Kod Yazarak Para Kazanmak

 

Evde sadece bilgisayar ve internet kullanımı gerçekleştirerek para kazanmanızı sağlayacak iş kollarından birisi de Kod Yazarak Para Kazanmak olarak belirtilebilir. İnternetten Para Kazanmak başlıklı aramalarda gelir olarak en üst seviyelerde yer alsa da bunu başarabilmek için bilgi birikimine ve yeteneğe ihtiyacınız olduğunu unutmamanız gerekiyor. Yani en azından bu alanda kendinizi geliştirecek kadar zaman ayırmalı ve sonuçları gözlemleyebilecek kadar sabırlı olmanız gerekmektedir.

Biz bu yazımızda kendinizi geliştirmek için gerekli yatırımları yaptığınızı düşünerek yeteneğinizi nasıl para kazanmak noktasında kullanabileceğinizi anlatan bilgiler vereceğiz. Öncelikle 20 tane üzerinde yazılım dili olduğunu ve bunların her birinin öğrenilmesinin en azından başlangıç için imkânsız olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yazılıma Nereden Başlamalıyım sorusunu kendinize sormalı ve cevap için bu yoldan geçenlerin deneyimlerini ele alan inceleme yazılarını, videolarını incelemelisiniz.

Yazılım Hazırlayarak Para Kazanmak

Programlama dillerine başlangıç aşamasında yetecek kadar hâkim olduktan sonra yazılım ile internetten para kazanmak mümkündür. Belirttiğimiz gibi kendinizi geliştirmeniz durumunda sıra para kazanacak proje bulmaya gelmektedir. Bunun için yakın çevrenizden araştırmaya başlayabilirsiniz. Yakınınızda işletmesi olan bireylere iş hayatlarında, işlerini kolaylaştırmak için herhangi bir yazılıma ihtiyaç duyup duymadıklarını sorun. Yazılımın mantığını kavramamış kişiler ihtiyaçları olsa dahi bu sorunuza yanıt vermekte zorlanacağı için onların işlerini kolaylaştıracak yazılım önerileri ile sizler teklifinizi iletebilirsiniz. Henüz ilk işiniz olması ve referans edinmek istemeniz durumunda hayata geçireceğiniz ilk projeyi ücretsiz olarak dahi kullanıma sunabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanıma sunduğunuz yazılımın faydası olmalı ve hediye ettiğiniz kişinin size sağladığınız kolaylıklar içn referans olması sonraki sürecin çok daha kolay ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Uygulama geliştirmeye başladığınızda başlangıçta hayal dahi edemeyeceğiniz kazanç miktarlarına erişmek çok zor olmayacaktır. Fakat bu alanda gelişmeye çalışan pek çok kişinin olması yüksek rekabet ile karşılaşacağınız anlamına gelmektedir. Rakip yazılımcılardan farklı olabilmek ve kazanç sağlamak noktasında bir adım önde olabilmek adına yaratıcı olmanız gerekmektedir. Yaratıcılık ise geliştireceğiniz uygulamanın orijinal bir fikri olması ile sağlanabilir. Fikrin orjinal olmaması durumunda, insanların pek çok farklı alternatifinin olması nedeniyle kazanç sağlama ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır.

Yazılımla Alakalı Eğitimler Vererek Para Kazanın

Udemy’de İçerik Üreterek Para Kazanmak başlıklı yazımızda bu alanda nasıl gelir elde edebileceğinizi, ilerleme kaydetmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlattık. Aynı yöntemi Udemy haricinde Youtube üzerinden de uygulamaya geçirebilirsiniz. Yazılım ile alakalı hazırladığınız eğitim videolarını daha büyük kitlelere ulaştırma fırsatını yakalamış olursunuz. Sizi takip eden kitle ile sürekli etkileşim halinde olmak, hazırladığınız videoları takipçi kitlenizin ihtiyacını dikkate alarak güncelliyor olmak kazanç kapılarını sonuna kadar aralayacaktır.

WordPress Eklentisi Yaparak Para Kazanmak

Yazılımdan Para Kazanmak tek bir kategori gibi gözükse de altında onlarca kategori açabileceğimiz, farklı kazanç fırsatlarını değerlendirebileceğiniz fırsat kapısıdır. Yazılım öğrenmeniz sonrasında kendinizi wordpress alanında geliştirmeniz alt yapı için insanların ihtiyaçları olan eklentileri geliştirmenizin önünü açacaktır. WordPress milyonlarca web sitesi tarafından kullanılan bir uygulamadır. Eklentiler sayesinde o kadar fazla işlevsel olmaktadır ki kullanan büyük sitelerin adını duyduğunuz zaman eminim içlerinde şaşıracaklarınız dahi olacaktır. Kullanım oranının yüksek olması wordpress eklentilerine talebin bir hayli yüksek olmasına neden olmaktadır. Eklenti geliştirmek başlangıçta sizleri zorlamayacaktır. Basit bir giriş yapmanız durumunda dahi büyük kitlelere hitap edebilen eklentiler ortaya çıkarabileceğinizi göreceksiniz. Tecrübe kazandıkça hitap ettiğiniz kitlenin ihtiyaçlarına uygun olan daha farklı, daha karmaşık eklentiler geliştirmeye devam edebilirsiniz.

“Kod Yazarak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın