İnstagram İle Para Kazan!

Toplumsal medya ile para kazanmak artık her insanın dilinde olan ve bir çok kişinin ufak büyük girişim yapmış olduğu bir sektör. Toplumsal medya hayatımızın olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesi. Bu uygulamalara rağbet büyük olunca talep oluşturan ziyaretçi de artıyor. Bu sayede ürünler çoğunlukla görüntülenebiliyor. Ziyaretçiye erişme problemi olmaması reklam giderlerinin de azalmasına niçin oluyor. Peki iyi mi ne şekilde para kazanabiliriz ?

Ilk olarak bir instagram hesabı almak ile başlayabiliriz. Sonrasında satacağımız ve kararlaştırdığımız ürünün görsel ve açıklamalarını post olarak girerek yüklüyoruz. İlk başlangıçta birçok ürün girmekte yarar var. Sayfanın doluluk oranı müşterilerin gözüne daha ustalaşmış gözükecektir. Ürün bilgilerini girerek devam etmeliyiz. Whatsapp uygulaması ile direk ziyaretçilerinize yanıt verebilirsiniz. Bu sayede sattığınız ürün ile daha detaylı açıklamalar yapabilirsiniz. Ürünleri satmak size bağlı bunu unutmayalım. Aslına bakarsanız ürün kendini satacaktır. Heralde mantıksız ürünler de satılacak diye bir kural yok fakat mantıklı sirkülasyonu olan ürünlerde hüsrana uğrama olanağınız oldukca düşük.  Ürün satışı yanında kargo kampanyası da yapabilirsiniz. Ptt kapıda ödeme sistemleri ile müşterilerinize kapıda ödeme olanağı da sağlayabilirsiniz. Havale yöntemi haricinde kart yada banka kullanmayan müşterileriniz için bu ödeme şekli avantajlı olacaktır. Kapıda ödeme şeklinde ptt extra ücret alıyor bunu sizde müşterinize yansıtabilirsiniz. Yada kâr marjınıza ilave edin ve parasız kargo olarak satışlarınızı devam ettirin. 

Havale şeklinde ödemeler yaparken dekont gönderimlerine dikkat edin ve deneyin. Püf noktalarından bir tanesi de istenilen ürünü aynısını ve istenilen şekilde gönderim yapmanız. Kısaca müşteriniz mavi ister siz kırmızı göndermeyin. Bu güvensiz bir satıcı olduğunuzu gösterir. Satışlarınızda iyi yorumlardan ziyade fena yorumlar da alacaksınız fakat üzülmeyin bunlar sizin popülaritenizi arttıracaktır. Yorumun iyisi kötüsü size katkısı olacaktır. Takipçi kazanmak için çaba sarfedin istekler gönderin çevrenizden ricada bulunun. Bunlar yardımıyla takipçi sayınızı arttırın ve daha oldukca müşteriye ulaşın. Belli potansiyellere çıkınca instagram sayfasına reklam verin ve daha oldukca müşteriye ulaşın. Reklam yapacağımız işin eğer olmazsa olmazıdır.

Reklam yayınlamanın en kolay yolu, Instagram’da paylaştığınız yayınları tanıtmaktır. Bir tek çoğaltmak istediğiniz yayını seçin, sonrasında gönderildiğinde “yükselt” düğmesine basın.

Instagram, yayınınızı paylaşabileceğiniz “benzer bir kitle” yi otomatikman çeker yada ilgi alanı, yaş aralığı ve tanıtmak istediğiniz cinsiyetler seçerek uygulamada kolayca kendi kitlenizi oluşturabilir.

Kitlenizi ve bütçenizi belirledikten sonrasında, “Onaylama” yı tıklamadan ilkin reklamınıza son bir kez incelediğinizden güvenli olun.

Ufak bir bütçeyle başlayabilir ve reklamınızı kontrol etmek için birkaç günlüğüne reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Reklamınızın performansını seyretmek için, reklamınızın sol alt köşesindeki “Neticeleri Görüntüle” yi tıklayın.

E-ticaret satışları için en iyi Instagram reklamları, satın alma işlemini iyi mi yapacağınızı açıklayan mesajlaşmayı ihtiva eder.

Ihmal etmeyin evden satış yapacağınız için gideriniz olmayacaktır. Olsa bile minimum olacaktır.  Görsellerinizi iyi belirleyin. Hatta ürünlerinize siz çekim yapın. Beyaz karton ile kutu yaparak ürünleri beyaz arka fonda daha güzel görseller hazırlayabilirsiniz. Beyaz fonda çekimler yaparak ufak stüdyoda ürünlerin albenisini fazlalaştırabilirsiniz. 

“İnstagram İle Para Kazan!” üzerine bir yorum

Yorum yapın