Düşük Kredi Notunu Yükseltmek!

Herkesin ortak sorunu olan düşük kredi notunu yükseltmek için gereken yardımı sizlere söyleyeceğiz.Öncelikle kesinlikle fazlalık kartlardan kurtulun ve dediklerimizi uygulayın.

Bir Banka Seçin ve Çalışın :

Öncelikle bireysel veya ticari olarak bir banka seçin bu Akbank olabilir çünkü bu banka diğer bankalara göre biraz daha insiyatifli ve eli bol bir banka. Kredi kartınızı buradan başvurarak yüksek limit alabilirsiniz. Bireysel veya ticari danışmanınız ile aranızı iyi tutun çünkü o istedikçe bankada size yardımcı olur.Bu konuda güzel ve doğru ilişki kurmak en önemlisi.

 

Ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı ile ödeyin :

Faturalarınızı otomatik ödeme yaparak hem kredinizi bir nebze oynatabilir hemde iş yükünüzden kurtulabilirsiniz. Bu sayede banka kredi kartı limitinizi de arttırarak ödemenize olanak sağlar.Bu ilk aşama olarak iyi bir başlangıç olabilir.Belli bir kredi kartına tanımlatarak ödemelerinizi bir ay ertelemiş de olursunuz.

Ödemeleri Geciktirmeyin :

Kredi kartı fatura sigorta kredi çek gibi ödemelerinizi gününde ödemeye çalışın. Gerekirse boç alın başka birinden ama gününde ödeyin bu size artı kazandıracaktır.Hemde öyle yıllar sürmeyecektir.Geçmişte yaşadığınız geç ödeme takip sorunları bankanın insiyatifinde ve ödemelerinizi düzenli yaparsanız size altın vuruş olarak armağanlarını sunacaktır. Çünkü siz onlara onlar da size kazandıracak.

 

İşletme iseniz Pos kullanın :

İşletmeniz var ise posunuzu o bankadan alın ve beraber çalışmaya başlayın bu sayede banka size çek ve vadeli hesap tanımlar sizde düzenli ödemeler ile limitleri arttırabilirsiniz. Buda tekrar söyleyelim düzenli ödemeye bağlı. Kredi kartınızın asgarisini ödemeyin genellikle tamamına yakın tutarı ödemeye çalışın ki bu önemli bir noktadır.

 

Kredi puanınızı düşünmeyin :

Her bankanın kendine ait puanlama sistemi vardır. Asıl önemli olan kısım ise budur.Banka kendi içerisinde bu puanı davranışlarınıza , ödemelerinize göre yapıyor. Ve kullandığınız bankada bu işlemler geçerli oplacaktır.Bakmışsınız a bankası size kredi kartı vermezken kullandığınız ve aranızın iyi olduğu banka size birçok imkan sunacaktır.

Bu işlemler ile ilgilenirken sabırlı olmakta fayda var. Sabır size selameti getirecektir. Ancak dediğimiz gibi ödemelere dikkat edin ve geciktirmeyin en önemli konular bunlardır. Şimdiden herkese başarılar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.