Udemy’de İçerik Üreterek Para Kazanmak

 

Udemy’de İçerik Üreterek Para Kazanmak platformun geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması sayesinde fazlasıyla mümkündür. Bu konuda neler yapabileceğinizi, bunları yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilgilendirmelerini yazımız devamında paylaşacağız. Bunlar hakkında konuşabilmek için Udemy’den Para Kazanmak konusundan önce platformun işleyiş mantığını anlatmamız gerekiyor.

Udemy Nedir?

En basit haliyle eğitim platformu olarak tanımlayabileceğimiz Udemy içeriklerinde aklınıza gelebilecek her konuda videoya ulaşabilirsiniz. Bu videolar elbette ders formatında yer almaktadır. Udemy sayesinde çok uzak olduğunuz yazılım konusunda dahi kendinizi geliştirebilir, resim yeteniğizi çok daha ileriye götürebilirsiniz. Farklı alanlardan örnek vermemiz gerekirse Instagram’da ücretsiz fenomen olmak hakkında fikir edinebilir, varsa psikolojik sorunlarınızla baş etmenin yollarını keşfedebilirsiniz. 40.000 üzerinde eğitmen 50 farklı dilde yüzbinlerce adet ders içeriğini Udemy üzerinden paylaşmaktadır.

Bahsedilen rakamlar elbette sistemin yoğun bir trafik alması nedeniyle eğitmenlerin içeriklerini bu sistem üzerinden paylaşmaları sonucu ortaya çıkmaktadır. Platform yoğun bir trafik alıyor olsa da ön plana çıkarak kazanç elde edebilmek düşünüldüğü kadar kolay değildir. Zorluğun en büyük nedeni ise eğitmenler arasında ortaya çıkan yüksek rekabettir. Farklı olabilmek ve bu sayede ön plana çıkabilmek adına Udemy üzerinde ders verilmemiş bir konu bulmak ise bir hayli zordur.

Udemy’de Eğitmen Olmak

Udemy’den gelir elde etmek, ön plana çıkabilmek bahsettiğimiz yüksek rekabet ortamı nedeniyle zor olsa da ders üretip satıyor olan konuma gelmek bir hayli kolaydır. Web sitesine girdiğiniz zaman “Udemy’de Eğitim Verin.” kısmını göreceksiniz. Buraya tıklamanız sonrasında karşınıza “Eğitmen olun.” butonu çıkacaktır. Buna tıkladığınızda ise eğitmenlik için bir üyelik oluşturabilirsiniz. Eğitmen üyeliği oluşturmanız sonrasında derslerinizi kaydetmeniz ve / veya hazır olan derslerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Planlı hareket edebilmek adına öncelikle derslerinizi planlamanızı tavsiye ediyoruz. Derslerin planlanmamış olması ilerleyen süreçte verimli eğitim sürecine engel teşkil edecek ve eğitiminizi satın alan kişilerin olumsuz yorum vermelerine neden olacaktır. Başarıya ulaşmak için derslerin doğru planlanmasının ardından video çekimine geçebilirsiniz. Bunun ardından ön plana çıkmanıza yardımcı olacak kendi kitlenizi oluşturma aşamasına geçebilirsiniz. Udemy istatistiklerine bakarak Kolay Yoldan Para Kazanmak için bu alanda ilerlemek istiyorsanız rahatlıkla başarılı olma ihtimalinizin düşük olacağını söyleyebiliriz. Platformda kolay yoldan para kazanmak neredeyse imkânsızdır.

Udemy’de Para Kazanmak

Udemy’de Para Kazanmak ve bunu sürekli hale getirmek için hazırladığınız eğitim videoları ne kadar başarılı olursa olsun düzenli olarak güncellemeniz gerekmektedir. Güncellemeler yapılırken öğrencilere daha fazla katkı sağlayabilecek aksiyonlar alınmalıdır. Popülerliğinizi artırabilmek ve dersi satın alan öğrencilerden olumlu geri bildirimler alabilmek adına onlardan gelen sorulara hızlı ve tatmin edici cevaplar veriyor olmanız gerekmektedir. Udemy üzerinden hazırladığınız dersleri satabilmek adına kendi tanıtımınızı farklı platformlar üzerinden gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Udemy içeriği satın alan öğrencilerin ders videolarını puanlamalarına, yorumlamalarına olanak veren bir platformdur. Özene bezene, uzun uğraşlar sonucunda hazırladığınız derslere düşük puan verilme ihtimali her zaman vardır. Buna kendinizi hazırlamanız ve böyle durumlarla karşılaşmanız durumunda motivasyonunuzu düşürmemeniz gerekmektedir. Ayrıca Udemy üye sayısını artırabilmek adına çok uygun fiyatlara ders içeriklerine sahip olunabilmesine imkan vermektedir. Derslerinizin düşük fiyatlara dahi satın alınabiliyor olmasına hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Udemy’de Ders Vermek bahsettiğimiz adımlarla aşılıyor olsa da hayalinizdeki kazanç miktarını yakalayabilmek adına dikkat etmeniz gereken pek çok husus vardır. Sırf içerik oluşturmak adına ortaya çıkarılan ders materyalleri olumsuz yorumlar alacağı için zaten hayallerinizden uzakta kalmanıza neden olacaktır. Bu nedenle insanlara fayda sağlayacak içerikler oluşturabilmek adına tüm alternatifleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Örneğin özellikle kendi kategorinizde ders vermeyen başarılı udemy eğitmenleri ile irtibata geçerek, fikirlerini almaya çalışmanın faydasını görebilirsiniz.

 

Yorum yapın