Oto Lastik Bayiliği Kazancı Tahmini Ne Kadar?

Lastik Bayilik Kazancı Tahmini Ne Kadar?

Lastik Bayilik Kazancı Tahmini Ne Kadar?

lastik bayiliği kazanç Bu mevzuda informasyon alarak düşük maliyetli ve yüksek kazançlı bir işletmeye haiz olabilirsiniz. Lastik bayilikleri, getirisi yüksek iş fikirleri içinde yer almış olduğu için en popüler işler içinde içeriyor. Olabildiğince eskimeyecek olan bu iş kolu, fazla bir maliyet gerektirmediği için bilhassa yeni girişimciler tarafınca rağbet görmektedir. Belirli markaların bayilik hizmetini alarak bir tek lastik değiştirerek kısa sürede yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Otomobil lastiği bayiliği kazançları hakkında daha çok informasyon almak için öteki mevzulara göz atmanız yeterlidir.

Lastik Dükkanı Açmak Karlı mı?

Lastik mağazaları, aylık olarak bakıldığında en fazla kar elde eden iş seçeneklerinden biridir. Bununla beraber en oldukça tercih edilen ve son aşama popüler meslekler içinde yer verilmiştir. Kar marjının yüksek olması sebebiyle tercih edilen lastik bayiliği hem onarım hem de değişiklik hizmetleri ile işletmecisine iyi bir gelir sağlamaktadır.

Her iş sektöründe olduğu şeklinde lastik bayilik geliri Mevzuyla ilgili istenilen sayılara erişebilmek için dükkanın açılacağı lokasyona dikkat etmek gerekiyor. Bu işi yoğun ve malum bir adreste yapmanız kısa sürede ciddi kazançlar elde etmenizi sağlar. Ek olarak güler yüzlü hizmet ile müşterilerinizi memnun etmeniz de önemlidir. Kısa sürede bölgenizde tercih edilen bir lastik üreticisi olduktan sonrasında geliriniz de düzene girecek ve aylık belli bir seviyenin altına düşmeyecektir.

Lastik sektöründe bahsedilen kazançlara ulaşabilmeniz için bir öteki mühim mevzu ise tecrübedir. Lastik bayii ne kadar kazanıyor sorusuna yanıt ararken bu mevzuda elde edeceğiniz kazancın tamamen size ve hizmet şartlarınıza bağlı bulunduğunu unutmamalısınız. Daha ilkin bu sektörde deneyiminiz var ise sermayenizi artırıp kısa sürede kar elde edebileceğinizi düşünebilirsiniz.

Oto Dükkanı Açmak İçin Ne Yapmalı?

Lastikçi dükkanı açmak istiyorsanız, açmak için izlemeniz ihtiyaç duyulan birkaç adım var. Sırasıyla bu adımları geçtikten sonrasında birçok değişik markanın sunmuş olduğu bayilik fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Lastikçi dükkanı açmak isteyenlerin yapması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

Lastik bayisi açma şerefine ilk yapmanız ihtiyaç duyulan bu iş için uygun bir lokasyonda bir dükkan bulmak. Öyleyse, bu adım ne kadara mal olacağınızı direkt etkisinde bırakır. Mağazanın bulunmuş olduğu bölgeye ve mağazanın büyüklüğü bakımından doğru seçim yaparak kısa sürede kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan şey, dükkanın işlek bir cadde üstünde yada bu adrese yakın bir yerde bulunmasıdır. Bu sayede daha çok müşteriye ulaşabilir ve istediğiniz ciro rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Sektör ne olursa olsun mağaza açılışında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim detay lüzumlu izin ve ruhsatların alınmasıdır. Bunun için girişimciler ikamet ettikleri ilçedeki belediyelere başvuruyor. Belediyede iş yeri açmak için lüzumlu formları doldurun. Vergilendirme için lüzumlu olacak lisans başvuruları yapılır. Lüzumlu izinler alındıktan sonrasında öteki lüzumlu şartlar yerine getirilebilir ve kısa sürede dükkan açmak için girişimlerde bulunulabilir.

Her iş kolunda her işyerinde personel bulunmalıdır. Bu aşamada personel sorununu dükkanı açmadan çözmeniz sizin için büyük bir avantaj olacaktır. İstihdam edecek bir personel olmadan bu işi tek başına yapmak oldukça zor olsa gerek. Çalışacağınız çalışanı lüzumlu personel araştırmasını yaptıktan sonrasında hazırlarsanız iş yeriniz açıldıktan sonrasında hem rahat hem de kolay çalışabilirsiniz.

Bir lastikçide gereksinim duyacağınız en mühim şey kuşkusuz malzemedir. Pull-out lastik olarak tabir edilen lastikler, hem satın alan potansiyelinizin artması hem de işinizin gelişmesi açısından sizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ek olarak sıfır lastik temin ederek hizmet kalitenizi daha da artırabilirsiniz. Hizmet alacağınız firmalar ile görüşerek satın alacağınız ürünlerin ödeme koşullarını ve standardını öncesinden belirlemeniz önemlidir.

İlk etapta akla gelmese bile bir lastikçi için sigorta hizmeti ne olursa olsun alınması ihtiyaç duyulan hizmetler arasındadır. Lastik, petrolden yapılmış bir malzemedir ve bundan dolayı ihtimaller içinde bir yangın anında dükkandaki tüm malzemeler kısa sürede tutuşup yanabilir. Dükkan için sigorta hizmetinin düşük seviyede olması, yatırımınızı güvence altına alacağınız anlamına gelecektir. Bu yüzden dükkanın açılışı esnasında ne olursa olsun sigorta acenteleri vesilesiyle dükkanı sigortalatmalısınız.

Lastik Bayisi Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Lastik bayilikleri günümüzün minimum maliyetli iş alanları içinde yer verilmiştir. Bayilik firmaları ile görüşerek bu mevzuda detaylı informasyon alabilirsiniz. Ek olarak dükkanın bayilik bedeli haricinde herhangi bir harcaması yoktur. Herhangi bir lastik şirketi ile sözleşme yapıldıktan sonrasında imalathane için lüzumlu olan lastik ve öteki malzemeler ana şirket tarafınca temin edilecektir. Bayilik hizmeti için talep edilecek bedeli ödeyerek iş girişim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Herhangi bir firmaya bağlı kalmadan oto lastikçi dükkanı açmak istediğiniz durumlarda ortalama 50.000 TL ila 60.000 TL arası harcama yaparak kendi dükkanınızı açabilirsiniz. Bu bütçe ile dükkanın kirasını ödeyebilir, lastik stoklayabilir ve lastik tamiri için lüzumlu malzemeleri temin edebilirsiniz. İlk başta birkaç ay bu numaralarla yönetim edebilir, peşinden gelirinizle kendi düzeninizi oluşturabilirsiniz.

Oto Lastik Bayiliği Veren Firmalar

Oto lastik mağazaları, ikinci el lastik satışı ile ön plana çıkıyor. Bu durumda birçok büyük firmanın lastikleri oto lastikçilerinde satışa sunulmaktadır. Firmalar, büyük markaların hem sıfır hem de ikinci el lastiklerinde daha çok alıcıya ulaşmak amacıyla bayilik hizmeti vermeyi mantıklı buluyor. Firmaların kendilerinden alamadığınız 2. el lastikleri oto lastik bayilerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Türkiye genelinde oto lastik bayiliği veren firmalar şu şekildedir;

Dunlop Continental Lassa Goodyear Michelin Brigestone Pirelli Hankook Nokian Petlas Starmaxx Yokohama BFGoodrich Uniroyal Falken Toyo Cooper Kumgo Semperit Firestone Fulda

Bayilik hizmeti veren firmalar ile iletişime geçerek bayilik maliyetleri ve sizden talepler hakkında detaylı informasyon alabilirsiniz. Peşinden firmaların şartlarını yerine getirerek oto lastik bayiliği işinizi açabilirsiniz. Lastik bayilik geliri Ne kadar sorusuna yanıt bulduktan sonrasında firmaların talep edeceği maliyet tutarı ve öteki şartların sağlanması kafi olacaktır. Peşinden şirket ile iletişime geçerek işletmenizi açabilirsiniz.

Lastik Bayilik Kazancı Tahmini Ne Kadar?

Lastik bayilik geliri Ne kadar sorusuna yanıt arıyorsanız, aylık gelirinizin 10.000’in altına düşmeyeceğini bilmelisiniz. İşinizi titizlikle yaparak ve satın alan memnuniyetini sağlayarak bu rakamı artırabilirsiniz. Oto lastik hizmetinde senenin belirli dönemlerinde araçlarda yaz ve kış lastiklerinin değiştirilmesi zorunludur. Bu dönemlerde yoğun satın alan potansiyeline haiz olarak standartların üstünde kazanabilirsiniz. Bunun haricinde birçok değişik nedenden dolayı araçlarda bulunan lastiklerin devamlı olarak yırtıldığı ve patladığı bilinmektedir. Ek olarak ufak lastik tamirleri yaparak kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz.

Lastik Bayilik Kazancı Tahmini Ne Kadar? Yazımızın sonuna geldik. En oldukça sorulan Peynir Babası ile ilgili yazımızı incelemek isterseniz Peynir Babası Bayilik Koşulları Nedir? Komisyon Oranı Nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın