Turkcell Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Türkiye’nin kontakt sektörünün önde gelen şirketlerinden önde gelen Turkcell, fazlaca sayıda personel istihdam etmektedir. Değişik pozisyonlarda çalışan bu personel kurumsal şirket bünyesinde, sahada yada alan kişi hizmetleri merkezlerinde yer verilmiştir. İş yerine nazaran Turkcell emek verme koşulları değişiyor. Bu yazıda Turkcell çalışanları, maaşları ve daha fazlası hakkında data bulabilirsiniz. Şimdi sözü fazla uzatmadan firmanın emek verme koşullarının detaylarına geçmek istiyoruz.

Turkcell çalışma koşulları

Turkcell emek verme koşulları

Turkcell Emek harcama Koşulları

Turkcell bünyesinde çalışmak öteki birçok şirketten daha çok avantaj sağlıyor. Alanında önder firmalardan önde gelen şirket, değişik pozisyonlarda iş vermektedir. Bu pozisyonlara nazaran Turkcell emek verme koşulları değişiyor. Genel olarak şirkette çalışabilmek için aşağıdaki şartlara uyulması gerekmektedir.

Turkcell satış noktalarında emek verme saatleri 8 saattir. Sekiz saatlik emek verme süresi içinde yarım saatlik öğle yemeği molası verilir. Öğle yemeği molası bir tek bir kez verilir. Alan kişi yoğunluğuna ve iş zorluğuna nazaran mağaza müdürü nezaretinde ek molalar verilebilir. İzin günleri mağazanın açık olduğu günlere nazaran değişmektedir. Turkcell satış merkezlerinde vardiyalı emek verme sistemi bulunmaktadır. Sabah vardiyasındaki personel açılışı yapar ve akşam vardiyası kapanır. Personelin emek verme hayatında 1 yılı doldurduktan sonrasında senelik 14+2 gün izin hakkı bulunmaktadır. Çalışan bu izni herhangi bir zamanda, bir defada yada birkaç kez kullanabilir. Turkcell şirketi, çalışanlarının kendilerini geliştirmeleri ve işlerini verimli bir halde yapmaları için tertipli olarak eğitimler vermektedir. Çalışanlar belirli zamanlarda pozisyonları ile ilgili eğitimlere katılmak zorundadır. Satış işi icra eden Turkcell çalışanları maaşlarına ek olarak ikramiye de alıyor. Aynı şekilde tatillerde de emek verme ve fazla mesai saatleri otomatikman maaşa yansıtılır.

pozisyonlara nazaran Turkcell emek verme koşulları İş başvurusu yada işe başlama aşamasında detaylı olarak konuşulur.

Turkcell Çalışan Yorumları

Hizmet yada ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun bir şirkette çalışabilmek için çalışanların deneyimlerini incelemek gerekir. Genel olarak Turkcell çalışan yorumları pozitif eleştirilerden oluşmaktadır.

Turkcell çalışanlarının %60’ı emek verme ortamından memnun. Rahat ve rahat bir ortamda kaliteli işler yaptıkları için işlerini sevmiş olarak yaparlar. Çalışanların bir çok, iş deneyimlerinin kendilerini geliştirmelerinde mühim bir rol oynadığını belirtmektedir. Hem iş alanında hem de kişisel gelişimlerini destekleyen eğitimlerden memnun kalmaktadırlar. Kariyer odaklı çalışanlar, pozisyonlarından yükselme fırsatı buldukları için pozitif değerlendirmelerde bulunurlar. Genel olarak, eski çalışanların bir çok iş ortamındaki arkadaşlıklardan ve yöneticilerden memnundur. Sadece bu durum şubelere nazaran değişim göstermektedir. Turkcell çalışanları, şirketlerinin kendilerine sunmuş olduğu hakları pozitif değerlendiriyor.

Firmanın çalışan yorumlarına özetlemek gerekirse göz attıktan sonrasında şimdi bir öteki mühim mevzuya geçmek istiyoruz.

Turcell Personel Maaşları

Turkcell, değişik pozisyonlarda fazlaca sayıda personel istihdam etmektedir. Bu personelin maaşları, vazife yaptıkları pozisyona ve yıllara nazaran farklılık göstermektedir. cari yıl 2022 Turkcell personel maaşları aşağıdaki gibidir.

Turkcell kurumsal satış elemanı maaşı: 5.500- 6.750 TLTurkcell saha satış elemanı maaşı: 5.500- 6.750 TLTurkcell davet merkezi çalışanı maaşı: 5.500- 6.750 TLTurkcell yönetici pozisyonu maaşı: 7.000-9.000 TLTurkcell mühendis maaşı: 8.500-12.500 TL

Yukarıda verilen maaşlar tam zamanlı çalışanların net maaşlarıdır. Satış elemanı olan çalışanlar, net maaşlarına ek olarak satışlarından ikramiye alırlar. Bunun haricinde fazla mesai icra eden tüm personele fazla mesai yaptıkları saat kadar ek ödeme yapılır.

Turkcell emek verme koşulları Uygun olup işe başlayanlar ilkin o tarihteki mevcut asgari ücret olarak belirlenir. Deneyim kazandıkça maaşlar artıyor. Şu demek oluyor ki aynı pozisyondaki eski ve yeni çalışanlar aynı tutarı almıyor.

Turkcell İş Müracaat Koşulları

Şirkete ilişik herhangi bir pozisyonda çalışabilmek için bazı şartlara uymak gerekir. Turkcell iş müracaat şartları pozisyona göre farklılık gösterir. Sadece, başvurulacak pozisyon ne olursa olsun bazı koşullar geçerlidir. Her bir pozisyon için geçerli olan genel şartlar aşağıdaki gibidir…

18 yaşından büyük olmak. Lise, önlisans yada lisans mezunu olmak. İnsan ilişkileri ve kontakt becerileri yüksek. Erkekler için askerlik hizmetini tamamlamış olmak gerekmektedir. Tablet, bilgisayar şeklinde teknolojik cihazların iyi mi kullanılacağını bilmek önemlidir. Bazı pozisyonlar için iş tecrübesi aranmaktadır. Bazı pozisyonlar için bir sertifika yada mezuniyet belgesi gereklidir.

Müracaat yapacağınız pozisyon için lüzumlu şartları firmanın web sitesinden yada bizzat Turkcell şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Turkcell İş Başvurusu

Kendinizi Turkcell’de yer almak için kafi buluyorsanız başvurabilirsiniz. Firmaya yapacağınız ilk başvurunun değerlendirilmesinden sonrasında mülakat ile işe alım yapılır. Turkcell iş başvurusu Firmanın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Resmi internet sayfasına giriş yaptıktan sonrasında ana sayfanın alt kısmında yer edinen ‘İnsan Kaynakları’ kısmına tıklayınız. Bir sonraki ekranda ‘Kariyer Olanakları’ alanına girerek firmanın iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Bu bölümde filtreleme ve arama kriterleri girerek bölgenizdeki açık iş ilanlarını görebilirsiniz.

Turkcell’de iş bulmak için iş arama sitelerinden de destek alabilirsiniz. Ek olarak açık Turkcell iş ilanlarını bulabilir ve bazı iş arama sitelerine başvurabilirsiniz.

İş ilanlarına başvururken seçtiğiniz pozisyonla ilgili almış olduğunuz eğitim ve deneyimi ne olursa olsun emareniz. Yaşadığınız bölgeyi ve kontakt bilgilerinizi eksiksiz doldurmayı unutmayınız. Turkcell emek verme koşulları Uygun çalışanı belirler ve gerektiğinde iletişime geçerek personel alımını gerçekleştirir.

Okumak: Cep Telefonu Açma

Turkcell Genel Müdürlük İletişim

Firmanın merkez ofisi İstanbul’da bulunmaktadır. Türkiye’nin tüm bölgelerinde fazlaca sayıda şubesi bulunan şirket, çoğunlukla alan kişi hizmetleri vesilesiyle destek sağlıyor. Turkcell merkez kontakt 0 212 313 10 00. Adres Turkcell Küçükyalı Plaza, Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok – Maltepe / İSTANBUL.

Turkcell hizmetleri ile ilgili tavsiye, yakınma ve destek almak için alan kişi hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun için 532 yada 532 532 00 00 numarası vardır.

Turkcell’de Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

Firmanın emek verme prensipleri, çalışanlarına verdikleri maaş tutarları ve emek verme saatleri şeklinde genel bilgiler ve peşinden önerilerle yazımızı bitirmek istiyoruz. Turkcell’de çalışmak isteyenlere tavsiyeler Bu alanda ilk kez çalışacaklar için rehber durumunda sayılabilir.

Turkcell kurumsal ve büyük bir şirkettir. Bundan dolayı emek verme pozisyonları da oldukça geniştir. Şirkette çalışmaya başladığınızda, kendi pozisyonunuzun yanı sıra yapabileceğiniz öteki pozisyonlarda da edinim kazanabilirsiniz. Böylece personel sıkıntısı olduğunda o pozisyona geçebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Kariyer, birçok fırsatı olan bir alandır. İşinizi iyi yaptığınızda ve firmanın gelişimine ve alan kişi kazanmasına katkıda bulunduğunuzda, pozisyonunuzda yükselme şansınız artar. Turkcell, personeline çalışmış oldukları pozisyonlar hakkında parasız eğitim veriyor. Bu eğitimlerde başarıya ulaşmış olup hem kişisel hem de kariyer olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Deneyim kazandıkça ve satış yaptıkça maaşınız artar. Uzun vadeli ve istekli bir emek verme ile gelirinizi artırma fırsatınız var. Turkcell’deki konumunuz ne olursa olsun, insanlarla iletişiminiz yüksek olmalıdır. Sonuçta kontakt sektöründe bir şirket olduğundan çalışanlarının kontakt becerilerinin yüksek olması önemlidir.

Turkcell emek verme koşulları ve özetlemek gerekirse iş hakkında konuşuldu. Siz de bu şirkette eğitim ve tecrübenize uygun pozisyonlarda çalışmak istiyorsanız yukarıdaki müracaat seçeneklerinden biri ile müracaat yapabilirsiniz.

Yorum yapın