Kargo Şirketi Kurmak | Kargo Şubesi Nasıl Açılır?

Son yıllarda e-ticaret firmalarının artması ile kargo sektörü büyük bir canlılık kazanmıştır. İnternet alışverişi bu süreci destekleyen en mühim etkenlerden biridir. Bu perspektiften nakliye şirketi oluşturmak Daha ilkin düşünülenden fazlaca daha çok kar getiren bir iş fikridir. Günümüzde karlı bir iş alanı arayan kişilerin aramış olduğu sektörlerin başlangıcında kargo şirketleri gelmektedir.

Kargo Şirketi Kurmak

Kargo Şirketi Oluşturmak

Bir kurye şirketi kurmanın maliyeti Bu şeklinde detaylar hesaplandığında hem karlı hem de kazanması kolay bir sektör. Bu süreçte iyi bir iş planı hazırlayarak başarıya ulaşmış bir kargo şirketi oluşturmayı başarabilirsiniz. Sadece, iş planınıza dahil edilmesi ihtiyaç duyulan bazı detaylar vardır. Bu bilgileri tek tek belirlemeli ve sürece dahil etmelisiniz. Kargo şirketi oluşturmak için başkentten yer seçimine, en ufak detaya kadar her detayı değerlendirmeniz gerekiyor.

Tüm bu süreçte maliyeti detaylı olarak hesaplamak size kalmıştır. nakliye şirketi kazançları Ek olarak net informasyon verir. Böylece bu sektöre adım attığınızda yolunuzu daha iyi görebilirsiniz. Kargo şirketlerinin kazançlarının her geçen gün arttığı düşünülürse bu alanda fazlaca sayıda firmanın bulunmuş olduğu söylenebilir.

Kargo Şirketi Oluşturmak

Değişen teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle beraber e-ticaret sektörünün kargo alanına büyük bir ivme kazandırdığı söylenebilir. E-ticaret bu sektörün gelişmesinde mühim bir rol oynamaktadır. Bir tek yurt içinde değil yurt haricinde da ustalaşmış hizmet veren kargo firmaları bulunmaktadır. Bu perspektiften nakliye şirketi oluşturmak Düşündüğünüzden daha karlı olabilir. Sadece bu süreçte kargo şirketinizi kurmadan ilkin şirketi iyi mi kurmanız gerektiğine karar vermelisiniz.

Kargo şirketinizi tek bir isim altında sıfırdan kurabilirsiniz. Büyük kargo firmalarından da bayilik alabilirsiniz. Kısacası kargo şirketi oluşturmak için değişik alternatifleriniz var. Bu alternatifler içinde kargo bayiliği satın almak sizin için daha kolay bir süreç olabilir. Fakat imkanlarınız genişse ve bu alanda büyük bir şirket olmayı planlıyorsanız sektöre yepyeni bir isim ile girebilirsiniz.

Kargo şirketi kurma aşamasında maliyetleri, kazançları ve personel giderlerini fazlaca iyi hesaplamanız gerekir. Bununla beraber işletmeniz için yoğun bir yer seçmek de mühim mevzular arasındadır. Bugün birçok insan nakliye şirketi oluşturmak hakkında kafi bilgiye haiz olmadan sektöre girer. Bu da şubelerinin kısa sürede kafi başarıyı yakalayamamasına niçin oluyor.

Kargo Şubesi Açma Maliyeti

Kargo şubesi açarken maliyetleriniz yüksek olabilir. Zira bu süreçte dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir fazlaca gider kaleminiz var. Yoğun bir yerde olmak ve malum bir şirket olmak bu süreci oldukça zorlaştırıyor. Gene de kurye şubesi açma maliyeti Değişik destek türlerinden de yararlanabilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan birçok mühim nokta bulunmaktadır. Maliyetinizi etkileyebilecek hususlar aşağıdaki gibidir:

Şube açmak için mağaza yeri kiralamak yada satın almak Resmi işlemlerde meydana getirilen ödemeler Personel SGK ve maaş ödemeleri Kargoların değişik şehirlere taşınması için vasıta temini Reklam ve promosyon giderleri Bayilik alacaksanız bayilik tutarı ve isim tutarı. Ödenecek vergiler

Bunlar şeklinde detaylar sizi bu süreçte maddi olarak etkileyebilecek unsurlardır. Beklentilerinizi karşılamada bu detaylara dikkat etmeniz büyük ehemmiyet arz etmektedir. Kargo şubesi açmanın maliyetleri mevzusunda devamlı detaylı araştırma yapmalısınız. Zira her ilde kargo şirketi kurmanın maliyeti aynı olmayabilir. Metropol bir şehirde maliyetler asla ufak ve azca sözü geçen bir şehirle aynı olmayacaktır. Bayilik alarak şube açmak istiyorsanız averaj 200 bin TL sermayenizin olması gerekiyor.

Kargo Şirketi Kazançları

Kargo şirketinizi kurmadan ilkin ne kadar kazanacağınızı evvelde hesaplamalısınız. Bu sayede kargo firmasının birkaç ay içinde devamlı olup olamayacağını daha net görebilirsiniz. Geleceği görerek iş başarısını çoğaltmak için ilk olarak kazancınızın ne kadar olacağını bilmeniz gerekir.

Nakliye şirketi kazançları Bu mevzuda kati informasyon vermek devamlı mümkün değildir. Zira büyük kargo firmaları yüksek karlar elde etseler de sektöre yeni başlayanlar bu mevzuda geride kalabilirler. Sadece her durumda kargo şirketlerinin karlı firmalar olduğu söylenebilir. Kazanç, şubenizin ebatlarına göre değişiklik gösterir. Bununla beraber bulunduğunuz şehrin nüfus büyüklüğü de buna tesir eden faktörler arasındadır.

Bir kargo şirketinin en büyük gider kalemleri personel giderleri ve yakıttır. Tüm harcamalar kaldırıldığında işletmenin durumuna bakılırsa aylık 20 bin TL içinde kazanç elde etmek mümkün. Sadece bu averaj bir kargo şubesi için belirlenmiş bir gelir durumudur. Bununla beraber bayilik almanın yada sıfırdan şirket kurmanın kazançları içinde farklar olacağını da unutmamalısınız.

Kargo Bayileri Iyi mi Para Kazanır?

Kargo firmalarının iyi mi para kazanılmış olduğu da dört gözle beklenen detaylar içinde. Nakliye şirketi oluşturmak Pahalı ve talepkar bir endüstridir. Bu sektörde başarıya ulaşmış olabilmek için deneyimli çalışanlara ve son model kargo araçlarına haiz olmak gerekmektedir. Ek olarak yönetici olarak sektör tecrübesine haiz olmanız da fazlaca önemlidir. Bu açıdan sektörde yer almadan ilkin karlılık ve maliyetten ilkin şirketlerin iyi mi para kazandığını bilmeniz gerekiyor.

Bir kargo bayisi olarak, gelirinizin %60 ila %70’ini e-ticaret gönderilerinden alacağınızı bilmelisiniz. Kargo şirketlerinin gelirlerinin çoğunun e-ticaret sektörüne bağlı olduğu söylenebilir. Bu yüzden firmaların gelirlerini çoğaltmak için e-ticaret alanında hizmet veren firmalarla anlaşmaları gerekmektedir. Türkiye’nin en büyük kargo şirketleri, en kurumsal ve en büyük e-ticaret siteleri ile anlaşmalı olarak hizmet vermektedir.

Kargo firmalarının genel olarak bayi olarak açılması durumunda gönderilerden %13, gelen gönderilerden ise %18 kâr marjı elde edilebilir. Mesela bir kargo şirketine gönderilen bir gönderi 30 TL değerindeyse bu tutarın %13’ü şirkette kalır. Şubenizden çıkarsa bu tutarın %18’ini alırsınız. Uzaktan gönderilen ağır kargolar için kargo kazancı daha da yüksek olabilir.

