Çorbacı Açarak Para Kazanın

Besin sektörü üstüne araştırmalar yaptığınız sektörde hizmet veren pek oldukca firmanın geçmişinin bir fazlaca eski bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bu informasyon bardağın ne tarafınca baktığınıza bakılırsa değişecek şekilde sizlere esin verebilir. Başarı göstermiş olmak için köklü bir şirket olmanız gerekliliği, şu demek oluyor ki geç kaldığınız düşüncesine kapılabilirsiniz. Bardağın öteki tarafınca bakarsak sektörde başarıyı yakaladığınızda sizden sonrasında çocuklarınızın dahi devam ettireceği, yüksek gelirler elde edebileceği bir sektörü keşfetmiş olacaksınız. Biz iyimser taraftan bakarsak yeni bir iş kolu arayışında olanlar için Çorbacı Açarak Para Kazanın konusunu en ince ayrıntısına kadar ele alacağız. Girişiminizin başarı göstermiş olmasını direkt olarak etkileyecek unsurlardan bahsedeceğiz.

Çorbacı Açılış Maliyetleri

Maliyetler elbet çorbacıyı açacağınız yere, dükkânın konseptine, hitap edeceği kesime bakılırsa değişecektir. Bunların her birini değişik senaryolar üstünden ele almamız mümkün olmadığı için averaj bir Çorbacı Açma Maliyeti ele alacağız. Cironuzun yüksek olması için dükkân yerine oldukca ehemmiyet vermeniz gerekiyor. Her ne kadar web üstünden yemeksepeti benzer biçimde uygulamalar ile insanoğlu size nerede olursanız olun ulaşıyor olsa da dükkan kirasından kaçarken kurye harcamaları ile karşılaşacağınızı göz ardı etmeyin. Kurye harcamasının haricinde firmanızı temsil edecek, teslimat esnasında problem yaşatmayacak insanlarla karşılaşmak ve onları emek verme arkadaşı olarak bünyenize katmak da sektör yapısı gereği bir fazlaca zor olsa gerek. İnsanların sizleri daima görebileceği bir dükkân ilerleyen süreçte oldukca daha avantajlı konumda olmanızı elde edecektir.

İşletmenizi açmak için lüzumlu ana para azca ilkin belirttiğimiz detaylara bakılırsa değişimler gösterecek olsa da genel olarak 40.000 – 400.000 TL aralığında rakamlar kafi olacaktır. Açılış maliyetlerini düşük tutmaya çalışsanız dahi aşçı ve yamak maliyetlerini maksimum seviyelerde tutmaya çalışmanız yararınıza olacaktır. Sonuçta dekorasyon çorbaların tadı ile kıyaslandığında insanların ikinci planda önemsedikleri detay olacaktır. İşletme maliyetini bir kenara bırakarak çorba maliyetine geçebiliriz. Çorba ev yiyecekleri içinde en düşük maliyeti olan ürünlerin başlangıcında gelmektedir. Şöyleki ki; 1 kazan çorbanın maliyeti 100 – 200 TL aralığında olacaktır.

Çorbacıda Ürün Çeşitliliği

1 – 2 çorba türünde uzmanlaşarak bir tek o kesime hitap edilebileceği benzer biçimde oldukca fazla çorba çeşidi sunarak alan kişi kitlenizi büyük tutmayı da tercih edebilirsiniz. 1 – 2 çeşit hususi çorba yapmak istediğiniz vakit işkembe ve kelle paça çorbalarına odaklanabilirsiniz. Fakat 4 kişinin çorba içmeye geldiğini düşündüğümüzde hepsinin bu çorbaları sevebileceğini düşünmek düşük bir olasılık olacaktır. Bundan dolayı mercimek, tavuk suyu, ezogelin benzer biçimde genel kitlelere hitap eden çorbaları da menünüzde bulundurmak avantaj elde edecektir. Bu sayede insanoğlu değişik tatlar almak istediklerinde de sizi ve dolayısıyla dükkânınızı ziyaret ediyor olacaklardır. Çorbacıya gelen müşterilerin iki tip bulunduğunu unutmamanız başarıyı getirecektir. Bunlardan ilki bir tek lezzet arayan, leziz bir çorba ile karşılaştıkları vakit ne kadar ücret ödediklerini önemsemeyen kitledir. Diğeri ise düşük fiyatlı çorba tüketerek bir tek açlığını gidermek yönünde odaklanan alan kişi tipidir. Hangi tip müşteriye hitap edeceğinizi hemen hemen işletme maliyetlerini çıkarırken belirlemeli ve bu yönde masraflarınıza yön vermelisiniz.

Çorbacılara KOSGEB Desteği

KOSGEB tarafınca verilen destek sunar ana para mevzusunda sorun yaşayan kişilerin imdadına yetişmektedir. KOSGEB tarafınca besin ürünlerine ve lokantalara destek veriliyor olması Çorbacı Açarak Para Kazanmak isteyenleri avantajlı kılmaktadır. Bağışlama yada sıfır faizli destek kredileri hakkında informasyon almak için KOSGEB şubelerine başvurmanız sektöre oldukca daha avantajlı bir giriş yapabilmenizi elde edecektir. İlgili bağışlama ve desteklerden yararlanabilmek adına iyi bir iş planı hazırlamalı ve bunu sunmalısınız.

“Çorbacı Açarak Para Kazanın” üzerine bir yorum

Yorum yapın