Udemy’de İçerik Üreterek Para Kazanmak

 

Udemy’de İçerik Üreterek Para Kazanmak platformun geniş bir kullanıcı kitlesine erişmesi yardımıyla fazlasıyla mümkündür. Bu mevzuda neler yapabileceğinizi, bu tarz şeyleri yaparken nelere dikkat etmeniz icap ettiğini bilgilendirmelerini yazımız devamında paylaşacağız. Bunlar hakkında konuşabilmek için Udemy’den Para Kazanmak mevzusundan ilkin platformun işleyiş mantığını anlatmamız gerekiyor.

Udemy Nedir?

En rahat haliyle eğitim platformu olarak tanımlayabileceğimiz Udemy içeriklerinde aklınıza gelebilecek her mevzuda videoya ulaşabilirsiniz. Bu videolar normal olarak ders formatında yer verilmiştir. Udemy yardımıyla oldukça uzak olduğunuz yazılım mevzusunda dahi kendinizi geliştirebilir, fotoğraf yeteniğizi oldukça daha ileriye götürebilirsiniz. Değişik alanlardan örnek vermemiz gerekirse Instagram’da parasız fenomen olmak hakkında düşünce edinebilir, var ise ruhsal sorunlarınızla baş etmenin yollarını keşfedebilirsiniz. 40.000 üstünde eğitmen 50 değişik dilde yüzbinlerce tane ders içeriğini Udemy üstünden paylaşmaktadır.

Bahsedilen rakamlar normal olarak sistemin yoğun bir trafik alması sebebiyle eğitmenlerin içeriklerini bu sistem üstünden paylaşmaları sonucu ortaya çıkmaktadır. Platform yoğun bir trafik alıyor olsa da ön plana çıkarak kazanç elde edebilmek düşünüldüğü kadar kolay değildir. Zorluğun en büyük sebebi ise eğitmenler içinde ortaya çıkan yüksek rekabettir. Değişik olabilmek ve bu sayede ön plana çıkabilmek adına Udemy üstünde ders verilmemiş bir mevzu bulmak ise bir fazlaca zor olsa gerek.

Udemy’de Eğitmen Olmak

Udemy’den gelir elde etmek, ön plana çıkabilmek bahsettiğimiz yüksek rekabet ortamı sebebiyle zor olsa da ders üretip satıyor olan konuma gelmek bir fazlaca kolaydır. Internet sayfasına girdiğiniz süre “Udemy’de Eğitim Verin.” kısmını görmüş olacaksınız. Buraya tıklamanız sonrasında karşınıza “Eğitmen olun.” butonu çıkacaktır. Buna tıkladığınızda ise eğitmenlik için bir üyelik oluşturabilirsiniz. Eğitmen üyeliği oluşturmanız sonrasında derslerinizi kaydetmeniz ve / yada hazır olan derslerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Planlı hareket edebilmek adına ilk olarak derslerinizi planlamanızı tavsiye ediyoruz. Derslerin planlanmamış olması ilerleyen süreçte verimli eğitim sürecine engel teşkil edecek ve eğitiminizi satın alan kişilerin negatif yorum vermelerine niçin olacaktır. Başarıya ulaşmak için derslerin doğru planlanmasının arkasından video çekimine geçebilirsiniz. Bunun arkasından ön plana çıkmanıza destek olacak kendi kitlenizi oluşturma aşamasına geçebilirsiniz. Udemy istatistiklerine bakarak Kolay Yoldan Para Kazanmak için bu alanda ilerlemek istiyorsanız kolaylıkla başarı göstermiş olma ihtimalinizin düşük olacağını söyleyebiliriz. Platformda kolay yoldan para kazanmak neredeyse imkânsızdır.

Udemy’de Para Kazanmak

Udemy’de Para Kazanmak ve bunu devamlı hale getirmek için hazırladığınız eğitim videoları ne kadar başarı göstermiş olursa olsun tertipli olarak güncellemeniz gerekmektedir. Güncellemeler yapılırken öğrencilere daha çok katkı sağlayabilecek aksiyonlar alınmalıdır. Popülerliğinizi artırabilmek ve dersi satın alan öğrencilerden pozitif yönde geri bildirimler alabilmek adına onlardan gelen sorulara süratli ve tatminkar cevaplar veriyor olmanız gerekmektedir. Udemy üstünden hazırladığınız dersleri satabilmek adına kendi tanıtımınızı değişik platformlar üstünden gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Udemy içinde ne olduğu satın alan öğrencilerin ders videolarını puanlamalarına, yorumlamalarına olanak veren bir platformdur. Özene bezene, uzun uğraşlar sonucunda hazırladığınız derslere düşük puan verilme ihtimali daima vardır. Buna kendinizi hazırlamanız ve bu şekilde durumlarla karşılaşmanız durumunda motivasyonunuzu düşürmemeniz gerekmektedir. Ek olarak Udemy üye sayısını artırabilmek adına oldukça uygun fiyatlara ders içeriklerine haiz olunabilmesine olanak vermektedir. Derslerinizin düşük fiyatlara dahi satın alınabiliyor olmasına hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Udemy’de Ders Vermek bahsettiğimiz adımlarla aşılıyor olsa da hayalinizdeki kazanç miktarını yakalayabilmek adına dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan pek oldukça husus vardır. Sırf içerik oluşturmak adına ortaya çıkarılan ders materyalleri negatif yorumlar alacağı için esasen hayallerinizden uzakta kalmanıza niçin olacaktır. Bu yüzden insanlara yarar sağlayacak içerikler oluşturabilmek adına tüm alternatifleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Mesela bilhassa kendi kategorinizde ders vermeyen başarı göstermiş udemy eğitmenleri ile irtibata geçerek, fikirlerini almaya çalışmanın yararını görebilirsiniz.

 

Yorum yapın