Ödüllü Oyun kartı Üretmek!

Ödüllü kartlar bastırıp para kazanmak size güzel bir fikirin ışığını yakabilir.

 

Başlıktan yola çıkarak aklınızda birçok düşünce birikti farkındayım. Sadece bu düşünce bir çok kişinin sizlere verdiği saçma iş fikirleri ve bayilik mevzuları olmayacak. Gerçek denenen ve para kazanılan iş fikirlerini sizler ile paylaşıyoruz. Güvenli olun siz bahsedeceğimiz işten uğraşarak para kazanabilirsiniz.

İş fikri çocukluğumuzda kullandığımız bakkaldan aldığımız futbolcu kartları şeklinde bir düşünce. Özetlemek gerekirse şu şekilde bahsedeilm kendimize nazaran objeler ve mevzu bulmak ile başlayacağız.  Örnek olarak futbolcu kartları yada popüler dizi oyuncuları olabilir fakat telif sıkıntılarını da dikkat ederek üretmeliyiz. Objeleri bulduğumuzda küçük resimler ile kartı tasarlıyacağız. her kartın ambalajına bir tane etiket bastıracağız bu tablodaki tüm kartları tamamlamak için gerekecek. Her aldığımız kartın içinden çıkan etiket ile listeyi tamamlayıp sonunda verilen hediyeyi almak için etiketleri toplayıp bitirmemiz gerekecek. Buda fazladan talep oluşturacaktır. Şimdi açalım mevzuyu. Diyelim ki futbolcu kartları ile ilgili emek harcama yapacağız. Çocuklar hem kartlar ile oyunlar oynayacak hemde hediyeler için yarışacaklar ve hem ucuz olan hemde keyifli kartları devamlı alacaklar. Kartları alırken yanında etiketleri yapıştırmak için ek kağıt olan listeyi parasız alabilecek. Resimdeki 11 i tamamlamak için çabalayacaklar. Heralde biz bu işi yaparken bir tek bir karttan azca bastıracağız. Ki hepimiz listeyi tamamlamasın. Oranını siz belirleyin. Öteki kartlardan diyelim 1000 tane bastırırken messi kartını 10 tane bastıracağız. Bu da talebi arttıracakdır. Şu sebeple işin içine hırs girecektir.

Rahat bir hesap yapalım. Araştırmalarımız sonucunda bir kartın maliyetini 0,020 olarak hesapladık. Bu kartın yanına küçük sakız da koyarak pazarlama yöntemi olarak kullanabiliriz. Kartın yanında vereceğimiz etiket için maliyetimiz 0,015 şeklinde bir sayı. Ve sıralama için bastırdığımız kağıt. Maliyeti 0,1 krş olarak hesapladık.

Bu sayede toplam sıralama kağıdı ile 0,135 krş şeklinde bir rakama çıkartmış oluyoruz. biz bunu markette 0,25 krş şeklinde bir rakama sattıracağız ve bunu noktaya 0,20 krş a satacağız. Kutu içine 200 tane kart koyacağız. Bu da kutu maliyetimiz 27 tl olacak noktaya satış ise 40 tl olacak. nokta 0,25 krş a satacak fakat sürümle satacağı için para da kazanacak sakız satar şeklinde. Gelelim kâr etmeye.  Bu ürün hızla satılacağı için bir noktaya 10 paket satmak oldukça kolay olacaktır. Hele ki okul yanında bulunan noktalara 50 – 60 paket ile girebilirsiniz.

Paket başına maliyetimiz 27 tl idi. satışımız 40 tl. bir pakette 13 lira kazanacaksınız. Bu fiyatlar kdv hariç olarak yapılmaktadır. Hatırlatalım ona nazaran sizde hesaplamanızı yapınız. pakette 13 lira bir noktada 10 paket ile 130 lira olacaktır. Fazlaca emek harcamadan okul yanlarında ki noktalara 10 ar paket satıp toplamda 10 nokta yapsanız toplamda haftada toplam 100 paket satış ile 1300 lira kazanırsınız. Hemde 10 müşteriyi 1 günde rahatça dolaşıp para kazanabilirsiniz. Haftada bigün çalış rahatça para kazan. En önemlisi ise yatırım maliyeti. 100 paket için maliyet 2700 tl olacaktır. Ortalama 3000 liraya ayda 1300 lira kazanacaksınız. Her geçen gün ise büyüyecektir. Hediyeler alan çocuklar bunu dedikodu ile yayarak sizin meşhur olmanızı talebinizi arttırmayı size net bir halde elde edecektir. Rahat bir plan ile güzel bir oluşum ve bir tek 1 günde 1300 lira kazandık. Ayda 2 kez müşterilerimize sipariş yazarak tahsilat yaparsak 2600 lira şeklinde para kazanmanız mümkün. Şimdi aklınıza hediyeler için maliyet hesaplamadık diye sorular geliyor. İlk etapta büyük hediyeler vermeyin fakat tavsiye olarak 300 liralık bir tablet evlatların ilgisini çekecektir. total de 2600 – 300 = 2300 lira şeklinde bir miktar kalıyor. Bu hesaplamayı sizde kafanızda kurabilir kendiniz yöntemler geliştirebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

“Ödüllü Oyun kartı Üretmek!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın