Ukrayna’da iş Kurmak | Ukrayna’da Ne iş Yapılır 2023

Türkiye’de birçok şahıs değişik iş sektörlerinde etkinlik göstermektedir. İnsanlar yeterince kazanamama şeklinde nedenlerle değişik alanlara yönelme şeklinde düşüncelere haiz olabilirler. Değişik sektörlerden kazananlar, ülkede yeterince verim alamadıklarında yurtdışına yöneliyorlar. Şundan dolayı Ukrayna’da iş oluşturmak isteyenler ve Ukrayna’da ne yapmalı diyenlerin sayısı oldukça fazladır.

Ukrayna'da iş kurmak

Ukrayna’da iş oluşturmak

Dünya ülkeleri içinde sağlam gelir elde edilebilecek birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler içinde Ukrayna ilk sırada yer verilmiştir. Türkiye’den birçok şahıs Ukrayna’da iş oluşturmak için ülkeye göç ediyor.

UkraynaTürkiye ekonomik açıdan oldukça varlıklı bir ülke olmadığı için ülkeye meydana getirilen yatırımlara büyük ehemmiyet verilmektedir. Ülkede her gün değişik ülkelerden yatırım faaliyetleri yürüten firmalar de var. İnşaat sektörü de bu anlamda bir oldukça canlılık kazanmıştır.

Ukrayna’da iş oluşturmak ve iş oluşturmak Normal olarak belli faktörleri bilmek ve ona nazaran hareket etmek isteyenler.

Not: Rusya ile Ukrayna içinde 2022 senesinde süregelen cenk, birçok girişimcinin zor durumda kalmasına niçin oldu. Bu yüzden, bu tür muhteşem durumlarda makaledeki bilgilerin geçerli olmadığını lütfen ihmal etmeyin.

Ukrayna’da iş oluşturmak

Ukrayna yatırım fırsatları

Ukrayna yatırım fırsatları

Türkiye’de birçok sektörde kendini yetersiz gören insanoğlu daha kolay para kazanabilecekleri bir ülke arıyorlar. Ukrayna oldukça taze ve yatırıma açık bir ülke olduğundan öteki ülkelerden Ukrayna’ya yönelen oldukça şahıs var. Ukrayna’da iş oluşturmak İsteyenler için birçok alternatif var. Bu alternatifler aşağıda detaylandırılmıştır.

Ukrayna’da Otel İşletmeciliği

Ukrayna bir şimal ülkesi olması sebebiyle soğuk bir iklime haizdir ve kış turizmine de açıktır. Bu yüzden, yoğun kar yağışı dönemlerinde birçok şahıs kayak yada snowboard yapmak için ülkeye akın etmektedir. Doğal ki Rusya’ya komşu ülke olmak da gezim açısından mühim bir tetikleyici.

Misafirperverlik alanında Ukrayna’da oldukça fazla işletme uygun değil. Dolayısıyla ülke bu alana yatırım yapabilir. Maliyetleri son aşama yüksek olan gezim sektörü için insanların ciddi harcamalar yapması gerekiyor. Bu yüzden otel işletmeciliği, tecrübesi yüksek ve ciddi yatırımlar yapmak isteyen kişilere hitap etmektedir.

Ukrayna’da iş oluşturmak isteyen ve gezim alanında başarıya ulaşmış olacağını düşünen kişiler ciddi riskler alarak bu alanda yatırım yapabilirler. Ortalama 2 senelik bir süre sonunda maliyetlerin amorti edilmesi mümkündür.

Kış Sporları Yönetimi

Ukrayna; İklimi ve turizme açık olması sebebiyle kış sporlarının yapılabileceği yerlerden biridir. Yüksek irtifalarda iz sürme, snowboard, kayak şeklinde birçok sporu yapmak mümkündür. Dünya genelinde turnuvalar düzenlemek için rüzgarsız ve tertipli kar yağışı olmayan bölgeler talep edilmektedir. Ukrayna da bu bölgeler içinde büyük ehemmiyet taşıyor.

Ülkeye iş yapmak için giren kişiler devasa yükseklikte kazançlar elde etmek için bu alana yönelebilmektedir. Bu tür sporların yapıldığı bir işletme oluşturmak ve kalıcılığını sağlamak da oldukça zor olsa gerek. Sadece Ukrayna sınırları içinde kalıcı bir iş sahibi olmak da alternatifler içinde yer ediniyor.

Çoğu zaman bu sporlara ilgi duyan ve bu alanda edinim sahibi kişilerin kış sporları merkezi kurmaları önerilir. Çıraklık yapılmayan işin ustalığını üstüne almak de maddi kayıplara niçin olabilir.

Gece Kulübü Yönetimi

Ukrayna son aşama özgür bir ülkedir. Barları ve gece kulüpleriyle dikkat çekiyor Ukrayna’da iş oluşturmak Gece kulübü işletmeciliği en parlak fikirler içinde yer ediniyor Ukrayna’da gecelerin oldukça hareketli olması sebebiyle gece kulübü işleten kişiler ciddi anlamda kazanç sağlıyor. Aslen ülkede yapılacak en mühim yatırım gece kulüpleri ya da barlardır. Ülkede barların yada gece kulüplerinin her gece etkinlik gösterdiği ve yeterince denetlenmediği düşünülürse yatırımın 1 yıl içinde ikiye katlanması mümkün.

Gece kulüpleri işleten insanoğlu aslen belirli nedenlerle bu işe yönelirler. Bu yalnız Türkler için değil, ülkeye göç eden öteki yabancılar için de geçerlidir. Ukrayna’daki gece kulüplerine Yatırım yapma sebepleri aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Bunun en mühim sebeplerinden biri, Ukrayna’ya birçok ülkeden vizesiz girişin mümkün olmasıdır. Her geçen gün gelişen bu ülkeye günübirlik yada kısa süreli geziler düzenlenmektedir. Aslen birçok insan ülkeye yalnız eğlenmek için giriyor.

Ukrayna’da iş oluşturmak

Ukrayna’da iş oluşturmak ve gece kulübü işletmeciliğine yatırım yapmak isteyenler, hareketli gece yaşamı sebebiyle bu ülkeyi tercih ediyor. Bir öteki mühim unsur da ülkede denetimlerin oldukça yoğun bir halde yapılmamasıdır. Ülkede kabahat oranı yüksektir ve gece kulüpleri çoğu zaman mafya tarafınca denetim edilir.

Ukrayna’da Ne Yapılır?

Ukrayna’da iş oluşturmak Hangi alanda etkinlik gösterecekleri mevzusunda büyük kararsızlık yaşamak isteyen kişiler. Ülkeye girecek kişilerin belli bir birikime haiz olmaları ve bu birikimlerle yatırım yapmaları gerekmektedir. Sıhhatli ve uzun vadeli bir yatırımın sağlanabilmesi için planlamanın en iyi şekilde yapılması ve yatırım alanının iyi düşünülmesi gerekmektedir.

Ukrayna'da ne yapmalı

Ukrayna’da ne yapmalı

Araştırmalarını icra eden kişilerin de yatırım yapmadan ilkin ne tür belgeler elde etmesi icap ettiğini detaylandırmaları gerekmektedir. Kişiler şirket kurulduktan oldukça kısa bir süre sonrasında faaliyete geçebilirler.

Ukrayna’da şirket oluşturmak ve etkinlik göstermek için katı prosedürler yoktur. Ülkede ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler de oldukça rahat bir halde kazanç elde etmeye başlayabilirler. Doğal ki, ülkede kazanmak için birçok alternatif var. Kişiler kendi birikim ve karlılık planlarına nazaran uygun sektörü belirler ve buna nazaran hareket eder.

Orta Ölçekli Mobilya Fabrikası

ukrayna’da yapılacak en iyi iş, Orta ölçekli bir mobilya fabrikasıdır. Her şeyden ilkin bu işletme fabrikadan ufak, atölyeden büyük olmalıdır. Orta boy olarak adlandırılmasının ana sebebi budur. Kiev yada Yalta’ya yakın mobilya üretmek isteyen kişiler bu alanda ciddi kazançlar elde edebilirler. Ülkede mobilya alanında cila, cnc, kenar bantlama işlemleri meydana getirilen ürünlerin üretimi sonucunda Türkiye’den de devlet desteği alınabilmekte ve ihraç edilebilmektedir.

Ukrayna’da iş oluşturmak Bu alanda yatırım yapmak isteyenler Türkiye’den devlet desteğine başvurabilirler. Bunun için; Ilk olarak yatırımcının Türkiye’de mobilya üreten orta büyüklükte bir atölyesi olmalıdır.

Orta ölçekli atölyeleri olan kişiler Türkiye’de KOSGEB’e başvurarak proje sunumu yapabilirler. Bir öteki mühim unsur ise proje sunulmasa dahi lüzumlu anlaşmalar sağlanarak ithalat/ihracat yapılmasının mümkün olmasıdır.

Ukrayna’da İnşaat Sektörü

İnşaat sektörü, Ukrayna’da iş oluşturmak isteyenlerin başvurabileceği alanlar içinde yer ediniyor. Ukrayna’da öğrencilerin yada bekarların tercih etmiş olduğu ufak metrekareli daireler oldukça tercih ediliyor. Bu alana yatırım yapmak isteyenler değerlendirme yapabilir. İnşaat sektörüne yatırım yapmak isteyenler site geliştirmeye de yatırım yapabilirler. Yatırımcılar, lüks villaların bulunmuş olduğu sitelerin yapımından da yüksek gelir elde edebilirler.

İnsanlar daha çok gelir elde etmek için otel inşaatına da yatırım yapabilirler. Normal olarak bu aşamada yüksek tutum elde edilmesi gerekiyor. Gezim açısından oldukça hareketli olan Ukrayna’da insanoğlu otel inşaatı için yatırım yapabilmektedir.

Ukrayna’da Yatırım Fırsatları

Ukrayna’da iş oluşturmak isteyenler için Ukrayna’da yatırım fırsatları da oldukça fazladır. Ülkeye gezi eden, haberleri ve güncellemeleri takip eden kişiler de durumdan haberdardır. Hakkaten ciddi birikimleri olan kişiler de ülkede birçok yatırım fırsatı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu alanlar açısından son aşama kıt olan Ukrayna’da ciddi gelirler elde etmek mümkün. Ukrayna’da yatırım yapmak için en iyi iş alanları aşağıda listelenmiştir.

Kaliteli ve kıymetli derilerin sergilendiği ve satılmış olduğu deri mağazaları, Ukrayna’da yüksek gelir elde edilmesine vesile oluyor. İnşaat sektörü, Ukrayna’daki yatırım fırsatlarının ön saflarında yer verilmiştir. Minik metrekareli ev ve işyeri inşaatı bu ülkede yüksek gelir sağlamak için mühim yatırım alanlarından biridir.

Lüks villalardan oluşan komplekslerin kurulması yüksek kazanç elde etmek için yatırım yapılabilecek alanlar arasındadır. İnşaat sektörüne yatırım yapmak isteyen kişiler bu yönde bir tercih yapabilirler.

Mobilya sektörü, ülkede yüksek kar elde etmek için yatırım yapılabilecek alanlardan biridir. Otellerde ve büyük firmalarda kullanılmak suretiyle mobilya üretimi bu alana verilecek örnekler arasındadır.

Okuyun: Yurtdışında Çalışılacak İşler

Ukrayna’da Mağaza Açmak

Ukrayna’da iş oluşturmak Ciddi birikimleri yoksa dükkan açma eğiliminde olan kişiler. Kısır ve birçok yönden yatırıma açık olan bu ülkede geliri yüksek iş kolları da var. Dükkan açmak ve devamlılığını sağlamak isteyenler manav, kırtasiye yada ziraat ürünleri üstüne dükkan açabilirler.

Ukrayna’da yatırım oranları her geçen gün artmakta ve ülke daha hareketli hale gelmektedir. Büyük işletmelerin yaygın olduğu ülkede firmalara satılabilecek bir toptancı açmak en ideal fikirler içinde yer verilmiştir.

Büyük işletmelere ziraat ürünleri, kırtasiye yada sebze ve meyve sağlamak yapılacak en iyi şeyler arasındadır. Çoğu zaman büyük firmalar, ekonomiyi canlandırmak için alışverişlerini ufak esnaf yada orta ölçekli işletmelerden yapmaktadır. Ülkede mağaza açmak ortalama 10 gün sürüyor. Etkinlik süreci, kişilerin lüzumlu belgeleri alıp teslim etmesinden sonrasında adım atar.

Tüm belgelerini tamamlayıp faaliyete geçen işletmelerin denetimleri de en detaylı şekilde Ukrayna hükümeti tarafınca sağlanmaktadır. Netice olarak, insanoğlu iş kurabilir ve kalıcı bir işe haiz olabilir. Ülke sınırları içinde kaliteli bir iş kuran kişiler de uzun soluklu emek harcama imkanı bulabilmektedir.

Ukrayna’da Yatırım Teşvikleriukrayna'da iş kurmak

ukrayna’da iş oluşturmak

Ukrayna’da iş oluşturmak isteyenler için de yatırım teşvikleri var. Ukrayna’da yatırım teşviki elde eden ortam da büyük işletmeler olabilir. Aslen Türkiye’de olduğu şeklinde bu ülkede de KOSGEB’e benzer destek veren birimler var.

Aslen iş oluşturmak amacıyla Ukrayna’ya girmek isteyen kişiler için ülkeler içinde bir teşvik anlaşması var. Türkiye’den yatırım sağlayacak kişilere Ukrayna sınırları içinde devlet desteği Türkiye tarafınca sağlanabilmektedir. Aynı durum, bir Ukrayna vatandaşının Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına girmesi halinde Ukrayna devleti için de geçerlidir. Bu yüzden ülkeye yatırım yapmak isteyenler, kuşkusuz devletin desteğini de arkalarından alarak lüzumlu emek harcamaları yapabilirler.

Ukrayna ile Türkiye içinde imzalanan Özgür Tecim Anlaşması çerçevesinde ülkeler birbirini desteklemekte ve ticaretin canlanmasını sağlamaktadır. Detaylı data için konsolosluk sitesine Bir göz atabilirsin.

Ukrayna’da iş oluşturmak ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzular için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler

Karadağ’da Şirket Oluşturmak

Yorum yapın