Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Organik besinlere insanların ilgileri gün geçtikçe artmaktadır. Artan ilgi çok farklı kazanç fırsatlarını beraberinde getirmektedir. En doğal, katkısız besin bulabilmek günümüzde insanların ekonomik olarak biraz kesenin ağzını açmaları anlamına gelmektedir. Hastalıkların sebeplerinin gıda maddelerinde kullanılan kimyasal ve katkı maddeleri olarak görülmesi bunu tetiklemektedir. Eskiye dönüş olarak tanımlanan bu durum pek çok girişimcinin bu alana yönelmesine neden olmuştur. Farklı alanlarda iş kolları ortaya çıksa da bizler bu yazımızda Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak bilgilendirmeleri yapacağız. Para kazanılır mı, ne kadar kazanılır, daha çok kazanmak için dikkat edilmesi gereken hususlar bilgilendirmeleri yapacağız.

Yumurta Üretimi Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

En önemli protein kaynaklarından birisi olan yumurta gün içerisinde vazgeçilmezler arasındadır. Genç yaşlı fark etmeksizin herkesin temel besin maddelerinden birisidir. Organik sertifikası olan, doğal yumurta tüketimi ise son dönemlerde trendler arasında yer almaktadır. Sağlığımız söz konusu olduğunda kesenin ağzını açmamız gerekebiliyor. Öncelikle sektör araştırması yapmanız gerekiyor. Mesela; doğal yumurta ve organik yumurta kavramını ayırt ediyor olmanız gerekmektedir. İnsanlar bunların aynı anlama geldiğini düşünse de ikisinin farklı kavram olduğunu aşama aşama anlatacağız. Sizler de organik yumurta üretmenin aslında düşünüldüğü kadar kolay olmadığını bazı kuruluşlar tarafından belirlenen yönetmeliklere uyulması zorunluluğunu göreceksiniz.

Organik Yumurta Üreterek Para Kazanmak için henüz çiftlik kurmadan önce sertifikasyon işlemlerine başlayabilirsiniz. Çiftlik kurulma aşamalarının organik yumurta üretimi şartlarına uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çiftlik kurulumunu buna göre yaptıktan sonra yine kurumlar tarafından belirtilen şartları sağlayan yumurtalık civciv alımı yapmanız gerekiyor. Civcivlerin alımı sonrasında organik sertifikasına sahip yemler almanız gerekiyor. Tüm bu aşamalar sertifika almak istediğiniz kurum tarafından titizlikle takip edilmekte ve denetlenmektedir. Denetimlerin bazen haberli bazen habersiz gerçekleştiriliyor olması konuya hassasiyetle yaklaşmanız gerekliliği hakkında fikir verecektir. En basit ve ana hatlarıyla organik yumurta üretim işi bu şekilde anlatılabilir. Bundan sonrası ise tamamen pazarlama tekniklerine göre ilerlemektedir.

Doğal Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Salma Tavukçuluk Yaparak Para Kazanmak olarak da adlandırılan durum köy yumurtası üretimi olarak tanımlanabilir. Tavuklar tıpkı eski dönemlerde olduğu gibi fabrikasyon ortamdan uzak arazide özgürce dolaşmakta ve börtü böcekle beslenmektedir. Özgür tavukçuluk adı da verilen üretim şeklinde organik yumurtada bahsi geçen sertifikaları almanıza gerek yoktur. Uygun bir çiftlik kurmalı ve çiftliğinizde yetiştireceğiniz tavukların adedine bağlı olarak değişen alana sahip olmanız gerekmektedir. Yetiştirmeyi planladığınız tavuk sayısına göre yemlik, suluk, folluk ve tünek ihtiyacınız olacaktır. Dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi arazinin çok rüzgar almıyor olması ve fazla eğime sahip olmamasıdır. İklim koşullarının da tavukların arazide rahat bir şekilde gezebilmesi için uygun olması beklentiler arasında yer almaktadır.

Yumurta Üreterek Ne Kadar Para Kazanılır?

Yumurtadan Para Kazanmak konusunda ne kadar gelir elde edileceği elbette merak konusudur. Kazanç miktarı bölgeler arasında dahi farklılıklar gösterdiği için net bir rakam vermek elbette mümkün değildir. Bölgenizde özellikle büyük firmaların ama organik yumurtacılık, ama doğal yumurtacılık yaparak tüm ihtiyacı fazlasıyla karşılıyor olması durumunda pazarlama noktasında sıkıntılar yaşayabileceğinizi kesinlikle unutmayın. Gelir ve gider hesaplarını yaparken satın aldığınız tavukların hemen yumurta üretimi yapmayacağını ve bu sürede hem kendinizin hem de tavukların ihtiyaçlarının karşılanması adına nakit ihtiyacınız olacağını kesinlikle göz ardı etmeyin. Ayrıca işe giriş yapmadan önce tavukların ortamının aydınlık koşulları, tavukların bakımı, kümesin hijyeni için gereklilikler, tavuk ırk seçimi gibi detaylar üzerinde de ince hesaplamalar yapmanız gerekmektedir.

“Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın