Youtube İle Hızlı Para Kazanma Taktiği

Youtube ile hızlı şekilde para kazanmak için bu fikir tam senlik olabilir. Youtube bildiğiniz gibi bir video paylaşım platformu. Bilmeyenler için youtube de video izlerken çıkan reklamlar ile para kazandığınızı söylemek isterim. Video içi video önü olsun bu konuda reklamlar ile izlenim ve tıklama başına farklı tutarlar da para kazanabiliyorsunuz. Peki biz nasıl para kazanacağız ?

 

Öncelikle bir youtube kanalı sahibi olmamız gerekiyor. Eğer bir youtube hesabımız var ise hemen giriş yapıyoruz ve kanalımızı düzenliyoruz. Başlık ve bannerımızı güzel bir şekilde yerleştiriyoruz. Bu konuda güzel bir izlenim yaratıyoruz. Sonrasında youtube de para kazanmak için biliyorsunuz 4000 saat izlenme ve 1000 abone şartı bulunuyor. Bu şartı aşmanın kolay ve hızlı bir yöntemini sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle biliyorsunuz sizlere Google Trends hakkında bilgi vermiştik. Google Trends En çok aranılan kelimleri yayınlıyor. Bu sayede anlık hangi ülkede hangi şehirde ne kadar aranma hacmi bulunuyor. Veya hangi kelimeler ilgi çekiyor görebileceğiz. Bu bize ne sağlayacak diye soracak olursanız bu durumda biz izlenme saatimizi aşmak için popüler konuları alacağız. Google Trends e girerek gündemde güzel bir konu seçiyoruz.

İpucu : Yabancı konularda seçim yapmanız daha hızlı trafik alacaktır.

Kendimize seçtiğimiz kelimede fikir üretiyoruz. Bu fikir gerekse internetten gerekse farklı kaynaklardan bilgi alabilirsiniz. Kelimeniz ile ilgili resimler bulun ve indirin. Küçük bir makale hazırlayın. Eğer ingilizceniz güzel ise ingilizce bir makale hazırlamanız size büyük fayda sağlayacaktır. Videomuzda altyazı olarak halledebiliriz.

 

Sonrasında resimleri video düzenleme programı ile slayt şeklinde hazırlıyoruz. Sizlere bu konuda önerebileceğimiz program Moavi programı. Bu programda ses kaydedip ekran görüntüsü videosu çekmeye kadar efektlerden video düzenlemelerine varan herşey mevcut. Hazırlamış olduğunuz resimleri sıraya koyarak güzel bir video oluşturuyoruz. Resimleri konuşmamıza göre uzatıp kısaltabilirsiniz. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilirler bu şekilde videomuzu oluşturuyoruz. Sesimizi de kaydediyoruz. Konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz yazımızı gerek ingilizce gerek türkçe seslendiriyoruz. Videomuz 5 dakika olabilir. Bu konuda önemli olan videomuzun başlığı ve etiketlerimiz. 5 dakikalık videoda izleyiciler merak edecekleri için sonuna kadar bekleyebilir. Kısa olan videonun sonu önemli. Bu konuda seçtiğimiz konuda yani popüler olması sizi google aramalarında öne çıkaracaktır. Biliyorsunuz ki youtube de sürekli video paylaşmak önemli bir konu.

Videomuzu hazırladıktan sonra youtube hesabımıza yüklüyoruz. Videomuzu yüklerken Başlıkları ve açıklamaları seçtiğimiz popüler kelimeler içermesine dikkat ediyoruz. Bu yöntemi kullanmaya devam edin popüler olmaya başlayan konuları videolarınızda bahsedin. İnsanlar okumaktan daha çok izlemeyi seviyorlar. Youtube de google de bulunan arama önerileri ile kelimeler ile videolarınıza hit çekebilirsiniz. İzlenme saati ve abone sayısını aştıktan sonra videolarınızı silebilir formatınızı değiştirebilirsiniz. Bu size hiçbir zararı olmayacaktır. Bu fikri uygulamanızda fayda var ki bu konuda daha önceden bahsettiğimiz trends konusunda faydalı dönüşler oldu. Ayrıca Adsense ile ilgili yakın zamanda çok önemli bir konumuz yayına çıkacak ve sizlere altın kurallardan ve videolar ile sizlerin kolayca ama sabırla para kazanmanızı sağlayacağız

.

Yorum yapın