ORGANİK MEYVE SEBZE YETİŞTİREREK PARA KAZANMAK!

Organik meyve sebze yetiştirerek para kazanabilirsiniz. Organik bir ürünün naturel yöntemler ile dış etken maddeler olmadan üretilmesi ile olan naturel bir üretim şeklidir. Verimin düşmüş olduğu son yıllarda artık kimyasal yiyecek meyve sebze de hormonlu üretim artmış durumda. Bu yediğimiz ve aldığımız gıda değerlerini de düşürmekte. Git gide insanların da inorganik şekiller ile beslenmesi ölüm yaşını hastalık çeşitlerini arttırmakta. Bu nedenlerden dolayı organik ürünlerin arzı oluşmakta. Şaşırtıcıdır ki organik olan herşey pahalı da. Artık bakkalda düzgüsel yumurta ile organik köy yumurtası içinde fiyat farkı var. Oysa aslına bakarsak olması ihtiyaç duyulan organik.

 

Giderek kötüleşen gıda zincirinden bahsettiğimize nazaran sırada iş fikrimiz var. Aslına bakarsak değişik modellerde birçok üretim yapabileceğimiz benzer biçimde evde küçük küçük da başlayabileceğimiz bir düşünce. Normalde evde hobi olarak yetiştirilen çilek domates benzer biçimde kolayca başlanabilecek ürün bulabiliriz. Amaç organik bir ürün ortaya çıkarmak. Gübresinden tutunda yetişme koşullarına kadar.

 

Ilk olarak yetiştirmek istediğimiz ürünleri belirleyerek işe başlayabiliriz. Aslına bakarsak halk pazarlarında gördüğümüz yaşlı teyzeler bunu yapmakta. Naturel pazı , pırasa , lahana , domates , patates benzer biçimde ürünleri satıyorlar. Fakat dönüpte kimse oralı olmuyor. Biz görünüşü daha güzel olanı alıyoruz.

Şimdi ürünümüzü belirledik. Ilkin arge doğrusu araştırma geliştirme yapıyoruz. Yetiştireceğimiz ürün neyi sever hava iyi mi olmalı rutubet oranı toprak yapısı yağış sever mi benzer biçimde ürün ile ilgili araştırma yapıyoruz ve ortamı yapmaya başlıyoruz. Sonrasında küçük küçük başlayacağız fakat imkanı olanlar sera şeklinde de başlayabilir. Doğal olarak ki maliyet olacağından biz küçük küçük başlayacağız. Sonrasında ziraat dan veyahut da tohum satan yerlerden tamamen organik olan tohum alıyoruz. Belli miktar alırsak kolayca saksıda yetiştirebiliriz. Toprak ve saksı temin ettikten sonrasında ürünümüzü ekiyoruz ve uygun koşulları oluşturarak ilk ekimimizi gerçekleştiriyoruz. Heralde ilk ekimden sonrasında azca olacağından yavaş yavaş arttırıyoruz. Zaman içinde kasa kasa ürün çıkarmak için de heralde belli bir yer ayırmalıyız. Evet dedik ki ürünü ürettik fakat iyi mi kime satacağız ? Geldik meselemiz ilk olarak sizlere önerimiz manavlar sonrasında marketeler ve bakkallar bunlarda ürünlerimizi kolaylıkla satabiliriz. Eğer değişik bir satış yapmak istiyorsanız kolayca bir internet sayfası hazırlayıp ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Şuan da olanaksız gelebilir sadece günde 5 kilo domates satarak güzel para kazanmak mümkün.

“ORGANİK MEYVE SEBZE YETİŞTİREREK PARA KAZANMAK!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın