Zengin Olmanın Yolları | Sıfırdan Zengin Olmanın 33+ Yolu

Varlıklı olmanın yolları adı altında klasik yöntemler bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Bugüne dek yazmış olduğum en samimi yazı ile karşı karşıyasınız. Varlıklı olmak bir tercihtir. Ilk olarak kendinizi çözümleme etmelisiniz. Varlıklı olmayı hakkaten istiyor musunuz? Zenginlere özgü davranışları sergileyebilir misiniz? Cevabınız hakkaten evet ise sıfırdan varlıklı olmanın yolları başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Hala varlıklı olmayı başaramadıysanız yolunda gitmeyen bir şeyler var anlamına gelir. Kendinize karşı dürüst olmanız zenginliğe giden ilk adımdır. Kendinizi kandırmak şeklinde bir lüksünüz olması imkansız. Varlıklı olmak mevzusunda asla ümidiniz yok ise ilkin fikir biçiminizi değiştirerek başlayın. Hep aynı şeyleri yaparak değişik sonuçlar elde etmeyi beklemeyin.

Zengin olmanın yolları

Varlıklı olmanın yolları

Varlıklı olmanın yolları ile ilgili kurallar rahat aslına bakarsak. Yoksul bir insana mesele: Niçin varlıklı olamadın diye. Size direkt olarak yapmış olduğu hatalardan bahsedecektir. Asla hata yapmasanız güvenilir olun zenginlik mevzusunda ilerleme kaydedersin. Sadece sorun hata yapmamak değil. Hangi mevzularda hata yapma lüksünüzün olduğu mühim. Bir iş yapmayı denediniz olmadı. Bir ekip hatalar sonucu başarısız oldunuz. Bu hatalar sizin için ders niteliğindedir. Deneyim edinmiş olmuş olursunuz. Sadece fena olan kısmı iş haricinde yaptığınız hatalardır. Doğrusu sizi fakirliğe götürecek hatalar.

Okuyun: Asla Duyulmamış Para Kazanma Şekilleri

 

Varlıklı Olmanın Yolları

Nasıl Zengin Olunur

Iyi mi Varlıklı Olunur

Varlıklı olmak istiyorsunuz. Önünüzde büyük engeller var. Doğduğunuzdan beri para sıkıntısı yaşıyorsunuz. Hayata eksilerle başladınız. Evet bunların hepsi bir dezavantaj. Sadece bu olumsuzluklardan yakınmanız size bir şey kazandırmaz .Aksine bulunduğunuz konumu kabullenmiş olmuş olursunuz. Her defasında hedefleriniz birazcık daha azalmaya adım atar.

Varlıklı olmanın yolları adı altında sizlere iş tavsiyesi vermemi beklemeyin. Mühim olan fikir biçiminizi değiştirmeniz. Sizi varlıklı edecek ortamı kendiniz için hazırlamanız. Arkadaşlarınız, yaşadığınız kent, aileniz, okuduğunuz okul, vakit harcama biçiminiz, hayata bakış açınız vb. bunların tamamı varlıklı olmanızı etkileyecek faktörler.

 

1.Quantum Fikir Sistemini Anlayın

Şuan yaptığınız yada yapacağınız eylemler ileride bulunacağınız konumu belirler. Kısacası niçin ve netice ilişkisi. Olasılıksız kitabından aldığım bir örneği vereyim size. Kitabın kahramanı bozuk parayı 10 kez havaya atar. Hepsinde yazı gelir. Peki bu talih mı? Hayır.Bir tek paranın yazı kısmını havada meblağ ve kuvvet hesaplaması yaparak yazı gelmesini sağlar.50 kez parayı atıp hepsinde de aynı sonucu alır.

Sizin şuan bulunduğunuz konum, önceki davranışlarınızın ve düşüncenizin eseri. Şuan yaptıklarınızda gelecekte bulunacağınız konumu belirler. Quantum fikir sistemi varlıklı olmanın yolları mevzusunda şuan yapmanız gerekenleri daha iyi anlamanızı sağlayacak. Size bu mevzuyu örnekler ile daha iyi açıklayabilirim.

 

Acun Ilıcalı : İngilizce öğretmenliğini kazanmıştır ve gitmedi. Şansını yine deneyerek radyo tv ve beyaz perde bölümünü okudu. Muhabirlik ile başladığı serüvende şuan medya patronu oldu. İngilizce öğretmenliği okusaydı şuan bulunacağı konum oldukça değişik olurdu.

 

Armağan Çağlayan : Şırnak Cumhuriyet Savcılığını atandı. Sadece kabul etmedi. Kanal D’de prodüksiyon asistanı olarak getir götür işleri hayata geçirmeye başladı. Şimdi başarı göstermiş bir medya yapımcısı. Savcılığı kabul etseydi şuan bir ihtimal hapiste dahi olabilirdi.

 

Jordan Belfort : Diş hekimliğini kazanmıştır ve okulu yarıda bıraktı. Kariyerine pazarlamacı olarak devam etti. Wall Street de hisse senedi pazarlaması ile 28 yaşlarında 50 milyon doların sahibi oldu. Diş hekimliğini bırakmasaydı şuan bir tek bir doktordu.

 

Bunun şeklinde 100 tane örnek sıralayabilirim size. Sadece fark etmenizi istediğim şuan yaptıklarınızın, vereceğiniz kararların ne kadar mühim bulunduğunu anlamanız. Kendinizi 10 yıl sonrasında nerede görmek istiyorsanız başlangıcınızı ona nazaran yapın. Bu kaide bir tek varlıklı olmanın yolları ile ilgili değil. Hayatınızın her alanında geçerli.

 

2.Sevdiğiniz İşi Yapın

Zenginlerin ortak bir sözü var. Oldukça çalışmak. Hem de asla durmadan .Aslen yanlış bir yönlendirme. Kimi zaman emek vermeyi oldukça istersiniz. Sadece sizi hep engellemiş olan bir şey olur. Adımlarınız çalışmaya bir türlü gitmez. Ya da ne yapacağınız mevzusunda devamlı kararsız kalırsınız. Bunun tek sebebi sevdiğiniz işi yapmıyor olmanız.

Oldukça çalışmak için sizi teşvik eden bir şeylerin olması lazım. Eğer sevmediğiniz, kafanıza yatmayan bir işi yapıyorsanız işinize duygularınızı katamazsınız. Bir makine şeklinde hareket etmeye başlarsınız. Yaratıcılığınızı kullanmanız ise olanaksız. Netice hüsran ile sonuçlanır. Bir yerde pes edersiniz. Varlıklı olmanın yolları içinde en mühim kaide budur. Yapacağınız işi sevin, gurur duyun ve kendinize yakıştırın.

Okuyun: En oldukça para kazandıran meslekler 

3.Para Amacınız Olmasın

Bir şeyi ne kadar oldukça isterseniz, gerçekleşmesi o aşama zor olur. Hatta imkansıza yaklaşır. Parayı hayatınızın merkezine koyduğunuz sürece kazanmanız mümkün değil. Mühim olan başarı göstermiş olmak aslına bakarsak. Hedefiniz bir tek başarı olsun. Ne iş yapmış olursanız yapın, siz başarı göstermiş olduktan sonrasında zenginlik arkasından gelir.

Bazı insanoğlu vardır. Ne yaparsalar yapsınlar hep kazanan onlar onlar olur. Sanki başarı üstlerine yapışmış şeklinde. Iyi mi her şey de bu kadar iyi olmayı başarıyorlar acaba? Bunun tek sebebi başarıyı kendilerine hedef göstermeleri. Bu da onlara daima doğru yolu gösterir. Varlıklı olmanın yolları parayla araya mesafe koymakla adım atar. Siz başarı göstermiş olduktan sonrasında o sizi ne olursa olsun bulur.

Limon satsam, bir senede  limon kralı olurum.(Dikran Masis)

4.Dost Çevreniz Oldukça Mühim

En yakın 5 arkadaşınızın karakter averajı sizi ifade eder. Arkadaşlarınızı satma yada onları dışlama şeklinde bir durumunuz olması imkansız doğal olarak. Fakat gerçeklerden anlatmak zorundayım. Çevrenizdeki insanoğlu psikolojinizde ki en büyük etken. Onlara nazaran biçim almaya başlarsınız. Onlar nelere kıymet veriyorsa sizde aynı şeylere kıymet vermeye başlarsınız. Varlıklı olmanın yolları mevzusunda bu arkadaşlık ilişkileriniz oldukça mühim. Dost çevrenizde yapacağınız köktencilik değişimler en büyük adım olacaktır.

Emek harcamayı seven ve hedefleri olan insanlarla arkadaşlık kurun.Başarı göstermiş insanların olduğu ortamlarda bulunun.Kazanmayı seven  insanlarla zaman geçirin.Negatif düşünmenize yol açan arkadaşlarınızdan uzak durun.Sizinle aynı işi  ya da hedeflediğiniz işi meydana getiren insanlarla vakit geçirin.

 

5. Aile Hem Kaybettirir, Hem de Kazandırır

Bu kaide bir tek bizim vatanımızda geçerli. Bilgili bir aileniz yoksa, onları dinlediğiniz sürece kaybetmeye mahkumsunuz. Her aile kendi gençliğinde yapamadıklarını, kendi evladı yapsın ister. Onların zamanında işyar olmak ulaşılmaz bir hedefmiş şeklinde görünür. Bundan dolayı kendi evlatları da işyar olsun diye ellerinden geleni yapar. Aslen mühim olan sizin ne olmak istediğiniz. Kendi isteklerinizi ailenizin beklentilerinin üstüne koymanız gerekiyor.

Yetimhanede büyümüş ya da ufak yaşlarda ailesini yitirmiş olan erişkin insanları inceleyin. Hayata ufak yaşta adapte olmak zorunda kalmışlar. Kendi iradelerinin üstünde bir irade olmamış. Doğrusu hep kendi aldıkları kararlar ile hayatlarını yönlendirmiş bu insanoğlu. Aile sevgisinden yoksun olmalı dezavantaj iken, hayata karşı kendi kararlarını verebiliyor olmaları büyük avantaj. Sizde ailenize karşı kendi iradenizin onların kararlarından daha mühim bulunduğunu belirtin. En azından pişman olursanız bile kendi verdiğiniz kararlar ile bu pişmanlığı yaşayın.

En fena şartlar altında, ailenizin herkesten ilkin sizin yanınızda olacağını ihmal etmeyin. Evrende denge kuralı önemlidir. Aile ilişkilerinizde bu dengeyi sağlayabiliyorsanız, ne mutlu size.

6.Kitap Oku Zenginliğe Adım At!

Varlıklı olmanın yolları ile ne ilgisi var diye bilirsiniz. Kitap okumak erişme potansiyelinizin olmadığı hayallere, ulaşmanızı elde edecektir. Yukarıda çevrenizdeki insanların öneminden bahsettim. Sadece ne yapmış olursanız yapın arkadaşlık edebileceğiniz insanların potansiyeli sınırı olan. Onlardan öğrenecekleriniz de o şekilde. Doğal olarak kitaplarda bu durum değişik.

Kitaplar yardımıyla daha ilkin tanımadığınız hayatlar ve karakterler görebilirsiniz. Aklınıza gelemeyecek fikirler, okurken gelebilir. Dünya bir tek algıladığınız ve bildiğiniz kadardır. Algınızı kitaplar yardımıyla genişletmeniz mümkün. Elon Musk ile konuşma fırsatınız ve tanışma fırsatınız olmaz. Sadece yaşamını özetleyen kitapları okuduğunuzda inanılmaz bir karakter ile karşılaşacaksınız. Onun başarı göstermiş olmasını elde eden davranışlar aklınızda daha iyi yer edinecek.

Okuyun: En Oldukça Satan Kişisel Gelişim Kitapları

7.Hayallerinizle Pazarlık Yapmayın

Hayalleriniz, hedeflerin, idealleriniz her neyse bir tek onu elde etmeye çalışın. BMW marka bir arabayı hayal edip, FIAT marka bir razı gelmeyin. Bu doğal olarak bir tek bir örnek. Mühim olan kısmı hayallerinizden taviz vermemeniz. Eğer bir kere bu şekilde hayata geçirmeye başlarsanız, öteki istekleriniz içinde devamı gelecek. Sonrasında bakmışsınız ki istedikleriniz ile elde ettikleriniz içinde büyük bir fark var. Bu sizi mutsuzluğa götürür.

 

8.Kendinizi Yönlendirmeyi Öğrenin

Yurt haricinde buna biyolojik hack denir. Varlıklı olmanın yolları mevzusunda bir sürü madde var. Sadece bu tarz şeyleri uygularken sorun yaşıyorsunuz. Hep size engel olan eskiden kalma davranışlarınız var. Peki bunların üstesinden iyi mi gelebilirsiniz. Bu eski davranışlarınızdan biyolojik hack ile kurtulabilirsiniz.

Size faydasından oldukça ziyanı dokunan arkadaşlarınız var diyelim. Onlarla aranıza mesafe koymak istiyorsunuz. Sadece bunu bir türlü beceremediniz. Bu durumda onlarla kontakt halinde olamayacağınız başka bir yere taşınarak bu problemi çözmüş olmuş olursunuz.

 

Ya da cep telefonu bağımlılığınız var diyelim. Bir tülü telefona bakmaktan kendini alamıyorsunuz. Yapabileceğiniz en iyi hamle o telefonu satıp, smart özelliklere haiz olmayan bir telefon almak. Kendinizi engellemeler ile yönlendirebilirsiniz.

 

9.Ne olursa olsun Emin Olun

Oturduğunuz yerden varlıklı olmak şeklinde bir şansınız olması imkansız. Bir şeyler düşünüp karar vermeniz gerekiyor. Varlıklı olmanın yolları mevzusunda altın kaide başlamaktır. Başlamadığınız sürece ne olacağınızı göremezsiniz. Doğrusu denemelisiniz. Netice ise karar vermeye çıkıyor. Eğer karar vermekte zorlanıyorsanız şu kuralı ihmal etmeyin. En fena karar, kararsızlıktan iyidir. Aksi takdirde yerinizde saymaya devam edersiniz.

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür. (Yavuz Sultan Selim)

10.Denemekten Korkmayın, Başlayın

Aldığınız kararları denemekten korkmayın. Doğal olarak netice olarak size kaybettirecekleri mühim. Fakat denemeden nasıl biteceğini bilemezsiniz. Başarısız olsanız bile bu dünyanın sonu değil. Güvenilir olun yaptığınız hatalar, ileride hatırlayacağınız en büyük anılarınız olacak. Yaşam deneyimlerden ibaret. Hep düşündüm demektense, denedim de olmadı demek daha mantıklı.

 

11.Çevrenizi Geniş Tutun

Hep bir fırsat bekliyorsunuz. Sadece ne yapacağınıza hala karar veremediniz. Sağdan soldan gelen sizi gören bir fırsatta yok. İnternetten de araştırma yaptınız o denli. Netice ise hala aynı. Bu durumda yapabileceğiniz en mantıklı hareket çevrenizi genişletmek olacaktır. Buna kısacası şansınızı arttırmak diyebiliriz. Dernekler, siyasal partiler, sivil cemiyet kuruluşları bu mevzuda destek olabilir size. Tanışacağınız yeni insanoğlu ile yeni fırsatlar yakalamanız mümkün. Bir ihtimal geleceğin Cumhurbaşkanı ile şimdiden arkadaşlık kurabilirsiniz.)

 

12.Savaşım Ruhunuzu Kaybetmeyin

Varlıklı olma yolunda bir karar verdiniz. Çalışmalara başladınız. Önünüze devamlı bir ekip engeller çıkıyor. Bunun düzgüsel bulunduğunun farkına varın. Varlıklı olmak o denli kolay olsaydı hepimiz bu kadar oldukça istemezdi güvenilir olun. Karşınıza çıkan engeller, ileride övünerek anlatacağınız anılarınız olacak. En rahat bir engelde dahi pes ederseniz kaybetmeye mahkumsunuz. Azim; varlıklı olmanın yolları içinde yer edinen en önemi faktörlerden birisidir. Savaşım ruhunuz yok ise ne yapmış olursanız yapın, başarı göstermiş olamazsınız.

Azim; 19 kez kaybedip, 20. de başarıya ulaşmaktır.(julie Andrews)

13.Kendi Motivasyonunuzu Belirleyin

İnternette bu tarz şeyleri yaparak motive olabilirsiniz seçimi yazılar görmüşsünüzdür. Bu biçim tavsiyelere inanmayın. Her insanın emek verme prensibi, motivasyon afyonu kendini göre farklılık gösterir. Başkasını motive eden davranışlar sizi de motive edecek diye bir durum söz mevzusu değil. Hatta okuduğum bir kitabından size bir örnek vereyim.

Yazar her gün kırmızı bir gül alıp, otuz dakika süresince ona bakmanızı tavsiye ediyor. Bu sayede ruhunuzu sadeleştirmiş oluyorsunuz. Bu kitap yazarı için geçerli olabilir. Sadece hepimiz için geçerli olması imkansız. Sizi motive edecek deposu, etkinliği kendiniz bulmalısınız. Kendinizi keşfettiğiniz sürece başarı göstermiş olabilirsiniz.

 

14.Kendinize Rol Model Belirleyin

Karakterini beğendiğiniz ve olmak istediğiniz mevkide bulunan birisini kendinize örnek alın. Varlıklı olmanın yolları sıralamasında 40 kaide var. Bu kuralların hepsini aklınızda tutmanız ve uygulamanız mümkün değil. Hatta hayatta kimi zaman karşılaştığınız durumlarda kurallık bir durum olmayabilir. O vakit size en büyük yardımı rol model olarak belirlediğiniz şahıs meydana getirecek.

Örnek olarak Elon Musk’ı örnek aldığınızı düşünelim. Doğal olarak ilk olarak kimi örnek alıyorsanız yaşamını detaylıca okuyun. Karşılaştığınız ve ikilemde kaldığınız durumlarda kendinize mesele. Acaba Elon Musk olsa bu durumda ne yapardı. En doğru sonucu bu şekilde verebilirsiniz.

 

15.Detaycı Planlar Yapmayın

Yapacağınız işler ile ilgili plan yapıyor olmanız düzgüsel. Sadece uzun vadeli planlarda detaylara girmeyin. Zenginlik yolunda hesap etmediğiniz sayısız durumlar ile karşılaşacaksınız. Planlarınız oldukça kez sekmeye uğrayacak. Değişikliği gitmek zorunda kalacaksınız. Bundan dolayı kısa vadeli planlar ile başlayın. Uzun vadeli bir tek hedefiniz olsun. Kısa vadede yaptığınız plan ile uzun vadeli hedefiniz içinde bağlantı olması kafi.

 

16.Geçmişe Asla Takılmayın

Geçmişinizde yaptığınız hatalar olabilir. Bu tarz şeyleri devamlı düşünmeniz size zarar verecek. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan hedefinize konsantre olmak. Negatif düşünmek şeklinde bir şansınız olması imkansız. Yaratıcı fikirlere haiz olmak için mutlu olmanız koşul. Gelecekte bulunmak istediğiniz noktayı hayal edin. Geçmişte yaşadığınız negatif durumların size bir şey kazandırmayacağı bir gerçek.

 

17.Kendinize Güvenmeyi Öğrenin

Yukarıda bazı insanların her mevzuda başarı göstermiş olduğundan size bahsetmiştim. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de kendilerine olan itimatı. Sizin de bu itimatı kazanmanız gerekiyor. Başarı göstermiş olacağınızdan asla şüpheniz olmasın. Eğer başaramayacağınıza dair içinizde en küçük bir şüphe var ise, güvenilir olan o şüphe gerçek olur. Varlıklı olmanın yolları sıralamasında yer edinen en mühim kurallardan birisi.

Geçmişte yaptığınız hatalar ve kayıplar kendinize olan güveninizi zedeler. Bunun üstesinden gelmeniz lazım. İnsanlar gençliğinde daha girişimci olur. Sebebi ise kendilerine olan güvenlerini kaybetmemiş olmaları. Geçmişlerinde herhangi bir başarı yada başarısızlık yok.Sıfırdan bir özgüven ile yola çıkılır. Kendinize güvenmeyi kitap okuyarak başarabilirsiniz. Sizin şeklinde olan insanların başarılarını okuduğunuz da, niçin bu şahıs ben olmayayım demeniz kafi.

 

18.Informasyon Olmadan Başarı Olmaz

Hiçbir başarı rastlantı değildir. Yapacağınız işlerle ilgili ne olursa olsun informasyon sahibi olmalısınız. Eğer bu mevzuda eksiklik yaşıyorsanız, ne olursa olsun alt yapı çalışmalarına başlayın. Hani iş olursa olsun, web sonsuz bir kaynak. İhtiyacınız olan eğitimi kolaylık alabilirsiniz. Bilgisizlik rahat hatalar yapmanıza niçin olacaktır.

 

19.Para Harcamak Kültür İster

Loto milyonerlerini düşünün. Daha ilkin ne olursa olsun bu biçim haberlere denk gelmişsinizdir. Kazanılmış olduğu parayı 2 yılda harcadı ve şimdi sokaklarda yaşıyor diye. Bunun tek sebebi para harcama kültürünün olmaması. Zenginlerin bir çok bu kültürü doğuştan kazanır. Doğrusu varlıklı bir ailesi vardır. O da aile içinde gördükleri ile bu kültürü benimser.

 

Peki ya sıfırdan varlıklı olanlar? Onlar ise ideallerine bağlı insanoğlu. Para hayatlarının merkezinde değildir. Devamlı başarı göstermiş olmak ve hedefleri önemlidir. Ek olarak paranın bir tek bir vasıta bulunduğunu bilirler.

 

20.Erken Uyanmak Oldukça Mühim

İnsan vücudu biyolojik ve ruhsal bir saate haiz. Biyologlar insan beyninin, sabahın erken saatlerinde daha iyi çalıştığını iddaa eder. Sadece bu şekilde düşünmenize gerek yok. Hepimiz çevresindeki insanlara endekslidir. Güvenilir olun parayı kıymetli meydana getiren da budur. İnsanların işe gitmek için uyandıkları saat averaj olarak sabah 07:00.Onlarla beraber hayata başlamanız sizi ruhsal olarak rahatlatacaktır. Hava karardığı zaman çalışmaya başlarsanız bu sizin üzerinizde ruhsal bir baskı oluşturur. Varlıklı olmanın yolları içinde mühim bir kuraldır.

 

21.Dikkatinizin Dağılmasına İzin Vermeyin

Son 15 senenin en büyük problemi dikkat dağınıklığı. Bunun en büyük sebebi cep telefonları. Gerçek anlamda düşünmemiz ihtiyaç duyulan konulardan uzak durmamızı sağlar. Doğal olarak en büyük etken toplumsal medya. Aniden sizi oldukça değişik bir mevzuya götürür. Bunu bir örnek ile izah edeyim size.

 

Canınız sıkılmış olduğu için devamlı telefona bakma ihtiyacı hissedersiniz. Aslen bu sorun yararlı stresten doğar. Yararlı stres insanı üretme eylemine yönlendirir. Siz ise bu yararlı stresinizi toplumsal medya üstünde kullanarak pozitif yanları kaçırmış olmuş olursunuz.

Okuyun: Süratli Para Kazanma Şekilleri

22.Vakit Yönetimi Zenginliğin altın Kuralı

Bill Gates zamanının bir tek %10’unu para kazanmak için harcadığını söyler. Bu inandırıcı gelmeyebilir size. Sadece doğru. Zira ustalaşmış vakit yönetimi tekniklerine haiz. Zenginlerin bir çok bu şekilde. Vakit ile ilgili yaptıkları plana sadık bırakılırlar. Ne kadar oldukça çalıştığınızın bir önemi yok. Mühim olan verimli çalışmak. Bunu sadece vakit yönetimi ile başarmanız mümkün. Vakit yönetimi varlıklı olmanın yolları içinde en mühim kurallardan birisidir. Bu sayede hobilerinize ve ailenize vakit ayırmanız mümkün olacaktır.

 

23.Toplumsal Etkinlikleri İhmal Etmeyin

Devamlı çalışırsanız, belirli bir vakit sonrasında ne için çalıştığınızı anlayamazsınız. Yaşayacağınız ruhsal durumun adı ise tükenmişlik sendromu. Ya da biz buna robotluk sendromu diyebiliriz. Şuan  varlıklı olmanın yolları ile ilgili araştırma yapıyorsanız, güvenilir olun toplumsal çevreniz yardımıyla. Hayatınızda yaşadıklarınız ve çevrenizin görüşleri size varlıklı olma dürtüsünü kazandırmış. Toplumsal çevrenize vakit ayırmanız motive olmanızı elde edecektir. Bu sayede niçin varlıklı olmaya çalıştığınızı unutmamış olmuş olursunuz.

 

24.Kısa Yoldan Varlıklı Olmak Şanstır

Kısa yoldan varlıklı olmak denilince akla web zenginleri gelir. Sadece bu insanların kısa yoldan varlıklı olduklarını düşünmeyin. Onlar aslına bakarsak informasyon zengini olan insanoğlu. Feysbuk, Snapchat yada Whatsapp’ın sahibi.2 yıl içinde zenginliğe ulaşmış şeklinde gözüküyorlar. Sadece geçmişlerinde bu zenginliğe ulaşmak için oluşturmuş oldukları alt yapıyı ihmal etmeyin. Kod bilgisine haiz olmak için minimum 10 yıl emek vermiş bu insanoğlu.

 

25.Cesaretli Olun!

Şuan bulunduğunuz durumdan memnun değilseniz, kaybedecek neyiniz olabilir ki. Adım atmak için yürekli olmak zorundasınız. Bugün hayatınızın son günü olacağını bilseydiniz ne yapardınız. Her gün bunu düşünerek yaşayın. İnsan yaptıklarından değil yapamadıklarından pişmanlık duyar. En azından tecrübe etme fırsatı verin kendinize. Sonuçta yaşam kısa. Şimdi yapabileceklerinizi ileri de yapma fırsatınız olmayacak.

 

26.Kendinizi Garantiye Alın

Zenginlerin yaşamını incelerseniz, % 90’ın da bu durum dikkatinizi çekecek. Zenginlerin kariyer başlangıcında ilk yaptıkları, bir ev ve bir otomobil sahibi olmak. Doğal olarak bunun yanında SSK yada bireysel emeklilikte var. Devletimizde ki varlıklı insanları da inceleyebilirsiniz. Bir çok BAĞKUR emeklisi. Güvenilir olun her şey oldukça kötüye gitse bu insanoğlu emekli maaşları ile de geçinebilir. Kendilerini Ev, otomobil ve emeklilik maaşı ile en fena koşullara hazırlamış olurlar. Dünyanın en varlıklı 3. adamı olan Warren Buffet hala ilk almış olduğu arabayı kullanır.

27.Muhasebenizi İyi Yapın

Bu kaide bir tek varlıklı olmanın yolları ile ilgili değil. Hayatınızın her alanında gerçekleştirmeniz ihtiyaç duyulan bir kaide. Büyük şirketlere dikkat edin. Yıl sonu karlılık raporlarını açıklarken, kuruşu kuruşuna hesap verirler. Bunu iyi mi başarıyorlar dersiniz? Zira yaptıkları işlerde muhasebenin ne kadar mühim bulunduğunun farkındalar. Hesaplarının haricinde gelişen vakalar servetlerinin erimesine niçin olur. Harcamalarını da gelirini nazaran biçimlendirirler.

Başarı göstermiş İş Adamlarından Tavsiyeler

28.Denetim Etmek Güvene Engel Değil

Bu bir Alman atasözü. İşlerinizi ne olursa olsun denetim altında tutun. Çalıştığınız insanoğlu akrabalarınız ya da oldukça yakın arkadaşlarınız olabilir. Güvenilir olsalar dahi bu denetim etmeyeceğiniz anlamına gelmez. Kendinizi bu sayede daha kuvvetli hissedersiniz. Doğal olarak işlerinizi büyümüş olduğu vakit bunu tek başına yapamazsınız. Büyük giyim firmalarından size örnek vereyim.

 

Giyim firmaları her ay bir sayım şirketi ile anlaşır. Sayım firmaları ellerindeki cihazlar ile depoda bulunan malları tek tek sayarlar. Şirket bilgisayarında yer edinen yığın sayımları ile karşılaştırılır. Tamamlanmamış yada fazlalık var ise bunun üstüne gidilir. Hesap dışı gelir de gider de bir mesele bulunduğunun göstergesidir.

 

29.Devamlı Borçlanmaktan Kaçının

İş başlangıç sermayesi olarak kredi çekebilirsiniz. Sermayeniz yok ise bu düzgüsel bir durum. Sadece devamlı borç ile büyümeniz olanaksız. Zira sıhhatli bir gelişme değildir bu. Aşırı borç denetim kabiliyetinizi azaltır. Gelecek ile ilgili öngörüde bulunamazsınız. İşleriniz de aksaklık olduğunuz vakit bu borçlar yüzünden batma riski ile karşılaşmanız mümkün. Devletimizde inşaat şirketleri bu mevzuda en güzel örnek. Devamlı dolar ile borçlanan inşaat şirketleri batma riski ile karşı karşıya gelmiştir.

Okuyun: Acil Para Kazanma Yolları

30.Gerektiği Zamanlarda Risk Alın

Yapabileceğiniz en risksiz iş başkasının yanında çalışmak ya da işyar olmaktır. Gelir ve gider durumunuz hep durağan(durgun) olur. Varlıklı olmak istiyorsanız risk almak zorundasınız. Varlıklı olmanın yolları içinde yer edinen altın kuraldır. Doğal olarak kaldırabileceğiniz bir risk almanız mühim. Risk arttıkça kazanç miktarınız yükselir. Bahis oyunlarında bile bu kaide geçerli. Sadece ön görülemez bir risk almak kumar oynama ile eş değerdir.

 

31.Sağlığınız Her Şeyden Mühim

Ne kadar varlıklı olursanız olun, sağlığınız yoksa bir önemi yok. Sağlıkta parayla olur kabul edebilirsiniz. Sadece iş işten geçmişse o vakit bu kaide geçerli değil. Sağlı kararlar almak için sıhhatli bir bedene ihtiyacınız var. Edineceğiniz fena alışkanlıklar sağlığınızın bozulmasına niçin olacaktır. En kötüsü ise beyin hücrelerinizde yaşadığınız kalıcı hasarlar.

 

32.Tasarruflu Olmak Zorundasınız

Tutum yapmamak için varlıklı olmak isterim kabul edebilirsiniz. Sadece bunun size aslolan zenginliği getirmeyeceğine güvenilir olabilirsiniz. Paranın bir tek bir vasıta bulunduğunu ihmal etmeyin. Para yardımıyla hayatta daha oldukça şeyleri tecrübe etme şansı elde edersiniz. Dünyanın diğer ucuna gitme fırsatınız yakalarsınız. Yapacağınız gereksiz harcamalar ile kendi emeğinize saygısızlık etmiş olmuş olursunuz.

 

33.Fazla Eşyadan Uzak Durun

Eşyalar sizin özgürlüğünüzü kısıtlamak içindir. İhtiyacınız olan varlıkları almak için itina gösterin. Belirli bir vakit sonrasında aldığınız eşyaları koymak için bir depo aramak zorunda kalabilirsiniz. Aldığınız her eşya için, kaç saat çalıştığınızı hesaplayın. Hakkaten ihtiyacınız var mı? Tek seferlik kullanacağınız eşyalar için ödünç almak daha mantıklı.

 

Varlıklı Olmanın Yolları Son Söz

Zengin Olma Yolları

Varlıklı Olma Yolları

Varlıklı olmanın yolları hakkında hepimiz informasyon sahibi. Mühim olan yukarıdaki kuralları uygulamayı başarmak. İşin zorluk derecesi yüksek kısmı burası. Kimi zaman irademiz bu kuralları uygulamak için yeterince kuvvetli olmayabilir. Bu durumda tek yapmamız ihtiyaç duyulan irademizi güçlendirmek.

Ek olarak zenginliğin tanımı hepimiz için değişik. Bazısına nazaran özgür olmak zenginlik iken, kimisi içinde oldukça parası olan zengindir. Peki sizce varlıklı olmak nedir?

Varlıklı olmanın yolları ” hakkında yorumlar bölümünden düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

 

“Zengin Olmanın Yolları | Sıfırdan Zengin Olmanın 33+ Yolu” üzerine bir yorum

Yorum yapın