Ücretsiz Microsoft Visual Studio Eğitimleri – 2020

Microsoft Visual Studio en popüler IDE’lerden biri. Bunun kim bilir en mühim sebebi de Visual Studio Community versiyonunun tamamen parasız olması. C#, ASP.net, NET. ve daha birçok programlama dilini Visual Studio’da kullanabilirsiniz. Visual Studio indirmek için buradan kendi sitesini ziyaret ederek, parasız bir halde indirebilirsiniz.

Visual Studio indirdikten sonrasında sırada kendinize uygun eğitimleri almanız var. Sizin için derlediğimiz eğitimler içinde Visual Studio nedir temalı eğitimler de var, üst düzey kendi projelerinizi geliştirmenizi sağlayacak eğitimler de var. Visual Studio ile oyun programlayabilir, internet sayfası geliştirebilir yada masaüstü program da yapabilirsiniz. Her şeyden ilkin iyice programı ve kodlamayı öğrenmemiz gerekiyor.

Parasız Microsoft Visual Studio Eğitimleri:

  • Alper Çelik, Visual Studio İpuçları & .NET Temelleri, 27 Ders,
  • SendeKodYaz, Microsoft Visual Studio 2017 C# Biçim Dersleri, 62 Ders,
  • Videmy, Microsoft Visual Studio Başlangıç Eğitimi, 50 Ders,
  • Sadık Turan, 1 Saatte C# Programlama Dilini Öğrenin, 1 Ders,
  • Yazılımcı Bizim Hoca, Visual Studio 2019 Yenilikler ve İlk Projeler, 5 Ders,
  • Orçun Madran, Microsoft Visual Studio 2010 Temel Eğitimi, 55 Ders.

Alper Çelik, Visual Studio İpuçları & .NET Temelleri:

Udemy’de 27 sınıf bu parasız kurs, 3 saatlik video içeriğini ile orta düzey Microsoft Visual Studio ipuçlarını aktarıyor. Tamamen parasız olan eğitim programı içinde bir indirilebilir kaynak ve bir de yazı bulunuyor. Bitiren öğrencilere de sertifika veriliyor. Bu ve birazdan anlatacağımız tüm eğitimlere başlamadan ilkin Visual Studio indirmek gerekiyor. Bunu yaptıktan sonrasında eğitimlere katılabilirsiniz.

Eğitim sayfasında anlatılan mevzular için tüm yazılımcıların alması ihtiyaç duyulan bilgiler olduğu söyleniyor. Bundan dolayı başlangıç yada orta düzey demektense, kim bilir bu mevzularda fazla bilgisi olmayanlar için daha uygun demek doğru olabilir. Kursa şu ana kadar 18.400 şahıs katılmış ve 4.4 puan alarak öğrenciler tarafınca sevildiğini de ispatlamış. Kurs sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

SendeKodYaz, Microsoft Visual Studio 2017 C# Biçim Dersleri:

Ses tonu ve sakin anlatımıyla öğrencilerinin gönlünü kazanan SendeKodYaz, oldukça kapsamlı ve neredeyse her detaya değinen bir kursla karşımızda. 62 sınıf bu eğitim serisinde programı en başından itibaren kullanmayı ve ileri düzey Visual Studio mevzularını öğreniyoruz. Ders içinde ne olduğunun büyük çoğunluğu 20 dakikalık videolardan oluşuyor ve asla sıkılmıyorsunuz.

SendeKodYaz tarafınca YouTube’da verilen bu parasız kurs için aslen başlangıç, orta ve hatta ileri düzey kullanıcılar için uygun dersek yanlış olmaz. Şundan dolayı en kolay program ayrıntılarından, ileri düzey konuların hepsi işleniyor. Eğitimde bununla birlikte kendi projelerinizi de yaparak daha iyi kavrıyorsunuz. Eğitim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Videmy, Microsoft Visual Studio Başlangıç Eğitimi:

Videmy, Visual Studio için iki değişik eğitim serisi yayınlamış durumda. İlk eğitim serisi “Visual Studio nedir” diye soranlar için uygun. Esasen derslerden birinin mevzusu da bu. İkinci eğitim ise program hakkında fikri olan ve temel detayları almış kişiler için uygun olacaktır. 50 videoluk bu eğitim serisi, detayları uzun uzun anlatmaktansa temel düzeyde detayları kısa videolarla anlatmayı tercih ediyor.

İlk eğitim serisi her ne kadar başlangıç seviyesindekiler için uygun olsa da, ikinci eğitim serisi kesinlikle orta düzey yazılımcılar için uygun olacaktır. Program mevzusunda asla bilgisi olmayan kişiler, 2. kursta bir fazlaca zorlanabilir. Siz de buradan 1. kursu izleyebilir yada buradan direkt 2. kurs sayfasına gidebilirsiniz.

Sadık Turan, 1 Saatte C# Programlama Dilini Öğrenin:

Oldukça iddialı bir eğitim serisi ile karşınızdayız. Visual Studio mevzusunda olmasa da, en azından yazılımcılık mevzusunda bilgisi olan, daha ilkin değişik IDE’ler kullanmış kişiler için uygun bir eğitim. Aksi halde büyük olasılıkla ders esnasında birçok kez durdurmak yada başa sarmak zorunda kalabilirsiniz. Sadık Turan, bu eğitimi ile öğrencilerine 1 saatte C# kodlama öğretmeceğini iddia ediyor.

YouTube üstünden gösterilen bu bir saatlik ders, şu ana kadar 100 binin üstünde izlenme aldı ve en fazlaca izlenen parasız Visual Studio dersleri içinde içeriyor. Ek olarak bu kadar kişinin arasından yalnız 70 şahıs dersi beğenmemiş. Doğrusu nereden baksanız oldukça başarı göstermiş, eğitici ve en önemlisi de öğretici bir kurs diyebiliriz. Sadık Turan, kanalında daha birçok kodlama dili ve Visual Studio dersleri veriyor. Videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Yazılımcı Bizim Hoca, Visual Studio 2019 Yenilikler ve İlk Projeler:

Yazılımcı Bizim Hoca YouTube kanalında gösterilen bu beş videoluk eğitim serisinde, neredeyse tamamen Microsoft Visual Studio 2019 ve yenilikleri anlatılıyor. Suni zekâ geliştirmelerinden, yazılım geliştirmelerine kadar birçok mevzuda yeni bilgilere bu video serisiyle ulaşabilirsiniz. Eğitimde Visual Studio 2019 indirme ve kurulum işlemleri de anlatılıyor.

Bu eğitim seti daha ilkin Visual Studio 2019 sürümü öncesini kullanan kişiler için uygun. Yeni Visual Studio sürümüne geçmek isteyenler ne olursa olsun başlamadan ilkin bu dersleri alsalar iyi olabilir. Yeni gelen ve değişen tüm özelliklerin anlatıldığı bu eğitim serisine buradan ulaşabilirsiniz. 

Orçun Madran, Microsoft Visual Studio 2010 Temel Eğitimi:

YouTube’da 55 ders olarak yer edinen bu eğitim setindeki kurslar Microsoft Visual Studio 2010 üstünden konu alıyor. Eski olması sizi yanıltmasın, ifade seçimi ve anlattığı mevzular ile C# ve Visual Studio hakkında fazlaca sağlam bilgiler alabilirsiniz. Eğitim videoları içinde ASP.net ile web geliştirme, veritabanı emekleri ve daha birçok mevzu anlatılıyor. Uygulamalı projelerle kolay öğrenme de sağlanıyor.

Eski bir eğitim serisi olduğundan Visual Studio’nun yeni versiyonlarını çoktan kullanmaya başlamışlar için uygun olmayan bir eğitim. Sadece ilk kere başlıyorsanız ve program hakkında detaylı bir bilginiz yoksa, temel detayları ve proje geliştirme mantığını idrak etmek için ne olursa olsun bir göz atmalısınız. Orçun Madran tarafınca verilen bu eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

Yazılım öğrenmek isteyenler, kendi programlarını ve projelerini geliştirmek isteyenlerin ne olursa olsun göz atması ihtiyaç duyulan, parasız Visual Studio dersleri bu şekilde. Yazılımda en mühim şeylerden biri de asla yaşlarının olmaması. Ne kadar erken başlarsanız o denli iyi fakat hiçbir süre da geç kalmıyorsunuz. Yazılıma merak duyuyorsanız bir an ilkin başlamanızı tavsiye ederiz.

“Ücretsiz Microsoft Visual Studio Eğitimleri – 2020” üzerine bir yorum

Yorum yapın