Kreş Açma Şartları ve Maliyeti 2023

Son yılların en popüler iş fikirleri içinde kreş açma fikri oldukça ilgi görüyor. Anaokulları benzer biçimde merkezlere her geçen gün daha çok gereksinim duyulmaktadır. Bu da kreş açma koşulları İnsanları bu mevzuda birazcık araştırma halletmeye itiyor. Günümüzde bayanların çalışmak zorunda olduğu anaokullarının son aşama mühim çocuk merkezleri olduğu söylenebilir. Anaokulları, evlatları güvende tutan ve okul hayatına atılan ilk adım olan merkezlerdir.

Kreş Açılış Koşulları

Kreş Açılış Koşulları

kreş açmak Bir tek girişimcilere yarar sağlamaz. Bununla beraber çocuklar ve anne babalar için fazlaca mühim olduğu söylenebilir. Anaokulları evlatların eğitiminde mühim bir rol oynamaktadır. Hem sosyalleşebilir hem de okula daha kolay uyum sağlayabilirler. Aileler işe giderken evlatlarının güvenli bir ortamda olduğu fikri fazlaca mühim bir mevzudur. Bu açıdan bilhassa büyük şehirlerde anaokullarının olması mühim bir ayrıcalıktır.

Kreş ortamındaki evlatların devamlı profesyonellerin yanında olması istenir. Bundan dolayı kreş açarken her anlamda titiz davranmanız gerekir. Bilhassa kreş açma maliyeti bu profesyonellik fikrinden büyük seviyede etkilenmiştir. Bundan dolayı kreş ortamında hem dekorasyon hem de tasarım mevzusunda titiz olmak büyük ehemmiyet taşımaktadır.

kreş açmak

Evlatların mutluluğu ve lise başarısı, belirli bir yaş grubunda kendilerine bakma biçimlerine bağlıdır. Birçok ebeveyn, yoğun iş temposu sebebiyle çocuklarını birçok duygusal ve fizyolojik mevzuda yalnız bırakmaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda daha sıhhatli bireyler yetiştirebilmek için ufaklıklara erken yaşta iyi bir ilgi gösterilmelidir. Meşgul çalışan aileler de evlatları için en iyi kreşleri seçerek büyümelerinin sıhhatli bir seyir izlemesini sağlıyor.

Bu nedenlerden dolayı anaokullarının önemi hem metropol hem de orta ölçekli şehirlerde son aşama yüksektir. Giderek minik kent ve kasabalarda gündüz bakım merkezlerine ilgi artmaktadır. Ev hanımı olan ve evlatlarının kreş ortamında sosyalleşmesini isteyen fazlaca sayıda anne olduğundan da söz edilebilir. Bu sebeplere dayanarak kreş açmak Düşünce son aşama çekici.

Aileler, evlatlarının iyi bir geleceğe haiz olmaları için hiçbir harcamadan kaçınmazlar. Hal bu şekilde olunca da kreşin çocuk için önemi yadsınamaz. Bir kreş açmayı planlıyorsanız, bu mevzuda son aşama şanslısınız. Bundan dolayı tüm bu sebeplerden yola çıkarak birçok yerde anaokulu açma imkanları var. Sadece kreş açmak için ustalaşmış bir iş planı hazırlamanız büyük ehemmiyet taşımaktadır.

Kreş Açılış Koşulları

Okul çağına gelmemiş evlatların bakım ve eğitiminin verildiği bölgelere kreş denir. Bu açıdan kreş açmanın çocuk olduğundan birçok mühim yasal prosedürden söz edilebilir. Bir anaokulu açmayı planlıyorsanız, tüm yasal gereklilikleri yerine getirmelisiniz. Ek olarak çocuğun ruhuna hitap edecek bir dekorasyon hazırlamak da büyük ehemmiyet taşımaktadır. Fidanlık açma koşulları hakkında şunlar söylenebilir:

Anaokulu açacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Şahıs minimum ilköğretim mezunu olmalıdır. Şahıs, kasten işlenmiş bir suçtan dolayı bir yada birden fazla hapis cezası almamış olmalıdır. Adli sicil belgesi Eğitim durumunu gösteren belge Bu süreçte lüzumlu belgelerin hazırlanması da önemlidir. İstihdam edilecek personelin eğitim düzeyinin kafi olması gerekmektedir.

Eğer kreş açma benzer biçimde düşünceleriniz var ise maliyetinizi iyi hesaplamanız gerekiyor. Fidanlık açmada merkezi bir yerde olmak mühim bir husustur. Bu süreçte çalışacak personelin mesleki deneyimi ve eğitimi mühim mevzular arasındadır. Bunların yanı sıra kreş binasının özelliklerinin uygunluğu da dikkat edilmesi gerekenler içinde yer almıştır. Uygun bir iş yeri tasarlamak için gene de profesyonellerle çalışmanız gerekebilir.

Okuyun: En Yeni İş Fikirleri

Kreş Açılış Maliyeti

Anaokulu açmayı düşünen kişilerin bazı giderlerini karşılayacak kafi ana paraya haiz olmaları gerekir. Bina bulma ve personel temini benzer biçimde hususlar maliyet kalemlerine dahildir. Bu perspektiften kreş açma maliyeti Birçok detayı düşünmeniz gerekiyor. Maliyeti etkileyen faktörleri tek tek hesapladığınızda ne kadar ana paraya ihtiyacınız olacağını hesaplayabilirsiniz. Fidanlık açma koşulları Harcamaları karşılayacak bir sermayenizin olması önemlidir. Bu süreçte aşağıdaki harcama kalemlerinden bahsedilebilir:

Kreş ofis ekipmanları Kreş iskemle ve masaları, kreş dolapları Oyuncaklar ve eğitim malzemeleri Ustalaşmış mutfak vasıta ve gereçleri Kurumsal kimlik giderleri Kreş tabelası Marka patent giderleri Bahçe tasarım giderleri Fidanlık genel dekorasyon giderleri

Şeklinde pek fazlaca gider kaleminden anlatmak mümkün olabilir: Tüm bu detaylar düşünüldüğünde gereksinim duyacağınız ana para tutarı 500 bin TL ile 1 milyon TL içinde değişecektir. Maliyeti etkileyen en mühim unsur kreş binasını bulmaktır. Kimi zaman dairelerin dükkan alanları kiralanarak anaokuluna dönüştürülebilir. Sadece bu kafi olmayabilir. Bahçeli ve güvenlikli bir kreş alanı hazırlamanız son aşama önemlidir.

Kreş Açılış Yönetmeliği

Kreş açmayı düşünen kişilerin yönetmeliği iyi incelemesi gerekir. Bu düzenlemelere en küçük bir uyumsuzluk sebebiyle anaokulunuz yasal olarak kapatılabilir. Bu alanda yönetmeliğin tüm detaylarını incelemeniz size birçok yarar elde edecektir. Kreş açmayı düşünüyorsanız bu süreçte ilk olarak yönetmelikten haberdar olmalısınız.

Kreş açmak istediğiniz binanın trafik güvenliğinin olduğundan güvenilir olmalısınız. Bununla beraber bahçe ile bina kapıları içinde minimum 100 metre mesafe olmalıdır. Bu durum il yada ilçe güvenlik müdürlüklerinden alınacak raporda detaylı bir şekilde belirtilmelidir. Çevresel faktörler bazında binanın güvenli olduğundan güvenilir olmak gerekir. Kreş açma yönetmeliği Noksan mevzular binanın kapanmasına niçin olabilir.

Okuyun: Türkiye’de Bulunmayan İş Fikirleri

Anaokulu Açılış Koşulları

Çocuklar için hem keyifli hem de eğitici olan kurumlardan biri de anaokullarıdır. Bu okullarda fotoğraf becerilerini geliştirirken hem de toplumsal birer varlık olurlar. Anaokulu her çocuğun gelişiminde fazlaca mühim bir rol oynar. Okul öncesi pek fazlaca data alan çocuk, okuma ve yazma becerilerini daha kolay geliştirme fırsatı bulur. Bundan dolayı her ebeveyn evlatları için anaokulunu tercih eder.

Anaokulu açmak girişimciler için fazlaca çekici bir iş fikridir. anaokulu koşulları Tamamlanması ihtiyaç duyulan bazı noktalar var. Anaokulunu açacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Ek olarak minimum ilköğretim mezunu olmak şartı aranmaktadır. Ek olarak kişinin bir yıldan fazla hapis cezasına çarptırılmaması da mühim bir noktadır.

Bunların yanı sıra görevli olan yöneticiler için de bazı şartlar bulunmaktadır. Bu kişilerin üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. İki yada dört senelik eğitime haiz müdürler, kendi alanları kapsamında anaokulları ve kreşlerde çalışabilirler.

Averaj Kreş Tutarları

Bir kreş arayan anne babalar, kreş fiyatlarında farklılıklar görebilir. Anaokullarının konumu ve verilen eğitimin kalitesi, anaokulu fiyatlarını etkileyen mevzular içinde yer almıştır. Bununla beraber hususi okul kreş seçimi yüksek bir fiyatla karşılaşmanıza niçin olabilir. Averaj kreş tutarları Senelik 10 bin ile 15 bin TL içinde değişebilmektedir.

Bu fiyatlar kreşin kalitesine ve bulunmuş olduğu yere gore değişmektedir. Anaokullarında çalışan personelin eğitim düzeyi ve ufaklıklara sunulan imkanlar tutarları etkileyen unsurlar içinde yer almıştır. Büyük şehirlerdeki tanınmış ustalaşmış fidanlıklarda fiyatlar fazlaca daha yüksek olabilir. Fidanlık açma koşulları Araştırma yapılırken tüm bu detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Kreş Açılmasına Devlet Desteği

Bir kreş açmak için insanların başkentle tanışması gerekiyor. Sermayenin olmadığı yerlerde banka kredisi uygulanabilir. Sadece, kişiler anaokulu açmak için devlet desteği Anaokulu açmayı düşünüyorsanız banka kredilerinden ilkin devlet teşviklerine bakabilirsiniz. Devlet bu mevzuda pek fazlaca kişiye mühim destek sunar sağlamaktadır. KOSGEB kapsamında verilen desteklerle daha kolay anaokulu açabilirsiniz. Size sunulan destek sunar içinde:

Ilk olarak yurt dışından kreş malzemeleri getirirseniz gümrük vergisinden muaf olmuş olursunuz. KDV istisnası benzer biçimde istisnalar vardır. Fidanlık araç-gereç ve ekipmanları için herhangi bir ödeme zorunluluğu yoktur. %80 gelir vergisinden muafsınız. Anaokulu açmak için kredi kullanmayı düşünüyorsanız, faizin %5’i gömü tarafınca karşılanır. Çalışanlarınız için devlet katkısı avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu da daha azca SGK ödemesi anlamına gelir.

Bu avantajlar yardımıyla kreş açma koşulları Düşündüğünden daha kolay olsa gerek. Kişiler tüm fırsatları beraber değerlendirebilir ve ustalaşmış bir kreş açma olanağına haiz olabilir.

Kreş Açmak İçin Lüzumlu Belgeler

Fidanlık açmak istiyorsanız tüm yasal prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerde herhangi bir eksiklik olmaması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Kreş açmak için lüzumlu belgeler bu işlemlerden biridir. Belgeler şunları ihtiva eder:

TC kimlik kartı (gerçek kişiler için) Adli sicil belgesi (gerçek kişiler için) Mezuniyet belgesi yada mezuniyet belgesi (gerçek kişiler için) Tüzel şahıs işyeri açacak ise Türkiye Tecim Sicili Gazetesi’nde piyasaya sürülen ana sözleşme, onaylı örneği tüzük yada vakıf senedi, Kurucunun aslı Yönetim kurulu temsilcisinin yetkilerini gösteren yönetim kurulu karının tasdikli sureti Binanın özelliklerini gösteren belge ve mimari proje tasdikli tapu sureti Bir -yıllık kira sözleşmesi

Bu tür belgelerin hazırlanması gerekir. Bu belgeleri ilgili bölgelere teslim etmeniz sonucunda anaokulunuzu açabilirsiniz. Anaokulu açarken kesinlikle bina özellikleri yönetmeliğini incelemeye dikkat etmelisiniz. Çevrenin hem sıhhat hem de güvenlik açısından kafi bir problem teşkil etmediğini gösteren izin belgeleri almanız gerekmektedir. Bir anaokulu açmayı düşünüyorsanız, bu mevzuda son aşama duyarlı olmalısınız.

Yorum yapın