PAMUK ŞEKER YAPARAK İŞ KUR PARA KAZAN!

Çocuk ve yetişkinlerin vazgeçilmezi pamuk şeker ile üretim yaparak para kazanın. Pamuk şeker yediden yetmişe her insanın sevilmiş olduğu bir lezzet hele ki çubuklarda sergilenen pamuk şekerler çocuklu ailelerin vazgeçilmezi.

Pamuk şeker günümüzde malum ve tüketimi olan bir şekerleme türü. Bir oldukca yapım şekli olsa da çoğu zaman makinelerle yapılmaktadır. Şimdi sizlere bu şekerlemenin iyi mi yapıldığı ve iyi mi para kazanacağınızı anlatacağım.

Kolay bir halde pamuk şekeri yapmak için ona hususi olarak üretilen makine kullanılmaktadır. Toz şeker ve besin boyasının makinenin baş kısmından dökülmesi ile işlem başlamaktadır. Dökülen bu malzemeler makine sıcaklığı ile eriyerek ufak deliklerden ip şeklinde geçirilmektedir.

Tahta bir çubuk yardımı ile toplanan bu şekerler puf halindeki pamuk şekerin ortaya çıkmasını sağlar. Pamuk şeker yapımı yalnızca makine ile olmamaktadır. Daha zor da olsa evde de pamuk şekeri yapabilirsiniz. Evde pamuk şekeri yapmak için lüzumlu malzemeler olan kitap, tahta kaşık ve tel karıştırıcı benzer biçimde malzemeleri temin etmelisiniz. Bu malzemeler ile kolay bir halde oluşturacağınız düzenek yardımıyla pamuk şekerinizi oluşturabilirsiniz. Pamuk şekeri yapımı hakkında data almak için daha detaylı incelemede bulunmanız da mümkündür.

Pamuk şekeri şuan piyasa da 2,5 liraya satılmaktadır. maliyeti 1 lirayı kabul eden bir şekerleme’ dir. Ilk olarak çubuk ve poşet yaptırmamız gerekiyor çubuk kolay iş baskılı poşet yapmış olursanız üzerine evlatların ilgisini çekecek birkaç fotoğraf ile beraber oldukca daha iyi pazarlama taktiği oluşturabilirsiniz. Stant yaptırarak müşterilerinizin dükkanının önünde güzel bir albeni de oluşturacaktır. Piyasada merdiven altı işletmeler olsada sizler izin belgelerinizi alıp bu işe koyulabilirsiniz. Belge almak için bir oda büyüklüğünde yapımevi yapabilir ve lüzumlu izinleri alabilirsiniz. Temiz ve tertipli bir oda daha oldukca işinizi kolaylaştırır. Bilhassa izin için fayans döşeli bir oda olması gerekmektedir.

Makine kullanmadan evde pamuk şekeri yapmak için ne yapmalı?

Makinesiz yapılacak pamuk şeker için lüzumlu malzemeler şunlardır:

  • iki buçuk su bardağı şeker
  • bitkisel yağ yada sebze pişirme spreyi
  • 3/4 su bardağı light mısır şurubu
  • bir buçuk su bardağı su
  • iki ya da üç damla besin boyası (tercihe nazaran)
  • termometrePamuk şeker yapımına başlamadan ilkin yapmanız ihtiyaç duyulan birkaç ufak nokta bulunuyor. Kullanacağınız tel çırpma aletinin uçlarını keserek çatala benzer bir hale getirmelisiniz.Temin edeceğiniz ağır bir kitabın arasına iki ucu da açık duracak şekilde tahta kaşığı yerleştirmeli ve kitaba şekerin bulaşmaması için naylon poşet ile sarmalısınız. Kaşıkların ucuna ise bitkisel yağ sıkmalısınız.

    Pamuk şekeri yapmak için ilk olarak orta ateşte şekeri, mısır şurubunu ve suyu derin bir tencere içinde kaynatmalısınız. Termometre yardımı ile ısı 160 dereceye gelene kadar karışımı ateş üstünde bekletmelisiniz. Ondan sonra cam bir kaba karışımı koyarak tercihinize nazaran besin boyası kullanabilirsiniz. Uçları kesilen çırpma teli ile tahta kaşıkların üstüne kazandığınız karışımı serperek bu oluşan şekeri çubuğa sarmalısınız.

    Bu sayede evde pamuk şekerini elde etmiş olmaktasınız.

“PAMUK ŞEKER YAPARAK İŞ KUR PARA KAZAN!” üzerine bir yorum

Yorum yapın