Para Kazanma Fikirleri 2023 | En Kazançlı İş Fikirleri

Son zamanlarda para kazanma fikirleri ile ilgili araştırmalarıma ağırlık vermeye başladım. Vatanımızda kriz olduğu malum bir gerçek. Aklınıza gelen her işi kolaylıkla yapamıyorsunuz. Ya da düşündüğünüz iş fikirleri anlam ifade etmeyen yasalara takılıyor. Ilk olarak fikir biçimini değiştirip, daha yaratıcı düşünmek lüzumlu. Bunun için krizde bile kıymetli olan para kazanma fikirleri başlıklı bir sıralama hazırladım. Türkiye’de her şey daha kötüye gitse bile bu sektörlerin minimum etkilenecek olan sektörler bulunduğunu bilmelisiniz.

Para Kazanma Fikirleri 2020

Para Kazanma Fikirleri 2020

Para Kazanma Fikirleri başlıklı yazımda iki aşamalı olarak düşünüyorum. Global iş yapmak ve mahalli fırsatları değerlendirmek. Global şu demek oluyor ki yurtdışı odaklı işler ile uğraşmak daima daha mantıklı gelmiştir bana. Vatanımızda ekonomik problemler olabilir. Sadece dünya da durum bu şekilde değil.G20 ülkeleri büyük çoğunluğunun alım gücü devasa yükseklikte. Şu demek oluyor ki web üstünden ya da fiili olarak bu ülkelerle tecim yaptığınızda, ekonomik mesele yaşama riskiniz fazlaca azca. Vatanımızda bu şekilde para kazanan ve senelik gelirini tertipli olarak arttıran binlerce şahıs var.

Şimdi öteki seçeneğe gelelim. Para kazanma fikirleri içinde yer edinen mahalli fırsatlar nedir? İnsanların mecburi gereksinimleri, avantaj elde eden gereksinimler, duygusal zorunluluk gereksinimleri mahalli fırsatları oluşturur. Doğal olarak rekabetten etkilenmemek şartıyla. Bu girişimcilik fırsatlarını aşağıda vereceğim örneklerde daha iyi anlayacaksınız.

Okuyun: En Yeni 75+ İş Fikri

Para Kazanma Fikirleri

Para Kazanma Fikirleri 2022 | En Kazançlı İş Fikirleri 1

Para Kazanma Fikirleri 2020

Krizde bile size para kazandıracak kazançlı iş fikirlerini aşağıda sizler için sıraladık. Bu fikirlerden para kazanmak tamamen sizin emin olmanıza ve kendinize uygun olan fikri seçmenize bağlıdır.

 

1.Su Arıtma Aleti Hizmeti

su arıtma cihazı satışı

Resimde gördüğünüz ürünün fiyatı 350 Tl.

İş kurma maliyetinin inanılmaz düşük olduğu bir sektör. Kar marjı ise devasa yükseklikte. En fazlaca talep ise kriz dönemlerinde geliyor. Şimdi mevzuyu birazcık açayım sizler için. Bir damacana suyun averaj fiyatı 20 TL. Bir ailenin damacana su için aylık harcanması tahmini 100 TL. Peki bu aleti 750’den başlamış olan fiyatlara satın almak daha mantıklı değil mi?

 

Doğal olarak ki mantıklı. Yaptığım araştırmalarda onu gösteriyor. Son yıllarda su artıma cihazlarına olan talepte yükselme var. Bunun için alışveriş sitelerinin istatistiklerine bakabilirsiniz. Kullanıcılarına avantaj sağlamış olduğu için daima kazandıracak para kazanma fikirleri içinde yer alır. Şimdi işin kar marjını inceleyelim.

 

Bu cihazların toptan satış fiyatı 300 TL. Hatta üşeniyorsanız N11 benzer biçimde sitelerden 400 TL’ye satın alabilirsiniz. Ürün size demonte halde gelir. Şu demek oluyor ki bir tek kutu içinde yer edinen aparatları birleştirmeniz gerekiyor. Montaj süresi en fazla yarım saatinizi alacaktır. Satış fiyatı ise minimum 750 TL’den başlayıp, 2000 TL’ye kadar çıkıyor. Üstelik yılda bir kere filtre değişimi ve teknik servis benzer biçimde ek ücret alma benzer biçimde avantajlarınız olacak. Girişimci yönünüze güveniyorsanız, bu işi işletme açmadan dahi yapabilirsiniz. Broşür reklamları, web ve ağızdan ağza pazarlama ile para kazanmanız mümkün.

 

2.Böcek İlaçlama Hizmeti

böcek ilaçlama makinesi

Resimdeki ürün N11 sitesinde 170 TL’ye satılıyor.

Seçtiğim iş sektörlerinde girişim maliyetlerinin uygun olmasına dikkat ediyorum. Risk hesaplamalarında en fena şartları dahi hesaplamanız gerekiyor. Bundan dolayı,  her şey kötüye gitse dahi kazançlı ayrılma ihtimaliniz yüksek olur. Ehemmiyet verdiğim öteki nokta ise öğrenme süreniz. Inanırım bir çoğunuz değişik sektörlerde iş yapıyorsunuz. Aniden sektör değiştirip değişik bir iş yapmak için öğrenme sürenizin kısa olması gerekir. Sonuçta eğitim için harcadığınız vakit sizin için ek maliyettir. Şimdi mevzumuza gelelim.

 

Bilhassa yazları böcek ilaçlama şirketlerine olan talepte patlama yaşanır. Bu haşereler mevzusunda bir çok müşterinin ustalaşmış hizmet almaktan başka çaresi yoktur. Bunun için şirketlerle ilgili araştırma yaptım. İnternette 100 TL hizmet bedeli yazsalar bile, 250 TL’den aşağı fiyata  hizmet vereni bulamazsınız. Her bir ilaçlama şirketi kendisine 10’larca web sitesi açmış. Her sitede ayrı fiyatlama politikası ve değişik anlatımlar var. Şu demek oluyor ki sektör karlı ve potansiyeli yüksek. Yatırım maliyeti ise inanılmaz düşük.

 

En ustalaşmış alacağınız ilaçlama ekipmanları harcaması toplam 750 TL tutuyor. Internet sayfası oluşturma, el ilanları ve reklamlar için en fazla 2000 TL harcamanız kafi. Gerisi size kalıyor. Şu demek oluyor ki işinizi iyi yapmanıza. Bu doğrultuda kaliteli şirket sayısı fazlaca azca. Yakınma sitelerine bakmış olduğunuzda dediğimi anlayacaksınız. Bazı ilaçlama şirketlerinin 10 şirkete birden haiz olmasının sebebi de bu. Sevinç oranı düşen şirketleri kapatıyorlar. Sonrasında değişik bir isimle yine. Yapacağınız en mantıklı iş ise, rekabete girmeyip fiyatınızı yüksek tutup kaliteli hizmet vermek olacaktır.

Okuyun: Asla Duyulmamış Para Kazanma Şekilleri

3.Mahalli Mecmua Oluşturmak

dergi kurmak

Bireysel olarak mecmua çıkartırsanız, maliyetiniz bir tek baskı harcamaları olacaktır. Para Kazanma Fikirleri.

Size klasik bir düşünce benzer biçimde gelebilir. Sadece yanlış düşünülmüş bilgiler akımına kapılmayın. İnternet sitelerinin, dergilerin önüne geçeceği söylenir. Sadece bunun hiçbir vakit gerçekleşmeyeceğine güvenli olabilirsiniz. Mecmua ile web sitesi içinde büyük farklar var. Bir web sitesinde yalan haber yada yazı oluşturulabilir. Bunun hiç kimseye bir yükümlülüğü yada ziyanı olmaz. Sadece dergide yazılanlar imza niteliğindedir. Devamlı belge niteliği taşır ve doğruluk oranı için detaylı araştırmalar yapılmıştır.

 

Mecmua oluşturmak için bir ekibiniz olması gerekir. Şu demek oluyor ki resmi prosedürlere nazaran çalışanlarınızın ya da ortaklarınızın adını vermelisiniz. Doğal olarak hepsi için kendinizi göstermenizde mümkün. Dergiden para kazanmak için il geneli değil de, mahalli mecmua çıkarmanız avantajlı olur. Bu sebeple reklamlardan ve dağıtımlardan para kazanacağınız için, direkt hedef odaklı mecmua sınıfına girmiş olmuş olursunuz. Şimdi örneklerle detaylandırayım size bu mevzuyu.

 

”Bakırköy Yaşam” isminde bir mecmua kurdunuz. Bu dergiyi ücretli yada parasız dağıtabilirsiniz. Yapacağınız haberler ve yazılar ise tamamen Bakırköy ile ilgili olacak. Bakırköy’den çıkan sanatçılar, yenilikler, etkinlik sıralaması vb. yazı çeşitleri. Aylık 20 bin tane basım yapacağınızı varsayalım. Her yıl seçim yapılıyor. Siyasal partiler ve belediyeler en büyük reklam kaynağınız. Esnaflar ise bu işin fazladan gelir kalemleri. Bir dönerci sizin derginize reklam verebilir. Doğal olarak bunun yanında mecmua ile beraber broşürlerinin dağıtılmasını da isteyebilir. Bunun bir fazlaca örneğini görebilirsiniz. Apartman önlerine bırakılan broşürler alınmazken, mecmua ile beraber gelen broşürler incelenir .En fazlaca reklam ise kriz dönemlerinde yapılır.

 

4.Kostüm Fotoğrafçılığı Yapın

kostüm fotoğrafçılığı

Romalı Gladyatör kostümleri turistlerin ilgisiniz çekiyor. İnstagram fotoğraflarında bunu görebilirsiniz.

Para kazanma fikirleri içinde en güvendiğim iş fırsatlarından birisidir. İş kurulum maliyeti düşük olmasına karşın kar marjı fazlaca yüksektir. İnsanlar toplumsal medyada fotoğraf paylaşmak için kılıktan kılığa giriyor diyebiliriz. Siz ise kostüm fotoğrafçılığı yaparak bunu avantaja çevirebilirsiniz. Doğal olarak bunun için yaratıcı ve fırsatçı düşünmeniz gerekiyor. Şu demek oluyor ki nerede ve iyi mi yapacağınıza karar vermelisiniz.

 

Bu iş Topkapı Sarayı, Festivaller ve bazı gezinsel bölgelerde yapılıyor. Sizin gidip bu bölgelerde kostüm fotoğrafçılığı yapmanız size avantaj sağlamayacak. Rekabetin olmadığı ve daha azca maliyet ile bu işe gireceğiniz bölgeler seçmelisiniz. Bu biçim bölgeleri bulmak güvenli olun oldukça kolay. İnstagramı açıp insanların en fazlaca fotoğraf çekilmiş olduğu manzaralı bölgeleri çözümleme etmeniz kafi. Mesela; Fethiye’de Kabak Koyu’nu gören yüksek bir dağ tepesi. Çoğu zaman insanoğlu fotoğraf çekilmek için bu benzer biçimde noktalarda durur. Sizin burada kostüm kiralama yada kostüm fotoğrafçılığı yapmanız size avantaj elde edecektir.

 

Mesela; turistlerin bolca olduğu yerlerde Romalı Gladyatör kostümleri, Türklerin bolca olduğu yerlerde Padişah kostümler kiralayıp, kostüm fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. İşe giriş maliyeti haricinde, her bir fotoğrafın size maksimum maliyeti 1 TL olacaktır. Satış fiyatı ise size kalmış.  Doğal olarak tutarları uygun tutmanızı tavsiye ederim.

 

5.Kargo Aracılık Şirketi Açmak

kargo şirketi kurabilirsiniz

Kargo aracılık anlaşması için ek bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Şirket denildiğinde aklınıza büyük maliyetler gelmesin. Yaptığım araştırmalar sonucunda yurtdışı kargo gönderilerine aracılık meydana getiren firmaların güzel kazançlar elde ettiğini fark ettim. Üstelik bu iş için kurulum maliyeti yok denecek kadar azca. Amazon, Etsy ve Ebay benzer biçimde yurtdışına satış meydana getiren KOBi’ler var. Kargo maliyetleri ise oldukça yüksek. Mesela, ABD’ya göndermek istediğinizde ödemeniz ihtiyaç duyulan minimum meblağ 20 dolar. Kargo aracı şirketleri ise bu maliyetleri 13 dolara kadar düşürebiliyor. Şimdi işin detaylarını inceleyelim.

DHL, TNT ve Fedex benzer biçimde büyük kargo şirketleriyle antak kalma yapmanız gerekiyor. Bu firmalar toplu gönderilerde %70’e varan indirimler sağlıyor. Doğal olarak bu indirimler kargo meydana getirilen illere nazaran değişiyor. Şuan en avantajlı fiyat İstanbul’da. Kendinize bir site açıp, ürünlerinizin sizin merkezinize gönderilmesini talep edin. Mesela; ABD’ya kargolama meydana getirecek satıcı, direkt sizin İstanbul’da ki adresinize ürünü gönderir. Sizde büyük kargo firmasını çağırıp ürünleri toplu olarak onlara verirsiniz. Sizin 13 dolara verdiğiniz kargo hizmetinin maliyeti ise 8-9 dolar civarı. Doğal olarak anlaşmanıza nazaran bu sayı düşebilir de artabilir de. Bir tek bu işi meydana getiren bir tanıdığımdan bu rakamı aldım.

İhtiyacınız olanlar listesine gelelim. Bir internet sayfası ve depo. Tüm işleri buradan yürüteceksiniz. Bazı kargo şirketlerinin fazladan kazançları da oluyor. Doğal olarak bu yöntem sahtekarlığa giriyor.Düşsel ihracat yapanlar yazısında ne yaptıklarını okuyabilirsiniz. İşleri yasal kılıfına uydurup, yasa dışı gelir elde ediyorlar.

 

6.Amazon ile Affiliate Pazarlama Yapmak

Amazon Affiliate Marketing

Amazon Affiliate Pazarlama

Geçtiğimiz günlerde oluşturmuş olduğum Amazonda satış yapmak başlıklı yazıda detaylı bilgiler verdim. Bu bilgiler doğrultusunda yapılacak en iyi iş Affiliate pazarlama. Sizin paylaştığınız bağlantılar üstünden meydana getirilen satışlarda dolar üstünden %10’a kadar komisyon kazanırsınız. Bunun için web siteniz yada paylaşım yapabileceğiniz bir siteye ihtiyacınız olabilir. Doğal olarak internet sayfası gözünü korkutabilir. Sadece asla korkmayın. Daha kolay bir yöntem var.

 

Medium, sitesi üstünden bir hesap açmanız kafi. Açtığınız hesap üstünden Amazonda satış yapmanızı sağlayacak paylaşımlar yapın. Mesela; en fazlaca tercih edilen bebek otomobilleri başlıklı bir yazı oluşturduğunuzu varsayalım. Bu yazıya Amazonda gördüğünüz 50 tane bebek otomobilini ilave edin. Fotoğrafları ve açıklamaları olsun ne olursa olsun. Sonrasında paylaşın ve çalışmalara başlayın. Yapacağınız emek harcamalar ise reklam ve toplumsal medya payaşımları. Bu mevzuda bilhassa Pinterest sitesini tavsiye ediyorum. Ürün fotoğraflarını bu sitede paylaştığınızda affiliate üstünden para kazanma şansınız devasa yükseklikte. ABD’da ki ev hanımlarının %65’i bir ürün satın almadan ilkin Pinterest sitesini inceliyor. Bu muhteşem bir istatistik.

 

Bahsettiğim bu işi gerçekleştirmek için reklam maliyetleri haricinde ana para ihtiyacınız yok. Feysbuk ve Pinterest üstünden paylaşımlarınızı reklam destekli yaptığınızda kazanacağınız sayı da artacaktır.Şu demek oluyor ki 3 ay da gideceğiniz mesafeyi, reklamlar ile 1 hafta da almanız mümkün. Daha detaylı informasyon için Pinterest iyi mi kullanılır başlıklı yazımı inceleyebilirsiniz.

 

7.Etsy ile El Yapımı Ürün Satışı

Etsy sitesi 55 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Etsy sitesi 55 milyon şahıs tarafınca etken olarak kullanılıyor.

Bu siteyi daha ilkin duymamış olabilirsiniz. Sadece dünyada bilhassa ABD’da fazlaca popüler olan bir site. Etsy üstünde bir tek el yapımı ve orijinal fikirlere haiz ürünler satılabilir. Kopya, seri üretim yada yapınak yapımı ürünler satmanız yasak. Eğer bu şekilde bir kabiliyetiniz var ise, ya da yapabilirim diyorsanız; dolar üstünden gelir elde edebilirsiniz. Para kazanma fikirleri içinde kar marjı en yüksek olan işlerden birisidir.

Ürünler el yapımı olduğundan satış tutarları devasa yükseklikte. Mesela; Türkiye de 5 TL’ye alacağınız bir cüzdanın satış fiyatı 30 dolardan başlıyor. Türkiye de olmasa da ABD da el yapımı ürünlere duyulan saygı yüksek. İnsanlar bu ürünleri fiyatlarına bakmadan direkt alıyor. Bu biçim aşırı kar etmenizi sağlayacak binlerce ürün var. Dediklerimi idrak etmek için ne olursa olsun siteyi ziyaret etmeniz gerekiyor.

Etsy’de satış yapmak için herhangi bir vergi levhasına ihtiyacınız yok. Site üstünden dükkan açıp kolaylıkla ürünleri satışa sunabilirsiniz. Eğer sattığınız şu demek oluyor ki ürettiğiniz ürüne güveniyorsanız, ne olursa olsun reklam verme seçeneğini değerlendirin. Bu sayede kısa zamanda büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Lüzumlu detayları verdiğim linkteki yazıdan ulaşabilirsiniz.

 

8.Teknik Servis Aracılığı

Teknik Servis Komisyonculuğu

Teknik Servis Komisyonculuğu – para kazanma fikirleri

Para kazanma fikirleri içinde krizde öneminin fazlaca artacağını düşündüğüm iş fikri. Cep telefonu teknik servislerini her yerde görüyoruz. Sadece bahsettiğim teknik servis dükkanı bir tek cep telefonu üstüne değil.Detaylı ev aletleri ve mini elektronik aletler üstüne. Evlerde bulunan eşyaların bozulması sonucu ya değiştirilir ya da tamire götürülür. Bozulan eşyalar çoğu zaman güvence kapsamından çıkmış olur.

Şimdi çevrenizde bulunan  minik ev eşyaları üstüne hizmet veren teknik servislere göz atın. Sayıları oldukça azca. Kriz dönemlerinde bozulan ev eşyasının yerine yenisini almaktansa, onarım ettirip kullanmak daha mantıklı. Doğal olarak teknik bilgiye ihtiyacınız olması lüzumlu değil. Bu mevzuda aracılıkta yapabilirsiniz. Bunu en fazlaca cep telefonu teknik servis hizmeti verenler yapar. Cep telefonunu sizden alır ve kurye ile anlaşmalı olduğu servise gönderir. Size verilen onarım fiyatının içinde %30’luk kar oranı olur. Bu oran meydana getirilen anlaşmaya nazaran de yükselebilir.

İhtiyacınız olan şey ise bir dükkan. Açacağınız dükkana tabela ve broşür koymanız kafi. İnsanlar sizi tanıdıktan sonrasında işletmenize uğramaya başlayacaktır. Açacağınız dükkanın yeri için cadde üstünde bir yer kiralamanız gerekmiyor. Ara sokakta bir dükkan bile açsanız zaman içinde insanoğlu sizi tanıyacaktır.

Okuyun: Acil Para Bulmanın Yolları

9.Çay ve Tost Cafe Açmak

İnternet sitelerinde binlerce cafe tasarımı bulabilirsiniz.Para Kazanma Fikirleri.

İnternet sitelerinde binlerce cafe tasarımı bulabilirsiniz. Para Kazanma Fikirleri.

Bir yer oturup, 10 dakika dinlenmek için kahve içmek zorunda değilsiniz. Zira bir kahve içmenin maliyeti minimum 10 TL. Çay cafe ise 3. nesil kahvecilere nazaran oldukça uygun. Üstelik tabelasını gördüğünüzde burası pahalıdır diye kaçmanıza da gerek yok. Evet, çevrenizde çay satışı meydana getiren işletmeler var. Kafi mi peki? Kafi olabilir sadece tamamlanmamış!

Şimdi size aslolan anlatmak istediğimden bahsedeyim. Kız arkadaşınızla oturup çay içebileceğiniz kaç tane çay cafe var? Ilkin bunu düşünün. Sayıları hakkaten fazlaca azca. Çay içip kız arkadaşınızla söyleşi etmek için yere yapışan sandalyelerde, ya da kilim desenli örtüsü olan kahvehanelerde oturmak zorunda değilsiniz. Kahveci konseptinde olan sadece bir tek çay ve tost ürünlerinin satılmış olduğu bir cafe daha güzel olabilirdi.

Bu alanda eksiği giderebilmek hiçte oldukça kolay. Yeter ki mevcud bu problemi görün. Çay içilebilecek tek yer simit sarayı ya da kahvehaneler değil. Bu eksiklikleri giderebileceğiniz bir çay cafe açmanın maliyeti maksimum 30 bin TL. Açacağınız işletmenin lokasyonuna nazaran kısa zamanda satın alan kitlesi oluşturabilirsiniz.

 

10.Mini Market Açmak

Mini Market

Mini Market – para kazanma fikirleri

Para kazanma fikirleri içinde size klasik gelecek olan bu fikri en sona sakladım. Marketler ve bakkallar her yerde olabilir. Bu sizin gözünüzü korkutmasın. Bu kadar işletmenin her yerde olması, kolay ve kazançlı olmasından oluşur. Mecburi ihtiyaçların satılmış olduğu market daima para kazanmanızı sağlar. Varlıklı olan insanların içinde marketçilikten gelmiş olanların oranı yüksektir. Örnek; Sabancı ve Koç.

 

Market açarak para kazanmak istiyorsanız, kendinize ara sokakta bir lokasyon belirlemelisiniz. Sakın ve sakın cadde üstünde market açmak benzer biçimde bir hataya düşmeyin. Cadde üstünde bir dükkan açmak yüksek kira gideri ve düşük kar marjını niçin olur. Ek olarak rekabet edeceğiniz öteki esnaflar da cabası. Bu işten para kazanmak istiyorsanız ara sokakta bulunan, 4 yol bağlantılı köşe bir dükkan bulun. Bu biçim dükkanların kirası uygun olur. İhtiyaç ürünleri satışı yapacağınız içinde kar marjınız yüksek olmuş olacak. Ne şekilde mi?

Kazançlı İş Fikirleri

Kazançlı İş Fikirleri

Cadde üstünde dükkan sahibi olursanız, cironuz kar marjı %4 olan sigaradan oluşur. Ara sokakta olursanız kar marjı %35 olan makarna benzer biçimde ürünler cironuzda yer alır. Market açma maliyeti ise sizi endişelendirmesin. Toptancılar ile açık hesap çalışırsanız, 20 bin TL maliyet ile market açmanız mümkün. Eğer bu mevzuda risk almak istemiyorsanız devren bir market açmanız daha mantıklı olur.

Para Kazanma Fikirleri ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzularda yorumlar bölümünden destek alabilirsiniz. Yazıyı beğendiyseniz yorum bırakıp, paylaşarak teşekkür edebilirsiniz

 

Yorum yapın