E-Kitap Yazarak Para Kazanın!

Kitap yazarak para kazanmak bir para kazanma yöntemidir. E-Kitap yazarak ise baskı, yayınevi gibi birçok maliyeti eleyip kolayca kitabınızı internet ortamında yayına sokmanıza faydalı olacaktır. Bir fikriniz veya senaryonuz var ve kitap yazmayı düşündünüz. Evet bir yazar olarak para kazanabilirdiniz. Kesinlikle size katılıyoruz ama bir araştırma yaptınız ve karşınıza bir sürü maliyet çıktı. Basım kesim ücretleri yayınevleri ayrıca reklam maliyetleri gibi işler ile uğraşmadan kendinizi sınamanın daha kolay bir yolu var hemde para kazanabileceğiniz bir ortamda.

Kitap okuma seviyesinin geride olduğu ülkelerden birisiyiz ne yazıkki. Bu durumu değiştirmek isteyen kendi kitabını yazmanın dışında okumayı da seven insanlar için artık kitapevi bir tık yakınımızda. İnternet bildiğimiz gibi gelişen ve gelişmeye devam eden bir sektör haline geldi. Bu sayede herşeye ulaşmamız daha da kolaylaştı. Bu hız ile insanlar sadece mouse den bir tıkla herşeye ulaşabiliyor. Bu hız ile para kazanmak için birçok yol açılmış oluyor. Bu yazımızda sizlere kitap yazarak ve yayımlayarak az bir reklam desteği ile belkide kitabınızın da durumuna göre kitabınız veya kitaplarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

 

Nasıl olacak sorularını duyar gibiyim. Öncelikle bir fikriniz olmalı ki biz fikir olayını destekliyoruz. Güzel bir hikayeniz veya yaşanmış öykünüz var ise güzel bir kitap oluşturabilirsiniz. Üstelik sizin için pazarlayan reklam eden bu denli sosyal mecraların oldukça revaçta olması ile kitabınızı önce sevdikleriniz ile sonrasında bütün dünya ile paylaşabilirsiniz.Üstelik her cihazda okunabilme özelliği ile birlikte.

 

Ülkemizde yerli girişim olarak gündeme gelen Publitory bu konuda sizlere bir örnek olabilir. Siz sadece kitabınıza odaklanın. E – kitap oluşturmak için siteye öncelikle facebook google gibi ortamlardan kayıt olma avantajı da olan bu sitede kayıt olduktan sonra kitabınızı direk site üzerinden bile yazabiliyorsunuz. Kapak tasarımı ve dönüştürme gibi işlemleri de ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz. Sitede ücretli bölümlerde mevcut. Siz sadece yazınızı veriyor geri kalan tasarım denetleme pazarlama gibi işleri siteye devrediyorsunuz. Site sizin haklarınızı satın almıyor size sadece rafında yer veriyor. Müşteriler de raflarda kitapları inceleyerek satın alıyor veya ücretsiz kitapları okuyabiliyor. Bu konuda güzel bir örnek olabileceğini düşündük. Eğer sizlerde sağlam bir projeniz olduğunu düşünüyorsanız hemen bir kitap yazarak siteye ücretli veya ücretsiz kitap seçeneği ile ekleyerek satılan her kitaptan % 85 marj ile para kazanabilirsiniz.

Hayırlı işler

Yorum yapın