Stick Şeker Ve Tuz İmalatı!

Stick şeker üretimi yaparak sizde para kazanabilirsiniz. İmalat sektörüne üretim yaparak girebilirsiniz.

 

İmalat bildiğimiz suretiyle hem zevkli hem zor hemde ciddi rakamlar kazanabileceğimiz bir sektör. Ticaretimize ilave ederek kârınızı katlayabilirsiniz. Her alanda artık yaşamımıza giren kullan at ürünler ciddi kolaylıklar sağlıyor. İçtiğimiz çay yiyecek yanında tuz şeklinde birçok alanda ambalaj sektörü ilerlemeyi kesmiyor. Gelişen endüstri ve ilerleyen tüketim ile tüketimin artması talebi tetikliyor ve arz oluşturuyor. Bu yazımızda stick şeker tuz imalatı yaparak para kazanmanızı sağlayacak yolları anlatacağız.

Stick şeker tuz imalatı için ayrı mekanizmalara gerek yok. Baskı maliyeti ile de uğraşmak zorunda değilsiniz hazır olarak bastırıp işinizi hızlandırabilir hammadde sorun  çekmezsiniz. Ilk olarak bir makine almamız gerekiyor. Makineler ile ilgili araştırmalarımız sonucunda 50,000 tl ile 100,000 içinde değişen makineler ile sektöre girişim yapabilirsiniz. Ilk olarak konum olarak araştırma yapmalı ve pazarlama stratejiler belirlemelisiniz. Makine tedarik etmeye erişince yerli üretim makineler ile ilgili şunu söyleyebiliriz. Yerli makineler birazcık daha maliyetli sadece servis ve yedek parça olarak avantajlı olduğundan daha rahat olabilir. Bu tavsiyeler tecrübeler ile sabitlenmiştir. Makine mevzusunda araştırma yaparak makinenize karar verin. Oldukca büyük depo yada dükkan gerektirmiyor. Kapladığı alan 5 metrekare bile değil bu sayede dar alanda bile çalışabilirsiniz. Makine seçimini yaptıktan sonrasında müşterilerimize hususi baskılar yaparak içini dolduracağımız ambalajların baskısı için şirket arayabilirsiniz. Bu genel anlamda İstanbul ve Ankara şeklinde bölgelerde kolaylıkla bulunacaktır. Antak kalma sağlayın ambarlar ile hammaddenizi baskı yaptırıp getirtin. Şimdi işleme hazır halde.

İşlem için lüzumlu hammaddeyi makineye yüklüyoruz. Sözgelişi stick şeker yapacaksak makinenin üstündeki hazneye şeker ekliyoruz. Bu şekeri de çuval işi olarak toptancılardan temin edebilirsiniz. Aynı şekilde tuzuda. Makineye kaç gr olacağını ayarlayıp ambalajı makineye bağladıktan sonrasında geriye yalnız start tuşuna basmak kalıyor. Makine otomatikman sayma durma şeklinde özelliklere haiz olduğundan yalnız dolan koliyi değiştirmeniz kafi.

 

Stick şeker tuz şeklinde ambalaj ürünleri restaurantlarda, kafeler de, çay ocakları ve organizasyonlarda bol miktarda kullanılan ürünlerdir. Tüketimi oldukça arttı ve talep de git gide artıyor. Doğru strateji ve pazarlama taktikleri ile ilerleme kaydedebilirsiniz. Koli maliyetleri ve yaptığınız üretim maliyetini doğru hesaplayarak güzel bir halde fiyatlandırma yapabilirsiniz. Unutmayalım ki gıdaya temas eden ürün olduğundan Lüzumlu ziraat izinlerini almanız gerekiyor. Fakat ürkü yapmayın zor işler değil birazcık uğraş gerektiriyor yalnız.  Mevzu ile ilgili informasyon ve haber almak isteyenler yorumdan bizlere ulaşabilirler. Hayırlı kazançlar.

“Stick Şeker Ve Tuz İmalatı!” üzerine 12 yorum

 1. merhabalar benım bu iş icin uzun suredir kafamda palnım var bu seferde pıyasanın ekonomının durması benı dusunduruyor 33 yasındayım aykkabıcıyım hareketlı bi iş yapmak ıstıyorum acıkcası bu ısden sıkıldım bana ne gıbı onerılerınız olur yerım anadolu yakası kayısdagı mesala bu bolgede herhangı bır ara sokakta bı dukkan tutup makınemı alsam bı kac ornek ıle fırma dolassam sızce olurmu cok konusmayı seven bırıyım yanı esnafım basaracagıma ınanıyorum ama bıraz daha beklemelımıyım donus yaparsanız tecrubelı olarak sızden tıyolar alabılırım sonucta iş cok ıyı gıtmese bıle zarar zıyan olcak bı ıs dıgıl yeterkı rutubet olmasın hatta daha sonra ıslak mendıl makınesıde dusunuyorum ıyı gunler fazla uzattım ıdare edın

  Cevapla
  • Ne kadar nakit gerektiği konusu nasıl bir teçhizat ile işe başlamak istediğinize bağlı. Bu konuda kaç makine ne kadar hammadde istediğiniz hedeflerinizi belirtirseniz bu konuda yardımcı olabiliriz

   Cevapla
   • iyi günler ben bu işe girmek istiyorum. daha önce toz dolum üniteleri olan bir fabrikada üretim yaptım şuan 3 gr lık şeker için kullanılan ambalaj ağırlığı nedir?

    Cevapla
    • merhabalar stick şeker üretim aşamasında kağıt gramajını sizler belirliyorsunuz ama şeker ile birlikte net gramaj 5 gr oluyor yani kağıt gramajı 2 gr 1,5 gr gibi değişebilir. Maliyet hesaplaması yapan işletmeler bazen kısabiliyor

     Cevapla
 2. bu iş için gerekli olanlar baskı makinası hangisi ?
  stick şeker küp şeker de hangi malzemeleri kullanıcaz ?
  ıslak mendil de hangi ürünü hangi kağıdı kullanıcaz ?

  Cevapla
  • bu iş için baskı makinesi almanıza gerek yok bir makine için gerekli görmüyoruz. dışarıda fason baskı yaptırabilir gelen baskılı kağıdı makineye takarak işlem yapabilirsiniz. ıslak mendil için malzeme kağıt değil. içi için hazır halde alabildiğiniz ürünler var bu konuda yardım isterseniz detaylı hammadde bilgileri paylaşabiliriz.

   Cevapla
 3. 1adet stik şeker makinası kompresör diğer masraflar ne kadar mal olur ruhsat almak gerekir her halde nereden alabilirim

  Cevapla

Yorum yapın