Spor Salonu Açmak | Spor Salonu Açma Maliyeti 2023

Günümüzde pek oldukça şahıs değişik iş alanlarına yöneliyor ya da kendi iş alanlarından uzaklaşıp inovasyona doğru bir adım atmaya çalışıyor. Bu iş alanları içinde son zamanlarda en popüler olanı spor salonu açmaktır. spor salonu aç ve bu alanda etkinlik göstermek isteyen kişilerin izlemesi ihtiyaç duyulan yollar için detaylı bir rehber hazırladık.

spor salonu aç

spor salonu aç

Gene de spor salonu aç Ve güvenilir olun başarıya ulaşmış olmak kolay olmayacak. Birçok büyük GYM şirketi her semtte yerini almaya başladı. Örnek olarak Macfit firmasını gösterebiliriz. Bu firmalara karşın başarıya ulaşmış olmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. Hizmetinizde fark yaratarak yatırım yaptığınız sermayeyi kısa sürede amorti edebilirsiniz.

Not: spor salonu aç değişik fikirler edinmek için Mağaza Açma Fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Açmak 2

Spor Salonu Açmak 2

Son zamanlarda aşırı kiloluluğun artması ve insanların oldukça daha sıhhatli ve fit bir vücuda haiz olma isteği spor salonlarının artmasına niçin oluyor. Bu yüzden insanoğlu yüksek gelir elde etmek ve kalıcı bir iş kazanmak için spor salonu açmaya karar verirler. İyi bir spor salonu açmak ve bu alanda etkinlik göstermek için kişilerin ilk olarak kendilerini tanıtmaları ve farkındalıklarını artırmaları gerekmektedir. Bu yüzden spor salonunun açılacağı yerin iyi seçilmesi ve kime hitap edileceğine karar verilmesi gerekmektedir.

Belli insanoğlu spor salonu aç Her iki cinsiyete mi, bir tek bayanlara mı yoksa bir tek erkeklere mi hitap edecekleri mevzusunda kararsızdırlar. Bazı spor salonları bir tek bayanlara hizmet verirken, ötekiler bir tek erkeklere hizmet vermektedir. Bu yüzden her iki hizmetin beraber mi yoksa her iki hizmetin tek bir alanda mı sunulacağına karar vermek büyük ehemmiyet taşımaktadır. Elbet spor salonu açmaya karar verdikten sonrasında spor salonu ekipmanları ve değişik ekipmanlar da satın alınmalıdır.

Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Açmak

Spor salonunu her yönden kaliteli hale getirecek ürünler, spor salonunun standardını de ortaya koyuyor. spor salonu aç ve bu alanda kalıcılığını sağlamak isteyenlerin işlek bir cadde üstünde uygun bir dükkan seçmeleri gerekir. Doğal ki bu bölgenin de yeteri kadar insanı ağlatacak kapasitede olması gerekir. Bu yüzden spor salonunun hangi katta olacağı, kaç metrekarelik bir alandan oluşacağı ve içinde ne tür malzemelerin bulunacağından elde edilecek gelirin hesaplanması oldukça önemlidir.

spor salonu aç Belirli maliyetler dikkate alınmalıdır. Aslen kişilerin bu işe minik maliyetlerle girip sonrasında işletmenin onayını değerlendirip tekrardan yatırım yapması büyük bir avantajdır. spor salonu aç İsteyenlerin gözden kaçırmaması ihtiyaç duyulan maliyetler aşağıda detaylandırılmıştır:

Okuyun: En Karlı İş Fikirleri

Spor Salonu Açılış Maliyeti

spor salonu aç İsteyenler kendilerini belli maliyetlere hazırlamalı ve fizibilite çalışmalarını bu maliyetlere bakılırsa yapmalıdır. Spor salonlarının tutarları kişilerin tutacağı alana bakılırsa değişim göstermektedir. minik bir alanda spor salonu aç Elbet istenirse maliyetler daha da düşürülecektir. Buna bakılırsa insanoğlu spor salonu ekipmanları için yüksek maliyetler ödemek zorunda kalmayacak. Hatta spor salonunda kullanılması amaçlanan ikinci el ekipmanların satın alınması ve kullanılması bile mümkündür. spor salonu aç Salonda haiz olmak isteyen kişilerin haiz olması ihtiyaç duyulan unsurlar vardır.

