluyor. da yapılış şekli ve malzemeleriyle bu kadar fenomen bir ürün haline dönüşüyor” sorusununu yanıtının peşine düşmüşler. Şu anda 17 çeşit burger,sekiz çeşit atıştırmalık ve bir tatlı ile sunum icra eden firmanın İzmir’de Bostanlı, Alaçatı, Atakent ve Bornova’da şubeleri mevcut. Belirli periyotlarla menüsünü değiştiren Burger Republic, gurme burger
anlayışı ile birinci derslik malzemeler kullanıyor. Hamburgerlerin tutarları ise 20 TL ile 42 TL içinde değişiyor. 2020’de sekiz şube ile değişik şehirlerde olmayı hedefleyen şirket, franchise taleplerine sıcak bakıyor.
www.burgerrepublictr.com

BURGER X
Değişik şehirlere girecek 2016’da İstanbul Göztepe’de minik bir dükkânda lezzet yolculuğuna başlamış olan Burger X, halen Acıbadem, Ümraniye ve Ataşehir şubeleriyle büyümeye devam ediyor. Vejetaryen ve tavuklu da dahil olmak suretiyle toplam 14 değişik çeşitte hamburger sunan firmanın hususi reçetelerle hazırlanan ekmek, köfte ve 10 değişik sos seçeneği var. Tek hamburger tutarları 19 ile 57 TL içinde. Menüde, jalapeno, rokfor, füme et, mantar, köz patlıcan ve biber, çemensiz pastırma, trüf mantar soslu, yumurtalı, ananaslı, pane cheddar peynirli şeklinde değişik lezzetler mevcut. İlk franchise şubesini Ataşehir‘de açan şirket 2020’de İstanbul haricinde değişik illerde olmayı planlarken, yurtdışına açılmayı
da hedefliyor.
www.burgerx.com

GARAGE BURGER
Franchise tekliflerine sıcak bakıyor Yeni nesil hamburgercilerden olan ve 2014’te İstanbul Ataşehir’de Bülent Doğru tarafınca kurulan Garage Burger, yüzde 100 dana etinden hazırlanan ızgara köfteler ve 14 çeşit hamburger seçeneklerini sunuyor. Ek olarak atıştırmalıkları içinde chicken fingers, mozeralla sticks ve soğan halkaları mevcut. Hamburger ekmeklerinde koruyucu katkı maddesi kullanılmıyor. Şu anda tek şube ile faaliyetine devam eden şirket,
yatırımcıların franchise tekliflerine sıcak bakıyor.
www.garageburger.com.tr

1BURGER
Minimum 100 metrekare 2017’de kurulan 1Burger, gurme konsepti ile yatırımcılarının ilgisini çekiyor.
Firmanın şu anda hepsi İstanbul’da olmak suretiyle dört şubesi var. Minimum 100 metrekarelik bir dükkânda
hizmet vermeyi hedefleyen 1Burger, Cadde yada AVM konseptlerine sıcak bakıyor. Şirket, franchise yatırımı yapacakların başvurularını online platform üstünden kabul ediyor.
www.1burger.com.tr

 

BEEVES BURGER & STEAKHOUSE
Suudi Arabistan’da dört şubesi var 2010’da İstanbul Şaşkınbakkal’da ilk şubesini açan Beeves Burger & Steakhouse şimdilerde İstanbul Anadolu Yakası’nda sekiz, Avrupa Yakası’nda üç, İzmir’de üç, yurtdışında ise dört şube ile hizmet ve-
riyor. Yurtdışındaki şubeler Suudi Arabistan’da bulunuyor. Şubelerin tüm etlerini Gebze ve Kars’ta bulunan çiftliklerden temin eden şirket, pek fazlaca meşhur restoran ve otel için de hususi üretim yapıyor. Menülerinde toplamda 12 değişik hamburger çeşidi var. Firmaya yatırım yapmak isteyen girişimciler öncelikli olarak online platform üstünden müracaat yapmaları gerekiyor.
www.beevesburger.com

