Anket Doldurarak Para Kazan!

Anket doldurarak para kazanma imkansız değil. Evden çalışarak para kazanmak anket doldurarak mümkün mü ? Eğer böyle düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Anket doldurmak reklam firmalarının veya anket firmalarının kapı kapı dolaşmak yerine internet üzerinden ziyaretçilerine anket doldurtarak işlerini yapmaları ile oluşan sistem karşılığında para kazanabilirsiniz.

 

Anket doldurarak ne kadar kazanırım ?

Anket doldurarak nasıl kazanırım sorularına cevap verelim. Anket doldurarak haftada 20 dolar kazanmak mümkün. Daha fazla miktarlar da duyuyoruz ancak ne denli doğru bilemiyoruz. Çevremizde veya etrafımız da birçok şiyaket veya iyi şeyler duyacağımız forumlar siteler olabilir. Ancak ek gelir açısından reklam geldikçe takip ederek kazanabiliriz. Sonuçta bilgisayar başında yapacak zor bir iş değil. Kodlama bilmeye bilgisayarı iyi tanımaya gerek yok sadece biraz tıklama.

 

Her siteye güvenilir mi ?

 

Maalesef her siteye güvenmek zor. Kullanılmış ve test edilmiş siteler ile içli dışlı olmak daha iyi olabilir. Ödeme onaylı siteler bu konuda merakımızı giderecektir. Anket doldurarak para kazanma fikri sizin pişmanlığınız olmaması için emekleriniz boşa gitmesin. Sağlam siteler ile çalışarak sizde anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

 

Bu para açma yöntemini önerirmisiniz ?

 

Bana sorarsanız ben sitemizde birçok konudan birisi olan blog açarak para kazanma fikrini öneririm , ancak herkes herşeyi yapacak değil. Sonuçta pc başında geçireceğiniz zaman da önemli. Bu konuda birçok fikir mevcut. Sitemizde diğer yazıları okumanızı tavsiye ediyorum.

 

Anket Doldurarak para kazanmak!

Evet şimdi anket doldurarak para kazanama nasıl olacak sorularına geçelim. Öncelikle önerdiğimiz sitelere üye olmakla ve kayıt dormunu doldurmakla başlayacağız. Sonrasında sistemde gelen anketleri doldurarak puan veya para kazanacağız.Ancak önemli bir not kayıt olurken farklı bir mail adresi kullanmanızı öneririm. Hatta yeni bir mail adresi alabilirsiniz.

 

Sizlere önerebileceğimiz sitelerden bazıları :

 

1-ClixSense (buradan üyelik oluşturabilirsiniz) 2007 yılından beri hizmet veren ClixSense şimdiye kadar üyelerine yaklaşık toplamda 40 milyon dolar kazanç sağlamış. Bu yönüyle ClixSense en çok kazandıran, en güvenilir anket ile para kazanma sitesi olarak ön plana çıkıyor.

Anket doldurarak Para Kazanma - Paralı Anket Sitesi Clixsense

Anket doldurarak Para Kazanma – Paralı Anket Sitesi Clixsense

ClixSense ile sadece anket doldurarak para kazanma değil, çeşitli yan görevler de mevcut. Bu görevler genelde size verilen kelimeyi Google’da aratma, reklamlara tıklama, video izleme, uygulama deneme gibi basit işlemlerden oluşuyor.

Doldurduğunuz anket başına 0,05 ile 2 dolar arasında kazanç elde edebiliyorsunuz.
Görevlerde ise 0.01 dolardan 5 dolara kadar kazanç elde etmeniz mümkün.

Bazı görevlerde sizden bir ürün satın alıp, deneyip buna göre anket doldurmanız isteniyor. Bu tür anketlerin ücretleri 20 dolara kadar çıkabiliyor.

Tabi ki bu yöntemi eğer gerçekten ihtiyacınız olan bir ürünse, anket teklifindeki ücrete göre ürünü daha ucuza mal etme konusunda avantajlı duruma gelecekseniz eğer, o zaman uygularsınız.

Anket Doldur Para Kazan - ClixSense Anketler ve Görevler

Anket Doldur Para Kazan – ClixSense Anketler ve Görevler

Hesabınıza para çekebilmek için alt limit 20 dolar. Paranızı payoneer ile çekebiliyorsunuz. Payoneerden kendi hesabınıza para çekebilmeniz için hesabınızda en az 50 dolar olması gerekiyor. Çekim için de 2 dolar komisyon kesiliyor.

Bu nedenle clixsenseden para çekebilmek için en az 52 dolar para biriktirmeniz gerekiyor ki payoneer aracılığı ile kendi banka hesabınıza paranızı aktarabilesiniz.

Anket ile Para Kazanma - Clixsense Ödeme Kanıtı

Anket ile Para Kazanma – Clixsense Ödeme Kanıtı

Referans sistemi mevcut. Sizin referans linkiniz ile üye olan kişilerin kazançlarının %20’si size aktarılıyor.

ClixSense’de bir de seviye yani level sistemi mevcut. Profilinizin değeri, doldurduğunuz anket ve yerine getirdiğiniz görev sayısı, referansınızla üye olan kişi sayısına göre seviyeniz artıyor. Seviyeniz arttıkça anket ve görev başına daha çok gelir elde edebiliyorsunuz.

Anket ve görevler sürekli gelmiyor. Oluşturduğunuz profile göre, seviyenize göre, anket ve görevlerin belirlenen kotalarına göre gönderilen anketlerin sıklığı ve süresi değişebiliyor. Bazen günde 5 anket 10 görev gelirken bazen de bir hafta boyunca hiçbir şey gelmeyebiliyor.

Anket ve görevleri sürekli kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun takibini yapmak için ClixAddon tarayıcı eklentisini kullanabilirsiniz.

#ClixSense ile anket doldurarak para kazanma işleminde dikkat etmeniz gereken birkaç husus var:

  • Site gelişmiş bir algoritma kullanıyor. Doldurduğunuz anketlerde tutarsızlık tespit ederse hesabınızı iptal edebiliyor. Mesela anketin birinde şeker hastalığı rahatsızlığına sahip olduğunuzu belirtirken diğer ankette hiçbir sağlık problemi yaşamadığınızı belirttiğinizde sistem bu tutarsızlığı tespit edebiliyor.
  • Profilinizi oluştururken veya anket doldururken verdiğiniz bilgileri mutlaka bir kenara not alın.
  • Paranızı çekmek için en az 52 dolar biriktirin. Buna az önce değinmiştim.
  • Size verilen görevleri ve anket sorularını da dikkatlice okuyun. İngilizceniz yoksa mutlaka birkaç çeviri sitesinden kontrol sağlayın. Özellikle ücreti kabarık görünene anket ve görevlerde dikkatli olun.
  • Görevlerin başında uygun olup olmadığınızı anlamak için ufak bir test yapılır. Bu testleri doldururken dikkatli olun. Bazı görevlere bu testlerde verdiğiniz cevaplar nedeniyle kabul edilmeyebilirsiniz.
  • Referans linklerinizi sosyal mecralarda olabildiğince paylaşın. Ne kadar çok referansınız olursa o kadar çok kazanırsınız.
  • Anketleri ya da görevleri bitirmeden sayfalardan sakın çıkmayın, tarayıcıyı yenilemeyin. Sonuna kadar geldiğiniz anketler sadece bu yüzden iptal olabiliyor.

Eğer ClixSense ile anket doldurarak para kazanma ilgili problemleriniz, sorularınız varsa yine sitede bulunan Türkçe forumda diğer üyelerden yardım alabiliyorsunuz.

Özellikle size referans olan üye seve seve yardım edecektir. Çünkü sizin kazanmanız demek onun da kazanması demek.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler - ClixSense Türkçe Forum

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler – ClixSense Türkçe Forum

Anket doldurarak para kazanma işinde gerçekten güvenilir ve en çok kazanç sağlayan paralı anket sitesi ClixSense’dir. İlk başlarda görev ve anketler az geliyor diye umutsuzluğa kapılmayın. Kendinizi kanıtlarsanız devamında ayda en az 150 dolar kazanç elde edebilirsiniz.

2-My İyo ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) Almanya merkezli, Türkiye dahil tam 15 ülkede kullanıcılarına anket doldurarak para kazandıran sitelerden biri olan Myiyo, nakit para kazandıran anket sitelerinden biri.

Para Kazandıran Anketler - Myiyo Anket Doldur Para Kazan Sitesi

Para Kazandıran Anketler – Myiyo Anket Doldur Para Kazan Sitesi

10 yılı aşkın bir süredir faaliyette olan bu anket sitesi, puan sistemine sahip. Anket başına puan kazanıyorsunuz. Kolayca üye olup kendinizle ilgili ufak bir anket doldurarak anında 600 puan kazanıyorsunuz.

Puan karşılığı nakit kazancınızı panelinizden görebiliyorsunuz. Şu an için 100 puan karşılığı 0.61 TL olarak görünüyor.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler - Myiyo Puan Sistemi

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler – Myiyo Puan Sistemi

Hesabınızda 20 Euro’ya karşılık gelen puan biriktirdiğinizde (20.000 puan), puanlarınızı nakde çevirip banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Ülkemizde paypal aktif olmadığı için ödemeleriniz banka hesabınıza eft olarak gönderiliyor.

Anket ile para kazanma konusunda güvenilir sitelerden olan Myiyo’da referans sistemi de mevcut. Sizin referansınızla üye olan kişi ilk anketini doldurduğunda size de 500 puan tanımlanıyor.

Fakat tek referans kazancınız sadece bu oluyor. Clixsense’deki gibi referansınızın yaptığı her işlemden pay alamıyorsunuz.

Her yeni anket geldiğinde sistem size mail gönderiyor. Ya da tarayıcı bildirimleri ile de takip edebilirsiniz. Anket başına, anketin türü, karmaşıklığı ve uzunluğuna göre  500 ila 10.000 arası değişen puan kazanabiliyorsunuz.

Anketler genelde 12 dakika sürüyor. 12 dakikadan fazla süren anketler de olabiliyor. Fakat dilerseniz ankete ara verip daha sonra tekrar devam edebiliyorsunuz.

Para Kazandıran Anket Siteleri - Myiyo Anketleri

Para Kazandıran Anket Siteleri – Myiyo Anketleri

Myiyo anket doldurarak para kazanma sitesi, güvenilir olmasına rağmen gönderdiği anket sıklığı sizi tatmin etmeyebilir. Henüz Türkiye’de kullanıcı veri tabanı oluşturduğunu söyleyen firma, nadiren anket gönderiyor.

Alt limit için kazanmanız gereken puanları toplamak için uzun süre beklemeniz gerekebilir.

3-Toluna ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) İnternetten anket doldurarak para kazanma konusunda bir diğer ücretli anket sitesi Toluna. Daha çok puan karşılığı ödül almanız üzerine kurulmuş bir sistemi mevcut.

Kazandıran Anket Siteleri - Toluna

Kazandıran Anket Siteleri – Toluna

İlk kayıt olduğunuzda sistem size 500 puan tanımlıyor.
Anket başı en az 1000 puan kazanıyorsunuz.
Her 3000 puan 1 dolara karşılık geliyor.

Size anket gönderdiklerinde, bu anketten ne kadar puan kazanacağınız size söylenmiyor. Ancak anketi tamamladıktan sonra puan karşılığını öğrenebiliyorsunuz.

Puanlarınızı kullanmak için sınırlı süreniz var. Eğer 6 aydan fazla aktif değil ve puanlarınızı kullanmadıysanız, puanlarınız sıfırlanıyor.

Puan karşılıklarınızı alabilmek için de en az 40.000 puan toplamanız gerekiyor. Türkiye için şimdilik 40 bin paun karşılığında Cysend üzerinden telefon kontörü yüklemek için 25 TL tutarında hediye çeki alabiliyorsunuz.

Ayrıca 80.000 puan karşılığında n11 alış verişleriniz için 50 TL‘lik hediye çeki alabilirsiniz.

60 bin puan, yani 20 dolara ulaştığınızda nakit para talep edebiliyorsunuz. Ödemeleri paypal ya da skrill üzerinden yapıyor. Banka havalesi yok. Para çekebilmeniz için skrill hesabınız olması gerekiyor.

#Tabi şimdiye kadar size güvenirliğini kanıtlamış anket doldurma siteleri listesi sundum. Listenin bundan sonraki bölümünde yaptığım araştırmalar sonucunda şahsi olarak güvenirliğinden emin olmadığım online anket sitelerini maddeliyor olacağım.

4-MarketAgent ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) 1.3 milyon gibi hatrı sayılır sayıda bir üye portföyüne sahip MarketAgent, anket doldurarak para kazandıran sitelerden bir diğeri. Avantajı, üye olur olmaz ilk anketiniz sonucu 3 euro vermesidir.

Anket doldurarak Para Kazanma Sitesi - MarketAgent

Anket doldurarak Para Kazanma Sitesi – MarketAgent

Anket başına 100 puan kazanıyorsunuz. 100 puan karşılığı 1 euro kazancınız oluyor. Referans sistemi ile kayıt ettirdiğiniz her üye başına da 0,5 euro kazanabiliyorsunuz. Tabii bu kazanç referansınızla kayıt olan üye ilk anketini doldurduğunda tanımlanıyor.

En az 3 anket doldurduktan sonra ödeme alabiliyorsunuz. Ödemelerinizi skrill hesabınıza gönderip nakit olarak çekebiliyorsunuz.

Türkiye kullanıcılarına ayda en fazla 2-3 anket geldiği söyleniyor. Burada asıl kazancı referans sisteminden elde edebilirsiniz.

5-Fikir Pazarı ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) Research Now Firmasının Türkçe dilinde hizmet verdiği bir anket firması. Doldurduğunuz her anket için puan kazanıyorsunuz. Puanlarınızı nakit olarak çekemiyorsunuz. Puan karşılıklarınız CarreFourSA hediye çeki olarak veriliyor.

Anket Doldurarak Para Kazanma - Fikir Pazarı Ödüllü anket Sitesi

Anket Doldurarak Para Kazanma – Fikir Pazarı Ödüllü anket Sitesi

Araştırmalarıma göre gönderilen anketlerin puan karşılıkları çok düşük. Siz anketi doldurana kadar, anket için ayrılan kotanın dolması gibi problemlerden de bahsediyor insanlar. Yine de kullanıcılar puan karşılıkları konusunda sıkıntı yaşamadıklarını dile getiriyorlar.

6-My Survey ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) Ödemelerini paypal üzerinden yapan fakat ülkemizde paypal olmadığı için sadece puan karşılığı ödül alabileceğiniz bir anket doldurma sitesi.

Anket Doldur Para Kazan Siteleri - MySurvey

Anket Doldur Para Kazan Siteleri – MySurvey

Doldurduğunuz anket başına puan kazanıyorsunuz ve bu puanları bitaksi, çiçeksepeti, taç, d&r gibi yerler için hediye çeki alarak kullanabiliyorsunuz.

Bir zamanlar aktif olsa da son zamanlarda ülkemizdeki faaliyetleri konusunda emin değilim.

7-Panel Station ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) Ödüllü anket siteleri arasında yer alan Panel Station, puanlarınız karşılığı ürün alabileceğiniz bir sisteme sahip. Anket başı 100 ile 5000 arasında değişen ödül puan kazanabilirsiniz.

Online Anket Para Kazanma Sitesi - Panel Station

Online Anket Para Kazanma Sitesi – Panel Station

Puanlarınızla ödül alabilmek için en az 3000 puan biriktirmeniz gerekiyor. Ülkemizde sadece markafoni üzerinden puanlarınızla ürün alabiliyorsunuz.

Genel olarak şikayeti çok olan bir firma. Anket gelmemesi, puanların dönüştürülememesi gibi şikayetler bolca mevcut.

8-JTN Panel ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) Anket doldurarak puan kazanabileceğiniz, puanlarınızı nakdee çevirip ödeme alabileceğiniz bir diğer anket doldurarak para kazanma sitesi JTN Panel.

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - JTN Panel

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi – JTN Panel

Sitede anket doldurarak anketine göre değişen miktarlarda puan kazanıyorsunuz. 10 puan 0.6 TL yapıyor. 1000 puan yani 60 TL‘ye ulaştığınızda ödeme alabiliyorsunuz. Ödemelerinizi Skrill hesabınız ile nakit olarak çekebiliyorsunuz.

Site hakkında ödeme yapılmadığı konusunda bolca şikayet var. Fakat son zamanlarda bu şikayetlerle ilgilenildiği ve ödemelerin sorunsuzca yapıldığı bilgisini aldım.

9-Mobrog ( buradan üyelik oluşturabilirsiniz ) Üye olduktan sonra akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz uygulamalar üzerinden ve bilgisayarınızdan anket yaparak para kazanabileceğiniz bir sisteme sahip.

Anket Yap Para Kazan Sitesi - Mobrog

Anket Yap Para Kazan Sitesi – Mobrog

Katıldığınız anket başına 0,10 ila 1 Euro arası para kazanabiliyorsunuz. Türkiye kullanıcıları için anket gönderimi çok az. 2 yıldır üye olup ancak 5 euro biriktirebildiğini söyleyen kullanıcılar mevcut.

 

 

“Anket Doldurarak Para Kazan!” üzerine bir yorum

Yorum yapın