Temizlik Şirketi Kurmak!

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere fazla maliyet gerektirmeyen ama yazın ve baharın vazgeçilmez meslekleğinden bahsedeceğim.

Bililyoruz ki camiler,inşaat sonrası temizlik , villa temizliği ve ev ofis temizliği bazen can sıkar ve yardımcı almak isteriz. Bu durumda ilk yapacağımız şey internet olacaktır. Bunu ilk etapta neden söylüyoruz bu yazımızda da googleden faydalanacağız.Şimdi aslında bu işi kurmak o kadar da zor değil basit usül bir başvuru ile maliye kaydımızı yaptırabiliriz ve home ofis olarak çalışabilirz. Yeterki tanıdığımız 3 – 4  kadın olsun temizlik yapmayı ve bu işi yapan.Mantığa gelirsek eğer diyelim ki bir ofis temizliği var ne kadar anlaştık 300 lira işimizi yapıyoruz. 70 tl yi çalıştırdığımız kadına 50 tl malzemeye 180 tl de kasamıza mantığını kullanıyoruz. Tabi ki her iş gibi bu işin de bir tarifesi var. Bu tarifeyi birka. firmayı arayarak ve örneğin 2 katlı ev kaça temizlersiniz gibi sorularla öğrenebilirsiniz. Sonuçta her bölgenin kendine ait tarife ve fiyatları var.Bunlar farazi bizim mantık oluşturmak için kullandığımız bir oran.

Reklam Önemli!

Yazın rağbet göreceğinize emin olabilirsiniz. İnternet üzerinden reklamlar vererek özellikle de bölgesel reklamlar bu konuda yardımcı olabilir örneğin tüm türkiye değil de nerede yaşıyoruz mesela ankara da yaşıyoruz ve işimizi burada yapacağız ona göre google ye ankara da yapılan temizlik şirketleri aramasında öne çıkalım diye bir uygulama yapabilirsiniz. Bu da faydamıza olur unutmayın.

Alanınızı Seçin Daha isabetli çalışırsınız.

Ev temizliği: Ev temizliği yapan işletmelerdir. Genelde bu temizlik, müşteriler işteyken yapılır. Güven en önemli faktördür. Müşterileriniz işteyken eşylarının güvende olduğunu bilmek isterler. Bu temizlik metodunda temizlik malzemeleri genelde müşterileriniz tarafından tedarik edilir.

Ticari alan temizliği: Ticari alan temizliği yapmak için bir takıma ihtiyacınız vardır. Bu alanlar büyük ofisler olabilir. Sizin rolünüz yerleri temizlemekten ziyade yönetim şeklinde olmalıdır.

Özel temizlik: Bu alan, gökdelen camı temizliğinden inşaatı yeni bitmiş binalara kadar uzanan çok geniş bir alanı kapsar.

Cami Temizliği,inşaat sonrası temizlik gibi arttırılabilir.

 

Bu konuda öncelikle güzel ve akılda kalıcı temizklik çağrıştıran bir isim bulmalısınız. Web sitesi bu konuda önemli ve her ne kadar küçük olsanız bile profesyonelliği elden bırakmayın.İşinizi temiz yapın ki müşteriniz sizi tekrar arasın. Kendinize formlar oluşturun müşteri ile göürüşüp anlaşınca imzalatın. İş başı yarısını iş bitimi ücretin geri kalanını almaya çalışın. Yüksek mertebeli insanların yaşadıkları kasteddiğim lüks bölgelerde reklamlarınızı asın. Duvarlara direkler göz aşinalığı yapsın firma isminiz. Biliyorsunuz ki en hızlı reklam biçimi dedikodudur.

Kurumsal olmaya çalışalım nasıl mı ?

Tişört bastırın logonuz bulunan çalışanlarınız giysin.

Şapka yaptırın yine logonuz bulunan.

Aracınızı giydirme yapın reklam kadar iyi bir ticaret yoktur unutmayın.

Çalıştığınız matbuu ve evraklarda isminiz olsun

Kartvizit ve magnet gibi reklam materyallerini kullanın. Gerekirse dağıttırın kapı kapı magnetleri.

Ham maddenizi toptan bir biçimde alabilirsiniz yalnız bunları marketten almak yerine kimyacılardan ve bu nevide malzeme satanlar vardır. 5 kg lık boyutlarda alabilirsiniz daha ucuza gelir. sonuçta bir sürü bez alacaksınız vileda vs. işin detaylı araştırmasını yaparak yola çıkmayı unutmayın. Örneğin temizlik için neler gerekli malzeme listesi çıkarın.

-yüzey temizleyici

-çamaşır suyu

-vileda ve kova

-paspas

-bezler

-eldivenler

-kürek ve kazıma için aletler

-süpürge

-çöp poşeti

-el arabası veya taşımak için daha rahat birşey

-güzel kokular olabilir

Bu gibi liste çıkarın ve kendinize yol haritası çıkarmış olursunuz. Bu sayede gittiğiniz yolda biraz daha sağlam yürürsünüz.

 

 

 

 

 

“Temizlik Şirketi Kurmak!” üzerine bir yorum

Yorum yapın