Param Var Ne İş Kurabilirim?

Son yıllarda girişimcilik rüzgârının dünya genelinde süratli estiği şeklinde vatanımızda de hareketli bulunduğunu görebiliyoruz. İnsanlar başarı göstermiş bir girişimci olabilmek için gereksinimleri olan tek şey ana para olarak düşünmektedirler. Fakat oldukca büyük bir sermayeniz olsa da kimi zaman yanlış adımlar atıyor olmak başarısızlığı bununla beraber getirmektedir.

Sermayemle Ne İş Yapabilirim?

Teknoloji kategorisinde iş halletmeye süregelen firmaların oldukca kısa sürelerde asırlık firmaların cirolarına ulaştıklarına günümüzde pek oldukca kez tanık olduk. İnsanların bu şekilde girişimlere tanık olmaları, piyasada yer edinen destek sunar ve teşvikler girişimci olmanın varlıklı olmaya oluşturulan bir kapı olarak düşünülmesine niçin olmuştur. Bu da elindeki ana para ile varlıklı olmak isteyen insanların sayılarının artmasına niçin olmuştur.

Sermayemle Ne İş Yapabilirim şeklinde sorulan soruya karşımızdakini pek mutlu etmeyecek olsa da hiçbir iş kuramazsın, kurmamalısın demek daha doğru olacaktır. İş oluşturmak ve sonrasında başarı göstermiş olabilmek için ana para sahibinin ilgi alanı, yatkınlıkları önemlidir. Şahıs kendisi ne iş yapacağına karar veremediği durumlarda başkasının onu tanımadan, zaman geçirmeden doğru yönlendirebilmesi neredeyse imkansızdır. Doğru yönlendirmiş ise kesinlikle bunda talih faktörünün tesiri vardır. Tavsiye almak istediğiniz kişinin bu alanda ustalaşmış destek sağlamıyor olması durumunda büyük olasılıkla kendisinin girmek istedikleri fakat cesaret edip aksiyon alamadıkları işleri tavsiye edecekleri bilinmelidir. Tavsiyeler çoğu zaman benim para olsa kelimeleri işe adım atar ve o işte oldukca para var kelimeleri ile son bulur. Bu kadar güvence ise niçin her bankanın kredi dağıtmaya çalmış olduğu günümüzde kredi çekerek lüzumlu aksiyonları almıyorsun diye sormak gerekiyor.

Başarı göstermiş Olmak İçin Ana para Kafi Midir?

İnsanlar bir iş yapabilmek için tek gerekliliği ana para olarak görmektedirler. İş kuracak parayı bulduktan sonrasında sektörde akıntıya tutulmuş şeklinde hareket edeceklerini ve başarıya bir halde ulaşacaklarını düşünmektedirler. Akıntı benzetmesi doğru olsa da deneyim, beceri ve data katılmadan akıntıda hareket ediyor olmak kendinizi şelalede bulmanıza niçin olacaktır. Bu da batkı anlamına gelir. Ana para eğer olmazsa olmazdır. Fakat tek başına başarı için kafi değildir. İş oluşturmak ve sonrasında para kazanmak güzel bir yiyecek gibidir. Fakat sermayeniz bir tek bu yemeğin malzemeleridir. Yemeğin malzemelerine haiz olmanız sizin hepimiz tarafınca sevilecek bir yemeği meydana getirecek olduğunuz anlamına gelmez. Kimsenin beğenmediği bir yiyecek ortaya çıkarmak ve malzemelerin çöpe atılmasına sebep olmak da olasılıklar içinde yer verilmiştir.

Para Kazanmak İstediğiniz Sektör Hakkında Araştırma Yapın

Yapacağınız araştırmaların değişik kaynaklar üstünden teyit edilmesine ve doğru bilgiler ile hareket ediyor olduğunuza güvenli olun. Netice olarak birden fazla kaynaktan kazandığınız araştırmalarda aklınızdaki iş fikrini zevkle yapmış olup yapmayacağınızı görebilirsiniz. Bundan sonrası ise sektörde edineceğiniz data, deneyim ve beceri ile alakalıdır. Sermayeniz bunların yanına eklenmelidir. 4 unsurun birbirinin yanında olmaması durumunda girişilen her işte başarısız olmak ihtimali bir fazlaca yüksektir.

Senelerdir kendi çapınızda kodlama kategorisinde gelişmeye çalışıyor olabilirsiniz. Kendi çapınızda yazılımlar ortaya çıkarabiliyor ve hatta Evden Yazılımla Para Kazanmak noktasında başarıya ulaşmış olabilirsiniz. Bunun bir adım sonrasına geçerek yazılım ofisi açmaya karar verdiğinizde bu alanda başarı göstermiş olmama ihtimaliniz daima vardır. Kodlama, yazılım mevzusunda deneyiminiz, data ve beceriniz olsa da şirket yönetimi ve şirket büyütmek noktasında eksikleriniz sebebiyle sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Girişiminizin başarı göstermiş olabilmesi için ihtiyacınız olan unsurların ana para haricinde tamamlanması için aynı kategoride hizmet veren bir firmada emek vermeyi tercih edebilirsiniz. Elbet yönetim ve şirket büyütmek noktasında deneyim kazanmış olmayacaksınız. Fakat işin daha da içinde yer alarak çekirdekten gelme tabirini gerçekleştirmiş olacaksınız.

“Param Var Ne İş Kurabilirim?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın