E – Ticarete İlk Adım N11 Sermayesiz Ticaret

Merhaba dostlar bu yazımızda sizlerle işimizi internete şu demek oluyor ki e ticarete taşımayı öğreneceğiz. Ilk olarak şöyleki düşünün mağazanız var ve eleman çalıştırıyorsunuz sigorta, maaş ,stopaj , eleman dırdırı benzer biçimde bir sürü şey ile uğraşmak zorundasınız. Birde şöyleki söyleyeyim eleman yok maaş yok sigorta yok, satış? satış iki katı ne şekilde mi ? E-Ticaretin faydalarını şimdi anlamaya başlıyoruz.

 

Ilk olarak bu platformlarda bayilik açıyor ve ürünlerimizi ekliyoruz. Satış site üstünden gerçekleşiyor ve siz yalnız kargoyu çağırıyorsunuz. Daha ne olsun.

Ilk olarak ihtiyacımız olacak şeyler var doğal olarak ki . Bunlar sıra ile :

Rahat usul ve ya defter farketmez vergi mükellefi olmanız eğer değilseniz bile başka bir dostunuz adına alabilirsiniz.

so.n11.com/selleroffice/signup ilk olarak n11 satıcı ekranına üye olmamız gerekiyor yan tarafta verdiğimiz linkte.

 

Burada lüzumlu alanları doldurup bizlere dönüş yapılmasını bekliyoruz. Ve lüzumlu evrakları istiyorlar. Bunlar:

NÜFÜS KAĞIDI FOTOKOPİSİ

İMZA SİRKÜSÜ

FAALİYET BELGESİ

İKAMETGAH

Bu belgeleri toplayıp tarayıcıdan tarayıp sisteme yüklüyoruz. Onaylar ulaşınca sistem açılıyor.

Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzu mağaza adı bu isim sonradan değiştirilemiyor.

Onay ulaştıktan sonra mağaza panelimiz açılıyor ki bu panele telefon uygulamasından bile girilebiliyor.

Şimdi geldik sermayesiz iyi mi olacak bu iş diyorsanız işte burada ben devreye giriyorum.

Ne şekilde mi ?

Şimdi n11 sisteminde toplu ürün yükleme sistemi var xml dosya formatı dediğimiz size vereceğim toptancı tedarik sitesine üye oluyorsunuz oradan ihtiyaç duyulan dosyayı n11 mağazamızda toplu ürün  ekle kısmından yüklüyorsunuz ve 10 dakika sonrasında vediğim ve üye olduğunuz tedarikçinin sayfasında bulunan tüm ürünleri seçeceğiniz kâr marjı ile siteye eklemiş oluyorsunuz. Bu işin sermayesiz kısmı siz isterseniz kendi ürününüzü resimleri dahil her birşeyini ekleyebiliyorsunuz.

Size önereceğim bir öteki mevzu tedarikçinin sitesinden aldığınız xml dosyasını her akşam tekrardan indirip tekrardan yüklemeniz stokları güncellemiş oluyorsunuz böylece sitede bittiğinde ürün sizdede bitmiş oluyor. Ek olarak ilk etapta derhal yüksek kâr marjı koymayın tüketiciler sizi birazcık tanısın sonrasında yükseltirsiniz şu demek oluyor ki yavaş yavaş.

Gelelim sisteme iyi mi işleyecek. Şimdi siz ilk olarak yenitoptanci.com sitesine üye oluyor panelinize n11 ve kâr marjını seçtiğiniz linkten xml dosyasını indirip n11 paneline yüklüyorsunuz. Sitede videolu ifade bulunmaktadır bizde ekliyoruz.

 

Buradan da seyredebilirsiniz.

Öteki taraftan sistemden size satın alma işlemi ulaşınca ürünü ilkin tedarikçi sitesine girip yığın durumuna bakın yığın azca ise siparişi onaylamayın zira ellerinde olmayabiliyor bu şekilde olunca da siz sıkıntıya düşüyorsunuz.

Sistem size fikir sizde girip tedarikçi sitesinden ürünü sepete ekleyip kredi kartınız ile satın alıyor ve n11 paneldeki satın alan müşterinin adres ve bilgilerini giriyosunuz. satın alıp işlemi bitiriyorsunuz ve yenitoptancı sitesi sizin adınızı ürünü müşteriye gönderiyor. Korkmayın faturayı onlar sizin bilgileriniz ile kesiyor. Şu demek oluyor ki alıcı sizi tanıyor başkasını değil.

 

Ayrıca unutmadan n11 komisyon alıyor bunuda izah edelim ki aslına bakarsan bu potansiyeli bizlere parasız verecek değil. İnanın siparişler zamanlar yetişilmeyecek hale geliyor sadece şunu iyi bilin ki dönemsel ürünler satmaya çaba edin. sözgelişi yazın sinek kovucu benzer biçimde. Gerisi tamamen sizin ticari zekanıza kalmış. Merak ettiğiniz herşeyi yorumlardan sorabilirsiniz. Hayırlı işler diliyoruz.

 

“E – Ticarete İlk Adım N11 Sermayesiz Ticaret” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim aslında size çok sorum var ama ilk olarak şunu sormak istiyorum toplu ürün olarak ekledğimiz ürünler ne ürünleri ? Karışık ürün topluluğumu ? Örnek veriyorum tuvalet kağıdı , kedi köpek maması telefon kılıfı vs bu şekilde karısık ürünler mi yani yoksa sadece gıda üzerine yada hırdavat üzerine falanmı

Yorum yapın