Tasarımcı Olarak Evden Para Kazanmak

Günlük standart mesai kavramından sıyrılmak ve evden çalışarak para kazanmak istediğiniz zaman internet alt yapısını kullanarak gelir elde edebileceğiniz pek çok alternatif vardır. Kendi çalışma saatlerini kendin ayarlayabilir, bağımsız hareket edebilir ve freelance tasarımcı olarak para kazanabilirsiniz. Tasarımcı Olarak Evden Para Kazanmak başlangıç olacak ve sonrasında dilerse ofis kurarak yola devam edebilir, farklı kişilere istihdam dahi sağlayabilirsin.

Tasarım Yaparak Para Kazanmak istediğiniz zaman çoğu insan için gelir elde edip etmemek noktasında kafalarda soru işareti bırakmaktadır. Fakat kendinizi geliştirmeniz, sabırlı olmanız ve bilinirliğinizi artırmanız sonrasında talep edilen projelere yetişemiyor olmak durumu ile dahi karşılaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Başlangıç için yaratıcı düşünceye sahip olmanız yeterlidir. İnsanların bu sektörde bir noktadan sonra müşteri dahi aramaya ihtiyacı kalmamaktadır. Çünkü artık müşteriler onlara projelerinde çalışmaları için teklif göndermektedirler. Tasarımcıların bir kısmının uçuk rakamları harika yollardan kazandıklarını söyleyebiliriz. Yeteneklerinin farkında olmak ve bu yönde gelişmeye devam etmek konu hakkında atılacak en doğru adım olacaktır. Başarı kıstası para kazanmak ise başarıya ulaşmak çok yakınındadır.

Tasarım Yarışmalarına Katılarak Para Kazanmak

Gelir elde etmek ve bilinirliğini artırmak tasarım yaparak para kazanmak konusunda beraber ilerlenmesi gereken adımlar arasında yer almaktadır. Tasarım yarışmalarına katılmak kategoride farklı tasarımları incelemenize ve farklı tasarımlardan ilham alarak kendinizi geliştirmenize olanak tanır. Dereceye girmeniz ise hem bilinirliğinizi artıracak, hem gelir elde etmenizi sağlayacak hem de en çok istediğimiz şeylerden birisi olan gerçekleşecek ve kendinize güveniniz artacaktır. Uzun yıllardır pek çok kaynak tarafından tasarım yarışmaları düzenlenmektedir. Türkçe sitelerde de tasarım yarışmaları düzenlenmektedir. Fakat genel olarak kur farkının da etkisiyle farklı dillerdeki tasarım yarışmalarını ödül olarak yarışmacıların ilgilerini çok daha fazla çekmektedir diyebiliriz. Tasarım yarışmalarının düzenlendiği platformlarda günlük olarak farklı projelerde kendinizi geliştirme, gelir elde etme fırsatı bulabilirsiniz. Bir noktaya kadar ödül kazanamasanız dahi kendinizi geliştiriyor olsanız da uzun vadede yarışmalarda dereceye girememek sizlerde zaman kaybı yaşatacaktır. Bu aradaki çizgiyi kendinizi geliştirmek adına iyi ayarlamalısınız.

Freelance Grafik Tasarım İşi Avantajları

Web tasarım veya yazılım işleri ile kıyaslandığı zaman projelerin çok kısa sürelerde tamamlanıyor olması en büyük avantajları arasında yer almaktadır. Elbette çok vakit harcamanız gereken grafik tasarım projeleri ile de karşılaşacaksınız. Müşteri işi bitirdiğiniz zaman dahi çeşitli revizeler isteyerek sizi çileden çıkarabilir. Fakat genel olarak bu tarz işlerde de ona göre kazanç sağlayabileceğinizi unutmamalı ve sabırlı olmalısınız.

Kodlama ve web tasarım işleri haftalarca sürmesine rağmen işleyişleri genellikle arka planda ilerlemektedir. Arka planda yani işin mutfağında sürecin karmaşıklığı veya kalitesi ise genellikle son kullanıcı tarafından fark edilmez. Fakat 1 saat harcayarak hazırladığınız bir tasarım özellikle hayal gücünüzün farklılığını ortaya koymanızı sağladıysa ziyaretçiler, kullanıcılar tarafından çok beğenilecektir. Yani işin mutfağında değil direkt olarak övgü alabileceğiniz, insanların tepkilerini gözlemleyebileceğiniz bir alanda çalışacaksınız. Bu da haliyle verilen emeğin para haricinde karşılığının alınmasını ve haliyle insanın tatmin olmasını sağlamaktadır.

Elbette Tasarım Yaparak Para Kazanmak isteyen kişilerin karşılaşacakları kategorinin dezavantajları da bulunmaktadır. Örneğin internet ortamında banner ve logo yapılmasına olanak sağlayan çok sayıda ücretsiz programın olması bir dezavantajdır. İnsanların kısa sürelerde her ne kadar sizin kaliteniz kadar olmasa da kendi tasarımlarını ortaya çıkarabiliyor olması ücret açısından piyasanın değersizleşmesine neden olmaktadır. Programlardan farklı olabilmek için her aldığınız işte sonuca giderken standartların üzerinde ürünler ortaya çıkarmalısınız.

Tasarım işinin bir diğer dezavantajı da işi sizin kadar bilmeyen müşterinin projeyi teslim ettiğinizde dahi çeşitli revizeler isteyebiliyor olmasıdır. Elbette müşterinin revize isteme hakkını kullandırmak, memnun olma oranını artırmak sizlerin sonraki işlerde projeyi almanız için avantaj sağlayacaktır. Fakat emeğinize, ortaya çıkardığınız işe de haksızlık ettirmemelisiniz. İnce çizgiyi mutlaka ayarlamalısınız. Bu da zaman içerisinde tecrübe kazandıkça kendiliğinden oluşacaktır.

Yorum yapın