Kargo Bayilik Firmaları

Günümüzde birçok kargo şirketi bayilik vermektedir. Bu yüzden günümüzde sıfırdan bayilik açmak neredeyse imkânsızdır ve bu bayilik firmaları kullanılabilir. Kargo bayiliği şirketleri bu alanda değişik koşullar getirebilir. Her firmanın kendi isim tutarı ve kargo şube maliyeti vardır. Bununla beraber şube büyüklüğü ve yer seçimi standartları da farklılık gösterebilecek durumlardan biridir. Son yıllarda en fazlaca müracaat alan kargo bayiliği firmaları içinde şunları saymak mümkündür:

Örneğin bu sektördeki en iyi firmalar kargo hizmeti sunuyor. Bayilik anlamında beklentilere yanıt veren bu firmalar, son aşama yüksek standartlarda bir iş yeri açmanıza destek oluyor. Sıfırdan adım atmak yerine bayilik alarak kargo şirketi açmak fazlaca daha avantajlıdır. Daha detaylı informasyon için Kargo bayiliği şirketleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kargo Şirketi Açmak İçin Lüzumlu Evraklar

Kargo şirketi oluşturmak isteyen kişilerin lüzumlu belgeler hakkında detaylı bilgiye haiz olmaları gerekmektedir. Noksan yada hatalı belgeler, firmanın kurulum sürecinde ciddi sorunlara niçin olabilir. Kargo şirketi açmak için lüzumlu belgeler Aralarında:

2 fotoğraf gereklidir. (Şirket işletmesi kurulacaksa aranmaz.) Kimlik ve ikametgah belgesi fotokopisi Adli sicil kaydı SGK kaydını gösterir belgeler İşletmeci kimlik detayları makbuzu Tecim Sicil Gazetesi (hususi şirkette aranmaz) İmza Sirküleri (hususi şirkette aranmaz) şirketi) Oda Etkinlik Belgesi ve Oda Sicil Belgesi Fotokopileri Kira sözleşmeleri İşyeri muvafakatname ADAT açılış ruhsatı görüş belgesi Güvenlik kamera ve kayıt sistemleri Ulaştırma Bakanlığı yetki belgesi İşyeri kira İtfaiye uygunluk belgesi

M1, M2 yada M3 yetki belgelerinin Ulaştırma Bakanlığı yetki belgelerinde yer alması zorunludur.

Yurtdışı Kargo Şirketi Iyi mi Kurulur?

Yurtdışına hizmet verecek bir kargo şirketi oluşturmayı planlıyorsanız bu süreçte daha detaylı emekler yapmanız gerekmektedir. Yurtdışı hizmet belgelerinizin tamamı uygun olmalıdır. Bununla beraber daha çok ana paraya haiz olmak bu süreçte mühim bir noktadır. Yurt haricinde hizmet veren kargo firmalarından da bayilik alabilirsiniz.

Sadece yurt dışı bayilik veren firmaların bayilik ücretleri yüksek olabilir. Hava, deniz yada karayolu kargo taşımacılığı mevzusunda tecrübe sahibi olmak da önemlidir.

Kargo Şirketi Oluşturmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kargo şirketi oluşturmak istiyorsanız bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu süreçte ustalaşmış bir iş insanı olarak hareket etmeniz büyük ehemmiyet taşımaktadır. Kargo şirketi oluşturmak isteyenlere tavsiyeler şunlar söylenebilir:

Yaya ve vasıta trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kargo şubenizi açmaya itina gösteriniz. Şubenizde çalışacak personelin tecrübesine ehemmiyet verin. Lüzumlu tüm taşıma hizmetleri için tam sertifikalara haiz olduğunuzdan güvenilir olun. Tanınmış bir firmadan bayilik aldığınızdan güvenilir olun. Araçlarınızın yeni olduğundan güvenilir olun. Gönderileri zamanında teslim etmek firmanızın en mühim prensibi olmalıdır. Müşterilerinizle devamlı kontakt halinde olun. Sevkiyat takip sistemine haiz olmaya itina gösterin. Çalışanlarınızın alan kişi gizliliğine ehemmiyet verdiğinden güvenilir olun.

Tüm bu detaylara dikkat etmek iş başarısı için büyük ehemmiyet taşımaktadır.

“Kargo Şirketi Kurmak | Kargo Şubesi Nasıl Açılır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın