Temizlik Şirketi Kurmak!

Merhaba dostlar bu yazımızda sizlere fazla maliyet gerektirmeyen fakat yazın ve baharın olmazsa olmaz meslekleğinden bahsedeceğim.

Bililyoruz ki camiler,inşaat sonrası temizlik , villa temizliği ve ev ofis temizliği kimi zaman can sıkar ve destek almak isteriz. Bu durumda ilk yapacağımız şey web olacaktır. Bunu ilk etapta niçin söylüyoruz bu yazımızda da googleden faydalanacağız.Şimdi aslına bakarsak bu işi oluşturmak o denli da kolay olsa gerek kolay usül bir müracaat ile maliye kaydımızı yaptırabiliriz ve home ofis olarak çalışabilirz. Yeterki tanıdığımız 3 – 4  hanım olsun temizlik yapmayı ve bu işi meydana getiren.Mantığa gelirsek eğer diyelim ki bir ofis temizliği var ne kadar mutabık kaldık 300 lira işimizi yapıyoruz. 70 tl yi çalıştırdığımız hanıma 50 tl malzemeye 180 tl de kasamıza mantığını kullanıyoruz. Doğal olarak ki her iş şeklinde bu işin de bir tarifesi var. Bu tarifeyi birka. firmayı arayarak ve mesela 2 kattan oluşan ev ne kadara temizlersiniz şeklinde sorularla öğrenebilirsiniz. Sonuçta her bölgenin kendine ilişkin tarife ve tutarları var.Bunlar farazi bizim mantık oluşturmak için kullandığımız bir oran.

Reklam Mühim!

Yazın rağbet göreceğinize güvenli olabilirsiniz. İnternet üstünden reklamlar vererek bilhassa de bölgesel reklamlar bu mevzuda destek olabilir mesela tüm türkiye değil de nerede yaşıyoruz örnek olarak ankara da yaşıyoruz ve işimizi burada yapacağız ona nazaran google ye ankara da meydana getirilen temizlik şirketleri aramasında öne çıkalım diye bir uygulama yapabilirsiniz. Bu da faydamıza olur ihmal etmeyin.

Alanınızı Seçin Daha isabetli çalışırsınız.

Ev temizliği: Ev temizliği meydana getiren işletmelerdir. Genel anlamda bu temizlik, müşteriler işteyken yapılır. Itimat en mühim faktördür. Müşterileriniz işteyken eşylarının güvende bulunduğunu bilmek isterler. Bu temizlik metodunda temizlik malzemeleri genel anlamda müşterileriniz tarafınca tedarik edilir.

Ticari alan temizliği: Ticari alan temizliği yapmak için bir takıma ihtiyacınız vardır. Bu alanlar büyük ofisler olabilir. Sizin rolünüz bölgeleri temizlemekten ziyade yönetim şeklinde olmalıdır.

Hususi temizlik: Bu alan, gökdelen camı temizliğinden inşaatı yeni bitmiş binalara kadar uzanan oldukca geniş bir alanı kapsar.

Cami Temizliği,inşaat sonrası temizlik şeklinde arttırılabilir.

 

Bu mevzuda ilk olarak güzel ve akılda kalıcı temizklik çağrıştıran bir isim bulmalısınız. Internet sayfası bu mevzuda mühim ve her ne kadar ufak olsanız bile profesyonelliği elden bırakmayın.İşinizi temiz yapın ki müşteriniz sizi yeniden arasın. Kendinize formlar oluşturun alan kişi ile göürüşüp anlaşınca imzalatın. İş başı yarısını iş bitimi ücretin geri kalanını almaya çalışın. Yüksek mertebeli insanların yaşadıkları kasteddiğim lüks bölgelerde reklamlarınızı asın. Duvarlara direkler göz aşinalığı yapsın şirket isminiz. Bildiğiniz gibi ki en süratli reklam biçimi dedikodudur.

Kurumsal olmaya çalışalım ne şekilde mi ?

Tişört bastırın logonuz bulunan çalışanlarınız giysin.

Şapka yaptırın gene logonuz bulunan.

Aracınızı giydirme yapın reklam kadar iyi bir tecim yoktur ihmal etmeyin.

Çalıştığınız matbuu ve evraklarda isminiz olsun

Kartvizit ve magnet şeklinde reklam materyallerini kullanın. Gerekirse dağıttırın kapı kapı magnetleri.

Ham maddenizi toptan bir halde alabilirsiniz yalnız bu tarz şeyleri marketten almak yerine kimyacılardan ve bu nevide araç-gereç satanlar vardır. 5 kilo lık boyutlarda alabilirsiniz daha ucuza gelir. sonuçta bir sürü bez alacaksınız vileda vs. işin detaylı araştırmasını yaparak yola çıkmayı ihmal etmeyin. Mesela temizlik için neler lüzumlu araç-gereç sıralaması çıkarın.

-yüzey temizleyici

-çamaşır suyu

-vileda ve kova

-paspas

-bezler

-eldivenler

-kürek ve kazıma için aletler

-süpürge

-çöp poşeti

-el otomobili yada taşımak için daha rahat birşey

-güzel kokular olabilir

Bu şeklinde sıralama çıkarın ve kendinize yol haritası çıkarmış olmuş olursunuz. Bu sayede gittiğiniz yolda birazcık daha sağlam yürürsünüz.

 

 

 

 

 

“Temizlik Şirketi Kurmak!” üzerine bir yorum

Yorum yapın