Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanmak

İnsanların düşük sermayelerle kazanç elde etmek istedikleri zaman daha çok popüler, kazandırdıklarını duydukları girişimlere ilgi duydukları bilinmektedir. Son yıllarda popüler olan Solucan Gübresi Satarak Para Kazanmak da bunlardan birisidir. Fakat girişimcilerin bir anda bu alana hücum etmesi elbette günümüzde ve ilerleyen dönemlerde üretim haricinde ihtiyacımız olan satış noktalarında sıkıntılar yaşanmasına neden olmaktadır. Bu genellikle satış yapacak pazar bulamamak ve üretilen ürünlerin yok pahasına satılması olarak kendisini göstermektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına kesinlikle daha az insanın ilgisini çeken alanlarda girişimler gerçekleştirmek çok daha avantajlı olacaktır. Bunun için aynı kategoride yer alan Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanmak konusunu yazımız devamında inceleyeceğiz. Artılarından ve eksilerinden, dikkat edilmesi gereken hususlardan ve kazanç oranlarından bahsedeceğiz.

Yarasa Gübresinden Para Kazanmak

uçabilen tek memeli olan yarasaların gübresinde yer alan vitamin ve minerallerin yararları sayesinde mümkündür. Son yıllarda insanların ilgisini çeken organik tarım için çok yararlı olduğu bilinmektedir. Özellikle İsrail gibi toprakları tarıma elverişli olmayan ülkelerde toprakların verim açısından zenginleştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Yarasaların gübreleri sadece yuvalarında bulunmaktadır. Yarasalar özellik olarak yediklerinin ortalama % 15 – 20 kadarını sindirmekte ve gerisini dışkılamaktadırlar. Mikroorganizmalar tarafından parçalanan yarasa gübreleri inorganik bileşenlere dönüştürüldüğü için magnezyum, fosfat, kalsiyum ve demir açısından zengin olmaları avantajları kullanılabiliyor. Yarasa gübresi kullanılan topraklarda % 50 – 120 aralığında verimlilik artışı gözlenmektedir.

Yarasa Gübresi Nasıl Üretilir?

Yarasa gübresi üretmek için elbette yarasaya ihtiyaç vardır. Üretimde iyi bir başlangıç yapabilmek için yarasa popülasyonunun çok olduğu yerler tercih edilmelidir. Bunun için bu bölgelerde yer alan mağaralar kiralanabilir ve yarasa gübresi toplamaya girişilebilir. Yeni bir iş fikri olması nedeniyle insanların henüz yeni yeni ilgilerini çekiyor olması nedeniyle yüksek kazanç ve büyük pazarlara merhaba diyebilirsiniz.

Para Kazandıran İşler arasında yer alan süs bitkisi yetiştirmek ve kültür mantarı üretiminde yüksek verimler alabilmek adına satışını yapmadan kendiniz de yarasa gübresi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece iki farklı pazarda eliniz daha güçlü bir şekilde hareket etme fırsatı yakalamış olursunuz. Bahçelerde, bağlarda, tarlalarda da kullanılabilecek yarasa gübresi sayesinde çay üretiminde ve fındık üretiminde de verim artışı elde edilebilir.

Yarasa Gübresi Satış Rakamları

Güncel verilerin tekrar kontrol edilmesinde fayda görüyor olsak da 15 – 20 TL aralığında kilogram satış fiyatının olduğunu söyleyebiliriz. Üretimini gerçekleştiren girişimcilere pazar genişliği avantajı sağlarken satın alan kişilere de az kullanımda dahi sağladığı faydalar ile avantaj sağlamaktadır. Gübre satışı yapan toptancılara direkt olarak satış gerçekleştirilebileceği gibi daha çok kazanç elde etmek adına perakende müşteri arayışına da girebilirsiniz. Bunun için elbette internet sitesi açarak teknolojinin nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Yarasa gübreleri satışı yapmak istediğinizde konu hakkında bilmeniz gereken en önemli detaylardan birisi gübrenin granül, katı ve sıvı halde olmak üzere 3 farklı şekilde satışa hazırlanabileceğidir. Gübreler satışa hazırlanma esnasında ısıl işlemden geçirilerek zararlı bakterilerin gübreden ayrılması sağlanmalıdır.

Ülkemizde mağara sayısının bir hayli fazla olması ve yarasaların popülasyonlarının mağaralarda bir hayli fazla olması üretim konusunda pek çok alana göre avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Makul bir ücret ödemeniz karşılığında kiralayabileceğiniz pek çok yarasa mağarası ülkemiz sınırları içerisinde yer almaktadır. Tercih ettiğinizde sizlere yanıltmayacak bölgeler arasında; İçel, Çankırı, Isparta, Gümüşhane, Zonguldak, Gümüşhane, Burdur ve Bursa yer almaktadır. Elbette kiralayacağınız mağara bölgesini seçerken özellikle satış esnasında nakliye noktasında en az sıkıntı ile karşılaşacağınız yerler olmasına özen göstermelisiniz.

“Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın