Toptan Mallar ve Toptan Ticaret!

Toptan alım satım işi birçoğumuzun aşina olduğu bir sektör. Kelime anlamı ile birlikte anlayacağımız şekilde bir ürünü toptan yani fazla alarak uygun fiyatlı alımla birlikte ucuza almak. Bu kanal sayesinde toptan aldığımız ürünleri kârlı bir şekilde satabilir ve para kazanabilirsiniz. Burada sektörün en önemli tecrübesi ortaya çıkıyor ” Bir ürünü satarken değil , alırken kazanacaksın.” . Bu teori ile ucuza aldığımız ürünleri doğru fiyat politikası ile sağlam pazarlarda satarak para kazanabiliriz.

 

Peki bu toptan mallara nasıl ulaşacağız diye  soracak olursanız bu konuda sadece sosyal mecralar bile fazlası ile yeterli. Tabiki malesef bu mecralarda dolandırıcılar da çok olduğu için sadece bu ortamları bilgiye ulaşmak için kullanmalıyız. Sonrasında kendimiz giderek görerek alışveriş yapmalıyız.

Toptan gruplarda nasıl alım yapmalıyız ? Arkadaşlar öncelikle alacağınız ürünün piyasadaki fiyat rekoltesini iyi bilmeni gerekiyor. Bu konuda araştırma yaparak ayağınızı sağlam basabilirsiniz. Bir ürünün fiyatını pahalı olarak alırsanız ürünler elinizde patlayabilir. Bu konu da iyi bir araştırma ile fiyat politikanızı belirleyin ve doğru fiyatı bularak sizlerde para kazanabilirsiniz. Sonuçta olay pratik olarak bir ürünün alıyorsunuz üstüne kâr koyarak satıyorsunuz. Aslında burada ki ince çizgi son alıcının yani perakendecinin bu ürüne ulaşamaması yani kanalının olmaması veya bu üründen adet alacak olması.  Bu açıktan faydalanarak işimizden para kazanabiliriz.

Bu konuda toptan ürünler satan arkadaşlar ile birlikte oluşturulan gruplar var eğer sizler de katılmak isterseniz yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın