GIDA BAYİLİKLERİ FIRSATI SİZİ BEKLİYOR

Son zamanlar da gıda üzerine yapılan bayilikler revaçta. Gıda üzerine açılan bayilikler artık köşebaşı ve sokaklar da her yerde gözümüze vurmaya başladı. Son zamanlar da fast food üzerine eğilim hazır yemek sektörüne olan talebi arttırdı. Bu talep artık insanların yani tüketicilerin midesinden geçtiğini keşfetti. Bu keşif sayesinde birçok gıda firması bayilik vermeye başladı. Bu sayede büyümeye başlayan sektör artık yeni girişimcileri bekliyor.

 

Sizler için bu yazımızda bayi arayan ve franchise fırsatı veren firmalara yer veriyoruz. Bu fırsatları değerlendirebilir ve sizlerde kendi işinizi kurabilirsiniz.

İşte birkaç öneri firmamız :

 

OHANNESBURGER

 

İzmir’li Mehmet Ali YAZICIOĞLU tarafından izmir de kurulan ve fast food alanında birçok şube açarak büyüyen firma izmir, manisa , antalya , aydın , muğla gibi birçok şehirde şubesi bulunuyor. Menüsünde toplam 13 hamburger çeşidi olan firma özel kılınan ekmeği ve malzemelerin özel üretilmesi firmayı etkili kılan özelliklerden birisi. Firma gıda alanında gıda boyası gibi yabancı maddelere yer vermiyor.

 

Firma eğitim ve hazır sistemler ile bayilik arıyan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcileri bekliyor. Detaylı bilgiler için ohannnesburger.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

 

NUSR-ET BURGER
Steak’ten sonra burger 2010 yılında serüvenine başlayan ve servisiyle dikkatleri üzerine çeken Nusr-et, steakhouse konseptinin yanısıra açtığı burger şubeleriyle de hizmet veriyor. Nusr-et Burger markasıyla üç noktada hizmet veren
firmanın şubeleri İstanbul Bebek, Nişantaşı, Kanyon ve İstinyepark’ta bulunuyor. Franchising ağıyla büyümeyi tercih etmeyen firmanın toplamda 15 şubesi var.
www.nusr-et.com.tr

 

BURGER REPUBLIC
İzmir’in gözdesi
Kutlu Özemrak ve Özgür Kaya tarafından İzmir merkezli kurulan Burger Republic’in kuruluşu bir yılı bulmuş. Yedi ayrı ülkede 100’den fazla burger restoranı dolaşarak ürün ve konseptlerini inceleyen Özemrak ve Kaya, “Bir köfte ve bir ek-
mek nasıl oluyor. da yapılış şekli ve malzemeleriyle bu kadar fenomen bir ürün haline dönüşüyor” sorusununu yanıtının peşine düşmüşler. Şu anda 17 çeşit burger,sekiz çeşit atıştırmalık ve bir tatlı ile sunum yapan firmanın İzmir’de Bostanlı, Alaçatı, Atakent ve Bornova’da şubeleri mevcut. Belirli periyotlarla menüsünü değiştiren Burger Republic, gurme burger
anlayışı ile birinci sınıf malzemeler kullanıyor. Hamburgerlerin fiyatları ise 20 TL ile 42 TL arasında değişiyor. 2020’de sekiz şube ile farklı şehirlerde olmayı hedefleyen firma, franchise taleplerine sıcak bakıyor.
www.burgerrepublictr.com

BURGER X
Farklı şehirlere girecek 2016’da İstanbul Göztepe’de küçük bir dükkânda lezzet yolculuğuna başlayan Burger X, halen Acıbadem, Ümraniye ve Ataşehir şubeleriyle büyümeye devam ediyor. Vejetaryen ve tavuklu da dahil olmak üzere toplam 14 farklı çeşitte hamburger sunan firmanın özel reçetelerle hazırlanan ekmek, köfte ve 10 farklı sos seçeneği var. Tek hamburger fiyatları 19 ile 57 TL arasında. Menüde, jalapeno, rokfor, füme et, mantar, köz patlıcan ve biber, çemensiz pastırma, trüf mantar soslu, yumurtalı, ananaslı, pane cheddar peynirli gibi farklı lezzetler mevcut. İlk franchise şubesini Ataşehir‘de açan firma 2020’de İstanbul dışında farklı illerde olmayı planlarken, yurtdışına açılmayı
da hedefliyor.
www.burgerx.com

GARAGE BURGER
Franchise tekliflerine sıcak bakıyor Yeni nesil hamburgercilerden olan ve 2014’te İstanbul Ataşehir’de Bülent Doğru tarafından kurulan Garage Burger, yüzde 100 dana etinden hazırlanan ızgara köfteler ve 14 çeşit hamburger seçeneklerini sunuyor. Ayrıca atıştırmalıkları arasında chicken fingers, mozeralla sticks ve soğan halkaları mevcut. Hamburger ekmeklerinde koruyucu katkı maddesi kullanılmıyor. Şu anda tek şube ile faaliyetine devam eden firma,
yatırımcıların franchise tekliflerine sıcak bakıyor.
www.garageburger.com.tr

1BURGER
Minimum 100 metrekare 2017’de kurulan 1Burger, gurme konsepti ile yatırımcılarının ilgisini çekiyor.
Firmanın şu anda hepsi İstanbul’da olmak üzere dört şubesi var. Minimum 100 metrekarelik bir dükkânda
hizmet vermeyi hedefleyen 1Burger, Cadde veya AVM konseptlerine sıcak bakıyor. Firma, franchise yatırımı yapacakların başvurularını online platform üzerinden kabul ediyor.
www.1burger.com.tr

 

BEEVES BURGER & STEAKHOUSE
Suudi Arabistan’da dört şubesi var 2010’da İstanbul Şaşkınbakkal’da ilk şubesini açan Beeves Burger & Steakhouse şimdilerde İstanbul Anadolu Yakası’nda sekiz, Avrupa Yakası’nda üç, İzmir’de üç, yurtdışında ise dört şube ile hizmet ve-
riyor. Yurtdışındaki şubeler Suudi Arabistan’da bulunuyor. Şubelerin tüm etlerini Gebze ve Kars’ta bulunan çiftliklerden temin eden firma, pek çok ünlü restoran ve otel için de özel üretim yapıyor. Menülerinde toplamda 12 farklı hamburger çeşidi var. Firmaya yatırım yapmak isteyen girişimciler öncelikli olarak online platform üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.
www.beevesburger.com

XL BURGER
Kendi burgerini çıkar XL Burger’in merkezi Antalya Konyaaltı’nda. ‘Kendi burgerini kendin yarat’ seçeneği ile hamburger severlerin ilgisini çekmeyi başarmış. Köftelerin günlük yoğurulduğu mekânda ‘ev yapımı burger’ olarak adlandırılan birbirinden farklı köftelerle, kendi hamburgerinizi kendiniz yapabiliyorsunuz. Firmanın toplamda dokuz şubesi
var. Bu şubelerden beşi Antalya’da, biri Kahramanmaraş’ta, biri Zonguldak’ta, ikisi ise Muğla’da. Firma franchising vererek büyümeyi hedefliyor.
www.xlburger.com.tr

 

BURGER&BURRITO
Butik kalmak istiyor İstanbul’un gurme burgerleri dendiğinde ilk akla gelen adreslerden biri Burger & Burrito, Emircan
Aksoy tarafından kurulmuş. Kullanılan etlerden pişirme tekniklerine kadar her bir ayrıntıya özen gösteren marka, gurme hamburgerleri konusunda çok iddialı. Bir burgerin olmazı olan ekmekler günlük olarak yapılıyor. Günde 150 ekmek üreten ve tazeliğin getirdiği lezzete önem veren markada tüm soslar el yapımı. İstanbul Maslak’ta hizmet veren firma, franchising vermeyi düşünmüyor.
www.burgerburrito.com

BURGER YE
Büyümek istiyor Akfa Tekstil İnşaat’ın sahipleri 30 yılı aşkın bir süre tekstil ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösterdikten
sonra gıda sektörüne giriş yapmış ve “Boş ver Sloganı, Burger Ye” sloganıyla hamburger sektörüne de adım atmışlar. Menüsünde 20’nin üzerinde hamburger çeşidi yer alıyor. Firmanın altı şubesi var. İstanbul Bakırköy, Esenyurt, Göz-
tepe, Mecidiyeköy, Sarıyer ve Zeytinburnu şubelerinde faaliyet gösteren firma, yatırım yapmak isteyen girişimcilere franchising veriyor.
www.burgerye.com.tr

 

FRIKADELL BURGER
İlk şubesi Buyaka’da  İstanbul Buyaka AVM’de ilk şubesini açan Frikadell, İstanbulluları teknoloji ve lezzetle  uluşturuyor. Adını Almanca hamburger sözcüğünden alan Frikadell, yerli, taze malzemeler ve özel baharat karışımlarıyla ev yapımı burgerler hazırlıyor. Menüsünde farklı damak tercihlerine uygun vejeteryan burger ve atıştırmalıkların yer aldığı Frikadell’de, malzemeleri kendinize uyarlayarak lezzetinizi yaratmanız mümkün.
www.frikadellburger.com

SALOON BURGER
17 şubesi var Yakın zamanda franchising yöntemiyle büyüyen firmalardan Saloon Burger’in şu anda toplam 17
şubesi bulunuyor. Şubelerin hepsi İstanbul’da. Toplam 20 çeşit hamburger sunan firmanın menüsünde ayrıca salata, tatlı ve atıştırmalıklar da yer alıyor. Firma, yatırımcıların başvurularını bekliyor.
www.saloonburger.com.tr

 

ZİLLİ ÖKÜZ
Ev yapımı burgerler Serüvenine 2014’te Ankara’da başlıyan Zilli Öküz Homemade Burger, adından da anlaşılacağı gibi müşterilerine ev yapımı ürünler sunuyor. Firma, 2015 Haziran’da Antalya Akdeniz Üniversitesi Yakut Çarşısı’nda şubeleşme adımı atmış. Bugün Antalya’dan Isparta’ya, Alanya’dan Kırıkkale’ye, Bursa’dan Kastamonu’ya kadar 20’nin üzerinde farklı ilde şubesi var. Firma, yatırımcılarına franchise konusunda pek çok destek sağlıyor.
www.zilliokuz.com

 

 

“GIDA BAYİLİKLERİ FIRSATI SİZİ BEKLİYOR” üzerine bir yorum

Yorum yapın