Bunlar içecek dolapları, dondurucular ve spor malzemeleridir. Spor salonunun açılacağı alan seçilip, içindeki boya ve badana işlemleri sağlandıktan sonrasında ortalama 40-50 bin TL şeklinde bir sayı ayrılmalıdır. Minik bir spor salonu için ayrılacak miktar 40 ile 50 bin TL içinde iken oldukça daha büyük ve yoğun bir yerde bulunuyor. spor salonu aç Gözden kaçması ihtiyaç duyulan sayı 100 ile 150 bin TL içinde değişiyor. spor salonu aç İsteyenler için devletin de belli teşvikleri var. Aslen spor salonunu açıp belirli yatırımlar yaptıktan sonrasında insanoğlu devletin verdiği teşvikleri değerlendirerek yatırım yaptıkları sayıları geri alabilirler. Öteki bir unsur de franchising sistemidir. Birçok şahıs dünyaca meşhur spor salonlarının bayiliklerini alarak maliyeti oldukça daha çok düşürebilmektedir. Buradaki en mühim unsur işletme sahiplerinin herhangi bir çaba göstermemesi ve tüm işlemlerin franchising şirketi tarafınca yapılmasıdır.

Kişiler hangi alanda etkinlik göstereceklerini seçtikten sonrasında franchising şirketlerine lüzumlu bildirimleri gönderir ve firmalar spor salonlarını kendi konseptlerine bakılırsa düzenler. Bunun için bir tek isim hakkı ve işletme tutarı talep edilmektedir. Spor salonundan elde edilecek gelirin büyük bir kısmı franchising firmasına aktarıldığı için kişilerin yüksek gelir elde etmesi normal olarak mümkün değildir.

Okuyun: 75+ En Yeni İş Fikri

Spor Salonunda Olması Ihtiyaç duyulan Özellikler

spor salonunda ne olmalı

spor salonunda ne olmalı

Spor salonu açmak isteyen kişiler de spor salonunda olması ihtiyaç duyulan özellikleri bilmelidir. Spor salonunda bulunması ihtiyaç duyulan özellikler aşağıda detaylandırılmıştır. Bir spor salonu minimum 2 metre 40 santimetre yüksekliğinde olmalıdır. Spor salonunu havalandırmak için klima yada 2 tane 50 tane aspiratör sistemi olması gerekmektedir. Salonun kalabalık olacağı saatler için sıhhat görevlisi yada anlaşmalı doktorun salonda bulunması zorunludur. 1 wc ve minimum 2 duş spor salonunda olması ihtiyaç duyulan unsurlar arasındadır. Oturma odasının eğer olmazsa olmazları arasındadır. Soyunma odasında ve soyunma odasında müşterilerin olabileceği kadar dolap olmalıdır. Salonda devamlı soğuk ve sıcak su bulunmalıdır. .Vücut geliştirme ve fi Salonda tness federasyonundan lisanslı bir alıştırmacı bulunmalıdır. Salonda bay ve kadın seansları aynı anda yapılacaksa ayrı wc, duş ve soyunma odaları bulunmalıdır. olmalıdır. Bu özellikler bir tek spor salonu ekipmanlarının bulunmuş olduğu alan için geçerlidir. Eğitimin haricinde kalan alan seramik yada benzeri bir araç-gereç ile döşenmelidir. Aynı spor salonunda aktivite meydana getirecek kişiler, aktivitelerini 25 metrekarelik bir alanda gerçekleştirebilmelidir. Bu alanda kafi jimnastik minderi bulunmalıdır. Zemin ek olarak PVC ile kaplanmalıdır.

Spor Salonunda Olması Ihtiyaç duyulan Araçlar

Spor Salonu Açma |  Spor Salonu Açılış Maliyeti 2022 1

spor salonu aç Spor salonunda belirli ekipmanlara haiz olmak isteyenlerin de haiz olması gerekmektedir. Bunlar içinde kardiyo ekipmanı olan kürek, bisiklet ve koşu bandı; özgür ağırlık ekipmanı alanına giren halterler, ağırlık plakaları ve halterler; sehpa üstünde kullanılabilen dip bar, barfiks bar ve denge topu; Kas grubunu çalıştıran makineler bilek bantları, bacak kemerleri, bacak ağırlıkları ve ağırlık eldivenleridir. Bunlar bir spor salonunda bulunması ihtiyaç duyulan ekipmanlar arasındadır.

Spor salonu açmak isteyen kişilerin de spor salonunu açabilmesi için bazı belgeleri sağlaması gerekmektedir. Bu belgeler aşağıda detaylandırılmıştır;

Bir işyerinin açılabilmesi için ilk olarak lüzumlu kayıtların sağlanması gerekir.

Salonun adresini, adını ve hangi spor dallarının uygulanacağını belirten dilekçe,

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden alınacak 2. aşama antrenörlük belgesi,

Spor salonunun 1/100 ölçekli ve mimar onaylı konum planı,

Lüzumlu belgeler içinde spor salonu kapsamında çalışacak alıştırmacı, masör yada antrenörlerin federasyondan aldıkları 1 senelik sözleşmelerinin onaylı örneği, sıhhat görevlisi yada sözleşmeli doktorun sözleşme fotokopisi yer almıştır. spor salonu ve son olarak İl Sıhhat Müdürlüğü vesilesiyle meydana getirilen onay ve muayene raporları. Tüm bu belgeleri temin edip teslim ettikten sonrasında kişiler spor salonunu açabilir ve faaliyetlerine başlayabilir.

Okuyun: Para Kazanma Şekilleri

Spor Salonu Açmak Kârlı mı?

spor salonu aç Lüzumlu reklamlar yapıldığı takdirde insanlara gelir elde eden iş sektörleri içinde yer almıştır. Elbet insanların reklama ne kadar maliyet harcayacakları ve hangi alanlarda reklam yapacakları bu aşamada büyük ehemmiyet taşımaktadır. Mekanın konumu, işlek bir cadde üstünde olup olmaması, büyüklüğü ve hedeflediği gelir hakkında büyük soruları gündeme getiriyor.

Günümüzde adamların spor salonlarına ve fitness’a oldukça daha çok ilgi gösterdiği göz önüne alındığında, kişilerin hedef kitlelerini bu kurallara bakılırsa seçmeleri önerilir. Başka bir deyişle, insanoğlu tamamen hanım yada tamamen adam olan spor salonları işletirlerse oldukça daha yüksek gelir elde edebilirler; Sadece yaşamın gerçeklerinden kabul edilen ve hanım ve adamın bir araya gelmesinin mühim faktörlerinden kabul edilen spor salonları her iki cinsiyet için de bir buluşma noktasıdır. Bu yüzden birçok şahıs spor salonlarını bir tek spor yapmak için değil, kendisine uygun kişileri bulmak için de tercih etmektedir. Bu yüzden her iki cinsiyete de hizmet veren spor salonlarının tercih edilmesi yüksek gelir açısından daha da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

spor salonu aç Aslen, en kazançlı mesleklerden biridir. Sadece birçok şahıs bu işi yaparken belirli faktörlere dikkat etmemektedir. Bu yüzden lüzumlu tespitlerin yapılmaması sebebiyle işyerleri kısa sürede zarar görmektedir. İnsanların yapması ihtiyaç duyulan tek şey iyi bir çözümleme yapmaktır.

spor salonu aç

spor salonu aç

her işte olduğu şeklinde spor salonu aç Belirli riskler söz mevzusudur. Bu riskler alınırsa spor salonunun başarısız olması mümkün değildir. Aslen bu işe başlamadan ilkin bir spor salonunda çalışmak ve işletmenin işleyişi hakkında data almak da girişimcilere büyük yarar elde edecektir. Bu yüzden çıraklık yapmadan bir işte ustalaşmamanız tavsiye edilir. Sadece bu işte kararlılık var ise, insanoğlu minik maliyetlerle başlamalı ve kesinlikle kendilerini büyük risklere atmamalıdırlar.

spor salonu ekipmanı maliyeti en oldukça artıran etkenler arasındadır. Minik bir salon ve daha azca ekipmanla iş oluşturmak da maliyet açısından insanlara mühim katkı elde edecektir. Ondan sonra salonu genişletmenin mümkün olduğu alanların değerlendirilmesi de girişimcilere avantaj sağlayacak unsurlar içinde yer ediniyor.

spor salonu aç ve bu alanda kalıcı olmak isteyenlerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan bir öteki nokta ise alıştırmacı ve antrenörlerin de son aşama yetkin kişiler olması gerektiğidir. Zira birçok şahıs spor salonuna kayıt olurken antrenörleri değerlendirir ve ona bakılırsa kayıt olur. Nitelikli ve bilgili eğitmenlerle bu işe adım atmak da büyük yarar elde edecektir. Ek olarak reklam alanında faaliyetlerin yürütülmesi kişilerin işletmelerini duyurmalarına da destek olacaktır.

“Spor Salonu Açmak | Spor Salonu Açma Maliyeti 2023” üzerine 2 yorum

Yorum yapın