E-Kitap Yazarak Para Kazanın!

Kitap yazarak para kazanmak bir para kazanma yöntemidir. E-Kitap yazarak ise baskı, yayınevi benzer biçimde birçok maliyeti eleyip kolayca kitabınızı web ortamında yayına sokmanıza yararlı olacaktır. Bir fikriniz yada senaryonuz var ve kitap yazmayı düşündünüz. Evet bir yazar olarak para kazanabilirdiniz. Kesinlikle size katılıyoruz fakat bir araştırma yaptınız ve karşınıza bir sürü maliyet çıktı. Basım kesim ücretleri yayınevleri ek olarak reklam maliyetleri benzer biçimde işler ile uğraşmadan kendinizi sınamanın daha kolay bir yolu var hemde para kazanabileceğiniz bir ortamda.

Kitap okuma seviyesinin geride olduğu ülkelerden birisiyiz ne yazıkki. Bu durumu değişiklik yapmak isteyen kendi kitabını yazmanın haricinde okumayı da seven insanoğlu için artık kitapevi bir tık yakınımızda. İnternet bildiğimiz benzer biçimde gelişen ve gelişmeye devam eden bir sektör haline geldi. Bu sayede herşeye ulaşmamız daha da kolaylaştı. Bu hız ile insanoğlu bir tek mouse den bir tıkla herşeye ulaşabiliyor. Bu hız ile para kazanmak için birçok yol açılmış oluyor. Bu yazımızda sizlere kitap yazarak ve yayımlayarak azca bir reklam desteğiyle kim bilir kitabınızın da durumuna bakılırsa kitabınız yada kitaplarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

 

Iyi mi olacak sorularını duyar gibiyim. Ilk olarak bir fikriniz olmalı ki biz düşünce vakasını destekliyoruz. Güzel bir hikayeniz yada yaşanmış öykünüz var ise güzel bir kitap oluşturabilirsiniz. Üstelik sizin için pazarlayan reklam eden bu denli toplumsal mecraların oldukça revaçta olması ile kitabınızı ilkin sevdikleriniz ile sonrasında tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.Üstelik her cihazda okunabilme özelliği ile beraber.

 

Vatanımızda yerli girişim olarak gündeme gelen Publitory bu mevzuda sizlere bir örnek olabilir. Siz bir tek kitabınıza odaklanın. E – kitap oluşturmak için siteye ilk olarak feysbuk google benzer biçimde ortamlardan kayıt olma pozitif yanları da olan bu sitede kayıt olduktan sonrasında kitabınızı direk site üstünden bile yazabiliyorsunuz. Kapak tasarımı ve dönüştürme benzer biçimde işlemleri de ücretsiz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Sitede ücretli bölümlerde mevcut. Siz bir tek yazınızı veriyor geri kalan tasarım denetleme pazarlama benzer biçimde işleri siteye devrediyorsunuz. Site sizin haklarınızı satın almıyor size bir tek rafında yer veriyor. Müşteriler de raflarda kitapları inceleyerek satın alıyor yada parasız kitapları okuyabiliyor. Bu mevzuda güzel bir örnek olabileceğini düşündük. Eğer sizlerde sağlam bir projeniz bulunduğunu düşünüyorsanız derhal bir kitap yazarak siteye ücretli yada parasız kitap seçeneği ile ilave ederek satılan her kitabından % 85 marj ile para kazanabilirsiniz.

Hayırlı işler

Yorum yapın