Youtube İle Hızlı Para Kazanma Taktiği

Youtube ile süratli şekilde para kazanmak için bu düşünce tam senlik olabilir. Youtube bildiğiniz şeklinde bir video paylaşım platformu. Bilmeyenler için youtube de video izlerken çıkan reklamlar ile para kazandığınızı söylemek isterim. Video içi video önü olsun bu mevzuda reklamlar ile izlenim ve tıklama başına değişik tutarlar da para kazanabiliyorsunuz. Peki biz iyi mi para kazanacağız ?

 

Ilk olarak bir youtube kanalı sahibi olmamız gerekiyor. Eğer bir youtube hesabımız var ise derhal giriş yapıyoruz ve kanalımızı düzenliyoruz. Başlık ve bannerımızı güzel bir halde yerleştiriyoruz. Bu mevzuda güzel bir izlenim yaratıyoruz. Sonrasında youtube de para kazanmak için biliyorsunuz ki 4000 saat izlenme ve 1000 abone şartı bulunuyor. Bu şartı aşmanın kolay ve süratli bir yöntemini sizlerle paylaşacağız.

Ilk olarak biliyorsunuz ki sizlere Google Trends hakkında informasyon vermiştik. Google Trends En oldukça aranılan kelimleri yayınlıyor. Bu sayede anlık hangi ülkede hangi şehirde ne kadar aranma hacmi bulunuyor. Yada hangi kelimeler ilgi çekiyor görebileceğiz. Bu bizlere ne sağlayacak diye sormuş olacaktır olursanız bu durumda biz izlenme saatimizi aşmak için popüler mevzuları alacağız. Google Trends e girerek gündemde güzel bir mevzu seçiyoruz.

İpucu : Yabancı mevzularda seçim yapmanız daha süratli trafik alacaktır.

Kendimize seçtiğimiz kelimede düşünce üretiyoruz. Bu düşünce gerekse internetten gerekse değişik kaynaklardan informasyon alabilirsiniz. Kelimeniz ile ilgili resimler bulun ve indirin. Minik bir yazı hazırlayın. Eğer ingilizceniz güzel ise ingilizce bir yazı hazırlamanız size büyük yarar elde edecektir. Videomuzda altyazı olarak halledebiliriz.

 

Sonrasında resimleri video düzenleme programı ile slayt şeklinde hazırlıyoruz. Sizlere bu mevzuda önerebileceğimiz program Moavi programı. Bu programda ses kaydedip ekran görüntüsü videosu çekmeye kadar efektlerden video düzenlemelerine varan herşey mevcut. Hazırlamış olduğunuz resimleri sıraya koyarak güzel bir video oluşturuyoruz. Resimleri konuşmamıza gore uzatıp kısaltabilirsiniz. Bu mevzuda bilgisi olan dostlar bilirler bu şekilde videomuzu oluşturuyoruz. Sesimizi de kaydediyoruz. Mevzu ile ilgili hazırlamış olduğumuz yazımızı gerek ingilizce gerek türkçe seslendiriyoruz. Videomuz 5 dakika olabilir. Bu mevzuda mühim olan videomuzun başlığı ve etiketlerimiz. 5 dakikalık videoda seyirciler merak edecekleri için sonuna kadar bekleyebilir. Kısa olan videonun sonu mühim. Bu mevzuda seçtiğimiz mevzuda doğrusu popüler olması sizi google aramalarında öne çıkaracaktır. Bildiğiniz gibi ki youtube de devamlı video paylaşmak mühim bir mevzu.

Videomuzu hazırladıktan sonrasında youtube hesabımıza yüklüyoruz. Videomuzu yüklerken Başlıkları ve açıklamaları seçtiğimiz popüler kelimeler içermesine dikkat ediyoruz. Bu yöntemi kullanmaya devam edin popüler olmaya süregelen mevzuları videolarınızda bahsedin. İnsanlar okumaktan daha oldukça izlemeyi seviyorlar. Youtube de google de bulunan arama önerileri ile kelimeler ile videolarınıza hit çekebilirsiniz. İzlenme saati ve abone sayısını aştıktan sonrasında videolarınızı silebilir formatınızı değiştirebilirsiniz. Bu size hiçbir ziyanı olmayacaktır. Bu fikri uygulamanızda yarar var ki bu mevzuda daha evvel bahsettiğimiz trends mevzusunda yararlı dönüşler oldu. Ek olarak Adsense ile ilgili kısa sürede oldukça mühim bir mevzumuz yayına çıkacak ve sizlere altın kurallardan ve videolar ile siz değerli üyelerimizin kolayca fakat sabırla para kazanmanızı sağlayacağız

.

Yorum yapın