E – Ticarete İlk Adım N11 Sermayesiz Ticaret

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlerle işimizi internete yani e ticarete taşımayı öğreneceğiz. Öncelikle şöyle düşünün mağazanız var ve eleman çalıştırıyorsunuz sigorta, maaş ,stopaj , eleman dırdırı gibi bir sürü şey ile uğraşmak zorundasınız. Birde şöyle söyleyeyim eleman yok maaş yok sigorta yok, satış? satış iki katı nasıl mı ? E-Ticaretin faydalarını şimdi anlamaya başlıyoruz.

 

Öncelikle bu platformlarda bayilik açıyor ve ürünlerimizi ekliyoruz. Satış site üzerinden gerçekleşiyor ve siz sadece kargoyu çağırıyorsunuz. Daha ne olsun.

Öncelikle ihtiyacımız olacak şeyler var tabi ki . Bunlar sıra ile :

Basit usul ve ya defter farketmez vergi mükellefi olmanız eğer değilseniz bile başka bir dostunuz adına alabilirsiniz.

so.n11.com/selleroffice/signup öncelikle n11 satıcı ekranına üye olmamız gerekiyor yan tarafta verdiğimiz linkte.

 

Burada gerekli alanları doldurup bize dönüş yapılmasını bekliyoruz. Ve gerekli evrakları istiyorlar. Bunlar:

NÜFÜS KAĞIDI FOTOKOPİSİ

İMZA SİRKÜSÜ

FAALİYET BELGESİ

İKAMETGAH

Bu belgeleri toplayıp tarayıcıdan tarayıp sisteme yüklüyoruz. Onaylar gelince sistem açılıyor.

Dikkat etmeniz gereken konu mağaza ismi bu isim sonradan değiştirilemiyor.

Onay geldikten sonra mağaza panelimiz açılıyor ki bu panele telefon uygulamasından bile girilebiliyor.

Şimdi geldik sermayesiz nasıl olacak bu iş diyorsanız işte burada ben devreye giriyorum.

Nasıl mı ?

Şimdi n11 sisteminde toplu ürün yükleme sistemi var xml dosya formatı dediğimiz size vereceğim toptancı tedarik sitesine üye oluyorsunuz oradan gereken dosyayı n11 mağazamızda toplu ürün  ekle kısmından yüklüyorsunuz ve 10 dakika sonra vediğim ve üye olduğunuz tedarikçinin sayfasında bulunan bütün ürünleri seçeceğiniz kâr marjı ile siteye eklemiş oluyorsunuz. Bu işin sermayesiz kısmı siz dilerseniz kendi ürününüzü resimleri dahil herşeyini ekleyebiliyorsunuz.

Size önereceğim bir diğer konu tedarikçinin sitesinden aldığınız xml dosyasını her akşam yeniden indirip yeniden yüklemeniz stokları güncellemiş oluyorsunuz böylece sitede bittiğinde ürün sizdede bitmiş oluyor. Ayrıca ilk etapta hemen yüksek kâr marjı koymayın tüketiciler sizi biraz tanısın sonra yükseltirsiniz yani yavaş yavaş.

Gelelim sisteme nasıl işleyecek. Şimdi siz öncelikle yenitoptanci.com sitesine üye oluyor panelinize n11 ve kâr marjını seçtiğiniz linkten xml dosyasını indirip n11 paneline yüklüyorsunuz. Sitede videolu anlatım bulunmaktadır bizde ekliyoruz.

 

Buradan da izleyebilirsiniz.

Diğer taraftan sistemden size satın alma işlemi gelince ürünü önce tedarikçi sitesine girip stok durumuna bakın stok az ise siparişi onaylamayın çünkü ellerinde olmayabiliyor böyle olunca da siz sıkıntıya düşüyorsunuz.

Sistem size düşünce sizde girip tedarikçi sitesinden ürünü sepete ekleyip kredi kartınız ile satın alıyor ve n11 paneldeki satın alan müşterinin adres ve bilgilerini giriyosunuz. satın alıp işlemi bitiriyorsunuz ve yenitoptancı sitesi sizin adınızı ürünü müşteriye gönderiyor. Korkmayın faturayı onlar sizin bilgileriniz ile kesiyor. Yani alıcı sizi tanıyor başkasını değil.

 

Bu arada unutmadan n11 komisyon alıyor bunuda söyleyelim ki zaten bu potansiyeli bize bedava verecek değil. İnanın siparişler zamanlar yetişilmeyecek hale geliyor ancak şunu iyi bilin ki dönemsel ürünler satmaya gayret edin. mesela yazın sinek kovucu gibi. Gerisi tamamen sizin ticari zekanıza kalmış. Merak ettiğiniz herşeyi yorumlardan sorabilirsiniz. Hayırlı işler dileriz.

 

“E – Ticarete İlk Adım N11 Sermayesiz Ticaret” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim aslında size çok sorum var ama ilk olarak şunu sormak istiyorum toplu ürün olarak ekledğimiz ürünler ne ürünleri ? Karışık ürün topluluğumu ? Örnek veriyorum tuvalet kağıdı , kedi köpek maması telefon kılıfı vs bu şekilde karısık ürünler mi yani yoksa sadece gıda üzerine yada hırdavat üzerine falanmı

    Cevapla
    • merhabalar öncelikle yorumunuz için teşekkürler ürünleri istediğiniz gibi seçebilir filtreleyebilirsiniz.

      Cevapla

Yorum yapın