Sütlaç Satarak Para Kazanma Yöntemi

Sütlaç yaparak ve bunu kiremitten kaselerde satarak para kazanabilirsiniz. Hatta bunu geliştirebilir uygun yerde minik bir dükkan açarak da yapabilirsiniz. Ilk olarak sizlere sofralarda aranan ve rahatsız etmeyen bir tatlıdan sütlaçdan bahsedeceğiz. Bilhassa karadeniz yöresinde çokca rastladığımız sütlaç tatlısı aslına bakarsak evlerimizde servis edilen ve tercih edilen de bir tatlı. Bu yazımızda bu tatlı ile ilgili düşünce edinebileceğiniz bir iş fikrini sizlere sunacağız.

İmalat sektörüne giren bu fikrimizde bir tatlı yapacağız. Tatlı olarak sütlaç yapacağız ve satacağız. Yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz şeklinde değişik iki tip konsept olarak sunacağız. Bunlardan ilki küçük bir dükkanda başlayarak satma fikri. Bu seçenekte güzel fakat uygun kiralı işlek olabilecek potansiyelli bir dükkan seçiyoruz. Burada evde yaptığımız sütlaçları satacağız. Eğer ki herşeyimiz doğru dürüst olsun diyosanız imalat izni alarak dükkanda yetiştirebilirsiniz. Bu dükkanda ürettiğimiz sütlaçları satacağız. Bu sayede para kazanabiliriz. Aklınızda birçok sual olacaktır. Bu tarz şeyleri bizlere yorumlar da sormayı unutmayınız. 

Gelelim ikinci konseptimize , bu konsept imalattan perakende olarak satışa sunulacak müşteriye satışı içeren bir seçenek. Burada gene aynı başlangıç ile imalat izni alarak bir yapımevi evin mutfağı bir minik dükkanı da çevirebilirsiniz. Farketmez fakat size gene üretim izni gerekecektir. Bu sebeple sizi çekemeyenler olacaktır. Yakınma edip size engel olmasın. Mevzumuza dönecek olursak burada yapmamız ihtiyaç duyulan restoran kafe vb mekanlarda sütlaç verebilecek çay ocakları şeklinde bölgelere sütlacınızı pazarlamak olacaktır. Bu sayede günlük ürettiğiniz sütlaçları müşterilerinize ulaştıracaksınız onlar da kendi müşterilerinize ulaştıracaktır. Bu zincir yardımıyla kazanarak bu işten ekmek yiyeceksiniz. 

Bu düşünce için sizlere birkaç tüyo da vermek istiyoruz. Sütlacınızı fırınlayıp üstünü karartmayı ihmal etmeyin. Ek olarak sütlacınızı minik güveç kaseleri var kiremitten meydana getirilen onlara koyarak satışa sunun size fazladan görüntü katacaktır. Kapların üzerine isimlerinizi yazın numara vs sonrasında gittiğinizde geri alırsınız. Müşterilerinize alimünyum seçeneğide sunun burada evine getirmek isteyen müşteriler bu şekilde satın alabilsin.

 

Biz size bu kadar şey anlattık fakat sütlaç nedir iyi mi yapılır anlatmadık. Sizlere nefisyemektarifleri.com dan alıntıladığımız sütlaç tarifini veriyoruz. Sizde bu sayede muhteşem sütlaçlar yaparak satabilir para kazanabilirsiniz. Bilhassa ev hanımları. E bizlere de bir teşekkür edersiniz artık

Fırında Sütlaç Yapılışı İçin Malzemeler

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı pirinç
  • 3 yiyecek kaşığı buğday nişastası
  • 1 paket vanilya
  • 2 su bardağı su
  • Yarım su bardağı süt (nişastayı açmak için)

Gelelim fırında sütlaç iyi mi yapılıyor? sorusunun cevabına;

Fırında Sütlaç Tarifi Yapılışı

  1. Fırında sütlaç için ilk olarak pirinci haşlayalım. Pirinçleri güzelce yıkadıktan sonrasında 2 su bardağı su ile pişene kadar haşlayın. Fazlaca azca sulu kalacaktır.
  2. Öteki malzemeleri ekleyelim ve sütlacı pişirelim. Haşlanan pirinçlerin üstüne sütü, vanilyayı ekleyip kaynatın. Karışım kaynamaya başlayınca şekeri ve yarım su bardağı sütle karıştırdığınız 3 yiyecek kaşığı buğday nişastasını ilave ediniz. 10-15 dk daha kaynatıp altını kapatın.
  3. Sütlaçları fırına sürelim. Fırın için uygun ısıya dayanıklı sütlaç kaselerine sütlaçlarınızı paylaştırın. Tepsinize soğuk su doldurun ve sütlaç kaplarını fırın tepsinize dizin ( Tepsideki su sütlaç kaplarının yarısına kadar gelecek)Tepsiyi fırınınızın en üst rafına yerleştirin. 180 derecede, sütlaçlarınız kızarana kadar fırınlayın. Afiyetle yiyin.

Not: Toprak kase kullanacaksanız bu tarife gore 6 tane çıkıyor.

“Sütlaç Satarak Para Kazanma Yöntemi” üzerine bir yorum

Yorum yapın