İnstagram İle Para Kazan!

Sosyal medya ile para kazanmak artık herkesin dilinde olan ve çoğu kişinin küçük büyük girişim yaptığı bir sektör. Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi. Bu uygulamalara rağbet büyük olunca talep oluşturan ziyaretçi de artıyor. Bu sayede ürünler sıklıkla görüntülenebiliyor. Ziyaretçiye ulaşma sorunu olmaması reklam giderlerinin de azalmasına neden oluyor. Peki nasıl ne şekilde para kazanabiliriz ?

Öncelikle bir instagram hesabı almak ile başlayabiliriz. Sonrasında satacağımız ve kararlaştırdığımız ürünün görsel ve açıklamalarını post olarak girerek yüklüyoruz. İlk başlarda birçok ürün girmekte fayda var. Sayfanın doluluk oranı müşterilerin gözüne daha profesyonel gözükecektir. Ürün bilgilerini girerek devam etmeliyiz. Whatsapp uygulaması ile direk ziyaretçilerinize cevap verebilirsiniz. Bu sayede sattığınız ürün ile daha detaylı açıklamalar yapabilirsiniz. Ürünleri satmak size bağlı bunu unutmayalım. Zaten ürün kendini satacaktır. Tabiki mantıksız ürünler de satılacak diye bir kaide yok ama mantıklı sirkülasyonu olan ürünlerde hüsrana uğrama olanağınız çok düşük.  Ürün satışı yanında kargo kampanyası da yapabilirsiniz. Ptt kapıda ödeme sistemleri ile müşterilerinize kapıda ödeme olanağı da sağlayabilirsiniz. Havale yöntemi dışında kart veya banka kullanmayan müşterileriniz için bu ödeme şekli avantajlı olacaktır. Kapıda ödeme şeklinde ptt ekstra ücret alıyor bunu sizde müşterinize yansıtabilirsiniz. Yada kâr marjınıza ekleyin ve ücretsiz kargo olarak satışlarınızı devam ettirin. 

Havale şeklinde ödemeler yaparken dekont gönderimlerine dikkat edin ve kontrol edin. Püf noktalarından bir tanesi de istenilen ürünü aynısını ve istenilen şekilde gönderim yapmanız. Yani müşteriniz mavi ister siz kırmızı göndermeyin. Bu güvensiz bir satıcı olduğunuzu gösterir. Satışlarınızda iyi yorumlardan ziyade kötü yorumlar da alacaksınız ama üzülmeyin bunlar sizin popülaritenizi arttıracaktır. Yorumun iyisi kötüsü size katkısı olacaktır. Takipçi kazanmak için çaba sarfedin istekler gönderin çevrenizden ricada bulunun. Bunlar sayesinde takipçi sayınızı arttırın ve daha çok müşteriye ulaşın. Belli potansiyellere çıkınca instagram sayfasına reklam verin ve daha çok müşteriye ulaşın. Reklam yapacağımız işin olmazsa olmazıdır.

Reklam yayınlamanın en kolay yolu, Instagram’da paylaştığınız yayınları tanıtmaktır. Sadece artırmak istediğiniz yayını seçin, daha sonra gönderildiğinde “yükselt” düğmesine basın.

Instagram, yayınınızı paylaşabileceğiniz “benzer bir kitle” yi otomatik olarak çeker veya ilgi alanı, yaş aralığı ve tanıtmak istediğiniz cinsiyetler seçerek uygulamada kolayca kendi kitlenizi oluşturabilir.

Kitlenizi ve bütçenizi belirledikten sonra, “Onaylama” yı tıklamadan önce reklamınıza son bir kez incelediğinizden emin olun.

Küçük bir bütçeyle başlayabilir ve reklamınızı test etmek için birkaç günlüğüne reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Reklamınızın performansını izlemek için, reklamınızın sol alt köşesindeki “Sonuçları Görüntüle” yi tıklayın.

E-ticaret satışları için en iyi Instagram reklamları, satın alma işlemini nasıl yapacağınızı açıklayan mesajlaşmayı içerir.

Unutmayın evden satış yapacağınız için gideriniz olmayacaktır. Olsa bile minimum olacaktır.  Görsellerinizi iyi belirleyin. Hatta ürünlerinize siz çekim yapın. Beyaz karton ile kutu yaparak ürünleri beyaz arka fonda daha güzel görseller hazırlayabilirsiniz. Beyaz fonda çekimler yaparak küçük stüdyoda ürünlerin albenisini arttırabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.