Toptan Mallar ve Toptan Ticaret!

Toptan alım satım işi birçoğumuzun aşina olduğu bir sektör. Kelime anlamı ile beraber anlayacağımız şekilde bir ürünü toptan kısaca fazla alarak uygun fiyatlı alımla beraber ucuza almak. Bu kanal yardımıyla toptan aldığımız ürünleri kârlı bir halde satabilir ve para kazanabilirsiniz. Burada sektörün en mühim tecrübesi ortaya çıkıyor ” Bir ürünü satarken değil , alırken kazanacaksın.” . Bu kuram ile ucuza aldığımız ürünleri doğru fiyat politikası ile sağlam pazarlarda satarak para kazanabiliriz.

 

Peki bu toptan mallara iyi mi ulaşacağız diye  soracaktır olursanız bu mevzuda yalnız toplumsal mecralar bile fazlası ile kafi. Heralde malesef bu mecralarda dolandırıcılar da fazlaca olduğundan yalnız bu ortamları bilgiye ulaşmak için kullanmalıyız. Sonrasında kendimiz giderek görerek alışveriş yapmalıyız.

Toptan gruplarda iyi mi alım yapmalıyız ? Dostlar ilk olarak alacağınız ürünün piyasadaki fiyat rekoltesini iyi bilmeni gerekiyor. Bu mevzuda araştırma yaparak ayağınızı sağlam basabilirsiniz. Bir ürünün fiyatını pahalı olarak alırsanız ürünler elinizde patlayabilir. Bu mevzu da iyi bir araştırma ile fiyat politikanızı belirleyin ve doğru fiyatı bularak sizlerde para kazanabilirsiniz. Sonuçta vaka ergonomik olarak bir ürünün alıyorsunuz üzerine kâr koyarak satıyorsunuz. Aslına bakarsak burada ki ince çizgi son alıcının kısaca perakendecinin bu ürüne ulaşamaması kısaca kanalının olmaması yada bu üründen tane alacak olması.  Bu açıktan faydalanarak işimizden para kazanabiliriz.

Bu mevzuda toptan ürünler satan dostlar ile beraber oluşturulan gruplar var eğer sizler de katılmak isterseniz yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın