Para Kazandıran Siteler 2023 – Oturduğunuz Yerden Kazanın

Gelir elde etmek için webin bulunmaz bir nimet olduğundan bahsetmeye gerek yok. Sadece bu nimetten yararlanmak için doğru kanallara odaklanmanız gerekiyor. Google arama hacimlerine bakmış olduğunuzda her gün yüzlerce kişinin para kazandıran siteler hakkında araştırma yaptığını görebilirsiniz. Doğal olarak bir tek araştırma yapmak güvenilir ve gerçek para kazandıracak sitelere ulaşmanızı sağlamayacak. Bir web girişimcisi olarak para katlama ya da oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayacak siteleri sizler için sıralayacağım.

Para Kazandıran siteler

Para Kazandıran siteler

Ilk olarak bir tek araştırma yapmanızın niçin kafi olmadığından sizlere anlatmak isterim. Bir oldukça site maalesef yurtdışı para kazanma sitelerinin kopyası benzer biçimde. Doğrusu ABD’da dolar kazandıran siteler, size Türkiye’de bu paralara kazandırmayacak. Ya da bir oldukça site Türkiye’ye hizmet vermiyor diyebilirim. Doğru sonuca ulaşmak ve internet adresinden para kazanmak için denenmiş olan şekilleri tercih etmelisiniz. 20 senedir internetten para kazanma mevzusunda uzmanlaşmış bir girişimci olarak sizlere tüm tecrübemi bu yazıda aktaracağım.

Para kazandıran siteler sıralamasında yer edinen bir oldukça düşünce için kendinizi eğitme mevzusunda kesin olmalısınız. Zira hiçbir site size kolay para ya da süratli kazanç fırsatı sunmayacaktır. Acil etmeden kendinize öğrenmek için vakit tanımalısınız. Bir günde varlıklı olmak ya da para kazanmak istiyorsanız, yanlış adrestesinizdir.

Para Kazandıran Siteler

Para Kazanma Siteleri 2022

Para Kazanma Siteleri 2022

Aşağıda yer edinen siteler ile aylık 1000 TL kazanan da var, 100 Bin TL kazanan da. Sizin ne kadar kazanacağınızı belirleyecek olan ise tercihlerinizdir. Para yatırmadan, yatırımsız bir halde gelir elde etmek istiyorsanız anket siteleri, reklam izle para kazan siteleri ya da vazife yap para kazan uygulamaları size bu mevzuda destek olabilir. Sadece yüksek gelir elde etmiyorsanız, kesinlikle işinize ve kendinize yatırım yapmalısınız. Şimdi para kazandıran siteler sıralaması sizlerle.

UPWORK

 

Dolar kazandıran siteler ile ilgili araştırma yapıyorsanız, upwork.com bu mevzuda biçilmiş bir kaftan. Çoğu zaman dijital hizmet verenler tarafınca kullanılır. Logo tasarımı, yazılım ve bazı dijital yetkinliklere sahipseniz saatliği minimum 20 USD’den başlamış olan fiyatlarla iş alabilirsiniz. Hemen hemen hiçbir deneyiminiz ve yetkinliğiniz yok ise para kazanmanız zor olacaktır. Sadece nereden başlayabilirim diyorsanız, bir tek 2 haftalık logo tasarım eğitimi alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

BİONLUK

Yukarıda yer edinen upwork.com sitesinin Türkçe versiyonudur. Bionluk.com başlangıç aşamasında meydana getirilen her iş için 10 TL ve  katları fiyatlandırma meydana getirilen bir siteydi. Sadece TL’nin değerinin düşmesiyle beraber bionluk.com üstünden özgür fiyatlandırma yapılmaktadır. Site üstünde fal bakma, günlük burç yorumu, yazı yazma, seslendirme ve tercüme benzer biçimde birbirinden değişik hizmetler bulunmaktadır. Kabiliyetiniz dahilinde ya da tercihiniz doğrultusundan kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Türk para kazanma siteleri içinde en güvenilirler freelancer platformudur. 

FİVERR

Freelance doğrusu bağımsız olarak para kazanabileceğiniz bir site. Fiverr.com sitesinin emek harcama mantığı üstteki iki platform ile aynıdır. Kabiliyetiniz doğrultusunda ilanlar açarsınız. İlanlara iş verenler tarafınca talep gelir. Mesela; 5 Dolara 500 kelime yazı yazabilirim benzer biçimde. Çoğu zaman sistem bu şekilde ilerlemektedir. Eğer İngilizce biliyorsanız, bilhassa yazı yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Google translate ile yazı yazıp para kazanırım diye düşünmeyin. Tamamen profesyonellerin talep görmüş olduğu bir web sitesidir.

