Stick Şeker Ve Tuz İmalatı!

Stick şeker üretimi yaparak sizde para kazanabilirsiniz. İmalat sektörüne üretim yaparak girebilirsiniz.

 

İmalat bildiğimiz üzere hem zevkli hem zor hemde ciddi rakamlar kazanabileceğimiz bir sektör. Ticaretimize ekleyerek kârınızı katlayabilirsiniz. Her alanda artık hayatımıza giren kullan at ürünler ciddi kolaylıklar sağlıyor. İçtiğimiz çay yemek yanında tuz gibi birçok alanda ambalaj sektörü ilerlemeyi kesmiyor. Gelişen sanayi ve ilerleyen tüketim ile tüketimin artması talebi tetikliyor ve arz oluşturuyor. Bu yazımızda stick şeker tuz imalatı yaparak para kazanmanızı sağlayacak yolları anlatacağız.

Stick şeker tuz imalatı için ayrı mekanizmalara gerek yok. Baskı maliyeti ile de uğraşmak zorunda değilsiniz hazır olarak bastırıp işinizi hızlandırabilir hammadde sıkıntı  çekmezsiniz. Öncelikle bir makine almamız gerekiyor. Makineler ile ilgili araştırmalarımız sonucunda 50,000 tl ile 100,000 arasında değişen makineler ile sektöre girişim yapabilirsiniz. Öncelikle konum olarak araştırma yapmalı ve pazarlama stratejiler belirlemelisiniz. Makine tedarik etmeye gelince yerli üretim makineler ile ilgili şunu söyleyebiliriz. Yerli makineler biraz daha maliyetli ancak servis ve yedek parça olarak avantajlı olduğu için daha rahat olabilir. Bu öneriler tecrübeler ile sabitlenmiştir. Makine konusunda araştırma yaparak makinenize karar verin. Çok büyük depo veya dükkan gerektirmiyor. Kapladığı alan 5 metrekare bile değil bu sayede dar alanda bile çalışabilirsiniz. Makine seçimini yaptıktan sonra müşterilerimize özel baskılar yaparak içini dolduracağımız ambalajların baskısı için firma arayabilirsiniz. Bu genelde İstanbul ve Ankara gibi bölgelerde kolaylıkla bulunacaktır. Anlaşma sağlayın ambarlar ile hammaddenizi baskı yaptırıp getirtin. Şimdi işleme hazır halde.

İşlem için gerekli hammaddeyi makineye yüklüyoruz. Mesela stick şeker yapacaksak makinenin üstündeki hazneye şeker ekliyoruz. Bu şekeri de çuval işi olarak toptancılardan temin edebilirsiniz. Aynı şekilde tuzuda. Makineye kaç gr olacağını ayarlayıp ambalajı makineye bağladıktan sonra geriye sadece start tuşuna basmak kalıyor. Makine otomatik olarak sayma durma gibi özelliklere sahip olduğu için sadece dolan koliyi değiştirmeniz yeterli.

 

Stick şeker tuz gibi ambalaj ürünleri restaurantlarda, kafeler de, çay ocakları ve organizasyonlarda bolca kullanılan ürünlerdir. Tüketimi oldukça arttı ve talep de git gide artıyor. Doğru strateji ve pazarlama taktikleri ile ilerleme kaydedebilirsiniz. Koli maliyetleri ve yaptığınız üretim maliyetini doğru hesaplayarak güzel bir şekilde fiyatlandırma yapabilirsiniz. Unutmayalım ki gıdaya temas eden ürün olduğu için Gerekli tarım izinlerini almanız gerekiyor. Ama panik yapmayın zor işler değil biraz uğraş gerektiriyor sadece.  Konu ile ilgili bilgi ve haber almak isteyenler yorumdan bizlere ulaşabilirler. Hayırlı kazançlar.

“Stick Şeker Ve Tuz İmalatı!” üzerine 11 yorum

 1. merhabalar benım bu iş icin uzun suredir kafamda palnım var bu seferde pıyasanın ekonomının durması benı dusunduruyor 33 yasındayım aykkabıcıyım hareketlı bi iş yapmak ıstıyorum acıkcası bu ısden sıkıldım bana ne gıbı onerılerınız olur yerım anadolu yakası kayısdagı mesala bu bolgede herhangı bır ara sokakta bı dukkan tutup makınemı alsam bı kac ornek ıle fırma dolassam sızce olurmu cok konusmayı seven bırıyım yanı esnafım basaracagıma ınanıyorum ama bıraz daha beklemelımıyım donus yaparsanız tecrubelı olarak sızden tıyolar alabılırım sonucta iş cok ıyı gıtmese bıle zarar zıyan olcak bı ıs dıgıl yeterkı rutubet olmasın hatta daha sonra ıslak mendıl makınesıde dusunuyorum ıyı gunler fazla uzattım ıdare edın

  Cevapla
  • Ne kadar nakit gerektiği konusu nasıl bir teçhizat ile işe başlamak istediğinize bağlı. Bu konuda kaç makine ne kadar hammadde istediğiniz hedeflerinizi belirtirseniz bu konuda yardımcı olabiliriz

   Cevapla
   • iyi günler ben bu işe girmek istiyorum. daha önce toz dolum üniteleri olan bir fabrikada üretim yaptım şuan 3 gr lık şeker için kullanılan ambalaj ağırlığı nedir?

    Cevapla
    • merhabalar stick şeker üretim aşamasında kağıt gramajını sizler belirliyorsunuz ama şeker ile birlikte net gramaj 5 gr oluyor yani kağıt gramajı 2 gr 1,5 gr gibi değişebilir. Maliyet hesaplaması yapan işletmeler bazen kısabiliyor

     Cevapla
 2. bu iş için gerekli olanlar baskı makinası hangisi ?
  stick şeker küp şeker de hangi malzemeleri kullanıcaz ?
  ıslak mendil de hangi ürünü hangi kağıdı kullanıcaz ?

  Cevapla
  • bu iş için baskı makinesi almanıza gerek yok bir makine için gerekli görmüyoruz. dışarıda fason baskı yaptırabilir gelen baskılı kağıdı makineye takarak işlem yapabilirsiniz. ıslak mendil için malzeme kağıt değil. içi için hazır halde alabildiğiniz ürünler var bu konuda yardım isterseniz detaylı hammadde bilgileri paylaşabiliriz.

   Cevapla
 3. 1adet stik şeker makinası kompresör diğer masraflar ne kadar mal olur ruhsat almak gerekir her halde nereden alabilirim

  Cevapla

Yorum yapın