PAMUK ŞEKER YAPARAK İŞ KUR PARA KAZAN!

Çocuk ve yetişkinlerin vazgeçilmezi pamuk şeker ile üretim yaparak para kazanın. Pamuk şeker yediden yetmişe herkesin sevdiği bir lezzet hele ki çubuklarda sergilenen pamuk şekerler çocuklu ailelerin vazgeçilmezi.

Pamuk şeker günümüzde bilinen ve tüketimi olan bir şekerleme türü. Bir çok yapım şekli olsa da genellikle makinelerle yapılmaktadır. Şimdi sizlere bu şekerlemenin nasıl yapıldığı ve nasıl para kazanacağınızı anlatacağım.

Kolay bir şekilde pamuk şekeri yapmak için ona özel olarak üretilen makine kullanılmaktadır. Toz şeker ve gıda boyasının makinenin baş kısmından dökülmesi ile işlem başlamaktadır. Dökülen bu malzemeler makine sıcaklığı ile eriyerek küçük deliklerden ip şeklinde geçirilmektedir.

Tahta bir çubuk yardımı ile toplanan bu şekerler puf halindeki pamuk şekerin ortaya çıkmasını sağlar. Pamuk şeker yapımı yalnızca makine ile olmamaktadır. Daha zor da olsa evde de pamuk şekeri yapabilirsiniz. Evde pamuk şekeri yapmak için gerekli malzemeler olan kitap, tahta kaşık ve tel karıştırıcı gibi malzemeleri temin etmelisiniz. Bu malzemeler ile basit bir şekilde oluşturacağınız düzenek sayesinde pamuk şekerinizi oluşturabilirsiniz. Pamuk şekeri yapımı hakkında bilgi almak için daha detaylı incelemede bulunmanız da mümkündür.

Pamuk şekeri şuan piyasa da 2,5 liraya satılmaktadır. maliyeti 1 lirayı bulan bir şekerleme’ dir. Öncelikle çubuk ve poşet yaptırmamız gerekiyor çubuk kolay iş baskılı poşet yaparsanız üstüne çocukların ilgisini çekecek birkaç resim ile birlikte çok daha iyi pazarlama taktiği oluşturabilirsiniz. Stant yaptırarak müşterilerinizin dükkanının önünde güzel bir albeni de oluşturacaktır. Piyasada merdiven altı işletmeler olsada sizler izin belgelerinizi alıp bu işe koyulabilirsiniz. Belge almak için bir oda büyüklüğünde imalathane yapabilir ve gerekli izinleri alabilirsiniz. Temiz ve düzenli bir oda daha çok işinizi kolaylaştırır. Özellikle izin için fayans döşeli bir oda olması gerekmektedir.

Makine kullanmadan evde pamuk şekeri yapmak için ne yapmalı?

Makinesiz yapılacak pamuk şeker için gerekli malzemeler şunlardır:

  • iki buçuk su bardağı şeker
  • bitkisel yağ veya sebze pişirme spreyi
  • 3/4 su bardağı light mısır şurubu
  • bir buçuk su bardağı su
  • iki ya da üç damla gıda boyası (tercihe göre)
  • termometrePamuk şeker yapımına başlamadan önce yapmanız gereken birkaç küçük nokta bulunuyor. Kullanacağınız tel çırpma aletinin uçlarını keserek çatala benzer bir hale getirmelisiniz.Temin edeceğiniz ağır bir kitabın arasına iki ucu da açık kalacak şekilde tahta kaşığı yerleştirmeli ve kitaba şekerin bulaşmaması için naylon torba ile sarmalısınız. Kaşıkların ucuna ise bitkisel yağ sıkmalısınız.

    Pamuk şekeri yapmak için öncelikle orta ateşte şekeri, mısır şurubunu ve suyu derin bir tencere içinde kaynatmalısınız. Termometre yardımı ile sıcaklık 160 dereceye gelene kadar karışımı ateş üzerinde bekletmelisiniz. Daha sonra cam bir kaba karışımı koyarak tercihinize göre gıda boyası kullanabilirsiniz. Uçları kesilen çırpma teli ile tahta kaşıkların üzerine elde ettiğiniz karışımı serperek bu oluşan şekeri çubuğa sarmalısınız.

    Bu sayede evde pamuk şekerini elde etmiş olmaktasınız.

“PAMUK ŞEKER YAPARAK İŞ KUR PARA KAZAN!” üzerine bir yorum

Yorum yapın