YENİ TREND PANKEK İŞİ KUR

Her geçen gün yeni bir trend ortaya çıkıyor ve yeni trendlerden birisi ise pankek. Birbirinden leziz çeşitleri ile pankek artık yeni bir trend oldu. Waffle benzer biçimde hamur harcı işlerinde oldukca sayıda işletme açılmıştı. Ve artık yeni trend pankek. Pankek yapılış ve görünüş itibari ile waffle ye benzesede lezzet olarak daha değişik. Bu farkı farkeden girişimciler her geçen gün artan pankek kafelerini açıyor. Bilhassa gençler tarafınca tercih edilen pankek vatanımızda sevilen hamur harcı işlerinin popüler olması sebebi ile daha da ilgi görüyor.

 

Besin ve kafe sektöründe kendi işlerini oluşturmak isteyen girişimciler isterlerse bayilik alabilir bu mevzuda girişim yapabilir isterlerse ufak kafe açarak pankek satabilir. Bu mevzu ile ilgili pankek yapımı kolay olsada lezzet sizin parmaklarınız içinde olacaktır. Bunun yanında pankek waffle benzer biçimde meyveler ile süslenebilir ve sunumu güzelleştirilebilir.

Pankek yapımı iyi mi olur sizlere bundan bahsedelim :

Malzemeler: .(20 tane için )  3 yumurta , 4 çorba kaşığı toz şeker , 1 su bardağı süt , 125 gr un , yarım paket kabartma tozu ,150 gr bitter çikolata , 200 ml krema bir tutam tuz ve bir tutam tereyağı.

 

Yapılışı : Yumurtaların akını ve sarısını ayırın. Yumurtanın sarısı , tozşeker ,süt ,un ve kabartma tozunu iyice çırpın. Yumurta akını bir tutam tuz ile çırparak kar haline getirin ve öteki karışıma ilave edin. Yapışmaz yüzeyli tavayı tereyağ ile yağlayıp ısıtın. Minik boy kepçe ile karışımdan alıp önlü arkalı pişirin. Bitene kadar bu işlemi yapın. Ayrı bir yer de çikolata ve kremayı beraber benmari usulü eritin. Bir tane pankeki servis tabağına yerleştirin. Üstüne çikolata sosundan gezdirin. Aynı işlemi 3 – 4 kez tekrarlayın. Pankekler bitene kadar bu işlemi tabaklara da uygulayıp servis yapın.

 

Bu şekilde mini pankekler yaparak sizlerde kendi işinizi ve lezzetinizi oluşturabilirsiniz.

“YENİ TREND PANKEK İŞİ KUR” üzerine 2 yorum

Yorum yapın