1 Ton Kağıttan Kaç Koli Bardak Çıkar ?

Son zamanlarda ağızlardan düşmeyen bu sual yardımıyla bu yazıyı oluşturmak gerekiyordu. Bardak imalatına yönelen binlerce insan artık karton bardak imalatının lüzumlu bulunduğunu karlılığını ve önü açık olan bu sektöre girmek için kollarını sıvadı. Sadece akıllarda oluşturulan maliyet hesaplarını hiçbir data bilmeden düzeyli bir yoldan bir ton alırım bir tonda şu kadar bardak çıkar mantığı ile girmek isteyen dostlar için hep söylüyoruz hep te söyleyeceğiz büyük bir hezimet var.

 

Dostlar bardak maliyet hesaplaması bir ton kağıt almakla veyahut da taban kağıdı almak ile bitmiyor. Makine almadan kağıt ton gram hesabı yapmadan maliyet hesaplaması nedir ne iştir anlamıyorum. Bakın kıymetli okurlarımız. Bizlere devamlı aynı suali soruyorsunuz. Ikimiz de sizlere aynı şeyi yeniden ile söylüyoruz. Bir oldukça kağıt çeşidi var bu kağıtlardan birbirinden değişik özelliklerde ve birbirinden değişik sayıda bardak çıkmaktadır. Bu mevzudan dolayı sizler bunu düşünmekten vazgeçip sermayenizi düşünmeniz gerekmektedir. Sorularınız ile ilgili olarak birçok arkadaşımıza şu açıklamayı yapmak isterim. Bu işte hesaplamam bu şekilde olmaz. Bu şekilde sadece arpa boyu yol alırız. Sizler bir iş hakkında data alalım derken işin gereklerini unutuyorsunuz.

 

Şimdi gelelim sorumuza biz sizlere sitede birçok izahat yaptık. Örnekler ile hesaplamalar yaptık fakat bunlar gerçek tutarları yansıtmaz. Biz o yazıyı yazdığımızda dolar kaç liraydı şimdi kaç lira orada yalnız sizlere bir örnek şema ayarlamaya çalıştık. Siz bir makineyi kurmadan kağıdı dükkana getirip işlemeden koliye bardağı koymadan maliyeti net olarak hesaplayamazsınız.

 

Sadece bir yanıt almak istiyorsunuz. Şimdi biz size yalan yanlış bir şeyler söylesek sizi doygunluk edecekmidir bilmiyorum fakat siz değerli üyelerimizin gönlü olsun diye bazı kağıt gramajlarında koli adetlerini vereceğiz.

 

Ilk olarak birçok gramaj kağıt bulunmaktadır. sizler için önerimiz 165 gr ile 180 gr arasıdır. Maliyet olarak daha maliyeti düşürecek adetler alınmakta.

bu gramajda fin kağıdı için koli adedi averaj 95 – 98 kolidir.

Yalnız bu adetleri yeniden söylemek isterim güvence olarak görmeyelim.

 

“1 Ton Kağıttan Kaç Koli Bardak Çıkar ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın