Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanmak

İnsanların düşük sermayelerle kazanç elde etmek istedikleri süre daha oldukca popüler, kazandırdıklarını duydukları girişimlere ilgi duydukları bilinmektedir. Son yıllarda popüler olan Solucan Gübresi Satarak Para Kazanmak da bunlardan birisidir. Fakat girişimcilerin aniden bu alana saldırı etmesi elbet günümüzde ve ilerleyen dönemlerde üretim haricinde ihtiyacımız olan satış noktalarında sıkıntılar yaşanmasına niçin olmaktadır. Bu çoğu zaman satış meydana getirecek pazar bulamamak ve üretilen ürünlerin yok pahasına satılması olarak kendisini göstermektedir. Bu şeklinde durumlarla karşılaşmamak adına kesinlikle daha azca insanoğlunun ilgisini çeken alanlarda girişimler gerçekleştirmek oldukca daha avantajlı olacaktır. Bunun için aynı kategoride yer edinen Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanmak konusunu yazımız devamında inceleyeceğiz. Artılarından ve eksilerinden, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlardan ve kazanç oranlarından bahsedeceğiz.

Yarasa Gübresinden Para Kazanmak

uçabilen tek memeli olan yarasaların gübresinde yer edinen vitamin ve minerallerin yararları yardımıyla mümkündür. Son yıllarda insanların ilgisini çeken organik ziraat için oldukca yararlı olduğu bilinmektedir. Bilhassa İsrail şeklinde toprakları tarıma elverişli olmayan ülkelerde toprakların verim açısından zenginleştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Yarasaların gübreleri bir tek yuvalarında bulunmaktadır. Yarasalar özellik olarak yediklerinin averaj % 15 – 20 kadarını sindirmekte ve gerisini dışkılamaktadırlar. Mikroorganizmalar tarafınca parçalanan yarasa gübreleri inorganik bileşenlere dönüştürüldüğü için magnezyum, fosfat, kalsiyum ve demir açısından varlıklı olmaları avantajları kullanılabiliyor. Yarasa gübresi kullanılan topraklarda % 50 – 120 aralığında verimlilik artışı gözlenmektedir.

Yarasa Gübresi Iyi mi Üretilir?

Yarasa gübresi üretmek için elbet yarasaya gerekseme vardır. Üretimde iyi bir başlangıç yapabilmek için yarasa popülasyonunun oldukca olduğu bölgeler tercih edilmelidir. Bunun için bu bölgelerde yer edinen mağaralar kiralanabilir ve yarasa gübresi toplamaya girişilebilir. Yeni bir iş fikri olması sebebiyle insanların hemen hemen yeni yeni ilgilerini çekiyor olması sebebiyle yüksek kazanç ve büyük pazarlara merhaba kabul edebilirsiniz.

Para Kazandıran İşler içinde yer edinen süs bitkisi yetiştirmek ve kültür mantarı üretiminde yüksek verimler alabilmek adına satışını yapmadan kendiniz de yarasa gübresi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece iki değişik pazarda eliniz daha kuvvetli bir halde hareket etme fırsatı yakalamış olmuş olursunuz. Bahçelerde, bağlarda, tarlalarda da kullanılabilecek yarasa gübresi yardımıyla çay üretiminde ve fındık üretiminde de verim artışı elde edilebilir.

Yarasa Gübresi Satış Sayıları

Güncel verilerin yine denetim edilmesinde yarar görüyor olsak da 15 – 20 TL aralığında kilogram satış fiyatının bulunduğunu söyleyebiliriz. Üretimini gerçekleştiren girişimcilere pazar genişliği pozitif yanları sağlarken satın alan kişilere de azca kullanımda dahi sağlamış olduğu faydalar ile avantaj sağlamaktadır. Gübre satışı icra eden toptancılara direkt olarak satış gerçekleştirilebileceği şeklinde daha oldukca kazanç elde etmek adına perakende satın alan arayışına da girebilirsiniz. Bunun için elbet web sitesi açarak hızla gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Yarasa gübreleri satışı yapmak istediğinizde mevzu hakkında bilmenizde fayda olan en mühim detaylardan birisi gübrenin granül, katı ve sıvı halde olmak suretiyle 3 değişik şekilde satışa hazırlanabileceğidir. Gübreler satışa hazırlanma esnasında ısıl işlemden geçirilerek zararı dokunan bakterilerin gübreden ayrılması sağlanmalıdır.

Vatanımızda mağara sayısının bir fazlaca fazla olması ve yarasaların popülasyonlarının mağaralarda bir fazlaca fazla olması üretim mevzusunda pek oldukca alana gore avantajlı olmanızı elde edecektir. Makul bir ücret ödemeniz karşılığında kiralayabileceğiniz pek oldukca yarasa mağarası ülkemiz sınırları içinde yer verilmiştir. Tercih ettiğinizde sizlere yanıltmayacak bölgeler içinde; İçel, Çankırı, Isparta, Gümüşhane, Zonguldak, Gümüşhane, Burdur ve Bursa yer verilmiştir. Normal olarak kiralayacağınız mağara bölgesini seçerken bilhassa satış esnasında nakliye noktasında minimum sorun ile karşılaşacağınız bölgeler olmasına itina göstermelisiniz.

“Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanmak” üzerine 3 yorum

Yorum yapın