TARLADAN RAFLARA ZEYTİN ALIP SATARAK PARA KAZANIN!

Zeytin hayatımızın tartışılmaz bir parçası. Zeytin tüketimi ekmek peynir kadar tüketimi olan bir gıda. Konu başlığımızda da belirttiğimiz gibi zeytin üreticisinden zeytin alarak market bakkal gibi tüketicinin çok olduğu yerlerde satışa çıkarmak bize para kazandıracak bir fikir olabilir.

 

Alım satım alanında birçok ürün hakkında pazarlama ve iş fikrinden bahsetmiştik. Burada kullanacağımız fırsat tarladan alarak maliyeti düşürmek olacaktır. Buda fiyatları etkileyecektir. Biliyoruz ki piyasada rekabet fiyatlar ile devam ediyor. İnsanlar artık uygun olanı  almaya çalışıyor. Bunu fırsat bilerek bizde fiyatlarımızı düşük tutarak müşterinin lezzetimizi keşfetmesini sağlayabiliriz. Evet alım satım güzel ama nasıl nereden tedarik edeceğiz diyorsunuz. Öncelikle zeytin diyince bursa gemlik hepimizin aklına gelecektir. Lezzeti kalitesi ile damaklarımızda kalıcı olan bu lezzet hepimizin aşina olduğu bir kaliteye sahip. Kısa araştırmalar yaparak ulaşabileceğimiz gibi bildiğimiz tanıdığımız kişiler de olabilir. Yazımızın sonunda size bildiğimiz üretici bilgisi vereceğiz.

Öncelikle hazır kutulanmış paketlenmiş halde size ulaştıracak imalatçılar bulmak mevcut. Öncelikle alıp satmaya başlamadan önce zeytin hakkında bilgi edinmekte fayda var. Piyasada ki zeytin fiyatlarını araştırmak faydalı olacaktır. Bununla nasul başa çıkacağınız sorusu ise , bazı şarküteri market gibi noktaları gezerek fiyatlar hakkında bazı tüyolar alabilirsiniz.  Tanıdığınız esnaflara da sorarak bilgi edinmeniz mevcut bir durum.

 

Pazarlama alanında zeytinleri kafanızda oluşturduğunuz insanlara uğrayarak başlayabilir ilk etapta fiyat ile sonrasında ise kalitenizle müşterinizi elinizde tutabilirsiniz. Kullanım alanı olarak oteller, kafeler, kahvaltı salonları , büfeler bakkalar gibi noktaları gözünüze kestirebilirsiniz. Ayrıca zeytin üreticiliği yapan esnaf zeytin yağı da üretmektedir. Organik yağ başlığı ile müşterilerinize sunabilirsiniz. Tarladan rafa geldiği için fiyatlar makul müşteriler memnun kalır.

 

Anlaşmak istediğiniz tedarikçiyi seçtikten sonra nakliye ve destekler için gereken her şeyi konuşmayı unutmayalım. Ayrıca zeytini saklamak için serin bir depo sizin işinizi görecektir.

Sizler için yaptığımız zeytin fiyatlarını sizlerle paylaşmak isteriz. Öncelikle biraz araştırma yaparsanız kalite ile ilgili ayrımları görebilirsiniz.

Örnek fiyatlar:

290/320 13 -15 tl

260/290 18-20 tl

230/260 23-25 tl

arasında değişiyor. Bunun üzerinden araştırmalara devam edebilir fiyat karşılaştırma yapabilirsiniz.Zeytinyağı fiyatları da 25 – 30 tl gibi değişmekte.

Şimdi sizlere bursa gemlikte imalat yapan bir kardeşimizin bilgilerini paylaşıyoruz. Arayıp bilgi alabilir ve ticaret yapabilirsiniz.

 

Fethi bey

gsm : 0506 286 41 68

“TARLADAN RAFLARA ZEYTİN ALIP SATARAK PARA KAZANIN!” üzerine bir yorum

Yorum yapın