XL BURGER
Kendi burgerini çıkar XL Burger’in merkezi Antalya Konyaaltı’nda. ‘Kendi burgerini kendin yarat’ seçeneği ile hamburger severlerin ilgisini çekmeyi başarmış. Köftelerin günlük yoğurulduğu mekânda ‘ev yapımı burger’ olarak adlandırılan birbirinden değişik köftelerle, kendi hamburgerinizi kendiniz yapabiliyorsunuz. Firmanın toplamda dokuz şubesi
var. Bu şubelerden beşi Antalya’da, biri Kahramanmaraş’ta, biri Zonguldak’ta, ikisi ise Muğla’da. Şirket franchising vererek büyümeyi hedefliyor.
www.xlburger.com.tr

 

BURGER&BURRITO
Butik kalmak istiyor İstanbul’un gurme burgerleri dendiğinde ilk akla gelen adreslerden biri Burger & Burrito, Emircan
Aksoy tarafınca kurulmuş. Kullanılan etlerden pişirme tekniklerine kadar her bir ayrıntıya itina gösteren marka, gurme hamburgerleri mevzusunda fazlaca iddialı. Bir burgerin olmazı olan ekmekler günlük olarak yapılıyor. Günde 150 ekmek üreten ve tazeliğin getirmiş olduğu lezzete ehemmiyet veren markada tüm soslar el yapımı. İstanbul Maslak’ta hizmet veren şirket, franchising vermeyi düşünmüyor.
www.burgerburrito.com

BURGER YE
Büyümek istiyor Akfa Tekstil İnşaat’ın sahipleri 30 yılı aşkın bir süre tekstil ve inşaat sektörlerinde etkinlik gösterdikten
sonrasında besin sektörüne giriş yapmış ve “Boş ver Sloganı, Burger Ye” sloganıyla hamburger sektörüne de adım atmışlar. Menüsünde 20’nin üstünde hamburger çeşidi içeriyor. Firmanın altı şubesi var. İstanbul Bakırköy, Esenyurt, Göz-
tepe, Mecidiyeköy, Sarıyer ve Zeytinburnu şubelerinde etkinlik gösteren şirket, yatırım yapmak isteyen girişimcilere franchising veriyor.
www.burgerye.com.tr

 

FRIKADELL BURGER
İlk şubesi Buyaka’da  İstanbul Buyaka AVM’de ilk şubesini açan Frikadell, İstanbulluları teknoloji ve lezzetle  uluşturuyor. Adını Almanca hamburger sözcüğünden alan Frikadell, yerli, taze malzemeler ve hususi baharat karışımlarıyla ev yapımı burgerler hazırlıyor. Menüsünde değişik damak tercihlerine uygun vejeteryan burger ve atıştırmalıkların yer almış olduğu Frikadell’de, malzemeleri kendinize uyarlayarak lezzetinizi yaratmanız mümkün.
www.frikadellburger.com

SALOON BURGER
17 şubesi var Kısa sürede franchising yöntemiyle büyüyen firmalardan Saloon Burger’in şu anda toplam 17
şubesi bulunuyor. Şubelerin hepsi İstanbul’da. Toplam 20 çeşit hamburger sunan firmanın menüsünde ek olarak salata, tatlı ve atıştırmalıklar da içeriyor. Şirket, yatırımcıların başvurularını bekliyor.
www.saloonburger.com.tr

 

ZİLLİ ÖKÜZ
Ev yapımı burgerler Serüvenine 2014’te Ankara’da başlıyan Zilli Öküz Homemade Burger, adından da anlaşılacağı şeklinde müşterilerine ev yapımı ürünler sunuyor. Şirket, 2015 Haziran’da Antalya Akdeniz Üniversitesi Yakut Çarşısı’nda şubeleşme adımı atmış. Bugün Antalya’dan Isparta’ya, Alanya’dan Kırıkkale’ye, Bursa’dan Kastamonu’ya kadar 20’nin üstünde değişik ilde şubesi var. Şirket, yatırımcılarına franchise mevzusunda pek fazlaca destek sağlıyor.
www.zilliokuz.com

 

 

“GIDA BAYİLİKLERİ FIRSATI SİZİ BEKLİYOR” üzerine bir yorum

Yorum yapın