Sütlaç Satarak Para Kazanma Yöntemi

Sütlaç yaparak ve bunu kiremitten kaselerde satarak para kazanabilirsiniz. Hatta bunu geliştirebilir uygun yerde küçük bir dükkan açarak da yapabilirsiniz. Öncelikle sizlere sofralarda aranan ve rahatsız etmeyen bir tatlıdan sütlaçdan bahsedeceğiz. Özellikle karadeniz yöresinde çokca rastladığımız sütlaç tatlısı aslında evlerimizde servis edilen ve tercih edilen de bir tatlı. Bu yazımızda bu tatlı ile ilgili fikir edinebileceğiniz bir iş fikrini sizlere sunacağız.

İmalat sektörüne giren bu fikrimizde bir tatlı yapacağız. Tatlı olarak sütlaç yapacağız ve satacağız. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi farklı iki tip konsept olarak sunacağız. Bunlardan ilki minik bir dükkanda başlayarak satma fikri. Bu seçenekte güzel ama uygun kiralı işlek olabilecek potansiyelli bir dükkan seçiyoruz. Burada evde yaptığımız sütlaçları satacağız. Eğer ki herşeyimiz doğru dürüst olsun diyosanız imalat izni alarak dükkanda üretebilirsiniz. Bu dükkanda ürettiğimiz sütlaçları satacağız. Bu sayede para kazanabiliriz. Aklınızda birçok soru olacaktır. Bunları bizlere yorumlar da sormayı unutmayınız. 

Gelelim ikinci konseptimize , bu konsept imalattan perakende olarak satışa sunulacak müşteriye satışı içeren bir seçenek. Burada yine aynı başlangıç ile imalat izni alarak bir imalathane evin mutfağı bir küçük dükkanı da çevirebilirsiniz. Farketmez ama size yine üretim izni gerekecektir. Çünkü sizi çekemeyenler olacaktır. Şikayet edip size engel olmasın. Konumuza dönecek olursak burada yapmamız gereken restoran kafe vb mekanlarda sütlaç verebilecek çay ocakları gibi yerlere sütlacınızı pazarlamak olacaktır. Bu sayede günlük ürettiğiniz sütlaçları müşterilerinize ulaştıracaksınız onlar da kendi müşterilerinize ulaştıracaktır. Bu zincir sayesinde kazanarak bu işten ekmek yiyeceksiniz. 

Bu fikir için sizlere birkaç tüyo da vermek istiyoruz. Sütlacınızı fırınlayıp üstünü karartmayı unutmayın. Ayrıca sütlacınızı küçük güveç kaseleri var kiremitten yapılan onlara koyarak satışa sunun size ekstra imaj katacaktır. Kapların üstüne isimlerinizi yazın numara vs sonrasında gittiğinizde geri alırsınız. Müşterilerinize alimünyum seçeneğide sunun burada evine getirmek isteyen müşteriler bu şekilde satın alabilsin.

 

Biz size bu kadar şey anlattık ama sütlaç nedir nasıl yapılır anlatmadık. Sizlere nefisyemektarifleri.com dan alıntıladığımız sütlaç tarifini veriyoruz. Sizde bu sayede mükemmel sütlaçlar yaparak satabilir para kazanabilirsiniz. Özellikle ev hanımları. E bize de bir teşekkür edersiniz artık

Fırında Sütlaç Yapılışı İçin Malzemeler

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı pirinç
  • 3 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 1 paket vanilya
  • 2 su bardağı su
  • Yarım su bardağı süt (nişastayı açmak için)

Gelelim fırında sütlaç nasıl yapılıyor? sorusunun cevabına;

Fırında Sütlaç Tarifi Yapılışı

  1. Fırında sütlaç için öncelikle pirinci haşlayalım. Pirinçleri güzelce yıkadıktan sonra 2 su bardağı su ile pişene kadar haşlayın. Çok az sulu kalacaktır.
  2. Diğer malzemeleri ekleyelim ve sütlacı pişirelim. Haşlanan pirinçlerin üzerine sütü, vanilyayı ilave edip kaynatın. Karışım kaynamaya başlayınca şekeri ve yarım su bardağı sütle karıştırdığınız 3 yemek kaşığı buğday nişastasını ilave ediniz. 10-15 dk daha kaynatıp altını kapatın.
  3. Sütlaçları fırına sürelim. Fırın için uygun ısıya dayanıklı sütlaç kaselerine sütlaçlarınızı paylaştırın. Tepsinize soğuk su doldurun ve sütlaç kaplarını fırın tepsinize dizin ( Tepsideki su sütlaç kaplarının yarısına kadar gelecek)Tepsiyi fırınınızın en üst rafına yerleştirin. 180 derecede, sütlaçlarınız kızarana kadar fırınlayın. Afiyet olsun.

Not: Toprak kase kullanacaksanız bu tarife göre 6 adet çıkıyor.

“Sütlaç Satarak Para Kazanma Yöntemi” üzerine bir yorum

Yorum yapın