Temizlik Yaparak Para Kazanmak

Temizlik Yaparak Para Kazanmak bilhassa bayanlar tarafınca senelerdir meydana getirilen ve ciddi kazanç sağlanan iş kolları içinde yer verilmiştir. Günümüzde ustalaşmış bir meslek haline gelen temizlik yaparak para kazanmak maddi getirisi fazla olan ve gövde işçiliğine dayanan bir iştir. Genel olarak günlük olarak ödeme alınıyor olması ise herhangi bir ana para ihtiyacı olmadan anlık para ihtiyacınız olan şeylerin karşılanması için tercih edilen işler içinde yer verilmiştir.

Geçmişten günümüze kadar daha fazlaca bayanlar tarafınca tercih edilen iş günümüzde erkekler tarafınca da tercih edilmeye başlanmıştır. Profesyonelleşmeye başlanması ise şirketlerin kurularak insanların bu alanda istihdam edilme oranlarının artması dönemine denk gelmektedir. Çoğu zaman evlerde artık hanım ve adamların her ikisinin de çalışıyor olması sebebiyle temizliğe vakit ayırmakta zorlanmakta ve günlük temizlik ihtiyacı buna bağlı olarak her geçen gün artmaktadır. Sektörü yalnız ev temizliği olarak düşünmek aslına bakarsak pek doğru değildir. İş yeri, şirket, apartman, inşaat temizliği dahi yapılabilmektedir.

Ev Temizliğinden Para Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ev temizliği yada değişik alanların temizliğinin yapılması kimi zaman iş güvenliği açısından risk oluşturabiliyor. Bu benzer biçimde negatif durumlar yaşandığında mağdur olmamak adına iş güvenliği kurallarına riayet edilmesi fazlaca önemlidir. Ek olarak günlük temizlik yapıyor olsanız dahi SGK tarafınca geliştirilen bir formülle gittiğiniz ev için sigortanızın yapılmasını ve sigorta priminizin ödenmesini talep etmeniz gerekmektedir.
  • Kişisel emek vermeyi tercih ettiğinizde gideceğiniz her şahıs için SGK talep etmek ve talebinizin karşılanmasını beklemek birazcık yorucu olabilir. Her ne kadar kendi işinizi bulduğunuzda elde edeceğiniz kazanca nazaran düşük tutarlar kazanacak olsanız da temizlik şirketleri ile emek harcayarak bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Bu sayede SGK ödemeleriniz tertipli olarak yapılacaktır. Normal olarak prim ödemelerinin tertipli yapılıp yapılmadığını ne olursa olsun denetim etmelisiniz.
  • Günlük Ev Temizleme Ücretleri hakkında piyasa araştırması yaparak piyasanın altında fiyat vermenizi ve buna bağlı olarak azca kazanmanızı engelleyebilirsiniz.
  • Çalışacağınız yere zamanında ulaşmanız, yiyecek ve dinlenme sürelerini minimum seviyelerde tutmaya itina göstermeniz artı puan almanız ve sonradan tercih edilebilir olmanız açısından önemlidir.
  • Temizlik esnasında süratli ve titiz davranmanız temizliğe gittiğiniz alan sahibi tarafınca sevilmenizi elde edecektir.
  • Her ne kadar yorucu bir iş olsa da öğrenciler tarafınca tercih edildiğinde eğitimlerine ciddi anlamda katkı sağlayacak paralar kazanacaklardır.

Temizlik İşinden Ne Kadar Para Kazanırım?

Temizlikten Para Kazanmak isteyen her insanın aklına ilk gelen sual ne kadar kazanç elde edilebileceği olacaktır. Normal olarak temizlik şirketleri ile emek harcayarak kazanabileceğiniz gelir ile kendiniz alan kişi bularak elde edebileceğiniz gelir farklılıklar gösterecektir. Temizlik şirketleri tarafınca elemanlarına çoğu zaman aylık olarak asgari ücret yada bir miktar üstünde ödemeler yapılmaktadır. Bireysel emek vermeyi tercih ettiğiniz vakit ise averaj 150 TL günlük ücret kazanabilirsiniz. Bu alt limittir. Bu da averaj 5000 TL civarında bir gelir elde edebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Bireysel çalışmalarda büyük alan kişi kitleniz yoksa bile işinizi temiz, süratli ve güvenilir bir halde yapıyor olmanız durumunda fazlaca kısa süre içinde insanlara buluşma verir duruma gelebileceğinizi söyleyebiliriz. Bundan dolayı sektör yüksek kazanç fırsatları sunuyor olsa da işini hakkını vererek meydana getiren şahıs sayısı bir fazlaca zor olsa gerek. Ev sahipleri işini hakkını vererek meydana getiren kişilere bir kere denk geldiklerinde ise talep edilen tutarı ve hatta daha fazlasını ödemeye dahi razı olmaktadır. İşinizden memnun olan hepimiz sizi komşularına, akrabalarına normal olarak önereceklerdir. Bu da her geçen gün iş seçen bir temizlikçi dahi olmanızı elde edecektir. Oldukça yorulduğunuz bölgelere temizlik için gitmeyi tercih etmemek normal olarak sizin hakkınızdır.

“Temizlik Yaparak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın