Organik Gübre İle Para Kazanın!

Organik gübre üretimi hep toprağı hemde cebinizi doyuruyor. Organik ürünlere hasretlik çektiğimiz her geçen gün artan hormonlu ürün üretimi artık kokulu salatalık, kıpkırmızı domatesi neredeyse yok etti. Ülkemizde git gide azalan organik tarım devlet teşvikleri ile arttırılmaya çalışılıyor. Bu alanda üreticiye teşvik veriliyor. Mesela Rize de Çay işletmeleri Çaykur çay üreticilerine organik gübre ile üretim yaptıklarında normalde verilen fiyatın üstünde fiyat veriyor. Organik gübre ile çaylığını gübreleyen çay üreticisine normalde verdiği fiyatı değil organik çay üreticisi cüzdanı vererek neredeyse iki katı fiyat ile alım yapıyor.

 

Hem para kazanmamızı hemde toprağımızı daha iyi şartlara taşıyan bu uygulamalar ile ortaya organik gübre talebi ortaya çıkıyor. Bu talebi karşılamak için ne yazık ki ülkemizde hayvancılık ile elde edilen gübre yetmiyor. Bu yetersizlik de farklı gübrelere talebi arttırıyor.  Organik gübre denilince akıllara gelen gübreler solucan gübresi, yarasa gübresi , inek gübresi veya atık bitkilerden üretilen farklı gübreler gelmektedir. Bunların arasında en popüleri solucan gübresi. Solucan gübresi hem yapı hemde faydaları ile yarışta önde giden gübre çeşidi. Üretici olarak birçok üreticinin tercihi bu yönde. Ülkemizde farklı yörelerde üretilmeye başlandı.  Çeşitli büyük küçük birçok işletme oluşturulmaya başladı.

Bu gübrede ortaya çıkan talepler kârlı iş fikri olarak bizim de aklımıza takıldı. Üretim olarak çok zor olmayacak metodlar ve yüklü maliyetler içermeyen bir üretim şekli ile üretime geçebilirsiniz. Aslında daha önce solucan gübresi ile ilgili yazılarımız var üretim safhaları ile. Ancak bu yazımızda sizlere gübreyi alıp satmayı önereceğiz. Birçok firma ile anlaşıp konuşup görüşebilirsiniz. Bayilik fırsatı alabilirsiniz. Ancak yeni yeni ülkemizde yaygınlaşan organik gübre sektöründe biraz acele etmenizde fayda var. Çünkü fikri kapan hemen işe koyuluyor. Bölge bölge veya il il verilen bayilikler alanında temsilciler oluşturmakta. Konu ile alakalı karadeniz bölgesinde hizmet vermekte olan Odak Organik organik gübre yetkili bayisi ile görüşme sağladık. Bize sektörle alakalı birçok detay verdi. Bölgede ve ülkemizde gerileyen toprak verimi ve mahsul randımanı hakkında yapılabilecek çok çaba olduğunu sadece para kazanmak değil toprak verimini geri kazanmak için organik gübre kullanımına geçmemiz gerektiğini bize söyledi. Hatta sektörle alakalı merak ettiklerinizi sizlerle paylaşmak için iletişime geçebilirsiniz diyerek de bizleri mutlu etti.

Firmanın organik gübre hakkındaki detayları için web sitesini inceleyebilirsiniz.

www.odakorganik.com.tr

Hemen aklınıza ürünlerle alakalı farklı gübre uygulamaları var hepsine ayrı ayrı gübre mi üretiyorlar diye gelebilir. Evet farklı bölgeler için özel gübreler bulunmakta. Toprağa atarak yada direk uygulama gibi gübre çeşitleri gibi sıvı olarak da kullanılacak gübre çeşitleri de bulunmakta. Organik gübre ile sizde bu yolda başlamak istiyorsanız önce üreticeğiniz gübre çeşidine veya satmak istediğiniz bölgenizde rahatlıkla satabileceğiniz gübre satıcıları ile görüşerek fırsatı erken yakalayabilirsiniz. Nede olsa ülkemiz için ne yapsak azdır.

“Organik Gübre İle Para Kazanın!” üzerine 3 yorum

Yorum yapın