Ödüllü Oyun kartı Üretmek!

Ödüllü kartlar bastırıp para kazanmak size güzel bir fikirin ışığını yakabilir.

 

Başlıktan yola çıkarak aklınızda birçok fikir birikti farkındayım. Ancak bu fikir çoğu kişinin sizlere verdiği saçma iş fikirleri ve bayilik konuları olmayacak. Gerçek denenen ve para kazanılan iş fikirlerini sizler ile paylaşıyoruz. Emin olun siz bahsedeceğimiz işten uğraşarak para kazanabilirsiniz.

İş fikri çocukluğumuzda kullandığımız bakkaldan aldığımız futbolcu kartları gibi bir fikir. Kısaca şu şekilde bahsedeilm kendimize göre objeler ve konu bulmak ile başlayacağız.  Mesela futbolcu kartları veya popüler dizi oyuncuları olabilir ama telif sıkıntılarını da dikkat ederek üretmeliyiz. Objeleri bulduğumuzda minik resimler ile kartı tasarlıyacağız. her kartın ambalajına bir tane etiket bastıracağız bu tablodaki bütün kartları tamamlamak için gerekecek. Her aldığımız kartın içinden çıkan etiket ile listeyi tamamlayıp sonunda verilen hediyeyi almak için etiketleri toplayıp bitirmemiz gerekecek. Buda fazladan talep oluşturacaktır. Şimdi açalım konuyu. Diyelim ki futbolcu kartları ile ilgili çalışma yapacağız. Çocuklar hem kartlar ile oyunlar oynayacak hemde hediyeler için yarışacaklar ve hem ucuz olan hemde eğlenceli kartları sürekli alacaklar. Kartları alırken yanında etiketleri yapıştırmak için ek kağıt olan listeyi ücretsiz alabilecek. Resimdeki 11 i tamamlamak için çabalayacaklar. Tabiki biz bu işi yaparken sadece bir karttan az bastıracağız. Ki herkes listeyi tamamlamasın. Oranını siz belirleyin. Diğer kartlardan diyelim 1000 adet bastırırken messi kartını 10 tane bastıracağız. Bu da talebi arttıracakdır. Çünkü işin içine hırs girecektir.

Basit bir hesap yapalım. Araştırmalarımız sonucunda bir kartın maliyetini 0,020 olarak hesapladık. Bu kartın yanına minik sakız da koyarak pazarlama yöntemi olarak kullanabiliriz. Kartın yanında vereceğimiz etiket için maliyetimiz 0,015 gibi bir rakam. Ve liste için bastırdığımız kağıt. Maliyeti 0,1 krş olarak hesapladık.

Bu sayede toplam liste kağıdı ile 0,135 krş gibi bir rakama çıkartmış oluyoruz. biz bunu markette 0,25 krş gibi bir rakama sattıracağız ve bunu noktaya 0,20 krş a satacağız. Kutu içine 200 adet kart koyacağız. Bu da kutu maliyetimiz 27 tl olacak noktaya satış ise 40 tl olacak. nokta 0,25 krş a satacak ama sürümle satacağı için para da kazanacak sakız satar gibi. Gelelim kâr etmeye.  Bu ürün hızla satılacağı için bir noktaya 10 paket satmak çok kolay olacaktır. Hele ki okul yanında bulunan noktalara 50 – 60 paket ile girebilirsiniz.

Paket başına maliyetimiz 27 tl idi. satışımız 40 tl. bir pakette 13 lira kazanacaksınız. Bu fiyatlar kdv hariç olarak yapılmaktadır. Hatırlatalım ona göre sizde hesaplamanızı yapınız. pakette 13 lira bir noktada 10 paket ile 130 lira olacaktır. Çok çalışmadan okul yanlarında ki noktalara 10 ar paket satıp toplamda 10 nokta yapsanız toplamda haftada toplam 100 paket satış ile 1300 lira kazanırsınız. Hemde 10 müşteriyi 1 günde rahatça dolaşıp para kazanabilirsiniz. Haftada bir gün çalış rahatça para kazan. En önemlisi ise yatırım maliyeti. 100 paket için maliyet 2700 tl olacaktır. Yaklaşık 3000 liraya ayda 1300 lira kazanacaksınız. Her geçen gün ise büyüyecektir. Hediyeler alan çocuklar bunu dedikodu ile yayarak sizin meşhur olmanızı talebinizi arttırmayı size net bir şekilde sağlayacaktır. Basit bir plan ile güzel bir oluşum ve sadece 1 günde 1300 lira kazandık. Ayda 2 kez müşterilerimize sipariş yazarak tahsilat yaparsak 2600 lira gibi para kazanmanız mümkün. Şimdi aklınıza hediyeler için maliyet hesaplamadık diye sorular geliyor. İlk etapta büyük hediyeler vermeyin ama tavsiye olarak 300 liralık bir tablet çocukların ilgisini çekecektir. total de 2600 – 300 = 2300 lira gibi bir miktar kalıyor. Bu hesaplamayı sizde kafanızda kurabilir kendiniz yöntemler geliştirebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

“Ödüllü Oyun kartı Üretmek!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın