Organik Gübre İle Para Kazanın!

Organik gübre üretimi hep toprağı hemde cebinizi doyuruyor. Organik ürünlere hasretlik çektiğimiz her geçen gün artan hormonlu ürün üretimi artık kokulu salatalık, kıpkırmızı domatesi neredeyse yok etti. Vatanımızda git gide azalan organik ziraat devlet teşvikleri ile arttırılmaya çalışılıyor. Bu alanda üreticiye teşvik veriliyor. Örnek olarak Rize de Çay işletmeleri Çaykur çay üreticilerine organik gübre ile üretim yaptıklarında normalde verilen fiyatın üstünde fiyat veriyor. Organik gübre ile çaylığını gübreleyen çay üreticisine normalde verdiği fiyatı değil organik çay üreticisi cüzdanı vererek neredeyse iki katı fiyat ile alım yapıyor.

 

Hem para kazanmamızı hemde toprağımızı daha iyi şartlara taşıyan bu uygulamalar ile ortaya organik gübre talebi ortaya çıkıyor. Bu talebi karşılamak için ne yazık ki devletimizde hayvancılık ile elde edilmiş gübre yetmiyor. Bu yetersizlik de değişik gübrelere talebi arttırıyor.  Organik gübre denilince akıllara gelen gübreler solucan gübresi, yarasa gübresi , inek gübresi yada atık bitkilerden üretilen değişik gübreler gelmektedir. Bunların içinde en popüleri solucan gübresi. Solucan gübresi hem yapı hemde yararları ile yarışta önde giden gübre çeşidi. Üretici olarak birçok üreticinin tercihi bu yönde. Vatanımızda değişik yörelerde üretilmeye başlandı.  Çeşitli büyük ufak birçok işletme oluşturulmaya başladı.

Bu gübrede ortaya çıkan talepler kârlı iş fikri olarak bizim de aklımıza takıldı. Üretim olarak oldukca zor olmayacak metodlar ve yüklü maliyetler içermeyen bir üretim şekli ile üretime geçebilirsiniz. Aslen daha ilkin solucan gübresi ile ilgili yazılarımız var üretim safhaları ile. Sadece bu yazımızda sizlere gübreyi alıp satmayı önereceğiz. Birçok şirket ile anlaşıp konuşup görüşebilirsiniz. Bayilik fırsatı alabilirsiniz. Sadece yeni yeni devletimizde yaygınlaşan organik gübre sektöründe birazcık acil etmenizde yarar var. Şundan dolayı fikri kapan derhal işe koyuluyor. Bölge bölge yada il il verilen bayilikler alanında temsilciler oluşturmakta. Mevzu ile ilgili karadeniz bölgesinde hizmet vermekte olan Odak Organik organik gübre yetkili bayisi ile görüşme sağladık. Bizlere sektörle ilgili birçok detay verdi. Bölgede ve devletimizde gerileyen toprak verimi ve mahsul randımanı hakkında yapılabilecek oldukca çaba bulunduğunu yalnız para kazanmak değil toprak verimini geri kazanmak için organik gübre kullanımına geçmemiz icap ettiğini bizlere söylemiş oldu. Hatta sektörle ilgili merak ettiklerinizi sizlerle paylaşmak için iletişime geçebilirsiniz diyerek de bizleri mutlu etti.

Firmanın organik gübre hakkında bilgileri için internet sayfasını inceleyebilirsiniz.

www.odakorganik.com.tr

Derhal aklınıza ürünlerle ilgili değişik gübre uygulamaları var hepsine ayrı ayrı gübre mi üretiyorlar diye gelebilir. Evet değişik bölgeler için hususi gübreler bulunmakta. Toprağa atarak yada direk uygulama şeklinde gübre çeşitleri şeklinde sıvı olarak da kullanılacak gübre çeşitleri de bulunmakta. Organik gübre ile sizde bu yolda adım atmak istiyorsanız ilkin üreticeğiniz gübre çeşidine yada satmak istediğiniz bölgenizde rahatça satabileceğiniz gübre satıcıları ile görüşerek fırsatı erken yakalayabilirsiniz. Nede olsa ülkemiz için ne yapsak azdır.

“Organik Gübre İle Para Kazanın!” üzerine 3 yorum

Yorum yapın