VİDEO İNTRO HAZIRLAMAK

Videoların önüne etkili şekilde eklenen introlar nasıl hazırlanır? Çoğu youtuber’ın kullandığı program ile sizlere video giriş içeriği yani intro hazırlamayı anlatacağız. Hiçbir tasarım ve kodlama bilmenize gerek yok. Uygulama ile kolayca videolar hazırlayabilirsiniz. Örnek videolar ve birçok efekt ile de videolarınızı süsleyebilirsiniz.

 

Öncelikle arkadaşlar intro hazırlamanın birçok yolu var ve programlı ve programsız seçenekler bulunuyor. Programsız olanlar web browser ile kolayca hazırlanan web siteleri mevcut bunları online olarak hazır şablonlar ile kolayca düzenleyerek hazırlayabilirsiniz. Birkaç basit adım veya örnek videolar da bu konuda sizlere yardımcı olabilmektedir.Sizlere birkaç site önerelim.

renderforest.com 

Sitede kolayca yüzlerce hazır içerik bulunuyor ancak video sonunda kendi filigranlarını videoya ekliyorlar. Filigran olmadan indirmek için de paket satın almanız gerekiyor. Bu konuda ücret ödenebilir çünkü kolaylıkla yapılabilecek birçok tema mevcut. Kolayca editlenebilir olmasıda cabası. Ayrıca hd kalitede içerikler yapabiliyorsunuz.

 

video intro hazırlama

 

Panzoid.com

Bu sitede filigransız kolayca ücretsiz intro hazırlayabilirsiniz. Ayrıca editleme stüdyosu biraz farklı ve profesyonel. Sitede kolayca arkaplan yazı stili gibi seçenekleri düzenleyebilirsiniz. Kendine ait online ortamda program gibi hazırlanmış bir web site. Yeni başlayan Youtuberler için birebir gibi gözüküyor.

Şimdi sizlere farklı daha etkili bir programdan bahsedeceğiz. Kesinlikle video editlemenizde farklı araçlara ihtiyaç duymayacağınız bir program. Movavi İle Kolayca Video İntro Yapabilirsiniz. Yazımız da sizlere bir de video hazırladık bu konuda fayda sağlayabilir yazımızın sonunda sizlere hazırladığımız video bulunmaktadır. Movavi bildiğimiz gibi bir video edit programıdır. Kolaylıkla filmler hazırlayabilir kesebilir veya efektler ekleyebilirsiniz. Araştırmalarımız sonucunda En kolay ve performanslı program olarak movavi gerçekten etkili. Hem yeni başlayanlar hemde işini ilerletmiş olanlarınız için bu program biçilmiş kaftan. Şimdi basitçe bir intro hazırlayalım.

Öncelikle programı indirmek ile başlayalım. Bilmeniz gereken şey bu programı ilerlemek istiyorsunuz satın almanız gerekmektedir. Unutmayın bu programa verdiğiniz para size katıyla dönecektir.Çünkü bu tarz programlar yatırımdır. Kolayca ses kesim işlemleri video dönüştürme gibi işlemler kolaylıkla yapılıyor. Şimdi program fiyatlarına bakalım.

Bu planlarda iki seçenek var ve çok yüksek fiyatlı değil. Bu konuda küçük bir yatırım ile kolaylıla başlayabilirsiniz.Ödediğiniz ücret karşılığında çok fazla fonksiyonlara sahip bir editör sahibi olacaksınız.

 

Adım adım İntro hazırlama :

Öncelikle programı açıyoruz ve örnek video kısmından bir şablon seçerek düzenlemeye başlıyoruz.

Seçtiğimiz şablonu indiriyoruz bu hemen bitiyor zaten. Sonrasında onu aşağıdaki film şeridine ekliyoruz ve şimdi yazı ekleyeceğiz.Buradan şablon şeçebilir veya kendimiz hazırlayabiliriz Videomuza veya kanalımıza ait bir görsel de kullanabiliriz.

Sonrasında İse yazının üstüne tıklayarak yazı kısımlarını düzenleyeceğiz.Kendimize göre düzenleyip işlemi tamamlayacağız. Yazımızı düzenleyip projeyi bir oynatıp bakıyoruz. Eğer beğenir ve bu şekilde tamamlamak istersenizde dışarı aktar yaparak ve video formatını seçerek gerekli ayarları bitirip  videomuzu bitiriyoruz. Sonrasında youtube için veya başka videolarımızda bu introyu kullanabiliriz.

Videomuzu izleyebilir ve konuyu daha iyi pekiştirebilirsiniz. 

 

“VİDEO İNTRO HAZIRLAMAK” üzerine 2 yorum

Yorum yapın