BİNANCE

Para kazandıran sitelerden bahsederken, Binance platformunu unutmamak gerekir. Daha ilkin kripto para alım satım borsası olarak duymuş olabilirsiniz. Sadece bir tek kripto para alım satımı olarak düşünmemelisiniz. Zira platform sizlere; NFT, staking, opsiyonlar vb. yöntemler ile gelir elde etme fırsatı sunmaktadırlar. Mesela; bazı kripto paralar için 30 günlüğüne %45 benzer biçimde faiz verdiklerine tanık olabilirisiniz. Tüm bu işlemlerden para kazanmak için ilk olarak kendinizi eğitmelisiniz. Bunun için Youtube üstünden binlerce video mevcut.

SWAGBUCKS

Anket doldur para kazana, reklam izle, video izle ya da vazife yap benzer biçimde  para kazanma yöntemlerine karşı birazcık soğuk olduğumu söyleyebilirim. Zira bir oldukça platform güvenilir olmanın oldukça haricinde. Sadece swagbucks bunlardan ayrılmaktadır. Kurulduğu günden bugüne 300 Milyon Doların üstünden ödül dağıtmıştır. Internet sayfası üstünden para kazanmanızı sağlayacak bir oldukça yöntem mevcut. Markalar ile reklam anlaşması meydana getiren platform, gelirlerini kullanıcıları ile paylaşarak büyümektedir. Yüksek bir kazanç fırsatı sunmasa da, ek gelir açısından ideal bir sitedir.

LETGO

Sizlere parasız para kazanmak benzer biçimde bir seçenek sunan site değildir. Hatta para kazandıran uygulamalar içinde en süratli gelir elde etmenizi sağlayacak platformdur. Temelde gerekseme fazlası ürünlerin satılması için kurulmuştur. Sadece Türkiye’de bir oldukça kullanıcı tarafınca para kazanma amaçlı kullanılmaktadır. En kolay iyi mi para kazanabilirim diyorsanız, arbitraj yapmanızı önerebilirim. Doğrusu ucuza bulduğunuz bir ürünü satın alıp, üstüne kâr marjını ilave ederek pazarlayabilirsiniz. Ucuza ürün bulma mevzusunda değişik siteleri, hurdacıları ya da 2. el eşya dükkanlarını inceleyebilirsiniz. Letgo yatırımsız para kazandıran siteler içinde yer almaz. Kesinlikle bir ana para ayırmanız gerekiyor.

DOLAP

Trendyol’un alt uygulaması olan DOLAP ile %13 komisyon kesintisi ile ürün satışı yapabilirsiniz. Para kazandıran siteler içinde oldukça popülerdir. Dolap ile para kazanmak için kendinize bir ürün belirleyin. Başlangıç aşamasında kâr etmeseniz bile, profilinizi zenginleştirecek uygun fiyatlı ürünüler satın. Pozitif yönde yorumlarınız arttıkça, satışlarınızda büyük bir ivme ile artacaktır. Uygulama üstünden çoğu zaman çanta, butik ve elbise satanlar para kazanmaktadır.

FORUM SİTELERİ

Eskisi kadar forum sitelerine talep görmek mümkün değil. Sadece iş yapabileceğiniz en iyi pazar olma fırsatını kaybetmemiştir. Zira forum sitelerinin en büyük pozitif yanları, üye profillerinin itimat vermesidir. Geçmişte yaptığınız ticaretlere dair hakkınızda pozitif yorumların bulunmasıdır. Başlangıç için kendinize bir ürün belirleyin. Forumda satış mevzusu açıp, bir kaç referans edinin. Itimat kazandıkça satışlarınız artacaktır. Türkiye’de önder olan forum sitelerinde şansınızı deneyebilirsiniz.

R10

Üst başlıkta yer edinen forum siteleri için en iyi örnektir. Hatta R10.net forumu para kazandıran siteler içinde bir numaradır diyebilirim. Bu sitede webmaster, dijital pazarlamacılar ve girişimciler yer almıştır. Doğrusu Türkiye’de gelir seviyesi üst düzey olan gruplar. Forumun alışveriş bölümünden köy ürünleri, Belçika çikolatası, peynir satanlardan tutun da, dijital hizmet satanlara kadar yüzlerce girişimci mevcut. Belirlediğiniz ürünü ilkin tecrübe etme amaçlı bir kaç forum üyelerine gönderin. Onlardan alacağınız pozitif yorumlar doğrultusunda forumda satış hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

ETSY

Dünya üstünde 750 milyondan fazla üyeye haiz olan zanaat ürünlerinin satılmış olduğu bir sitedir. Bu site üstünden satılan ürünlerin büyük bir kısmı el emeği ve antikadır. Türkiye’de 30 TL’ye satılan el örgüsü bir şapkanın, bu site üstünde 50-60 Dolara satıldığını görebilirsiniz. Çoğu zaman Amerikalı ve Avrupalı kullananların bu biçim ürünlere yoğun talebi vardır. Yaptığınız ürünle beraber kargo ve site satış komisyonu ödemeniz gerekiyor. Türkiye üstünden ETSY’de tecim meydana getiren bir oldukça girişimci mevcut.

SHUTTERSTOCK

    Dolar Kazanma Yöntemi 8

Fotoğraf çekerek para kazandıran siteler içinde ilk sıralarda yer almıştır. Shutterstock.com ile para kazanmak için ustalaşmış bir fotoğraf makinesi ya da Iphone 13 benzer biçimde ustalaşmış çekim meydana getiren bir telefona ihtiyacınız var. Bu site üstündeki resimler internet sayfaları ve basım meydana getiren firmalar tarafınca satın alınmaktadır. Averaj fiyatlar ise tamamen kullanım amacına gore değişiyor. Mesela; internet sayfasında kullanılacak olan bir fotoğraf 1 dolara satılırken, reklam afişinde kullanılacak olanları 100 $’a dahi pazarlayabilirsiniz.

PATREON

Yetenekli bir içerik üreticisiyseniz Patreon size para kazandıracak en iyi siteler arasındadır. Türkiye’de bir oldukça gazetecinin Patreon.com üstünden abone topladığını görebilirsiniz. Internet sayfası üstünden çoğu zaman ilgi çekici ya da son aşama data verici paylaşımlar yapılır. Bu paylaşımların ilk paragrafı gösterilirken, devamı için 5 Dolardan başlamış olan abonelik tutarı talep edilir. Eğer oldukça mühim mevzularda data paylaşımı yapılıyorsa, kullanıcılar tarafınca bu ücretlerin daha fazlası dahi verilmektedir.

REKLAM ACTİON

Satış ortaklığı yaparak para kazandıran siteler içinde yer alır. Toplumsal medya ya da değişik mecrada kitleniz var ise, bu site üstünden satış ortaklığı bağlantıları oluşturabilirsiniz. Mesela; sizin reklamaction.com sitesi üstünden oluşturduğunuz bağlantı ile bir kullanıcı Trendyol.com üstünden alışveriş yaparsa, size %4 benzer biçimde bir komisyon ödemesi yapılmaktadır. Herhangi bir kitleniz yok ise, başlangıç aşamasında para kazanmanız zor olabilir.

YOUTUBE

Google Adsense sayesinden Youtube üstündeki videolardan reklam geliri elde edebilirsiniz. Bunun için çekmiş olduğunuz videoların izlenmesi gerekiyor. Bir oldukça Youtuber yatmış olduğu yerden para kazanıyor benzer biçimde görünse de, işin görünen kısmı doğru değildir. Youtube üstünden para kazanmak için montaj yapmak, çekim teknikleri ve çekim ekipmanları benzer biçimde mevzularda yatırım yapmalısınız. Başlangıç aşamasında cep telefonu bile kafi görünebilir. Sadece profesyonelleştikçe ekipman ihtiyacınız artacaktır.

UDEMY

Online videolu eğitimlerin satılmış olduğu bir web sitesidir. Udemy.com Kurucusu Türk ve tüm dünyada bir numara olan eğitim platformudur. Kabiliyetiniz olan bir mevzuda eğitim videosu hazırlayıp, binlerce kişiye satış yapabilirsiniz. Mesela; Feysbuk reklam eğitiminin 20.000 şahıs tarafınca satın alındığını görebilirsiniz. Bu satın alma video çeken kişiye 200.000 TL üstünden gelir elde etme fırsatı elde etmiştir. Doğal olarak para kazanmak için bu biçim niş kabiliyetlere haiz olmanıza gerek yok. Zira ABD’da brownie tarifi eğitim videosu ile 500.000 USD kazanan kullanıcılar mevcut.

CANVA

Grafik tasarım işlerini en kolay şekilde yapabileceğiniz bir platform. Logo yapımı, poster hazırlama, feysbuk kapağı, broşür tasarlama vb. benzer biçimde işleri hazır şablonlar ile kolaylıkla yürütebilirsiniz. Toplumsal medya danışmanlığı meydana getiren bir oldukça şahıs tasarımlarını Canva.com üstünden yapmaktadır. Ya da logo ve poster siparişi alanlar da buna dahil. Herhangi bir data sahibi olmasınız bile Canva üstünde tasarım yapmayı öğrenmek en fazla 1 gününüzü alacaktır.

FTX

Kriptro para alımı satımı yapabileceğiniz en güvenilir ve en popüler internet sayfaları arasındadır. Üstelik para kazanmak için bir tek kripto para ticareti yapmanız gerekmiyor.  Hisse senetleri, kaldıraçlı işlemler, mevduat faizi alma benzer biçimde bir oldukça seçenek mevcut. Öteki kripto para platformlarıyla arasındaki en büyük fark ise, 100 katı kazanabileceğiniz  bir oldukça dijital parayı bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

MİDAS

Yurtdışı hisse senetleri satın almak için bankalara alım başına 25$ benzer biçimde komisyon ödemeniz gerekiyor. Sadece Midas bu mevzuda çözüm üretmek için kurulmuş bir uygulama. Yalnız 1$’dan başlamış olan komisyon tutarı ile Tesla, Amazon, Disney benzer biçimde şirketlerin hisselerini satın almanız mümkün. 100.000’den fazla kullanıcı sayısına haiz olan Midas ile para kazanmak için hisse analizi mevzusunda lüzumlu eğitimleri almalısınız.

TWİTCH

Canlı yayınlar ile para kazanılmasını elde eden bir sitedir. Çoğu zaman oyun oynayanların desteklendiği bir platform. Canlı gösterim videosunu izleyebilmek için kullanıcının Twtich kanalına üye olmanız gerekir. Üyelik sonrasında belirli ücret karşılığında canlı yayınları seyredebilirsiniz. Oyun videoları ile bilinse de bu mevzuda herhangi bir sınırlama yoktur.

GUMROAD

E-kitap satarak para kazanmak istiyorsanız Gumroad.com en iyi para kazandıran siteler içinde yer alır. Sadece kitabınızın İngilizce olması gerekiyor. Zira Türkçe bir kitap ile çıktığınız vakit pek bir alıcı bulamayacaksınız. Sizlere para kazandıracak olan kısım ise kullanıcılara e-kitap üstünden öğreteceklerinizdir. 

Ne Tür Siteler Para Kazandırır?

Para katlama siteleri ya da gelir elde edeceğini online siteler ile ilgili araştırma yapıyorsanız 2 kere düşünmelisiniz. Ava giderken avlanmak bu sektör için geçerli bir kavramdır. Para kazanmak ve dolandırılmamak için kesinlikle kurumsal ve bilindik sitelere yönlenmelisiniz. Mesela; İnstagram üstünden Türkiye’de on binlerce şahıs para kazanıyor. Sizde İnstagram üstünden para kazanabilecek iken, anket doldurma benzer biçimde düşük kazanç elde eden işlere girişmeyin.

Site Kurup Para Kazanmak

Sizlere ciddi bir gelir sağlayacak yöntemdir. Internet sayfası kurarak ürün satabilir ya da reklamlar üstünden para kazabilirsiniz. Sadece kolay bir yöntem değildir, yatırımsız kazanç sağlamak ise imkansızdır. Sıfırdan internet sayfası oluşturmayı öğrenmek minimum 2 aylık bir zamanınızı alacaktır. Para kazanmak ise 1 yılı bulabilir.

Oturduğun Yerden Para Kazanmak

İnternet üstünden görmüş ve duymuş olduklarınızın bir tek %10’luk kısmına inanmalısınız. Birisi oturmuş olduğu yerden para kazandığını iddaa ediyorsa ya oldukça şanslıdır, ya da lüzumlu alt yapıya haizdir. Herhangi bir data birikiminiz olmadan, bu şekilde para kazanmanız imkansıza yakındır. Para kazandıran siteler ile internetten gelir elde etmek için kesinlikle kendinize yatırım yapmalısınız.

  Dolar Kazanma Yöntemi 8

Yorum yapın