Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Şimdiye kadar blog siteleri hakkında birçok yazı yazdık. Iyi Türk blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor? Kaç tıklama ve ziyaretçi? Yazımızda birçok kaynaktan detaylı araştırma yaptık ve sizler için Türkiye’de en fazlaca kazandıran blog sitelerini listeledik.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Bu yazımızda yaptığımız araştırma ile hepimizin bilmiş olduğu blog sitelerinin ziyaretçi sayısını ve aylık tahmini Google kazançlarını hesapladık. Normal olarak bu kazançlara sitelerin bireysel reklamları dahil değildir. Yalnızca Google Adsense ortaklığı kanalıyla elde ettikleri tahmini kazançları görebiliriz. Tanınmış Türk blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor? Merak ediyorsanız yazılar halinde yazmaya devam edelim.

Not: Sıralama, sitelerin içeriğine ve senelik SEO çalışmalarına bakılırsa değişim izah edebilir. Daha detaylı bakmanız için yazının sonuna bir kaynak bıraktık.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Aşağıda listelenen sitelerin verileri ve sıralaması Alexa devralınan. Bu sitelerin bir çok gösterim hayatına basit bloggerlar olarak adım atmıştır. Zaman içinde ziyaretçi sayısının artmasıyla bir şirket haline geldi. Normal olarak sizler için en fazlaca kazandıran blog sitelerinin bir listesini hazırladık. Düzgüsel blog sitelerinin ne kadar kazandığını merak ediyorsanız yazının sonunda vereceğimiz linkten tek tek inceleyebilirsiniz.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor? Blogcuların ne kadar kazandıklarından fazlaca iyi mi kazandıklarını kendimize sormalıyız. En fazlaca kazanan bloggerlar listesindekilerin ortak özellikleri var. Bu ortak özellikleri maddeler halinde sıralayalım:

Tertipli içerik girmek, Kaliteli okunacak içerik yayınlamak, Düzmece ve mükerrer içerikten kaçınmak, Blogger mesleğine profesyonelce yaklaşmak, Kendini devamlı güncellemek, Eğitime ehemmiyet vermek, Google ile uyumlu çalışmak, SEO çalışmalarına ehemmiyet vermek, Toplumsal medyayı etkin kullanmak

En fazlaca kazanan blogcular, yukarıda belirtilen öğeleri tam olarak uygular. Doğal buna sabır ve disiplini de ekleyebiliriz. Blog siteleri ile ilk yıl kar elde edemezsiniz. Bundan dolayı sabırlı olmak ve tertipli olarak içerik girmek burada devreye giriyor. İlk yıldan sonrasında lüzumlu etkileşimi kurduğunuzda, en fazlaca kazanan bloggerlardan biri olma olasılığınız daha yüksek. Şimdi bakalım Türk blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor:

10- Teknoseyir.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 820.429

Aylık Adsense geliri: 5042 $

Sıralama: 643

9- Webtekno.com

Aylık ziyaretçi: 5.254.666

Aylık Adsense geliri: 32 bin 289 dolar

Sıralama:104

8- Bilgiustam.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 3.562.711

Aylık Adsense geliri: 21 bin 893 dolar

Sıralama:163

7- Webrazzi.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 1.752.303

Aylık Adsense geliri: 10 bin 763 $

Sıralama:319

6- Ofpof.com

Aylık ziyaretçi: 5.861.933

Aylık Adsense geliri: 36 bin 22 dolar

Sıralama: 75

5- shiftdelete.net

Aylık ziyaretçi sayısı: 8.575.666

Aylık Adsense geliri: $60,505

Sıralama: 51

4- Yiyecek.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 918.777

Adsense aylık geliri: 5 bin 646 $

Sıralama: 560

3- Donanimhaber.com

Aylık ziyaretçi: 20.857,698

Aylık Adsense geliri: 128.167 $

Sıralama: 28

2- kizlarsoriyor.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 22.637.785

Aylık Adsense geliri: 139 bin 103 $

Sıralama: 26

1- Onedio.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 108.151.909

Aylık Adsense geliri: 664 bin 592 dolar

Sıralama: 4

En Oldukça Kazanan BlogcularEn çok kazanan blogcular

En fazlaca kazanan blogcular

Yukarıda en fazlaca kazanan bloggerların listesini sizler için yayınladık. Sadece bu listenin devamlı değiştiğini belirtmek gerekir. Bunun sebebi, web trendlerinin devamlı değişmesidir. Bazı siteler ilk çıktıklarında bağımlılık düzeyinde kullanıcıları cezbederken, ondan sonra rakipler vardığında bu kullananların sayısı azalmaktadır. Bunun en büyük örneği Onedio sitesidir. İçerik paylaşımı açısından blog alanında devrim yarattı. Doğal ki, o zamandan beri rakiplerin sayısı arttı. Bu, kullanıcı sayısını otomatikman azaltır. En fazlaca kazanan blogger listesinin kazanç tahminlerini Wanaliz adlı sitede meydana getirilen hesaplamalardan elde ettik. Merak ettiğiniz sitelerin kazançlarını Wanaliz üstünden denetim edebilirsiniz.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor? ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Beğendiyseniz paylaşarak ve yorum yaparak destek olabilirsiniz.

Yorum yapın