Şirket Nasıl Kurulur ?

Şirket kurulumu her insanın merak etmiş olduğu mevzu bulunduğunu gördük ve kişi şirketi oluşturmak iyi mi adım atar iyi mi işler anlatmak istedik.

 

Ilk olarak birçok arkadaşımız toplumsal hesaplarda ürün satışı yaparak para kazanmak istiyor ve faturasız gönderim yapıyor. Bu gönderim şeklinde alan kişi de güvenli bulunduğunu düşünmüyor bu sebeple satmaca yok. Sizlerin de aklınıza şirket oluşturmak geliyor ve derhal bir mali müşavire gidiyor soruyor soruşturuyorsunuz. Gel görelim ki mali müşavir size konu alıyor da konu alıyor. Sizde derhal vazgeçiyorsunuz. Dostlar oldukça kolay ve  rahat bir işi zorlaştırıyoruz. Şöyleki düşünelim devlete siz gidip ben vergi ödemek isterim diyeceksiniz sizce devlet bu işi zorlaştırır mı ? Yeter ki siz vergi vermek isteyin. Şimdi gelelim nereden başlayacağımıza.

 

Öncelik ile kendinize bir muhasebeci seçin ve ücretinizi konuşun. Rahat usul defter olacağınız için fazla miktar ödemezsiniz ki defteriniz oldukça işlevsel olmayacağı için uğraşıda olmayacaktır. 300 tl ye bulabilirsiniz ki ben birçok esnaf arkadaşımı ve muhasebecisini tanırım. Muhasebeciden rica edin dilekçe yazacak siz de o dilekçe ile vergi dairenize gidip müracaat yapacaksınız. Belirtin homeofis çalışacağınızı illa ki bir dükkan açmak zorunda değilsiniz.Satmaca koçanı bastırarak satışlarınızda yalnız satmaca keseceksiniz ve muhasebecinize verecek ve beyannamenizi verecek.

Başvuruda ücret istenmiyor. Vergi dairesinde biçim doldurup işinizi bitiriyorlar. Birkaç gün sonrasında işleminiz bitiyor ve vergi levhanız çıkıyor. siz bu levha ile ilgili odaya kayıt oluyorsunuz esnaf odası vb. bu size lazım olacaktır. Vergi levhanız ile giderek bir basımevi da satmaca bastırın 5 koçan bastırın ilk etapta size yeter ve maliyeti de düşüktü 150 lira vererek faturanızı adınıza bastırabilirsiniz. Şimdi hazırsınız ürün satarak satmaca kesebilirsiniz. Satmaca kesme işlemlerinde yeni iseniz araştırma yapın yada paraşüt benzer biçimde uygulamaları kullanabilirsiniz. Hacminiz yüksekse paraşüt benzer biçimde programları tavsiye ederim. Aklınızda harcama harcama dediğiniz şeyler hep sizin iyiliğiniz için. Birçok sitede size yok bağkur yok vergi yok bilmiyorum ne. Bunlara kulaklarınızı kapatın. Bağkur sizin toplumsal güvenceniz. güvenli olun mühim. Vergi konusunu kafanıza takmayın kira sözleşmeniz ile başvuracaksınız kiranız düşük olacaktır hali ile bu sayede stopajınız da düşük olacaktır. her ay 50 100 tl arası ücret ödersiniz. Bunlar düşük hacimde heralde. Siparişleriniz arttıkça bu oran yükselir. Bu yüzden resmi olmaktan korkmayın. Aslen gayriresmi olmaktan korkun verginizi ödeyin alnınızın akı ile çalışın. Destek olabileceğim mevzular var sa çekinmeden problem yanıtlayalım.

“Şirket Nasıl Kurulur ?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın