Temizlik Yaparak Para Kazanmak

Temizlik Yaparak Para Kazanmak özellikle kadınlar tarafından yıllardır yapılan ve ciddi kazanç sağlanan iş kolları arasında yer almaktadır. Günümüzde profesyonel bir meslek haline gelen temizlik yaparak para kazanmak maddi getirisi fazla olan ve beden işçiliğine dayanan bir iştir. Genel olarak günlük olarak ödeme alınıyor olması ise herhangi bir sermaye ihtiyacı olmadan anlık para ihtiyaçlarınızın karşılanması için tercih edilen işler arasında yer almaktadır.

Geçmişten günümüze kadar daha çok kadınlar tarafından tercih edilen iş günümüzde erkekler tarafından da tercih edilmeye başlanmıştır. Profesyonelleşmeye başlanması ise şirketlerin kurularak insanların bu alanda istihdam edilme oranlarının artması dönemine denk gelmektedir. Genellikle evlerde artık kadın ve erkeklerin her ikisinin de çalışıyor olması nedeniyle temizliğe zaman ayırmakta zorlanmakta ve günlük temizlik ihtiyacı buna bağlı olarak her geçen gün artmaktadır. Sektörü sadece ev temizliği olarak düşünmek aslında pek doğru değildir. İş yeri, şirket, apartman, inşaat temizliği dahi yapılabilmektedir.

Ev Temizliğinden Para Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ev temizliği veya farklı alanların temizliğinin yapılması bazen iş güvenliği açısından risk oluşturabiliyor. Bu gibi olumsuz durumlar yaşandığında mağdur olmamak adına iş güvenliği kurallarına riayet edilmesi çok önemlidir. Ayrıca günlük temizlik yapıyor olsanız dahi SGK tarafından geliştirilen bir formülle gittiğiniz ev için sigortanızın yapılmasını ve sigorta priminizin ödenmesini talep etmeniz gerekmektedir.
  • Kişisel çalışmayı tercih ettiğinizde gideceğiniz her kişi için SGK talep etmek ve talebinizin karşılanmasını beklemek biraz yorucu olabilir. Her ne kadar kendi işinizi bulduğunuzda elde edeceğiniz kazanca nazaran düşük tutarlar kazanacak olsanız da temizlik şirketleri ile çalışarak bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Bu sayede SGK ödemeleriniz düzenli olarak yapılacaktır. Elbette prim ödemelerinin düzenli yapılıp yapılmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.
  • Günlük Ev Temizleme Ücretleri hakkında piyasa araştırması yaparak piyasanın altında fiyat vermenizi ve buna bağlı olarak az kazanmanızı engelleyebilirsiniz.
  • Çalışacağınız yere zamanında ulaşmanız, yemek ve dinlenme sürelerini minimum seviyelerde tutmaya özen göstermeniz artı puan almanız ve sonradan tercih edilebilir olmanız açısından önemlidir.
  • Temizlik esnasında hızlı ve titiz davranmanız temizliğe gittiğiniz alan sahibi tarafından sevilmenizi sağlayacaktır.
  • Her ne kadar yorucu bir iş olsa da öğrenciler tarafından tercih edildiğinde eğitimlerine ciddi anlamda katkı sağlayacak paralar kazanacaklardır.

Temizlik İşinden Ne Kadar Para Kazanırım?

Temizlikten Para Kazanmak isteyen herkesin aklına ilk gelen soru ne kadar kazanç elde edilebileceği olacaktır. Elbette temizlik şirketleri ile çalışarak kazanabileceğiniz gelir ile kendiniz müşteri bularak elde edebileceğiniz gelir farklılıklar gösterecektir. Temizlik şirketleri tarafından elemanlarına genellikle aylık olarak asgari ücret veya bir miktar üzerinde ödemeler yapılmaktadır. Bireysel çalışmayı tercih ettiğiniz zaman ise ortalama 150 TL günlük ücret kazanabilirsiniz. Bu alt limittir. Bu da ortalama 5000 TL civarında bir gelir elde edebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Bireysel çalışmalarda büyük müşteri kitleniz yoksa bile işinizi temiz, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapıyor olmanız durumunda çok kısa süre içerisinde insanlara randevu verir duruma gelebileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü sektör yüksek kazanç fırsatları sunuyor olsa da işini hakkını vererek yapan kişi sayısı bir hayli zordur. Ev sahipleri işini hakkını vererek yapan kişilere bir defa denk geldiklerinde ise talep edilen ücreti ve hatta daha fazlasını ödemeye dahi razı olmaktadır. İşinizden memnun olan herkes sizi komşularına, akrabalarına elbette önereceklerdir. Bu da gün geçtikçe iş seçen bir temizlikçi dahi olmanızı sağlayacaktır. Çok yorulduğunuz yerlere temizlik için gitmeyi tercih etmemek elbette sizin hakkınızdır.

“Temizlik Yaparak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın