Parfümcü Dükkanı Açmak | Maliyeti ve Kazancı

Bugün birçok insan yeni iş fırsatları yaratmak ve bir halde geçimini sağlamak istiyor. Bu isteği olanların seçeneklerinden biri olarak parfüm dükkanı açmak Bu şekilde bir seçenek ön plana çıkıyor.

Parfüm Dükkanı Açmak

Parfüm Mağazası Açmak – Parfüm Mağazası Açmak

Bilhassa parfüm ve deodorant kokusunu seven ve bunu bildiğini düşünenler için parfüm dükkanı açmanın fazlaca iyi bir meslek bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Günümüz dünyasında bilhassa hanımefendiler neredeyse hepimiz parfüm satın almakta ve kullanmaktadır. Bu yüzden parfümcü açmak fazlaca mantıklı bir iş tercihi olacaktır.

Parfüm Dükkanı Iyi mi Açılır?

Normal olarak her işin kendine bakılırsa zorlukları vardır. Parfüm açmak zannedildiği kadar kolay değildir. Doğrusu, bu şekilde açıyorum demekle ilgili değil. Bu yüzden parfüm dükkanı iyi mi açılır sorusunun cevabı merak ediliyor.

Ilk olarak parfüm dükkanı açmak için lüzumlu bazı belgeler var. Bu belgelerden en önemlisi nüfus cüzdanıdır. Parfüm dükkanı açmayı düşünen kişilerin kesinlikle nüfus cüzdanlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Ek olarak ikametgah belgesi de lüzumlu belgelerden biridir. Bir öteki lüzumlu belge ise adli sicil kaydıdır.

İşletmecinin bu belgeler haricinde bir de kimlik belgesi ve SGK kayıt belgesine haiz olması gerekmektedir. Tüm bu şartları elde eden kişiler parfümeri dükkanı açabilirler.

Koku ve esans denilince akla parfüm gelir. Bu fazlaca mühim parfümlerin satışı için dükkân açmanın koşul olduğu söylenebilir. Yukarıda belirtilen belgelere haiz kişiler kolaylıkla parfümeri açabilirler.

Parfümeri Açılış Maliyeti

Dünyadaki en mühim şeyin para bulunduğunu neredeyse hepimiz bilir. Bazıları paranın önemsiz bulunduğunu söylese de para her işin temelidir. parfümeri aç İsteyenler için de durum böyledir. Parfümeri açma maliyeti oldukça mühim bir mevzudur. Bu şekilde bir girişimi olan şahıs ne kadar para harcanması icap ettiğini bilmek ister.

Bu mevzuda etkili olan bazı faktörler vardır. Bu faktörler şüphesiz maliyeti etkisinde bırakır. Bu unsurların başlıcaları şunlardır:

> Parfüm çeşitleri nedir > Dükkanın haiz olacağı dekorasyon > Dükkanın görünürlüğü > Dükkanın kirası ve benzeri ödemeler

Bu tür unsurlar normal olarak maliyeti mühim seviyede etkileyen ana unsurlardır. Bu unsurlar vakaya dahil edildiğinde minimum 20 bin liralık bir sermayenin lüzumlu olduğu söylenebilir. En fazla ihtiyaç duyulan miktarın 50 bin olduğu söylenebilir. Maliyet organik olarak dükkanın büyüklüğü bakımından değişecektir.

Doğal ki, maliyeti etkileyen başka faktörler de var. Kısacası iç tasarımlar diyebiliriz. Bu iç tasarım maliyetleri raflar, masalar, vitrinler ve benzerleridir. Bunlar için belirli bir bütçenin oluşturulması gerekir.

İç tasarım maliyetinde ise cebinizden minimum 4 bin lira çıkacak. Bunun haricinde parfümcü için tabela şeklinde işler için minimum 3 bin liraya ihtiyacınız olacak. Tüm bu maliyetlerin sonucunda; parfümeri aç Mümkün olabilir.

Gene parfümeri açarken etkili olan şeylerden biri de dükkanın konumudur. Mesela şehrin tam merkezinde dükkân açmak oldukça farklıdır. Bunun için fazlaca daha büyük paraları feda etmeniz gerekecek. Birazcık değişecek, neredeyse 2 ila 3 kat. Kısacası parfümeri açmanın maliyeti bu şekilde açıklanabilir.

Parfüm Dükkanı Aylık Kazanç

Gene bu meslekte çalışmak isteyenler için mühim noktalardan biri de aylık gelirdir. Parfüm dükkanı, aylık geliri yüksek bir meslektir. Sadece bunun için bazı mühim noktalar olacaktır. Bu durumlar aylık kazançların belirlenmesinde tehlikeli sonuç öneme haizdir.

Dükkan açmak kadar dükkanın yeri de önemlidir. Mesela Beşiktaş, Karşıyaka, Kızılay şeklinde yerlerde parfümeri açmak daha pahalı. Hem bir getirisi hem de bir toplu ödemesi var. Zira burada yapılacak kar ve aylık gelir daha çok olacaktır. Bu kadar büyük ve yoğun yerlerde ayda 40 bin lira kar edebilirsiniz.

Bu tür yerlerde mağaza açtıktan sonrasında da önemlidir. Ayda ortalama 200 bin parfüm alışverişi yaparak bu kazançları elde edebilirsiniz. Kısacası devamlı ürün satışı da aylık gelir için gereklidir. Gene bu kazanımları elde etmek için 1 yada 2 yıl beklemek normaldir.

Aynı gelir kent merkezinden ziyade mahallelerde oluşturulan dükkanlarda olmuyor. Bu tür yerlerde kazanılacak aylık gelir 15 bin lirayı geçmeyecek. Kısacası, aylık kazançlar için durum böyledir ve oldukça değişkendir.

Okuyun: Mağaza Açma Fikirleri

Parfüm Dükkanı Açmak İçin Lüzumlu Evraklar

Parfüm dükkanı açmak, ben açıyorum diyerek derhal yapılabilecek bir şey değil. parfümeri aç Kuşkusuz, maliyet kadar lüzumlu belgeler de önemlidir. Bu evraklardan bir tanesinin bile noksan olması dükkanı açmanıza engel olacaktır.

Dükkanı açmak için lüzumlu belgeler şunlardır:

> Biyometrik/ Geçişlik Fotoğrafı ( 2 tane )> Tapu fotokopisi > Nüfus cüzdanı ve fotokopisi > Dükkan kiralık ise kiralık bulunduğunu gösteren sözleşme > Vergi levhası fotokopisi > İtfaiye raporu > Tahvil yada Sigorta Belgesi > Tecim Odası Kayıt Belgesi > Esnaf Odası Kayıt Belgesi

Bu belgeler parfümeri açmanız için kafi olacaktır. Yalnız bir mühim nokta daha var. Dükkan için sizden ilkin açılış ruhsatı alınmışsa yapmanız ihtiyaç duyulan bir detay olacaktır. Bu şekilde bir durum söz mevzusu ise bu açma ruhsatı iade edilmelidir. Açılış ruhsatının iade edilmesi ihtiyaç duyulan yer belediyedir.

Gene, bazı durumlarda birkaç değişik belge de geçerli olacaktır. Bu belgeler çoğu zaman bir şirket işine başlıyorsanız gereklidir. Bu lüzumlu belgelerden biri de imza sirküleridir. bu olmadan parfümeri aç Mümkün değil. Ek olarak Tecim Sicil Gazetesi örneği de lüzumlu belgelerden biridir. Belgeleriniz Cumhuriyet Savcılığından alınacak Adli Sicil Kaydı ile tamamlanacaktır. Kısacası bu belgeler parfümcü açmak isteyenlerin gizlemesi ihtiyaç duyulan belgelerdir.

Parfüm Dükkanı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bir parfümeri açmak {hiç de} kolay bir iş değil. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birçok şey var. parfüm dükkanı açmak Bu mevzuda devreye girmek ve işleri kolaylaştırmak isteyenler için tavsiyeler.

Verilebilecek başlıca önerilerden biri, ne olursa olsun parfümcü açma fikriniz var ise data sahibi olmanızdır. Başka bir deyişle, parfümler, esanslar ve kokular hakkında belirli bir bilgiye haiz olmalısınız. Müşterilerin parfümlerle ilgili sorularına şaşırmamalısınız. Bu yüzden data sahibi olmak fazlaca mühim olacaktır.

Parfümcü yada benzeri bir dükkan açmak isteyenler için de parfüm pazarına hakim olmak mühim olacaktır. Doğrusu parfümü en uygun fiyata ve güvenilir bir halde nereden alacağınız önemlidir. Bu yüzden parfüm tutarları hakkında data sahibi olunması gerekmektedir. parfüm dükkanı açmak İsteyenlere verilecek önerilerden biri de güvenilir kişilerle çalışmaktır. Birçok insan yanlış insanlarla çalmış olduğu için işini kaybediyor. Yanlış hesaplamalar ve müşterilere fena davranma şeklinde sebepler sonucunda işletmeden elde edilmiş kazançlar düşmektedir. Bazı durumlarda işler o denli kötüye gider ki batkı edebileceğinizi bilirsiniz. Bu yüzden güvenilir kişilerle çalışmak fazlaca önemlidir.

Başka bir tavsiye olarak daha işlek bir caddede dükkân açmanız gerektiği söylenebilir. Daha görünür bir mağaza ile daha çok müşteriniz olacak. Bu yüzden, daha iyi kazanç elde etme şansınız artacaktır. Kısacası yoğun bir yerde dükkân açmanın sizin için yararlı olacağı söylenebilir.

Yorum yapın