Kod Yazarak Para Kazanmak

 

Evde yalnız bilgisayar ve web kullanımı gerçekleştirerek para kazanmanızı sağlayacak iş kollarından birisi de Kod Yazarak Para Kazanmak olarak belirtilebilir. İnternetten Para Kazanmak başlıklı aramalarda gelir olarak en üst seviyelerde yer alsa da bunu başarabilmek için data birikimine ve kabiliyete ihtiyacınız bulunduğunu unutmamanız gerekiyor. Kısaca en azından bu alanda kendinizi geliştirecek kadar vakit ayırmalı ve neticeleri gözlemleyebilecek kadar sabırlı olmanız gerekmektedir.

Biz bu yazımızda kendinizi geliştirmek için lüzumlu yatırımları yaptığınızı düşünerek kabiliyetinizi iyi mi para kazanmak noktasında kullanabileceğinizi özetleyen bilgiler vereceğiz. Ilk olarak 20 tane üstünde yazılım dili bulunduğunu ve bunların her birinin öğrenilmesinin en azından başlangıç için imkânsız bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. Yazılıma Nereden Başlamalıyım sorusunu kendinize sormalı ve yanıt için bu yoldan geçenlerin deneyimlerini ele alan araştırma yazılarını, videolarını incelemelisiniz.

Yazılım Hazırlayarak Para Kazanmak

Programlama dillerine başlangıç aşamasında kafi gelecek kadar başat olduktan sonrasında yazılım ile internetten para kazanmak mümkündür. Belirttiğimiz benzer biçimde kendinizi geliştirmeniz durumunda sıra para kazanacak proje bulmaya gelmektedir. Bunun için yakın çevrenizden araştırmaya başlayabilirsiniz. Yakınınızda işletmesi olan bireylere iş hayatlarında, işlerini kolaylaştırmak için herhangi bir yazılıma gereksinim duyup duymadıklarını mesele. Yazılımın mantığını kavramamış kişiler gereksinimleri olsa dahi bu sorunuza cevap vermekte zorlanacağı için onların işlerini kolaylaştıracak yazılım önerileri ile sizler teklifinizi iletebilirsiniz. Hemen hemen ilk işiniz olması ve referans edinmek istemeniz durumunda hayata geçireceğiniz ilk projeyi ücretsiz bir şekilde dahi kullanıma sunabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunduğunuz yazılımın faydası olmalı ve armağan ettiğiniz kişinin size sağladığınız kolaylıklar içn referans olması sonraki sürecin fazlaca daha kolay ilerlemesine destek olacaktır.

Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Uygulama geliştirmeye başladığınızda başlangıçta hayal dahi edemeyeceğiniz kazanç miktarlarına erişmek fazlaca zor olmayacaktır. Fakat bu alanda gelişmeye çalışan pek fazlaca kişinin olması yüksek rekabet ile karşılaşacağınız anlamına gelmektedir. Rakip yazılımcılardan değişik olabilmek ve kazanç sağlamak noktasında bir adım önde olabilmek adına yaratıcı olmanız gerekmektedir. Yaratıcılık ise geliştireceğiniz uygulamanın orijinal bir fikri olması ile sağlanabilir. Fikrin orjinal olmaması durumunda, insanların pek fazlaca değişik alternatifinin olması sebebiyle kazanç sağlama ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır.

Yazılımla Ilgili Eğitimler Vererek Para Kazanın

Udemy’de İçerik Üreterek Para Kazanmak başlıklı yazımızda bu alanda iyi mi gelir elde edebileceğinizi, ilerleme kaydetmek için nelere dikkat etmeniz icap ettiğini en ince ayrıntısına kadar anlattık. Aynı yöntemi Udemy haricinde Youtube üstünden de uygulamaya geçirebilirsiniz. Yazılım ile ilgili hazırladığınız eğitim videolarını daha büyük kitlelere ulaştırma fırsatını yakalamış olmuş olursunuz. Sizi takip eden kitle ile devamlı etkileşim halinde olmak, hazırladığınız videoları takipçi kitlenizin ihtiyacını dikkate alarak güncelliyor olmak kazanç kapılarını sonuna kadar aralayacaktır.

WordPress Eklentisi Yaparak Para Kazanmak

Yazılımdan Para Kazanmak tek bir kategori benzer biçimde gözükse de altında onlarca kategori açabileceğimiz, değişik kazanç fırsatlarını değerlendirebileceğiniz fırsat kapısıdır. Yazılım öğrenmeniz sonrasında kendinizi wordpress alanında geliştirmeniz alt yapı için insanların gereksinimleri olan eklentileri geliştirmenizin önünü açacaktır. WordPress milyonlarca internet sayfası tarafınca kullanılan bir uygulamadır. Eklentiler yardımıyla o denli fazla işlevsel olmaktadır ki kullanan büyük sitelerin adını duyduğunuz vakit inanırım içlerinde şaşıracaklarınız dahi olacaktır. Kullanım oranının yüksek olması wordpress eklentilerine talebin bir fazlaca yüksek olmasına niçin olmaktadır. Eklenti geliştirmek başlangıçta sizleri zorlamayacaktır. Rahat bir giriş yapmanız durumunda dahi büyük kitlelere hitap edebilen eklentiler ortaya çıkarabileceğinizi görmüş olacaksınız. Deneyim kazandıkça hitap ettiğiniz kitlenin gereksinimlerine uygun olan daha değişik, daha karmaşık eklentiler geliştirmeye devam edebilirsiniz.

“Kod Yazarak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın