ORGANİK MEYVE SEBZE YETİŞTİREREK PARA KAZANMAK!

Organik meyve sebze yetiştirerek para kazanabilirsiniz. Organik bir ürünün doğal yöntemler ile dış etken maddeler olmadan üretilmesi ile olan doğal bir üretim şeklidir. Verimin düştüğü son yıllarda artık kimyasal yiyecek meyve sebze de hormonlu üretim artmış durumda. Bu yediğimiz ve aldığımız besin değerlerini de düşürmekte. Git gide insanların da doğal olmayan şekiller ile beslenmesi ölüm yaşını hastalık çeşitlerini arttırmakta. Bu nedenlerden dolayı organik ürünlerin arzı oluşmakta. Şaşırtıcıdır ki organik olan herşey pahalı da. Artık bakkalda normal yumurta ile organik köy yumurtası arasında fiyat farkı var. Halbuki aslında olması gereken organik.

 

Giderek kötüleşen besin zincirinden bahsettiğimize göre sırada iş fikrimiz var. Aslında farklı modellerde birçok üretim yapabileceğimiz gibi evde ufak ufak da başlayabileceğimiz bir fikir. Normalde evde hobi olarak yetiştirilen çilek domates gibi kolayca başlanabilecek ürün bulabiliriz. Amaç organik bir ürün ortaya çıkarmak. Gübresinden tutunda yetişme koşullarına kadar.

 

Öncelikle yetiştirmek istediğimiz ürünleri belirleyerek işe başlayabiliriz. Aslında halk pazarlarında gördüğümüz yaşlı teyzeler bunu yapmakta. Doğal pazı , pırasa , lahana , domates , patates gibi ürünleri satıyorlar. Ama dönüpte kimse oralı olmuyor. Biz görünüşü daha güzel olanı alıyoruz.

Şimdi ürünümüzü belirledik. Önce arge yani araştırma geliştirme yapıyoruz. Yetiştireceğimiz ürün neyi sever hava nasıl olmalı nem oranı toprak yapısı yağış sever mi gibi ürün ile alakalı araştırma yapıyoruz ve ortamı hazırlamaya başlıyoruz. Sonrasında ufak ufak başlayacağız ama imkanı olanlar sera şeklinde de başlayabilir. Tabi ki maliyet olacağından biz ufak ufak başlayacağız. Sonra tarım dan veyahut da tohum satan yerlerden tamamen organik olan tohum alıyoruz. Belli miktar alırsak kolayca saksıda yetiştirebiliriz. Toprak ve saksı temin ettikten sonra ürünümüzü ekiyoruz ve uygun koşulları oluşturarak ilk ekimimizi gerçekleştiriyoruz. Tabiki ilk ekimden sonra az olacağından yavaş yavaş arttırıyoruz. Zamanla kasa kasa ürün çıkarmak için de tabiki belli bir yer ayırmalıyız. Evet dedik ki ürünü ürettik ama nasıl kime satacağız ? Geldik meselemiz öncelikle sizlere önerimiz manavlar sonrasında marketeler ve bakkallar bunlarda ürünlerimizi kolaylıkla satabiliriz. Eğer farklı bir satış yapmak istiyorsanız kolayca bir web sitesi hazırlayıp ürünlerinizi satabilirsiniz. Şuan da imkansız gelebilir ancak günde 5 kilo domates satarak güzel para kazanmak mümkün.

“ORGANİK MEYVE SEBZE YETİŞTİREREK PARA KAZANMAK!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın